Špatně pase - 4 měsíce, spastický, dětská mozková obrna?

soda365
17. únor 2018

Ahoj holky, tak já byla včera u pediatry a jsem vyřízená.. Jdu si k Vám pro radu, těchu cokoliv - mám chlapečka 4 měsíce, špatně pase koníčky má velkou predilekci na jednu stranu a pořád svírá jednu ručičku v pěst, už měsíc chodíme na rehabilitace a po měsíci se to trošku zlepšilo, ale výrazně ne - včera jsme byli u pediatričky a ta mě poslala na neurologii a musím začít s příkrmy a UM, protože skoro nepřibírá (má 5250g a 65cm), na zádíčkách dělá vše, směje se, bere hračku, otáčí se za hlasem i tváří apod. - jen na zádíčkách vydrží se zvednutou hlavičkou tak 2 minuty a pak jí položí a začne si stěžovat.. Doma jsem samozřejmě (já blbec) nažhavila google a vyběhla na mě dětská mozková obrna.. Od té doby nejím, nespím a nedokážu myslet na nic jiného.. Měla jste některá něco podobného a pak se to třeba ještě spravilo a nic to nebylo nebo se mám začít smiřovat s tím, že je dost pravděpodobně vážně nemocný? Jakýkoliv příspěvek uvítám...

katjja123
17. únor 2018

Neboj. Náš malý taky špatně pasl a byl hypertonicky. Cvičili jsme vojtovku a nakonec se tak zlepšil že je vyvojove napřed. K neutolozce taky chodíme a beru to jako plus, aspoň se na malého podívá odborník. Hlavně se nestresuj a dávej ho na bříško co nejvíc a dávej před něho knížky atd ať ho tam zábavu a. Tu beurolozku ber jako plus že se na malého podívá odborník.

katjja123
17. únor 2018

Bože to jsou překlepy. Píšu na mobilu 😂

soda365
autor
17. únor 2018

@katjja123 děkuji za zprávu, že ještě nemusím úplně hodit flintu do žita - jsem vyděšená matka, ale to je přece pochopitelné - ve své úvodní zprávě jsem také našla nějaké překlepy takže se těch svých vůbec nebojte a neomlouvejte se.. Od včera se mu pokouším dát dokrm UM, ale stejně mi všechno vyplive :(

hazenkarka
17. únor 2018

Myslím si, že kdyby to bylo něco vážného, poslali by vás na všechna různá vyšetření. Přístup k internetu je někdy spíš na škodu....taky jsem vyděšená matka 😊. Náš malej taky špatně pásl a pěstičky pořád drží i na koníkovi a má 7M. Chodíme na vojtovku a je vidět, že se to lepší. Hodně zdarů a pevné nervy!

sobist
17. únor 2018

Ahoj, my měli od narození predilekci na jednu stranu, později už bylo vidět, že je syn celý slabší na jednu stranu a hůř i rozevíral ručičku (dlouho ji držel v pěst). Plus je hypotonický.

Návštěvu u fyzioterapeuta jsem si v podstatě vynutila, dětská mi stále tvrdila, že je vše v pořádku a krásně pase, byla jsem za hysterickou matku. Tomu cvičení předchízelo prohlédnutí dítěte odborníkem - rehabilitační doktorkou - ta mi řekla, že hezky nepase, ale že je to dobré a spraví se to. Za měsíc mi dětská řekla, že by nás na ty rehabilitace stejně poslala... najednou jsem nebyla hysterka. 🙂 Tolik k tomu, co říkají dětští lékaři. :D

Cvičíme Vojtovku (předtím Bobath, nejdržív jsme byli u tamní fyzioterapeutky, protože na tu doktorku se čekalo asi měsíc kolik je tam objednaných dětí, tak ať děláme aspoň něco a nečekáme), vždycky máme jeden cvik a ten se mění podle toho, jaké máme pokroky. Paní fyzioterapeutka svému oboru rozumí, vysvětlila mi spoustu věcí, které mi předtím nikdo neřekl, jsem fakt spokojená a hlavně děláme něco opravdu smysluplného. Syn si posílil svaly na zádech a krku, taky už hodně na bříšku. Pase pořád trochu špatně (opírá se víc o jednu ruku/loket a tu druhou má zvednutou), ale už se přetáčí z bříška na záda (a už si i sám srovná hlavu do osy), a teď se začal přetáčet i na bok a občas se mu to povede až zpátky na bříško. Celkově je pevnější. Ruce už v pohodě otevírá. 🙂

