Spaní přes den. Kdy jste přešli na jeden spánek?

dzejnyy
6. bře 2013

Kdy Vaše dítko/dítka přešla na jeden spánek přes den a jak to probíhalo? Díky za zkušenosti. Nevím, jestli máme jen tak rozhozené rytmy, nebo jestli se už přenastavuje (14 měsíců).

hradkovka
6. bře 2013

Ahoj,my jsme přešli na jedno spaní v 19 měsících,a přišlo to samo.....Pak chodil spát okolo 12hod.a to trvá doteď,budou mu 3 roky...

ladie
6. bře 2013

Hele, určitě po jednom roku - 1 a čtvrt roku věku, dřív ne.
A přehodil si to sám. Nejřív spával 2x (počítám, když už byl starší, ne jako mimčo) - před obědem a pak cestou z procházky. Pak si to sám posunul, že chodí spát před 12 po obědě.

pusolamy
6. bře 2013

okolo 11 mesice, a vyplynulo to tak nejak samo 😉

marrei
6. bře 2013

Dcera přešla na jedno spaní ve 14ti měsících, syn už asi v 10ti...

werunka21
6. bře 2013

Už nevím přesně, ale někdy kolem prvního roku. Kolem druhého začal bojkotovat i ten jeden spánek. Ale aspoň je večer dřív klid 😀

petoska
6. bře 2013

v 11 měsících, zkusila jsem to, vydržel a spal dýl, do tý doby už spal sice dvakrát, ale po půl hodině, a nechtělo se mu ani jít spát.

zdezli
6. bře 2013

Dcera kolem jednoho roku, syn uz nekdy v 10 ci snad 9 mesicich. Oni jsou ale oba spaci v noci, to spi 12-14hodin. A projevovalo se to jednoduse: dopoledne se u nas chodi ven, a to vzdy usnuli v kocarku. No a pak uz proste neusnuli a sli az po obede.

janinkaves
6. bře 2013

když přestaly spávat v noci, tak jsem zrušila neprve dopolední psánek to bylo nějak kolem 11 měsíců a odpolední rušíme teď po druhém roce, někdy jde spát odpo tři dny po sobě a pak dvakrát jít nechce, prostě jak se cítí tak ji dám spinkat 😎

karotky
6. bře 2013

U staršího synka to bylo v 1,5 roce u toho mladšího o 4 měsíce déle.V noci spali hůř oba a u toho staršího se to zlepšilo až ve 4.letech-u toho mladšího počítám s podobným scénářem. 😉

dandik
6. bře 2013

Syna jsme přestali dávat spát 2x denně poté (cca 11měs), co večer vydržel být večer vzhůru déle než my 😉 Usínal nám pak kolem 22hod a to už bylo i na nás moc. Takže jsme mu jedno spaní omezeli a nyní usíná většinou do 20hod. Ráno vstává kolem 6hod, takže dopoledne moc nevydrží a usní kolem 11hod a dá většinou 1,5 - 2hod. Pak už do večera musí vydržet, většinou vydrží, pokud nejedeme někam autem nebo kočárkem. To ho uklimdá a usne, ale je to výjimečně. Každé dítě je individuální...je možné, že se mu to upravuje samo, my to omezili z naší strany.

handm
6. bře 2013

Syn v 10-11 měsících. U dcery se toho děsím, ta vypadá, že snad co nevidět... 😲 Je hroznej nespavec - na můj vkus 😉🙂

apollo11
6. bře 2013

1 denní spánek od 10,5 měsíců, zato vydatný, tříhodinový (někdy i víc 🙂 ). Byli jsme u našich na Velikonoce a zřejmě to podnítila ta změna prostředí. Bylo to celkem rychle a bez problémů, cca dva dny nezabrala v dřívější obvyklý čas, tak prostě usnula později a další spánek byl až večer, spala celou noc bez buzení. Jinak stále odpoledne spí (2 a 3/4 roku) a i když to někdy vypadá, že to nepotřebuje, není to tak - zatím.

