Spí jen u prsa a v mé přítomnosti. Pomohlo něco?

dududamart
21. srp 2019

Pomoc! Mám týdenního chlapečka a ten usne jen u prsa nebo občas v zavinovačce, ale jak odejdu z postele nebo ho položím, je za chvíli vzhůru a řve a řve. Mám doma ještě 22 měsíční dceru a takhle fungovat prostě nemůžu. Měla jste to tak některá a pomohlo vám něco? Děkuji

prejeta_zaba
21. srp 2019

Šátek? Nebo nechat usnout u prsa a pak odložit třeba do kočárku a pohoupat.? Jako taky mám 2 děti a obě takové byly asi do roku a půl, nepřijde mi na tom nic divného.

summer2012
21. srp 2019

Měla jsem to stejně, trvalo cca první tři měsíce...pomohl šátek, manžel - ten nejvíc, babičky...starší už byl tedy naštěstí větší, tak mu program s jinými vyhovoval, ale samozřejmě chtěl taky mámu...dopoledne jsem dala díky šátku, odpoledne jsem měla chvíli mladšího, chvíli staršího, druhý byl s babi nebo tátou...večer jsem mladšího dala manželovi a šla si popovídat a uspat staršího...a domácnost byla jednak hodně na manželovi a pak jsem taky dočasně slevila z toho, co je třeba udělat...

similenka
21. srp 2019

@dududamart malá byla v zavinovacce, pri kojení usnula a dala se v zavinovacce krásně do postýlky odložit. Ale každé mimčo je jine

dududamart
autor
21. srp 2019

@prejeta_zaba ale on se vzbudí když ho někam přenesu a kočár taky nepomáhá, taky je v něm za chvíli vzhůru

dududamart
autor
21. srp 2019

@summer2012 taky mi jde hlavně o dopoledne, musím uvařit aspoň oběd. Mám doma nosítko, ale mám problémy s vázáním, musím to vylepšit a doufat, že tam vydrží...

hermij
21. srp 2019

Možná fungovat nebude, ale zkus... kámoška řešila podobný problém u své holčičky (nyní měsíční) a vyřešili to tak, že si po odložení malé sundá triko a dá ho na ni. Malá ji tak cítí a spinká dál. Našel to její muž jako radu někde v diskuzi, když už byli podobně zoufalí. A funguje jim to. Hodně zdaru, ať něco zabere. Osobně bych zkusila i to šátkování, pokud umíš a máte doma.

prejeta_zaba
21. srp 2019

@dududamart Je mu týden! Do teď byl 9 měsíců v ideálních podmínkách u tebe, tak holt asi nechce někde ležet sám ve studené postýlce. Nemyslím si, že by moc dětí chtělo. Zkus se na to dívat z úhlu - musím zrovna v danou hodinu vařit oběd nebo se svět nepřestane točit, když uvařím o hodinu později? Chápu, že je to náročné, ale jestli vaříš hlavně kvůli manželovi, ať se podílí na hlídání dětí, uvař si třeba večer na další den. Jestli jenom kvůli sobě a dcerce, tak holt rychlovky nebo navařit do mrazáku a pak jenom ohřívat. Starší tě vždycky nechala všechno udělat v klidu? 😲 Spíš bych se snažila přeorganizovat podle dětí než nutit spát, to většinou moc nefunguje. Nebo si vyřeš to nosítko, jaké máš, chceš nějak poradit? (taky to nemusí být všespásné, já třeba s nosítkem nejsem schopná až tak moc ve skutečnosti udělat, ale aspoň to není nekonečné odbíhání ke řvoucímu dítěti)

zmrzlinka
21. srp 2019

Ja jsem dcera měla na prsu celé šestinedělí.Do toho syn žárlil.Do teď nevím jak jsem to dělala.Moc si to nepamatuji 😀Časem se to poddá a bude líp.

dududamart
autor
21. srp 2019

@hermij děkuji za radu, zkusím 😊 k navázání se pořád odhodlavam 😁

dududamart
autor
21. srp 2019

@prejeta_zaba vařím tady i pro babičku a bráchu, ale jde mi hlavně o dceru, je zvyklá na svůj režim, a nerada bych, aby mě přestala chodit spát ještě ona 😁 nositko mám storchenwiege

ange_de_la_morte
21. srp 2019

Šátek ? Máme to stejně - dcera má už 6,5 měsíce a trošku se do zlepšuje - dá se na chvíli odložit na hrací deku když na mně vidí 🙂 jinak staršího beru do spaní jako dříve - sedneme si do postele, čtu pohádku a mladší mám u prsa aby byla ticho, vlastně kdykoliv se chci věnovat staršímu tak mám mladší na jedné ruce u prsa 🙂

dududamart
autor
21. srp 2019

@ange_de_la_morte 6,5 měsíce 🙄 to je děsivá představa, že to může trvat tak dlouho.... Dcera za mnou taky chodí když kojím a nemá s kým být, ale je hrozně akční, v klidu nevydrží, takže mi ho budí a on neusne u toho prsa..