Být tebou, tak se fakt nestresuju. O DMO jsem si taky četla, taky jsem měla strach, ale zbytečně. Na tom vyšetření se klidně ptej, já se ptám na kdejakou ptákovinu, ale jsem pak klidná a vím co a jak. 🙂
Cvičení je to prima. Pomáhá. Můj kluk u toho řve, protože se mu to nelíbí (mě by se taky nelíbilo, kdyby mě někdo nutil být v nějaké poloze :D), ale jakmile docvičíme, je úplně v pohodě a směje se. :D My teda cvičíme pasivní plazení, ale každému se asi dělá to cvičení na míru. 🙂 A včera se už "odpíďalkoval" asi 30cm dopředu. :D

Tak, snad tě to trochu uklidní. 🙂 Je zbytečné se stresovat dopředu, věřím, že to bude dobré.
Alex je zase takový cvalík, má o tři týdny víc, než tvůj syn, ale už má skoro 9kg :D (ale ona porodní váha byla 4780g 🙂) a musím ho ke kojení dokrmovat, protože je večer hladový. 🙂 Každé dítě má něco.

absintka19
17. únor 2018

Zkuste Vojtovku, to zabere. To samé mela spusedka a maly ma 11m a uz neni nic videt. Hlavu vzhuru !

avital
17. únor 2018

Měli jsme to samý, pěstičky svírala dlouho, na břichu vůbec nechtěla bejt ...až teď v roce si na něj lehne dobrovolně. Určitě to bude v pohodě, poctivě cvičte a ono se to srovná. My teda cvičíme doteď, protože predilekci má furt, ale zas to není nic co by ji nějak omezovalo.

amoretspes
17. únor 2018

Po měsíci cvičení je to ještě brzo,ale neboj nejsi jediná.take cvičíme Vojtovku kvůli pasení a hypotonickym svalům a diastaze na bříšku.ted máme 9mes sice stále lehce pozadu ;D pac jsme byli často nemocní a nemohli cvičit ale vše se zlepšuje.Zadna DMO nehrozí,neboj.Hezky cvičte v klidu a neurologie se neboj.

martiina_k
18. únor 2018

Já jsem asi byla za histerickou matku a rehabiitaci jsem si vyřídila už v pěti týdnech. Malý měl predilekci do prava, tak jsme začli cvičit Vojtovku a ve třech měsících byl už srovnaný. Z počátku u toho malý brečel, za čas už mu to bylo fuk. Je dobře, že cvičíte, vyšetření u neurologa se neboj. Byl nějaký výrazný problém u porodu?

hani1234
18. únor 2018

@soda365 Teda, vy vymýšlíte scénáře. Klid, bude v pořádku. Kdyby jste chtěla kontakt na sikovnou fyzio, tak napište .

soda365
autor
18. únor 2018

@martiina_k u porodu žádný problém nebyl, narodil se v termínu váhou 3310g.. Od té doby co papá kromě mého mlíčka taky UM se nám s manželem zdá, že méně pláče a má více energie.

@hani1234 pokud máte kontakt na opravdu dobrou fyzio tak poprosím napsat do zprávy. Strach je strach, srdce mi říká, že to bude dobré, ale strach o dítě je přeci normální, ale děkuji za názor - znamená to, že bych se měla uklidnit

martiina_k
19. únor 2018

@soda365 pokud u porodu nebyl problém a vše probíhalo v pořádku, tak to je dobře. Myslím si, že bude vaše mimčo OK, ale samozřejmě na tu neuro běžte, ať máte v sobě klid. Takhle byste pořád přemýšela, zda je vše dobře nebo ne.. a poctivě cvičte.

