Spavé mimčo, může to vydržet i další roky?

kukokuko
19. zář 2017

Ahoj holky,
mám mimčo 3,5 měsíce. Usíná většinou mezi 21 a 22 a spí do 9 až 10. Mezitím 2x nebo 3x kojím. Spavý byl od malička...Máte někdo podobnou zkušenost a vydrželo vám to i později, tj. do několika let?

ivet1987
19. zář 2017

@kukokuko Náš spí bez problémů od malička taky. Zlaté miminko. Teď měl 2,5 roku a pořád chrápe jak zabitý 😀 Jde spát např. v devět a spí do osmi. Nebudí se, spí sám v pokojíčku hezky v klidu. Myslím že mu to vydrží 😀

madulinka
19. zář 2017

Mám bohužel zkušenost naprosto opačnou, kdy se mi novorozeně budilo co hodinu, a pak hodněkrát za noc.. A ano, vydrželo jí to 😀 až do 4 let. Až po 4. roce mi začala spát celou noc (celou, s jedním vzbuzením v noci). A to má tak do teď - je jí 5,5.
Takže když bych tomu dala nějakou spojitost, tak za mě spavé miminko vydrží spavé, a nespavé nespavé. Ale obávám se, že to tak nebude.. Můžou přijít zoubky a hned máte ze spavce nespavce. Přeju, ať mrňousek spí v noci krásně 🙂

makky1310
19. zář 2017

@kukokuko syn byl do 6 mesicu spavec. Musela jsem ho na kojeni budit 1x za noc. Po pul roce se to zlomilo a budival se nekdy 2x, nekdy 4x. Bylo to uzkosti, chtel vedet ze tam jsem. Ted je mu 13m a budiva se 1x za noc. Vetsinou prijdou ruzny obdobi kdy spi hur nebo lip.🙂

bonulinka
19. zář 2017

Máme to také tak. Budou mu 2 roky a usíná kolem 20 h a vstává kolem 7 h ( o prázdninách později ). Nestěžuji si 😉.

ivet1987
19. zář 2017

@makky1310 Já bych dítě nikdy nebudila. Náš spal ve 14 dnech 6 hodin v kuse a prodlužoval, když spí, jsem ráda že je klid 😀

kukokuko
autor
19. zář 2017

@ivet1987
To by se mi taky líbilo🙂

kukokuko
autor
19. zář 2017

@madulinka
To je mazec..Snad mě náš prcek bude jako starší matku šetřit🙂

makky1310
19. zář 2017

@ivet1987 ja si taky rikala ze dalsi nebudu budit. Ale ja se bala ze bude malo mlika. To vis, prvni dite a clovek nevi co a jak🙂

gnozka
19. zář 2017

Tak nase mala spala celou noc od 4. Mes . Sem tam se vzbudila ( zuby , zacala se dáma otáčet ) ale globálně byla do sve dite . Kdyz se ale vzbudila sama zase usnula . Neurolozka nam rikala ze kdyz jsou deti spave tak jim to zůstane . V červnu kdyz ji bylo 20 mes tak nazdar 🙂 sama neusnula ani náhodou , jinak rev , a co dve hodiny byla vzhůru . Vždy jsme s ni museli byt . Rostly ji zuby . Ale ted je ji 23 mes a v noci se porad budi a zuby uz jsou venku :/ takže u nas se t o změnilo . Naštěstí uz zase zacala usinat sama ale v noci se vzbudi a place a musíme sk ji vzít k nam . Což driv vubec nebývalo . Cekame druhe tak si rikam ze to bude docel sranda 🙂

madulinka
19. zář 2017

@kukokuko 😀 ono se to zapomíná, a doufám, že až bude mít jednou svoje dítko, že ji vytrestá stejně jako ona nás. Manžel i z tohoto důvodu už do druhého nechtěl jít (bohužel).. Takže když je první spavec, je to ta lepší varianta! 🙂

kukokuko
autor
19. zář 2017

@madulinka
No já mám ve 35 letech první a vůbec si netroufám říct, jestli budu chtít další...A to jsem měla pohodové těhotenství, superrychlý krásný porod a dítě je hodné🙂

balet
19. zář 2017

Dcera byla spavec kvuli zloutence uz od narozeni a drzi se ji to do ted, ma 16 mesicu.

madulinka
19. zář 2017

@kukokuko je to znát, viď? Mě je 36, a i když bych chtěla ještě další, neumím si představit, že bych k němu vstávala, a vůbec, že bych ještě nějakého prcka měla.. člověk je tak nějak stále lenivější a pohodlnější 🙂

z_kopretinka
19. zář 2017

@kukokuko nam ano. Od trech mesicu mi spala i 6hv kuse pres noc. Ted ji jsou tri a porad potrebuje spanek pres den a usina vecer kolem pul desate a spicca do sedmi.

