Spaní mimča s rodiči

simona2103
17. únor 2018

Maminky spi s vami v posteli vaše deticky? Mame 10 mesicni holčičku a posledni dobou chce spát porad u nas. Vecer sice usne v postýlce ale za chvili je vzhůru, zvedne se a uz pláče a chce k nam. Je fakt ze u nas spi aspoň tvrde a celou noc.pritulena k mamince ale to se zas moc nevyspis ja 🤦‍♀️
Bojím se ale, ze si zvykne a pak ji to nebudu moct odnaucit a nebude chtít do postylky.
Babičky nas straší at si to nenaucime. Tak nevim

myjusiatko
17. únor 2018

Dcera spi s nama od narozeni, nemame ani postylku. Az dospeje upadne. Do puberty s nama spat chtit urcite nebude a kdyz by jo, tak se to nepose*e. Nas zivot, nase vec. Babicky at se staraji o sebe. 🙂

katka865
17. únor 2018

Ja jsem mela dceru v posteli od osmi mesicu, od dvou let spala ve sve postylce vedle me a ve 3,5 letech rekla ze chce byt v pokoji sama. Syna mam u sebe prakticky od zacatku. Nemenila bych. Sice se nevyspim tak dobre, ale stoji to za to 🙂

anazuzzuzana
17. únor 2018

Syn má 3r a spí se mnou celej život...přijde mi to přirozené, že spíme spolu...teď bude mít poprvé svůj pokojíček se super vyvýšenou postelí, ale stejně myslím, že bude spát s námi... dospělí také často nechtějí spát sami a dětem se to nutí, to nechápu...Myslím, že nejpozději v pubertě si syn společné spaní s rodiči odpustí 😂

simona2103
autor
17. únor 2018

@katka865 pravda-stojí to za to-kdyz rekne máma máma a přituli se... asi si to musime užívat a dopřát jim.

myjusiatko
17. únor 2018

Presne tak. 🙂 my taky s muzem spime spolu. Proc by ona mela spat sama. Nejvic me mrzi, kdyz nekdo napise, ze nespi s ditetem, protoze se boji, ze ho zalehne, nebo mu ublizi pes, ktery s nimi v posteli spi. Takze pes muze, ale dite ne.

simona2103
autor
17. únor 2018

A nebojíte se ze spadnou z postele? My ji mame uprostřed ložnice,ke kraji bohuzel soupnout nejde kvůli skrinim.jak řešíte zábrany? Bojím se ze usneme tvrde a ani ji nepostrehnem ze se vzbudila

simona2103
autor
17. únor 2018

@myjusiatko Jj někdy je pro lidi důležitější pes než mimco-to je pak smutny

dora13
17. únor 2018

Neodnaucite, nikdy, az se potom v petadvaceti vda, tak si do te vasi postele navic privede i manzela a budete tam spat vsichni spolecne😀
Hele, vazne: je to normalni, deset mesicuje caste obdobi separacni uzkosti, takze deti proste chteji byt u maminky. Co zkusit prirazit postylku bez bocnice k vasi posteli, to je idealni kompromis, kazdy mate dost prostoru a pritom jste spolu. Jinak moje deti s nama taky spi odmalicka, starsi sel pak do svoji velke postele ve dvou letech, bez nejmensich potizi, jen vzdycky nad ranem prijde a mladsi (19 mesicu) je furt s nama, postel mu koupime tak kolem tech dvou let a uvidi se🙂

katka865
17. únor 2018

@simona2103 prisunula jsem postel je skrinim - posuvne dvere se daji otevrit. Z druhe strany jsem dala detskou postylku a celou postel jsem otocila celem do prostoru a vytvorilo to dalsi zabranu. Pokud by to neslo asi bych dala na zem k posteli nejakou matraci nebo perinu aby dite pripadne spadlo do mekkeho

simona2103
autor
17. únor 2018

@dora13 nam bohuzel nejde dat její výška matrace s naši, tak to musime vydrzet takhle..

