Spaní. Jak co nejlépe naučit spát přes den v postýlce?

olina2020
22. lis 2020

Ahoj holky, jdu si za vámi pro radu, třeba se mezi vámi najde někdo, kdo to měl stejně. Syn 1 měsíc spí v noci krásně v postýlce, ale přes den, když ho dám do postýlky, tak brečí, a to i když ho uspim, za pár minut pláče. nemusí být na rukou, ale třeba na gauči, máme ale úzký a zkosený gauč, takže bych ho spíš chtěla naučit spát v postýlce. Když usne na gauči, tak ho přenesu do postýlky a opět pláče. Máte nějaký tip nebo triky, jak ho co nejlépe naučit spát přes den v postýlce? Za odpovědi děkuji a mějte hezký zbytek dne 😊

mamikry
22. lis 2020

@olina2020 Co treba poridit kosik na koleckach na denni spani? Ja jsem davala pres den do nej a do postylky na noc. Kdyz byl neklidny, povozila jsem a spinkal dal. Do postylky jsem ho ucila az, kdyz byl vetsi.

zelenaesmolda
22. lis 2020

@olina2020
Asi bych ho nenutila at neziska k postylce odpor.Proc si s nim nejdes lehnout do loznice?Jinak me se osvedcilo nechat dite poradne vytuhnout a nehtbat s nim drive nez 20 min po usnuti.

olina2020
autor
22. lis 2020

@mamikry nad košíkem uvažuji právě. Do kdy jste košík používala? Vím, že jsou malé, tak by me zajímalo, do kdy se tam dítě tzv. Vejde 😁

olina2020
autor
22. lis 2020

@zelenaesmolda zkoušela jsem s ním ležet, usnul, a když jsem odešla, tak stačilo pár minut a opět plakal. A když usinal na rukou, zvyklo si na to?

zelenaesmolda
22. lis 2020

@olina2020 a pockala jsi tech cca 20 min nez jsi odesla?

olina2020
autor
22. lis 2020

@zelenaesmolda ano, ležela jsem tam s ním dlouho, jako by věděl, že jsem pryč. Zajímalo by mě, proč v noci v ní spí, ale přes den ji odmítá.

zelenaesmolda
22. lis 2020

@olina2020 muze to byt obdobi.Mala chodila odpoledne spat do loznice,pak najednou hysterak a ted zase v pohode chodi.

mamikry
22. lis 2020

@olina2020 Davala jsem do nej +- do osmi mesicu, sice uz byl prckovi akorat, ale spal skrceny, tak se vesel. A to nebyl zadny drobek. Jenom jsem ho uz podkladala stolickou nebo zaprela o kreslo, aby se s nim neprevazil. Nejvic se osvedcil pri zubech, to v nem spal i v noci a ja do rana jednou rukou houpala, aby vubec usnul.

olina2020
autor
22. lis 2020

@mamikry to je dobrý tip, mockrát děkuji 😊

veroniqess
22. lis 2020

Podařilo se až ve třech měsících, a to úplnou náhodou. Uspávala jsem přes den buď v babyvaku, nebo kočárku. Ve vaku už si pak začal stěžovat a zůstal mi kočárek. Jenže přišlo několik hodně dešťových dnů, a já si několikátý den, kdy jsem oblikala sebe, malého a pak chodila v dešti řekla, že už toho bylo dost. A prostě několik dní uspávala jen v postýlce. Základem bylo vychytat rozpoložení (unavený, ale ne přetažený). Pak jsem dala do postýlky, zapla králíka Zazu a hladila až do spánku (nikdy jsem ho ale nenechala samotného plakat). Pak jsem na chuvicce sledovala, kdy se vzbudí, a po probuzení ho okamžitě vzala, aby věděl, že tam nebude sám. Nikdy neodchazim, dokud nespí. Trvalo to tři dny a od té doby úplně bez problému. A přestala jsem být otrokem kočárku, což některé maminky jsou.

olina2020
autor
22. lis 2020

@veroniqess já bych právě taky nechtěla být otrok něčeho. Taky ho vždycky uspim, hladím ho, hraje mu usínáček, ale přes ten den se vážně probere třeba za 10 minut a pláče. Chůvičku mám, ale ne s kamerou, takže chvilku, kdy se probírá nevychytam. Každopádně moc děkuji, budu se snažit to s ním trénovat

ivis_b
22. lis 2020

@olina2020 jsem na tom stejně, tak se s dovolením připíchnu. V noci ok, přes den děs, přesně, usne často v pohodě, ale za chvíli je vzhůru a řve a řve....

palja
22. lis 2020

Malá taky přes den nechtěla spavat v postýlce, tak spala v chodbě u kuchyně v kočárku, tam měla klid a byla spokojená. Dávala jsem jí pro jistotu kšírky, ale vždycky jsem byla poblíž kdyby něco. Máme v bytě dlouhou chodbu, tak jsem ji vždycky vozila než usnula. Spavala tak asi až do roku a půl.

dard
22. lis 2020

A kde máte postýlku? U vás v ložnici? Takže přes noc tam jste s ním, zatímco přes den je tam sám? Nemůže vás prostě jen vnímat a chtít být s vámi? Pokud je to tak, tak bych uvažovala o něčem, co můžete mít tam, kde se vy pohybujete, když on přes den spí (košík, případně ho "zajistit" peřinami na gauči, kočárek...). Podle možností..

me_druhe_ja
22. lis 2020

Mě taky napřed spal přes den v obýváku - ale on spal teda v hnízdě na gauči. Jak se "nehybal" tak jsem nemela strach, že spadne. Naopak ho uspaval těm beznej hluk, vysavač....🙂 Ani nevím, kdy jsem ho začala dávat přes den do postýlky, ale určitě až někdy po 3m.spis i později, kolem 4-5m. A začal tam spát naprosto normálně. 🙂 Bych to nelamala přes koleno, pokud se bojis toho gauče, tak zkus někde půjčit ten košík. Nebo pak cestovní postýlka. 🙂

ivis_b
22. lis 2020

Ja mam krome postylky jeste kolibku na koleckach, tu mam v obyvaku a zadny rozdil oproti postylce tam neni, rve a budi se uplne stejne🤷‍♀️

saarunka
22. lis 2020

@olina2020 za me doporucuji cestovni postylku kinderkraft ,ma i nastavitelne nozicky ,tudiz lze i houpat jako kolebka. Nemuzu si vynachvalit☺️ Dcerka v ni spinka rada. Je i vyvysena.

veroniqess
23. lis 2020

Určitě se to časem povede. Malej se už teď vzbudí, a než tam dojdu, tak si "povídá" a hraje. Ze začátku spal taky jen krátké chvilky a postupně to natahoval a dneska se mu někdy povedou i dvě a půl hodiny ☺️ Ale začala sem uspávat v postýlce v ložnici až někdy před tím třetím měsícem. Do té doby bezkonkurenčně babyvak