kafr
21. srp 2019

@prejeta_zaba díky 🥰 já mám první, je ji 16m a stále usínačka na 🐐. Neodložitelná, maminčin puclik. Doufám, že mi to jednou vrátí 😂😅

skarol
21. srp 2019

Koukni na hojdavak 🙂

ange_de_la_morte
21. srp 2019

@dududamart : já mám už staršího tak je to lepší, ale je stejně protivný jak vidí že se na něj celý den nemám čas , snažím se mu to vynahradit když Klárka usne, ale ona spí přes den cca 1,5 hodinu, nejlépe se mnou a jinak občas 20-ti minutovka v šátku, v kočáru usne jen velmi výjmečně a nesmí se zastavit :/ ... třeba to u vás nebude takové drama 🙂

odula
21. srp 2019

Je mu týden🙂 broučin maličkej. Chce bejt pořád u maminky no. Ta adaptace na okolní svět trvá ty tři měsíce - většinou. Jsi v sestinedeli (období "hájení" jak říká můj tchán :D ) vyprdni se na všechno ostatní pokud to jen trochu jde a fakt si těch 6 neděl užívej. Zkus zapojit ostatní členy rodiny. Mám zkušenost že se vyplatí rozvinout intimitu s miminkem - nejenom že je dítě klidnější v tom kojeneckym věku, ale je pak vyrovnanejsi i v tom starším. A pak taky- i pro tebe jako mámu je to důležitý . Naučíš se s ním komunikovat a pak bude všechno mnohem jednodušší;) hodně zdaru.

fandysek_1
21. srp 2019

@dududamart chudák malej a odložit nechce. 1, ať si brácha a babička dojdou do hospody, 2, manžel koupí jídlo vám, 3, uvařit jen dcerce, 4, doporučuju nositko caboo, 5, skutečně se nic nepos... mluvím z vlastní zkušenosti mám děti po roce a dcera je neodlozitelna do teď a to ji je 9 měsíců. Fungujeme.

lnk84
21. srp 2019

@dududamart je to normální, ale je to na hlavu 🙂 ..ale takhle malý miminka se mění každý den, takže držím palce, ať je brzy líp..

hanka_333
21. srp 2019

@dududamart Tyden po porodu bych teda rodine nevyvarovala. Nekdo z pribuznych by naopak mohl donest jidlo k vam 😉.

Mam to ted bohuzel podobne - doma novorozenec, ktery chce byt neustale u prsa a k tomu starsi. Varit se snazim vecer, kdyz je doma partner a to vetsinou jidlo na vice dni. Nebo rychlovky. Zvazuju taky satek, ale nevim, zda se hodi pro uplne mrnousy. Ale pry jde najit polohu, kdy je dite v satku a zaroven pije.

urtica
21. srp 2019

Jo, náš mladej némlich to stejné...kdepak zavinovačka a odložit, stačilo se zvednout z postele a už řval - velice dobře poznal, kdy se ho snažím oblafnout dudlíkem...první dva měsíce fungovalo jakžtakž nosítko, pak už bohužel ne a režim "jen u prsa" mu vydržel cca do konce 4. měsíce, i teď je vysoce kontaktní (zvlášť ve srovnání s dcerou), ale už mi občas dovolí se vzdálit...když mám doma i dceru, je to na palici, bez mučení přiznávám, že dost často jedou pohádky, protože jsem opravdu nepřišla na to, jak to skloubit, aby byli oba spokojení...ale u nás je ještě komplikace, že má malej kiss s. a z toho bolesti, u vás se to třeba srovná dřív..

ladyhacek
22. srp 2019

Ještě je malý nakoj v posteli,zarovnej polštáři a nech ho u vás, takhle jsem to dělala se starším.
+ teda to triko
Nějak to zvládnete 🙂

dora13
22. srp 2019

Mela jsem to stejny a zachranil nas satek.

hanula311
23. srp 2019

Mám to podobne, ale u dvouletého syna,to je teprve psycho