luciiinka87
19. zář 2017

@kukokuko Malej ma 9 mesicu a od mala hodne spinka. Nebo spis hodne casto. Vzdycky byl tak pul hodky vzhuru a pak hodinu a pul spal. Od 6 nedel spi celou noc - napred od 22 hodin do 5, pak si to zacal protahovat a ted je to tak od 21 hodin do 7. Spinka opravdu velmi rad. Dcerka byla dost nespavec a je stale - od 2 let nechodi pres den spat a vecer ji musim zahanet, jinak by sla spat v deset a vstavala v 6. Ale taky od 6 tydnu spala celou noc a zustalo ji to. A celkove byla ve vyvoji rychlejsi. Malej jak hodne spinka, je s vyvojem dost pozadu. Verim, ze je to tim - tam kde mala od 3 mesicu spinkala pres den 5 hodin a trenovala svaly, on daval jednou tolik 🙂

kachnicky
19. zář 2017

Holky tahle diskuze je docala peklíčko, pro maminky co mají doma nespavce 😂😂😂 (jako mam ja)

madulinka
19. zář 2017

@kachnicky já si neumím ani představit, jaký to je, že dítě spí celou noc, fakt ne! 😀

adrianka78
19. zář 2017

Mám zkušenost se spáčem 🙂 Malé je 2,7 roku (narodila se mi skoro v 37 letech) a je to rozený spáč... Od porodu spí celé noce skrz, pouze se jednou v noci probudila bez pláče na mlíko a hned spinkala dál a je to tak dosud. Přes den toho také hodně naspala a ještě dnes spí každý den po obědě, teď už tak 2,5-3 hodiny, ale ještě před půl rokem to byly 3-4 hodiny a večer jde zase v pohodě chrupkat 🙂 Upřímně, pěkně si mě rozhýčkala a vůbec si neumím představit mít doma nespavce...

kika266
19. zář 2017

Karolinka mi spala asi mesic po porodu celou noc, ani jednou se nezbudila, spala od cca 20-21h do 8-9, proste 12 hodin v kuse, potom jeste dopoledni spanek, odpoledni, ted ma porad odpoledni spanek, kdy da asi 2 hodinky a vecer v 21h lehneme a spime az do rana 🙂 jen kdyz je nemocna nebo je uplnek se vzbudi ve 4 a jde si ke me lehnout 🙂

kukokuko
autor
19. zář 2017

@madulinka
Takže vy doma máte už naprosto jasno, že druhé ne? Já si nebudu asi jistá nikdy, jestli jo nebo ne🙂

gnozka
19. zář 2017

@kukokuko
@madulinka ja mela první v necelých 35 a ted je mi 36 a cekame druhe a vubec se necítím na to ze bych to nezvládla 🙂 pravda je s ze mala je zlata i kdxyz to spani je ted horší ale fyzicky a psychicky se cítím úplne v pohode 🙂 ale ja mela vždy jasno ze chci mít dve 🙂 nechci aby byla mala sama . Potrebuje parťáka 🙂

luciebx
19. zář 2017

Mam doma takové miminko. Dnes mu je 7 let a spavec je po nás. Takže ano muže mu to vydržet.

liko77
19. zář 2017

Syn je spavec od mala, i v šestinedělí jsem ho musela budit na kojení, po šestinedělí už jsme ho nechala. Spával od 21 hodiny , budil se většinou 1x - 2x na kojení, vstával po 8 ráno. Od 11 měsíců spí celou noc bez probuzení. Teď má 2 roky a 4 měsíce a je to pořád stejné. Spí se u nás od cca 21 hodiny do min. 8, někdy umí i 9.30;-). Denní spaní tedy do 2 let jen v kočárku venku, od 2 let doma, dá od 1 do 3 hodin. Neumím si představit mít nespavce. Prostě starší maminku šetří, měla jsem ho téměř ve 38😉.

madulinka
19. zář 2017

@kukokuko my ano, jsem od středy rozvedená 😀 jeden z důvodů byl ten, že manžel další už ne, já ano.. Ale jestli si někoho najdu a vůbec budu schopná mít ještě miminko, to netuším. Zatím to vypadá, že zůstanu u jedináčka. Člověk nikdy neví, a roky přibývají.. 🙂

z_kopretinka
19. zář 2017

@madulinka me bude po porodu druheho 36 jako predstava ze budu zase v noci vstavat a pak jeate mit doma tu triletou dracici... bude to husty.

hanih
19. zář 2017

Tak já tady budu asi výjimka 🙂 Dcera byla cca do šesti měsíců úžasná. Během šestinedělí se v noci budila na kojení jednou až dvakrát, po šestinedělí spala od cca 23:00 do 8:00 (ale někdy i do 9:00) v kuse. Samozřejmě kromě dní, kdy ji třeba trápilo bříško. No a kolem toho půl roku se to zlomilo, začala se budit cca 4 - 5x za noc, ale někdy třeba i 7x. Po roce a půl se to zas uklidňovalo, budila se tak 2 - 3x. V 21 měsících se odstavila a začala spát zas celou noc v kuse. Párkrát za noc se budí, když ji trápí zoubky, nebo když má třeba zlé sny. Takže u nás se to dost měnilo. Jinak na kojení jsem zkusila vzbudit jednou, ze začátku, a celou noc jsem toho litovala. Takže vzhledem k tomu, že přibírala krásně, jsem pak už nebudila.

mlynkova85
20. zář 2017

Mám syna 7 a půl let nespavce od narození drží se to i teď. Dcera pravý opak od miminka krásně spala teď jí je 5 a půl a taky spí nádherně. Syn má problémy usnout 3 hodiny se převaluje v posteli dcera lehne a spí takže u mě to platí v obou případech spavé miminko=spavé dítě nespavé miminko=nespavec čekám jestli se to někdy zlomí ale u nás s manželem se to obrátilo až v dospělosti 😂😂😂😂