myjusiatko
17. únor 2018

@simona2103 nam tchan udelal na moji stranu postele takovou zabranu. Vypada to v podstate jak kraj zabrana z postylky. I se neco takoveho prodava. Minule to meli v lidlu. Takze muze spat i mezi nama i na kraji. 🙂

michaelacikankova
17. únor 2018

Mám dvojčátka,které spaly se mnou v posteli hodně dlouho(když byl manžel v práci),jinak bychom se tam asi moc nevešli,dodnes když jeden z nás dvou jde do práce,tak přijdou,zachumlají se a během pár vteřin usnou.Znám hodně rodičů,kteří miminko hned po příchodu z porodnice dají do pokojíčku,aby si zvyklo být samostatné,ale já to upřímně nechápu a nikdy bych to neudělala.Je to každého věc,ale ten čas tak strašně letí a nedá se zastavit,že do poslední vteřiny si užívám chvilky,kdy se ještě přitulí,protože nám ty děti tak rychle odrostou,že alespon zbydou ty krásný vzpomínky.

vanea
17. únor 2018

Spí a spát bude dokud bude chtít🙂 na posteli máme dřevěnou zábranu

pandora197
17. únor 2018

Syn 9,5 měsíce a nespí s námi.Od příchodu z porodnice spí v postýlce a když kolem 4-5 začne být hlucnejsi,tak si ho vezmu k nám.Vyhovuje nám to takto všem.Párkrát jsem si malého k sobě zkusila vzít když jsem šla spát,ale sám má rád zřejmě svůj prostor a pořád se prevaloval a přituleny být nechtěl.Holt i takto malé děti jsou už osobnosti a co vyhovuje jednomu nemusí druhému.

pavca1982
17. únor 2018

Spí s náma

snahnah
17. únor 2018

Syn má 9 let a když nespí přítel u nás, nasáčkuje se mi do postele. Říkám si, že ho to snad v 15 přejde :D

zutinka
17. únor 2018

Tak co ji v postylce chytit za rucicku a pockat nez usne.

ivuska1986
17. únor 2018

@simona2103 my ted koupili zabranu na postel v Lidlu, mrkni do letaku, je fajn da se pod matraci a vse drzi

bylinka36
17. únor 2018

Ja spim s dcerkou od narozeni, prvni pul rok v hnizdecku a ted ma ze strany dane polstare a z druhe spim ja, posledni pul rok si spime v naruci, za me neni nic krasnejsiho nez vonave a teple detske telicko...

simona2103
autor
17. únor 2018

@zutinka uz jsem zkoušela, sice usne ale stejne se pak vzbudí a chce k nam

pavca1982
17. únor 2018

Já v tom nevidím žádný problém, užívejte si dítě dokud je malé, nechte ho u sebe, mazlete se...dávejte mu pocit bezpečí.Tohle dlouho trvat nebude😉

normalnimatka
17. únor 2018

jo, spí. užívám si to. proč by byl problém ji to odnaučit? myslíš si, že s tebou bude chtět spát do 18?

marketa11112
17. únor 2018

U nas v posteli usina 3-lety syn i 7 mesicni dcerka..ta teda u kojeni.....syna pak manzel prenese do postyLky, co mame v loznici, ja dcerku take prendam do postylky...po pulnoci k nam chodi syn, tak kolem jedne se budi mala..a do rana jsme v posteli 4.....rozsirovali jsme ji tesne pred vanoca ze 160 na 210.....to je ted luxus... A vyspime se vsichni...🙂)...smirili jsme se s tim, ikdyz jsme to tak opravdu nechteli....zamykame navic loznici, mame ji v patre, naproti je schodiste, a presto, ze tam mame detskou zabranu, bojime se, co by v noci syn mohl provest....ted nam prijdou obkladat schodiste a s nim i pribyde bytelna drevena branka.....a presto jeste premyslime, zda to neprestavet a nedat tam klasicke dvere a ty pak na noc zamykat...deti maji pokojik za schodistem a jak k nam, tak na wc , musi projit kolem....bojime se toho.

