Stáčení špiček k sobě při chůzi. Máte zkušenost?

argousek
17. bře 2009

Holky chci se zeptat, jestli vaše děti nestáčely špičky k sobě. Náš Adámek to dělá, nedělá to vždycky, ale někdy je to dost vidět. Hlavně když jde s kopce nebo když ho vedeme za ruku. Jsou mu 2 roky. Byli jsme u rehabky a ta říkala, že má postavení nožiček dobré, že problém nevidí. Když je bos tak to nedělá, dělá to hlavně v botech. Nemáte s tím někdo zkušenost??

mesulka
17. bře 2009

Ahojky! Vidím, že máme stejně staré prcky a stejný problém 😒 V poslední době jsem to pozorovala i u Terezky a nevím, co na to pomůže, jestli nějaké vložky do bot, nebo speciální botky, nebo jestli mám jít rovnou na ortopedii...snad nám někdo poradí 😉

lucielis
17. bře 2009

Ahoj, my jsme na tom podobně. Vilík má zítra dva roky. Už od podzima vtáčí špičky dost. Nejdřív se jde na neurologii, kde vyloučí, že se jedná o něco závažnějšího a pak k ortopedovi. Ten nám také řekl, že spodní osy (kolena a kotníky) nožiček jsou v pořádku a že by se to mělo časem samo zlepšit, že je to prý v tomto věku normální. Polovina doktorů by nám prý dala dlahy na noc, ale on to zatím považuje za zbytečně brutální. Další kontrola za půl roku. Teď se to trochu zlepšuje, ale nic moc. Děti nemají sedět hlavně na kotníkách, ale raději u stolečku na židličce. Náš malej ale jinak než na kotníkách odmala nesedává ☹ - to říkal doktor. Jinak jsem slyšela, že je lepší chodit naboso. Náš malej ale chodí buď v botech nebo papučkách (máme dřevěnou doma podlahu). Jsem zvědavá na postřehy dalších.

lucielis
17. bře 2009

už je to probrané, mrkněte sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

argousek
autor
18. bře 2009

Super díky pročítala jsem to a trochu mně to uklidnilo 😉 Náš Adíamék byl extrémně nedonošenej a tak je pravidelně sledován u neurologa. Jdeme tam začátkem dubna, tak se ho na to hned zeptám.

musko
18. bře 2009

Ahoj - to je aj u nás - min. rok v lete sme boli na RHB - pani robí Bobathovu met´du - suepr vec. Ale deti stáčajú špičky k sebe, lebo majú vačšiu stabilitu - to sa časom spraví- a čo najmenej vodiť za ruku - vtedy tie špičky stáčajú viac, doma dobré a pevné obutie, von v lete na boso..... 😉

argousek
autor
18. bře 2009

musko tak to máš určitě pravdu mně se právě taky zdá, že ty nožičky stáčí víc při vodění za ruku a když jde s kopce, asi je to tím, jak píšeš, že tak má větší stabilitu 😒

mkr
18. bře 2009

ahoj, já jsem se ptala teď naší dr. protože to malá začala taky dělat a má na chvíli každý den otáčet botičky, že se to zpraví, prý to dělá skoro každé dítě, ty nožičky jsou ještě slabý

argousek
autor
18. bře 2009

mkr já právě nevím mně to taky radila jedna kamarádka, že jim to poradil doktor. Ale já si právě nejsem jistá, abych mu tím spíš neuškodila. Vždyť to má pak vnitřní stélka úplně jiný tvar. Aby se mu pak nějak jinak netvarovala klenba. A na jak dlouho a jak často to máš denně dělat?? Já zkouším po každém koupání masáž a kroužení nožiček 😒

mkr
18. bře 2009

argousek dřív se to dělalo taky, věděla jsem o tom, ale radši jsem se poradila s dr. řekla každý den na chvilku tak to budu dávat tak na hoďku denně

musko
18. bře 2009

na kozie nožky neobúvajte - teda ľavá na pravú a naopak - je fakt, že sa to robievalo, ale nedoporučuje sa to - konzultovala som to s viacerými , čo sa fakt vyznajú - fyzioterapeuti, čo cvičia s deťmi aj ortopédi.... Treba hlavne dobré, kvalitné topánočky a prezutie na doma - pevný kotník a pružná podrážka.

argousek
autor
18. bře 2009

musko a jak to cvičení vypadá?? A tedy konkrétně tento cvik na to stáčení nožiček??

lucielis
18. bře 2009

Náš ortoped sám od sebe dodal, že hlavně nemáme dát na babské rady, jakože se mají prohazovat botičky apod., že to jen ublíží.

argousek
autor
19. bře 2009

holky ještě jsem se chtěla zeptat, jak vaše děti sedí na zemi. Náš Adámek sedí jakoby mezi nožičkama ne na nich a ještě špičky vytočí ven, tak mně napadlo, jestli to nemůže být i tím. Nemáte s tím někdo zkušenost??

argousek
autor
19. bře 2009
lucielis
19. bře 2009

Vilík sedá podobně, jen dává špičky dovnitř. Manžel se snažil doktora pořád ptá, zda by nepomonlo, kdyby ty špičky vytáčel ven (jako váš Adámek). Doktor mu ale pořád opakoval, že je jedno, zda má špičky ven nebo dovnitř, za na nohách sedí nebo ne, že ten sed, je špatný jako takový, říká se tomu prý "televizní" sed. Dítě se má nutit sedět s nožičkama před sebe nebo na turka. Což jde realizovat v každodenním životě dost blbě. Doktor radil, aby se dítě učilo sedávat a hrát si u stolečku na židličce. No a mimochodem, manžel tak jako malý prý sedával taky, přijde mi že oba kluci mají postavu po něm, že by to bylo dědičné 🙂.

argousek
autor
20. bře 2009

to máš pravdu, že se to dá blbě hlídat, já se snažím opravovat, aby seděl a měl noho před sebou nebo šikmý sed, ale 24 hodin za ním stát nemůžu 😅 No a s tím stolečkem je to taky těžký, on je pořád rozlítanej a když si sedne, tak je to takové náhodné, upoutat ke stolečku by se asi nedal. No nic budu dál opravovat a doufat, že to trochu pomůže. On to bos nedělá, zatím jen v botech, tak se snad s tím dá něco dělat. Začátkem dubna jdeme k tomu neurologovi, tak jsem zvědavá, jestli nás pošle k ortopedovi.

handball
2. říj 2014

@lucielis Mám s tím zkušenost takovou, že jsme zašli k ortopedovy kde mě vyšetřil potom nás poslal na RTG kyčlí a potom zjistil, že je to vrozená vada, která se sice neodstraňuje, ale ničemu nevadí jen vrcholový sport na úrovni reprezentace by se měl zvážit 🙂 Doporučuji zajít k ortopedovy za radu nic nedáte🙂 Hlavně když je to v tak útlém věku třeba se to dá nějak vyřešit 🙂 - je to jen Názor ( zkušenost , ale může to být taky jen zlozvyk ) 😉