Spící dítě v cyklosedačce má úplně spadlou hlavičku

anulis
8. srp 2016

Ahoj holky, nemate nektera radu, jak vyresit, kdyz vam dite usne v cyklosedacce a ma uplne spadenou hlavicku dopredu?

slunickova123
8. srp 2016

Ahoj, to je nas vecny boj. Zkouseli jsme vselicos, vazali jsme helmicku k sedacce( nefunguje), docela se osvedcilo s sebou vozit batuzek ( plny), ktery ji dam pak na klin a zacvaknu kolem sedacky zezadu. Ve vysledku ma pak hlavu polozenou na batohu jako na polstari. Anebo existuje sedacka Hamax sleepy, ktera se da troxhu sklopit a hlavicka by nemela padat dopredu. Osobni zkusenost ale nemam.

anulis
autor
8. srp 2016

@slunickova123 u nas je to prave taky boj...normalne po obede uz nespava, ale na tom kole vetsinou usne.naposledy jsem ji zkusili privazat helmu k sedacce a taky nic moc. A ten batoh zkusime, to zni dobre 🙂

simcap
8. srp 2016

mame sedacku hamax siesta- polohovaci a hlavicka pada stejne, taky to ted resim. pry existuji pasky co se priponout pres celicko k sedacce, ale nevim jak to najit na netu. 😒

frantiska85
9. srp 2016

Neřešíme, však mu hlava neupadne.

anulis
autor
9. srp 2016

@frantiska85 no pokud jede clovek po ceste, tak bych to neresila...ale po polnacce a v lese je mi ji lito. A prave si rikam, jestli se ji neco nemuze stat, kdyz pak projedu pres nejakou diru nebo hrb a ta hlava nadskoci

frantiska85
9. srp 2016

@anulis Toho bych se nebála. V cyklosedačce jezdí dítě, které už samo drží hlavu a sedí samostatně.

kagatkaga
9. srp 2016

u nás občas zabírá přivázat punčocháčkama helmu k sedačce....navlíknout je na tu helmu....někdy ok ale někdy taky nic moc ☹

simcap
9. srp 2016

hlava sice neupadne, ale me je take neprijmne, kdyz usnu treba ve vlaku a hlava mi tam pada, natoz malemu diteti, kteremu tam ta hlavicka opravdu lita. budu muset vymyslet nejake pripevneni, protoze abych ja si slapala v pohode na kole a mala tam byla chudak ohnuta, to se mi vubec nelibi.

kajalka
9. srp 2016

Co podhlavníček kolem krčku?
Tohle bych rozhodně řešila, protože tvrdší jízdou může dojít k poranění svalstva.
@frantiska85

orchidis
9. srp 2016

@anulis Toto nemůžu vidět, fakt ne... je to extrémně nebezpečné a neskutečná nezodpovědnost ze strany rodičů. Nenapadlo tě, co se může stát i při malém drncnutí?!??!!!

Prosímtě, proč to dítě taháte na kole v době, kdy má a chce spát? My kola milujeme, hrozně nám to chybí a rádi bychom jezdili více, ale už jsem viděla dítě se zlomeným vazem z jedné takové vyjížďky a tak holt jezdíme tehdy, kdy dítka nespí a když chceme fakt na celej den, tak je dáváme k babi.

Nechápu, že tě nenapadne, jak strašně nebezpečné to je. Je to ročně několik úmrtí.

orchidis
9. srp 2016

@frantiska85 Ano, drží hlavu, ale v bdělém stavu!!! To je fakt sen, takové názory ☹ 😕 😕 😕

horsiee
9. srp 2016

@anulis a co takový ten ,,vozik,, za kolo? Nemám osobní zkušenost, ale je ho vidět celkem často. Myslím, že pohodlné je to dost, vidí, má kolem hračky. Jen nevím jestli se s tím může i na silnice, ale to se určitě dá zjistit. A nebo naplánovat přes polní a lesní cesty.

anulis
autor
9. srp 2016

@orchidis fakt nevim, proc tak na me hned utocis...nezodpovednost atd...
Dcera mi od roku a pul pres den uz nespava. Nyni ma pres dva roky a na prvni dovolene nam prave zacala parkrat na kole usinat...tak jsem se pouze ptakla na moznosti, jak by to slo udelat, aby tam mohla spat, kdyz odjizdime na dalsi dovolenou

anulis
autor
9. srp 2016

@horsiee mame prave jen seacku a na normalni popojizdeni prs mesto, co normalne jezdim, to staci. Ted jen jedem na dalsi dovolenou a vozik se nam urcite do auta uz nevejde

orchidis
9. srp 2016

@anulis Podívej, já neútočím, ale vem to tak, že jsem viděla - předtím zcela zdravé, dvouleté dítě - mrtvé, se zlomeným vazem. Spalo, matka najela do díry, drncla a bylo to.
Jinak mě to fakt nezajímá, dělej si se svýma dětma, co chceš 🙂. Nezodpovědnost lidí, co takhle děti vozí, fakt nechápu.

anulis
autor
9. srp 2016

@orchidis fakt se mi moc nezda, ze by se dak zlomit vaz...ale to je na jinou diskuzi. Vim, ze je to pro dite nekomfortni a samozrejme ji tam spat nechci nechat...kdyz uz ale by usnula, rada bych to vyresila nejlepsim zpusobem

elzak
9. srp 2016

Holky, doporučuji jednoznačně vozík za kolo s dobrou sedačkou a odpružením. Nejlepší na trhu je asi Chariot CX. Sedačka na kole je opravdu strašně nebezpečná 😔
Jak jste se některá ptala, tak na silnice to smí, i když za mě to ideální není. Vozík má bytelnou konstrukci- takový rám, která dítě chrání v případě nehody.

karlajasmine
9. srp 2016

@orchidis Nejaky odkaz na ty pripady zlomeneho vazu by nebyly? Uvazuju, ze koupime cyklosedacku, tak bych si o tom rada neco precetla (abych tomu vubec verila...)

