Společný pokoj pro 4leté a skoro 2leté dítě

valdy
18. led 2015

Ahoj holky, prosím vás o radu. V létě bychom chtěli dát naše kluky spát do jednoho pokojíčku. Staršímu budou 4 roky a mladšímu téměř 2. Od 3 měsíců jsou oba zvyklí spát sami v pokojíčku. Každý teď momentálně spí ve svém vlastním pokojíčku. Kvůli vztahu je chceme dát dohromady a z druhého pokojíku jim udělat hernu. Trápí mě jen to, že ten mladší, momentálně 16 měsíční začal špatně usínat, hrozně se vzteká a trvá to někdy i hodinu než usne, mám strach abych jim ještě víc nerozhodila spánkový režim. Starší syn už přes den nespí a večer po pohádce rychle usíná. Co si o tom myslíte? Máme je dát dohromady, nebo ještě ne? Taky jsme tomu mladšímu chtěli v létě pořídit velkou postel. Navíc junior se ještě tak 1x - 2x za noc budí. Budu ráda za všechny názory. Díky moc 🙂

mavanka
18. led 2015

Ahoj, mezi našimi dětmi jsou necelé tři roky a od 1,5 roku mladšího spí spolu v pokoji. Nevím, jak je to možné, ale vzájemně se nebudí, a to se mladší vzbudí někdy i několikrát za noc, zavolá na mě, slyším ho do vedlejší ložnice a dcera spí jako dudek, tu to neprobudí... Jestli je chcete dát dohromdy, zkusila bych to, navíc do léta máte ještě spoustu času a všechno v té době ještě může být jinak...

betelgeuzz
18. led 2015

Holky jsou o 2 roky, v pokojíčku spolu spí, když starší byly 3 a mladší 1. Nebyl s tím problém, spíš naopak, starší nechtěla být sama v pokoji, když mladší s náma byla v ložnici. Vzájemně se nebudí, i když ze začátku se v noci starší občas počurala a volala, já převlíkala v noci postel, když mladší byla nemocná a chodila jsem jí dávat ATB, když mladší začala spávat bez plinek a v noci taky volala, že chce čurat, nebo už byla počuraná a zase jsem převlíkala postel. Ty děti když spí, tak spí.

tarra27
18. led 2015

@valdy mladší mela rok a starší dva když spolu začaly spát a super, nechtěly od sebe....ted jsou o rok a něco starší...zrovna nemocné minuly týden měly obě horečky a rýmu,budily se celou noc a já spala s nima...kkdyž se v noci probudí jedna druhé řekneme pokud se vzbudí taky ze jen smrka nebo mela žízeň (ted jak odezniva nemoc) a ona řekne ze jo a spojka dal....nebo ji ještě polituje a řekne chudinek mala.....a spinka .

Ony holky bez sebe už ani spát nechtějí 🙂 jakmile jednou začaly spolu tak už chtěly porad.....my jsme je daly i dřív nez male byl rok, ale to neslo..neusnuly by...a když jim rok byl, tak jak jednou začaly, tak když nechtěly spát,řekly jsme,ze půjde každá sama,ze společně spát nemůžou.....a hned byly hodne 🙂))

anetka1701
18. led 2015

Holky spolu spinkají cca. od tří měsíců mladší a dvou a půl starší. Od začátku je to docela OK - jak starší usne, mladší jí nevzbudí :D Jedinej problém je s usínáním, občas si "povídají", blbnou... Ale nic, co by nešlo zvládnout... Obecně jim to myslím svědčí 🙂 Jinak bych to ani nechtěla...

tarra27
18. led 2015

@anetka1701 přesně 😉

kacca11
19. led 2015

Pokud máte možnost mít dva dětské pokoje, určitě bych je nerušila. Vztah mezi sourozenci nezávisí na tom, jestli spolu budou nuceni trávit čas v pokoji, to je nesmysl a spíš to povede ke konfliktům. Podle mě je mnohem lepší, když má každý svůj prostor, své soukromí a budou spolu trávit čas naprosto dobrovolně.

blondynka400
27. srp 2022

@valdy jí holky sestěhovala cca když mladší bylo 2,5. Přesně jsem se taky bála, že se v noci ještě budí, že bude starší rušit a pod. Zpětně jsem to měla udělat asi dřív. Byly to spíš zbytečné obavy z mé strany

@kacca11 nejde o vztah, ten na tom nezávisí. Společný pokoj je fajn, naučí to děti kompromisům a jak vyjít s ostatními. Není nic horšího, než když si každý s rodiny zaleze do svého pokoje a je "sám".

me_druhe_ja
28. srp 2022

Pokud máte prostor, tak bych je dohromady nedávala. Zvlášť, když ten mladší ještě úplně dobře nespí. Já mám 2 a 3/4 a rok a půl, je to teda kluk a holka, a spolu nespí. To by vůbec nefungovalo. Někdy se budí i přes zeď. 🤦 Máme naštěstí dost prostoru, takže cajk.
Jinak na spaní vztah fakt nestojí. 🙂 Přes den jsou jinak furt spolu. 😀

grelen
28. srp 2022

@valdy Ja myslim ze benefity spolecneho spani prevazuji. Treba se mladsi vecer vztekat naopak prestane kdyz bude v pokojicku se svym brachou. Nebala bych se toho protoze jak tu pisi vsichni ostatni kdo nemaji tu moznost mit deti oddelene, deti jsou na sebe zvykle. A az pak pojedete nekam na dovcu do hotelu kde budete muset spat vsichni v jedne mistnosti, nebudete mit problem. Vlastni pokojicky si muzou uzit az budou starsi...