Srdeční vady - defekt komorového septa a neuzavřená dučej

krispak
22. čer 2018

Je tu prosím nějaká maminka co má dítko s vrozenou vadou mezi srdečnimi komorami? Mému miminku dnes na tuto vadu přišli, přesná velikost bude upřesněna až příští týden, prozatím jen vím, že je vada středního rozsahu. Prosím jak u vás vadu řesili? Moc prosím o zkušenosti. Děkuji

wimbledon78
22. čer 2018

Myslis neuzavrenou dučej?

emamaira
22. čer 2018

Nebo myslite defekt komoroveho septa?

krispak
autor
23. čer 2018

@emamaira máme obojí😞

letadylkokane
23. čer 2018

@krispak ahoj, moje deti to sice nemaji ale ja ano. Mam defekt komoroveho septa. Klidne se ptej... 🙂

veronikanel
23. čer 2018

Syn má snad vše.Od hypertrofické kardiomyopatie až po tohle...

ginnyw
23. čer 2018

Náš Vojtíšek má defekt komorového i síňového septa a zúženou aortu---

emamaira
23. čer 2018

Mame defekt plus jine vady... Malemu je pul roku, operace uz mel dve, ale defekt se zatim neresil, neni akutni. Obecne se vzdy ceka, dokud to jde, az bude dite vetsi. Jezdite do Motola, do kardiocentra? Postup je, ze se jezdi na kontroly na Motola a mezi tim vas bude sledovat spadovy kardiolog. Defekt se da resit operaci, katetrizaci, jak dite roste muze se zmensovat (nas pripad) nebo se muze i uplne zatahnout..., vse vam lekari reknou, podle velikosti. My mame stredne velky, ale privira se, takze tolik nevadi a bude se resit, az to bude potreba. Klidne mi napiste zpravu, kdybyste neco chtela vedet. Drzim palce!

ptacatko01
23. čer 2018

Dcera narozená jako extrémně nedonošená, má defekt septa síní forem ovale. Dle kardiologa ničemu nevadí. Teď půjdeme po roce na kontrolní ultrazvuk.

estee684
26. čer 2018

@krispak mojej malej našli vrodenú srdcovú vadu, defekt komorového septa až po pôrode. Bola sledovaná od narodenia v detskom kardiocentre a v necelych 8 mesiacoch ju operovali v Motole. Efekt operácie je vyborny, chodíme na kardio kontrolu raz za pol roka.

letadylkokane
26. čer 2018

U me se na to prislo az v dospelosti po kolapsu se zastavou. A nasli to az ve Vojenskem spitale, na Karlaku si mysleli, ze simuluju 🙂 Mela jsem jit na operaci, ale nakonec se to samo zacalo postupne zatahovat. Dnes je zkrat uz maly a operace neni treba. Ale jsem sledovana a mam omezeni pri lekarskych ukonech. Napriklad nesmim epidural.

nikyselen
29. čer 2018

Mi meli hodne sedecnich vad i defekt,neuzavrenou,selest a nepravidelnou systolu...(pokud chces vypisu ti je,nebo nafotim ze zpravy).Byla na tom hodne spatne hned po porodu prevezena do jine nemocnicr,na jip,napojena a v inkubstoru..
Jezdili jsme na kardio na sledovani 4 roky,UTZ srdce aj,EKG...
Dneska mam 7mi letou bez nejakeho omezeni,vse se samo zacelilo,zpravilo..malinko selest zustal a trosku "nezarostla dirka" ,ale pry ma kazdy druhy a neni treba s tim neco delat,sledovana jiz neni..