@elzak Taky bych poprosila nejaky odkaz na informaci o tom, proc je cyklosedacka nebezpecna? Znam lidi, kteri takto jezdi nekolik let bez problemu ... diky 🙂

orchidis
9. srp 2016

@karlajasmine Nevím, bylo to bohužel naživo ☹. Připletli jsme se k tomu na dovo, pak jsme to řešili s kamarádkou, co dělá na jipu v Motole a ta nám potvrdila, že je to častý. Ale jako klidně něvěř a ověř si to na svém dítku 🙂. Ale bacha, bejvá to jen na jednu zkoušku 😝. A už fakt končím, směle do toho, chcete-li, jsou to vaše děcka. Já to budu vidět před očima ještě jako stará baba :-/ ☹ a už se mi v tom nechce rejpat.

karlajasmine
9. srp 2016

@elzak Naopak jsem slysela dost negativni feedback na ty voziky - ze se tam deti prehrivaji, ze se na ne strasne prasi, jsou odriznuti od rodicu a ti vubec nevidi a netusi, co se s nimi deje.... znama takhle videla silene zpocene miminko, jak jede ve vedru ve voziku, do ktereho vubec nefoukalo, a matka v pohode na kole vubec neresila....

@orchidis tak to nechapu, ze se o tom nemluvi nebo nikde nepise... Ver tomu, ze zadny rodic nechce ohrozit svoje dite, a pokud si koupi cyklosedacku, na ktere je napsano, ze je bezpecna pro 9 - 22 mesicu, tak tomu bude rodic verit... zase neni duvod byt tak neprijemna, verim, ze to pro tebe musel byt hrozny zazitek, ale jak rikam, tohle neni chyba rodicu, pokud se o tom nikde nepise...

tahejhula
9. srp 2016

Mame Hamax Siesta, kdyz dite usne, sklopi se a lehce vazeme satkem/plenou pres helmu tak, aby hlava neskakala, ale aby v pripade narazu, sesunuti ditete vyklouzla cela hlava a dite nezustalo viset na podbradniku. Samozrejmosti jsou dokonale utazene pasy, naprosto na fest.

hankar20
9. srp 2016

A co se v tom městě kde plánujete dovolenou poptat v pujcovnach a cyklosportu na zapůjčení toho vozíku? Obvolanim nic neztratis a můžete jen získat 😉 I by ty projížďky mohly byt delsi pac tam to ditko ma pohodlí a když usne tak ji tam můžeš dat i polstarek atd

tahejhula
9. srp 2016

Nicmene potkavame dost voziku, kde diteti padaji z ramen pasy, dite tam tak jako povlava. Uzivatelska neschopnost prekona jakakoli opatreni.

elzak
9. srp 2016

@karlajasmine
Proč je cyklosedačka nebezpečná snad vymyslí každý absolvent fyziky v 7. ročníku ZŠ.
To, že někoho znáš, že takto jezdí bez problémů neříká nic a míře rizika úrazu.
Níže odkaz na jeden článek z mnoha. Jen pro ilustraci, že data toto potvrzují.

Tykes and bikes: injuries associated with bicycle-towed child trailers and bicycle-mounted child seats. - PubMed - NCBI
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10768671

karlajasmine
9. srp 2016

@elzak Diky! Fakt se nechci hadat nebo provokovat hadky, naopak jsem rada za kazdou informaci - chci udelat nejlepsi rozhodnuti pro nase dite 🙂

tahejhula
9. srp 2016

Rozhodne jsou nejproblematictejsi predni cyklosedacky. Coz treba v tom odkazu nejsem schopna rozklicovat, o jake slo.
Ja se s klukem otocila dvakrat a nemel ani skrabnuti. Ona ma ta sedacka strany a kdyz je dite radne utazeno, moc se nehne ani pri padu. Ale zase spousta rodicu deti pouta spatne, at uz v sedackach nebo vozicich.

tahejhula
9. srp 2016

A co se tyce otresu, je dalsi rozdil v sedackach, ktere se montuji primo na nosic a sedackach, ktere maji svuj nosny system, diky kteremu se sedacka pri najezdu na nerovnost proste houpe.

sisstin
9. srp 2016

Hlavne sedacka se do 18m nedoporucuje kvuli syndromu treseneho ditete, i kdyz sedi a drzi hlavu, otresy z kola nezvladne tak, jako dospely...

karlajasmine
9. srp 2016

@tahejhula moje znama spadla s ditetem to potoka a oba v pohode... Tezko rict, porad premyslim jestli sedacku ano/ne a neumim se rozhodnout. Ze znamych mi vsichni rikaji at do toho jdu, ze uplne v pohode, ze oni taky jezdili a jezdi, ale pak se na netu dozvim takove veci...

karlajasmine
9. srp 2016

@sisstin Jo, to jsem taky cetla no... No vidim to tak, ze to odlozime na pristi rok... asi budu opatrna.