Spaní po ó. Máte rady?

nim1986
12. led 2021

Ahojky, mám malý problém s dcerkou 4 měsíce. Měly jsme už naučený pěkný režim, jak krmení tak spinkání, ale na Štědrý den jsme zkoncili na pohotovosti v dětské a následně jsme byly hospitalizováni. Domů jsme pak dostaly antibiotika a po jejich dobrání do tří dnů začala malá znovu horeckovat a zkončily jsme opět na pohotovosti. Malé zjistili pozitivní streptest a napsali ji jiná antibiotika. Bohužel tato antibiotika máme po osmi hodinách a kompletně se nám rozhodil denní režim a teď máme problém se spaním přes den i v noci. Nemáte někdo nějakou radu jak šetrně dítko zase donutit spinkat. Antibiotika dobirame až tuto sobotu a doufám, že už bude na nějakou dobu dobra. Od porodnice furt něco řešíme a místo si užívala, jsem na pokraji totálního kolapsu.moc děkuji za rady.

kittystar
12. led 2021

@nim1986 Radim jen vydržet... Každá takováhle nemoc zamava s dítětem i jeho (resp.Vasim) režimem. Takže za mě trpělivost a ono se to zase za pár dní po uzdravení srovná. Zažila jsem to několikrát a pokaždé se to po nějaké době vrátilo do starých kolejí. 😉

marcicek84
12. led 2021

@nim1986 vydrž, už má čtyři, ono to už pomalu přejde, za chvíli bude mít vybudovanou imunitu, pak už si na nějaké matrýria nemocí a rozhozené režimy ani nevzpomeneš 😉 ted prostě počkej,až dobere atb a pak můžeš zase najet na váš režim...

veruuu_kubesovic
12. led 2021

@nim1986
a víš čím to je? proč jsi na pokraji kolapsu?
protože přehnaně lpíš na něčem, co sis "vysnila" a najednou dítě nefunguje jak jsi chtěla, co kdyby ses věnovala dítku jak bude potřebovat, ne v kolik hodin, ale prostě, že zrovna teď chce maminku, ne že se to teď zrovna nehodí, až prckovi porostou zoubky tak co...skončíš v blázinci? protože to děti pláčou, jsou mrzuté a moc toho nenaspí...

kacenka1111
12. led 2021
me_druhe_ja
12. led 2021

@veruuu_kubesovic souhlasím. Trvat striktně na přesném režimu u 4m je blbost. Málokteré dítě je toho schopné (ano, jsou takové, ale rozhodně netlačit na sílu, což se tady děje).

nick1234
12. led 2021

@nim1986 souhlasím s holkama a jediné co asi poradím je spát vždy když dítě spí (at je den nebo noc) ono s tím opravdu nic moc nenadelas🤷‍♀️a 4 měsíční mimčo opravdu asi ještě režim mít nemůže, pokud ti to tak vycházelo byla asi náhoda 👍

martiniquest
12. led 2021

@nim1986 Jaaj, kazda matka neco resi od porodu uz naporad 🙂 zvykni si. Jedno obdobi skonci, zacne jine. Dite se vyviji silenym tempem. Co bylo vcera, nemusi uz nikdy platit. Zitrek je nejisty. Doporucuju si najit kamaradky mezi matkami a sdilet s nimi. Pravdepodobne zjistis, ze je to vsude vice mene stejne.

journals
12. led 2021

@nim1986 Já bych řekla, že čtyřměsíční dítě si režim teprve vytváří, aspoň syn v tomto věku režim ještě vůbec neměl a chvíli to ještě trvalo, než se režim ustálil. Naopak si pamatuju, že přesně v tomto věku se mu rapidně zhoršilo noční spaní - ze dne na den, bez zjevné příčiny. Vydrž. Nic jiného poradit nejde.

lenatko91
12. led 2021

Když měla malá 4m, byla jsem ráda, když šel někdo na hodinku vozit, abych se aspoň najedla a něco doma poklidila. Ve 4m je nesmysl chtít režim, vykašli se na to. Jak už zaznělo, řiď se tím, co zrovna malá potřebuje a nehleď na hodiny. Naše malá v tomto věku třeba vůbec nespala, jen v kočárku a ještě občas, tak jsem se musela přizpůsobit. Řídila jsem se jejíma potřebama a to vedlo k tomu, že jsem byla v klidu, protože byla v klidu i ona. A tobě radím to samé. Jestli malé vyhovuje režim, najede si na něj brzo sama, jen musíš k ní být vnímavá a trpělivá

nim1986
autor
13. led 2021

Bylo mi jasný že to nebude jednoduchý. Malou miluju a jsem za ní ráda, ale ta izolace co furt máme je ubíjející. Snažím se jít spát vždycky s ní, ale ona má v sobě snad radar a když začnu usínat, probudí se a spustí. Ta antibiotika ji dost vadí a chápu ji, je to otrava.nejak to musíme doklepat a pak se snad sama zase navrátí do svého normálu. Vím že je malá šikovná, když tak brzo zvládla najet na takový režim aniž bych jí ho nutila. Jiným matkám se o tom jen zzda. Moje sestra měla ubreceny děti až do tří let. Nechápala jsem že měla tři.musim jen vydržet. Všem děkuji za rady.