Sportovní kočárek, 4 nafukovací kola, sedadlo do lehu a změna směru jízdy. Jaký vybrat?

Zodpovězené
6. bře 2019

Dobrý den.

Hledám sportovní kočárek a jde mi z toho hlava kolem. Bude to pro 6 měsíční miminko.

Požadavky:

  • 4 kola
  • změna směru jízdy
  • polohovatelné do úplného lehu
  • polohovatelnost na nožičky
  • nafukovací kola výhodou, zadní kola min. 20 cm velká
  • odpružený (pokud možno)
  • váha nejlépe do 10 kil, možná 11 kg
  • nosnost více jak 15 kg (dcera bude asi cvalík)
  • cenově přijatelný, tj. do 8 tisíc
  • větší košík s nosností min. 4 kg
  • výhodou by byl pultík, organizér


Strašně se mi líbí Joie Litetrax Air, ale nemá změnu směru jízdy a bojím se, že dcerka bude chtít kontakt s námi. Pak jsem našla Valco Snap 4 Ultra, ale nejsou u něj nafukovací kola a asi jsou i malá a taky si nejsem jista, zda poloha na spaní jde do úplného lehu. Líbí se mi změna směru jízdy, nosnost.

Už se mi o tom i zdá a opravdu nevím.

Děkuji Vám.

Ahoj!

V této částce, s nafukovacími koly a do 11 kg je velmi náročné vůbec něco najít. Od něčeho budeš muset upustit - tudíž má mít nafukovačky s odpružením, nebo nízkou váhu? A k tomu otáčení sedadla - otočný, či lehký? Jednoduše, máš kupu požadavků, které jsou i vcelku reálné, ale k tomu maximálně omezený rozpočet. Možná by řešením byl i bazarový kočárek - takže pokud se ti líbí i nějaký dražší, podívej se možná i na ty z druhé ruky...

Valco Snap Ultra Tailormade je kompatibilní s nafukovacími koly dokupovanými zvlášť, nebo se občas dá sehnat i ve verzi Sport s koly nafukovacími. Určitě ho nevylučuj - splňuje skoro všechno (kromě snad jen odpružení) a jde až do lehu (není to korýtko).

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Pokud bys z nafukovaček upustila, vhodnou volbou by mohl být Cybex Balios S - dá se sehnat okolo 8990 Kč (ano, je to trochu nad).

Cybex Balios S

Takový Bebetto Nico zase splňuje rozpočet a je i otočný i prostorný i odpružený s nafukovacími koly, ale je těžký a neskladný.

Bebetto Nico

Na kiido.cz najdeš outletový Concord Wanderer za 8900 Kč, což je také kočárek, jenž by ti mohl vyhovět. Organizér se dá, třeba i textilní, vždy později dokoupit.

Concord Wanderer

Já osobně bych možná zkusila i Tebou zmíněný Joie Litetrax 4 Air - je zcela možné, že dcerce se vození směrem vpřed zalíbí. Pokud by náhodou ne, můžeš ho (pokud je koupen přes eshop) po odzkoušení doma vrátit, nebo si ho nechat na později - i tak se pro starší dítko tento typ později sejde.

Joie Litetrax 4 Air


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.