fifina86
19. únor 2018

@soda365 super fyzio je v Praze Lucie Alblova,ma i webove stranky. Zkuste se k ni objednat,treba jen na konzultaci,at mate dalsi nazor.

ivuska1986
19. únor 2018

Ahojky, byla bych naprosto v klidu. Po zkušenostech, které mám bych na rhb nikdy nesla bez doporučení neurologa. Mala začala past koniky poradne taky az nedavno a to ji jsou čtyři a pul měsíce, dobre je pase tak tyden, obcas ma zavrene obe pacicky. Obcas si sahne uz pro hracku, zalezi jak ma zrovna naladu. Mala nam prepadavala furt na jednu stranu, doktorka mi rekla, ze ma blbe těžiště, tak jsem ji pridrzovala mirne zadecek a stale rovnala pacicky. Nektery deti prostě radi nepasou, je to pro ne drina. Zkus ho davar na koniky alespoň 6 x denně, aby posiloval a můžeš je zkusit na velkem gymnastickem míči

soda365
autor
19. únor 2018

@ivuska1986 dávám teď na bříško skoro pořád, snažím se s ním i cvičit, ale asi bych měla víc - na neuro jdeme příští úterý (8:15) a vzápětí máme být u RHB (9:30 alespoň vše budu mít čerstvé a budu to s ní probírat.. Už se nemůžu dočkat až to bude za námi

makiszek
19. únor 2018

Jsou roztazene dlaně důležité? Malá pase pěkně, ne teda moc dlouho, protože se ji na břiše nelíbí. Pro hračku se v této poloze nenatahne. Minule mi doktorka řekla, ze to prehanim a vše je v pořádku.

ivuska1986
20. únor 2018

@soda365 bude to urcite o.k. každý týden uvidíte zlepšení. Nase malicka je o tri tydny drive narozena a kdyz ji porovnam s chlapeckem, ktery se narodil v terminu ve stejny den, tak ten nepase kone vubec a nikdo ho nenuti, ma o kilo vic a dle jeho pediatricky je silny, tak se mu nechce. Váží 8,3. Každé dite je jiné, typuji, ze vam na neurologii reknou, ze je maly naprosto v pořádku. Hodne se ted setkavam s tim, ze pediatricky narizuji rhb a neurologove rikaji neni treba, dite je o.k. z okoli znám dva pripady. Je to skoda, mimca, ktery to nepotrebuji se zbytecne trapi a ty ktery to potrebuji, tak si rhb musi doplácet, jelikoz pojistovny odmitaji rhb skrz velky nárůst proplacet😰 tak drzim palce at jste v pořádku. Dejte pak vědět👍

soda365
autor
15. bře 2018

tak dávám info co se u nás děje nového - malý pase mnohem líp, natáhne se pro hračku na zádech i na bříšku, predilekce se zlepšila od té doby co dostává v poledne zeleninku (i když té moc nesní) a k mému mléku ještě UM.. Včera mu bylo 5 měsíců a dnes se dvakrát přetočil.. Na Rhb nás chválí, že už je skoro vše dle tabulek, za mě je naprosto v pořádku a zdravý.. Příští úterý nás čeká vyšetření na neurologii (minule jsme tam nejeli, protože byly ty šílené mrazy a nám nestartovalo auto.. děkuji všem za podporu

mku
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivuska1986
16. bře 2018

@soda365 super. Nám je pet mesicu a 13 dnů a dnes jsme se poprvé pretocily🤗💕 jsme o tři tydny dříve narozeny, tak mam radost👍 uvidite, ze na neurologii Vám řeknou, že je malý v pohodě, možná i ze doporuci ukončit rhb, taky jsem se smi tim uz setkala, aby dite nebylo zbytecne pretezovane, kdyz je vyvoj o.k. tak držíme palecky

makiszek
19. bře 2018

Také se pochlubim pretocenim v 5 měsících a 5 dnech 😊

soda365
autor
19. bře 2018

zítra jedu s malým na neurologii (doktorka Schaferová) prý je děsná a neumí jednat s lidmi.. mám strach.. snad nás moc nevystresuje.. držte mi palce