Spí 19ti měsíční děti samy nebo s vámi?

elzik
25. čer 2009

Dobrý den maminky, prosím Vás, chci se zeptat, jak spinkají Vaše batolátka. Dcerka má 19 měsíců a řešíme s manželem dilema. Čekáme druhé miminko a každý říká, ať ji naučíme spávat ve svém pokojíčku, ale problém je v tom, že dcerka se i několikrát za noc budí, takže lítat v noci sem a tam, mě celkem vyčerpává. Když spí s námi v ložnici, tak spí v celku pěkně, jen se párkrát vzbudí na čajíček a spinká. Zajímalo by mne, jak spí Vaše zlatíčka, jak usínají, zda spinkají ve vlastním pokoji nebo zda mají postýlku ve Vaši ložnici. Za Vaše odpovědi strašně moc děkuji. 🙂

iloha
25. čer 2009

Elzik, nám Terezka spinská ve svém pokojíčku již od 15ti měsíců. Pravda do nedávna jsem do pokojíčku chodila tak 3-5x za noc, ale příčinou určitě není pokojíček, ale dudlík, čajík, bolavá nožička apod. Nyní vstávám max. 1-2x a to jen někdy, záleží jaké má sny, většinou totiž volá nebo fňuká ze spaní a spí klidně dál.
😉 Ale určitě tu taková diskuze někde je, zkus popátrat.

gabinaf
25. čer 2009

Elziku,
my jsme dali malýho do vlastního pokojíku hned na začátku, i když je pravda, že mm dost chrápe, takže jsem se tam k němu každou noc stěhovala. Odstěhovala jsem se do zbývající ložnice, když byl prckovi rok, spíš proto, že jsem malýho v noci budila. Pokud nám nerostou zuby, tak Davídek spí 12 hodin bez probuzení, když jdou zuby, tak několikrát v noci vstávám, ale dá se to. Musím říct, že jsem ráda, že není naučený k nám, máme klid aspoň v noci 😉 🙂

j.a.n.u.s.
26. čer 2009

Ahoj, jestli bych mohla pouzit tuhle diskuzi i k otazce....

Odpoledni Spani Dvouletych Batolatek

Ocicka male, unavena jak slak a nechce usnout....vim, ze to neni nejlepsi strasit deti, ale u nas pomohla Polednice...

Chtela bych to samozrejme zmenit, je to proti memu presvedceni, ale kurna jak?????

Parkrat jsem ji teda nedala spat a pohroma na svete, ufnukana do vecera....jiste znate.

Vecer neni problem, usina behem par desitek minut, pohadka, pisnicka-mezitim šmidlikání po brisku-a haji....

Ale odpoledne?
Pripada mi, ze ma "strach" usnout....posledni dobou se mi budila s placem a ukazovala porad pod postel...kdo vi-co vidi....

Ale telicko i dusicka si musi odpocinout...
Tak jak to delate u vas?????

iloha
26. čer 2009

Nespíme po obědě vůbec již od dvou let................... 😉

sisi.v
27. čer 2009

janusko, a kdybys zůstala přes to odpolední spaní s ní? nezkoušela jsi? mně malá sama přes den neusne, musím držet za ručičku 😉 dokud neusne...

lena27
27. čer 2009

Pavlík spí ve svém pokojíčku ve velké posteli od 21 měsíců. chodím tam 1 - 3x za noc, většinou chce pochovat, napít nebo se mu něco zdá. po obědě spát nechce, nejradši by řádil, ale když usne někdy prospí i 3 hodiny

ina.b
28. čer 2009

Ahojky, malá usne přes den většinou dopoledne kolem 11. hodiny. Docela pozdě chodí spát večer. Kolem 21:30 - 22:00 h. Spí ve svém pokojíčku, už má velkou postel se zábranou, tak když potřebuje, tak přiběhne k nám do ložnice nebo si zakňourá a přijdu já. Ale většinuo spí celou noc a přiběhne až ráno kolem půl sedmé 🙂

cerstvamama
28. čer 2009

elzik
Adélka spí ve vlastním pokojíku od 9 měsíců a naopak od té doby se nebudí. Připadá mi, že jsme jí svojí přítomností rušili. Taky jsem někdě četla, že když prckové cítí blízkost maminy tak se víc budí, prostě si vymýšlejí 🙂 Když jsme jí dali do jejího pokoje tak jsem zpočátku při usínání byla s ní, ale dneska už to zvládne sama. Zvykla si tam a svojí postýlku má ráda, když je unavená tak už se do ní vyloženě těší a dává najevo, že tam chce dát. Má ve svém pokojíku svůj klid 😉

nadik
28. čer 2009

Taky jsem dali malou asi v roce do svého pokojíčku a spinká krásně celou noc a ráno se budí až po 8, respektive, třeba se probudí , ale zase si ještě lehne. 🙂

elzik
autor
28. čer 2009

Holky, děkuji za odpovědi. Tak my jsme asi vyjímka ☹ Eli už jako miminko nebyla dobrý spáč, často se budila a ráno vstávala za svítání. Kolem roku se spaní upravilo a také začala spinkat ve svém pokojíčku a bylo to super, budila se tak 2x za noc na čajíček, ale hned zase usla. Potom ji začali růst zoubky a bylo po spaní. V poslední době se budí neustále, pláče ze spaní, mele sebou a také strašně ze spaní mluví. Takže v tuto chvíli je pro mě lepší a pohodlnější, když ji mám u sebe, protože v noci stačí ji chytnout za ručičku a uklidní se a jelikož jsem v 6měs.těhotenství je celkem náročně během v noci sem a tam a navíc to ani miminku neprospívá.
Věřím ale, že se vše k lepšímu obrátí a my to nějak vyřešíme 🙂