deli_lah
17. únor 2018

A to me zase desi predstava nauceni ditete spat s nami.. coz ani neni mozne, jsme celkem sadisti ve spanku 😀 a kdo rika, ze si dite nezvykne.. asi jak si to clovek nauci. Ma skoro svagrova stale musi spat s rodici a to uz ji pomalu zacina puberta (chovanim, jinak je ji 11).

treasurka
17. únor 2018

Nespi, spokojene spi ve svych postylkach uz od narozeni 🙂

sarkar
17. únor 2018

@simona2103 vždyť to je přece tak super přitulit se večer k tomu voňavýmu dětskýmu tělíčku, hlavně teď v zimě...a je jedno, jestli je mu rok nebo deset...do dospělosti tam zaručeně nezůstanou a pak je rodiči líto, že si to pořádně neužil...
A že může spadnout...no, může, tak spadne, a co?? Pokud nemáte dole nastražený střepy a hřebíky tak si pobrečí (stejně by se to pravděpodobně stalo ve fázi, kdy by i u toho pádu tvrdě spala, takže si max. popláče a pak spí dál, já prý takhle padala furt a někdy jsem se ani nezvedla a pokračovala ve spaní na zemi) a jede se dál. Nedělej si ze života vědu, nech to plynout, akorát budeš plýtvat energii na věci, který stejně moc neovlivníš.

marii90
17. únor 2018

@simona2103 My mame v pokojicku stare letiste vedle postylky.... abychom tam mohli spat oba, pokud se na to manzel bude citit. Rozhodne nechci, aby kvuli nam chodil do prace jako zombie.... aspon bude mit vic energie na odpoledni pohlidani a zaroven vim, ze kdyz budu potrebovat oddech, ze tam s malym bude. Chci, aby se rovnou naucil spat ve sve postylce a ve svem pokojicku, abychom nemuseli resit, ze neumi jeste pohopit, ze 4 roky spal s nami a najednou to nejde. Manzela prvni dcera to delala jeste v 10letech, mamince to nevadilo a tatinek byl v domacnosti spis sluzebnicek a sponzor. Prijde mi ujety, kdyz pak chlapi ze zoufalstvi a nevyspani emigruji na gauc a tvrdi, ze se boji, aby male nezalehli a ze to udelali dobrovolne a jsou v pohode. Hlavne u prvnich deti si musi prijit odstrceni na druhou kolej...coz vlastne zacina uz v tehotenstvi, komplet zmena rezimu, dle nalady, stavu a moznosti nas se vlastne ridi vetsina veci. Jasne,jsou dospeli, ale porad s tim cvrkem nemaji jeste takovy vztah, je nebudi 200x za noc, jim neridi, kdy pujdou curat a zvracet.... Ano, je to dite nas obou, ale na materske s nim budu ja. Aby si s tatkou utvorilo dite hezky vztah nutne neznamena, ze dalsich 5 let s nim musi spat v posteli... co treba milovani s partnerem? Nebo jen prituleni,nez usnete, povidani atd. Toho vseho se musi chlap vzdat.... zkratka nejsem toho zastancem.

hankaros
17. únor 2018

Dcera s nami spala rok a pul. Pak jsme ji koupili novou velkou postel a postupně presunuli do pokojíčku. Zacali jsme se navzajem budit. Prechod postupny, bez place a v pohode. Uz byla připravena. Pokud vam to vyhovuje a vsichni jsou spokojeni, nic nereste

nafuka
17. únor 2018

Dcera 2 r 3 měs. spí se mnou a v pokojíku má nově postel větší, aby měla kousek místa i maminka.
Postýlku má přiraženou k manželské a spí v ní plyšáci a polštářky.

priefi
17. únor 2018

@simona2103 Taky jsme meli takove obdobi. Prcek spal sam v postylce a pak najednou se to zmenilo. Usnul v postylce, pak se probudil a chtel k nam, kde hned usnul (v postylce nikoli). Pozdeji jsem zjistila,.ze to byly zoubky a obcas spatny sen, jinak zase spinka v pohode ve sve postylce. Nejakou dobu s nami kolem roku spaval, ale pak.zase bez problemu postylka. Taky jsem mela strach a v pohode