spaghi
6. bře 2013

kolem roku, kdyz zacal spat dopo i odpo sotva 20 minut, presli jsme na jeden, cca ve 12 hod. po obede chodi spat a spi tak 1,5 hod. 🙂

zandanem
6. bře 2013

dcera mi asi od 8 měsíců nespala, jen po obědě asi 20 min... od 15 měsíců nespala vůbec .. pak ve dvou letech v létě mi spávala po obědě asi 30 min až hodinu a to si sama řekla že si chce hajnout, a od dvou a 4 měsíců zase nespí vůbec.. bude mít v květnu 3... děsím se školky... každé dítě je jiné... sama poznáš co dítě chce a potřebuje... někomu stačí spát 20 min a jiné dítě potřebuje 3 hodiny... v tomto ti asi nikdo neporadí.. jde i o to v kolik jste zvyklí chodit večer spát... u nás je režim od 2 měsíců .. mě vyhovuje když dítě spí brzo.. do roku a půl chodila spát v 18 hodin - pravidelně i v létě a pak si sama upravila režim a od té doby chodí spát v 19 hodin a su maximálně spokojená, vyhovuje mi to... večer mám čas na manžela a své zájmy... 🙂

janahoub
6. bře 2013

Starší syn spával už od miminka ráno do 8 hodin, takže na jeden spánek přešel v 11 měsících, ten mladší spal dvakrát do 15 měsíců-také proto, že ho budím ráno dříve díky bráchově školce 😉 , u obou to přišlo samo, najedou jeden den spali jednou a už to tak zůstalo.

jancip
6. bře 2013

Cca v půl roce. Probíhalo to tak, že syn sice dopoledne usnul, ale nechtěl jít pak spát po obědě, ale až k večeru, což nešlo, protože pak nechtěl spát večer. Takže jsme to dopolednín spaní odbourali...šlo to bez problému. Jen pak ještě bylo krátké období, kdy začal být extrémně pohyblivej, takže na chvilku usnul i únavou sám dopoledne, což jsme před tím neznali.

ratatooy
6. bře 2013

u nas jeden spánek denne od roku a půl ale spával dlouho cca 3-4hodiny ted sou mu 2,5 a už občas nespí vubec

marrgret
6. bře 2013

Asi ve 14. měsících. Do té doby chtěl spát kolem 10. hod. dopoledne do 13hod. a pak kolem 17. do 19.hod. Což bylo špatně a chodil spát okolo 22. Dopolední jsme odbourali bez problémů. Teď chodí spát kolem 12. po obědě a spí 3 hodiny. Pravidelně. 🙂 Pak v 8 večer a spí do 7 do rána. Je to sedmispáč po rodičích.. 😀

veruska007
6. bře 2013

Hooodně brzo, cca v půl roce.

fram
6. bře 2013

My v 11 měsících, vím to přesně, byli jsme zrovna na dovolené 🙂

zvirka
6. bře 2013

Cca od roka. Teď 2,5 a někdy spí, někdy ne. Pokud spí, tak chodí večer až v 23,00 🙄

hansed
6. bře 2013

ještě před prvními narozeninami... spí celou noc, vstane kolem 7, nejpozději 8, dovádí, mezi 9 a 10 jde spát, po obědě už nespí... 😉

megy
6. bře 2013

náš klouček si určil sám režim, ráno vstane cca 6-7, pokud dřív, nechávám ho dospat, jinak až po obědě a pak večer 19-19:30 je v postýlce. režim si tak nastavil cca od 7m

brisalek
7. bře 2013

asi v 10 mesicich, do te doby spala rano 30 minut a odpo 30 minut. Vecer usinala v 10 vstavala 5-5:30 a mezitím xxxx krát vzhůru☹, zlepšilo se to okolo 13 měsíců kdy psala odpoledne od 2 až třeba do 4 🙂, ale od 18 měsíců už zase odpo nespí

lu91
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lvl16
11. bře 2023

Syn asi ve dvou letech :D. Bylo super, že mu to vydrželo tak dlouho. Teď ve třech bohužel přešel na nula spánků.

emillyhk
11. bře 2023

V 8 měsících přešel na jeden 30 minutový spánek kolem oběda, v 11 měsících přestal spát přes den úplně (ale ráno spal o dvě hodiny dýl než předtím, takže vlastně super). Kolem 13. - 14. měsíce začal zase spát po obědě. Nejdřív třeba dvakrát týdně, navíc nepravidelně, někdy před obědem, někdy po. Během měsíce už spal po obědě každý den a vydrželo mu to skoro do dvou let.

klaruskaholubinka
14. bře 2023

První dcera asi v roce od roka a půl nespí vůbec. A druhá v 8 měsících a teď ji je 20 měsíců a pořád spinká tak půl hodiny

kecupka66
14. bře 2023

@dzejnyy Já zavedla jenom jeden spánek zhruba ve 13 měsících. Řídila jsem se tím, že po tom obědě trvalo i hodinu nez vůbec usnul. Tak jsme přešli na jenom ten poobědový spánek a super..😊 tak týden trvalo než si zvyknul, ale pak už dobré

ruzovyjednorozec77
14. bře 2023

Kolem pul roka. Ale s tím, že ten jeden spánek mel extra dlouhý. Usínál mezi 10-11 a spal do 3-4. Pak sel spat kolem pul 7 někdy dřív a až do rana zase.