zolik
29. čer 2009

u nás je to podobne jako u cerstvemamy, od té doby co je malá ve svém pokojíčku - cca od 1 roku, spíme obě mnohem klidněji, já neslyším každé její vzdechnutí a zavrnění se v postýlce a ona necítí moji úplnou blízkost. Spinká krásně celou noc a ráno si mě zavolá. A ví že jsem nablízku. Jsme obě spokojené a odpočaté. Už bych to neměnila.....

Elziku - ať se to s maličkou brzo vyřeší k vaší spokojenosti 😉

j.a.n.u.s.
29. čer 2009

Ja asi zapomela dodat....spime spolu 😉

Odpoledne chodim "spat" s ni...

To uspavani nejde uspechat! Byl to spise muj problem....spechala jsem na ni 😅 ...ted uz je zase v pohode....usina behem par minut.

Diky za prispevky. 😉

mkr
29. čer 2009

malá šla do pokojíčku asi v 15 m, zdálo se mi, že ji budíme, jinak u nás nebyl žádný problém, odpoledne sem ji oznámila, že tady bude spát v pokojíčku, přemístili jsme spolu postýlku a bylo, je pravda, že malá je zvyklá spát u babičky, na chatě a i různě cestujem, není fixovaná jen na jedno místo, spaní se nám zlepšilo a když bylo něco přiběhla jsem a utišila ji, jinak čím dřív to dítě dáte vedle, tím líp pro vás 🙂 pak už to jde hůř

yanna.o
29. čer 2009

jako nebýt školky a jejich poobědového spaní (kdy kolikrát si ani s bdícími dětmi nehrajou, resp. nedovolí jim vstát z postýlek a jít si hrát, než se ostatní vzbudí), tak bych to denní spaní taky neřešila, ať si spí, kdy chce, kde chce, když unse.. (on totiž sám usnout nechce, v golfkách mi taky neusne, jen v posteli, kdy ho musím uspat já) a večer by chodil spát dřív a ráno by spal dýl a bylo by. 😝 😉 😀

alcakv
30. čer 2009

Elziku jsem na tom podobně,my se budeme do 14 dnů stěhovat a taky tohle řeším

alcakv
30. čer 2009

nestačila jsem to dopsat, malý se vzbudil

Elziku taky je nám 19 měsíců a jsem ve stejném týdnu těhotenství jako ty 🙂 , mám úplně stejný problém,ale za 14 dní se stěhujeme do baráčku a vím,že budu muset obětovat několik nocí a chodit stále k malému a vracet ho do pokojíčku, pokud si tam nezvykne, ale časem si zvykne než se narodí malá, doufám,už teď ho učím usínat samotného,jen u něj sedím,tak ti držím pěsti ať vydržíte,pak ti ráda napíšu jak to šlo u nás - ten přesun do pokojíčku,až se přestěhujeme a bude mít vlastní,zatím nemáme,tak to neřeším, držím pěsti 🙂 🙂

elzik
autor
30. čer 2009

alcakv : Alco, malá má svůj pokojíček od miminka, ale samozřejmě spávala s námi, v usínání problém není, je zvyklá ležet, breptat si a nakonec usne. Stačí když občas zaslechne můj hlas nebo když mě vidí v obýváku, např. když žehlím, ale noci jsou těžší. Nechápu, proč se stále tak budí, často nic nechce, jen pláče. Včera jsem ji dala spát do pokojíčku, spala tam do tří do rána a pak šla ke mě, takže to byl úspěch. U nás je ten problém v tom, že se tak často budí a samozřejmě, když se vzbudí uprostřed noci, už nechce být v pokoji sama a chce k nám 🙂 Taktéž držím palečky, ať si brzy zvyknete a ať jsou noční návštěvy pokojíčku co nejmenší. 😉

alcakv
4. črc 2009

Elzik aha, tak to jsem to špatně pochopila,tak to neporadím, u nás to bude určitě stejné, přijde po vzbuzení v noci k nám, protože už teĎ když se vzbudí a nevidí mě,tak maže ke dveřím.....taky vám přeju ať to brzo zvládnete a i s miminkem.....máme to fakt stejné viď, jen přehozené pohlaví, a co vaše malá mluví ? Klidně písni do IP, budu ráda, díky ahojík

kacka79
4. črc 2009

Tak u nás je to tak, že Fíla spí od roka u sebe v pokojíčku, večer se pomazlíme, dostane mlíčko, kočku na spaní a jde do postýlky. A usme cca do půl hoďky sám. Po obědě spíme cca 2 - 2,5h a nejradši ve velký u nás, ale někdy ho dám do postýlky a sne taky.. Možná je to tím, že je zvyklý spát ještě v postýlce u babičky a u kamarádky, tak je mu jedno, kde lehne 😀

Jinak do roka spal s náma v posteli, přechod byl těžký, ale stálo to za to