Stačí 7mi měsíčnímu synovi ve 24 stupních krátký rukáv?

evcounek
29. lis 2010

prosím, prosím jsem zoufalá ☹ mám sedmiměsíčního krásnéhé, veselého, ukecaného a hravého chlapečka. očividně mu nic neschází, ale tchýně tvrdí, že je málo oblečený. My máme doma 23 - 24°C to je přes den v noci klesne teplota k 18-19°C. Vždy čekám až je doma tak 22° a Lukáška převléknu z overálku s dlouhým rukávkem do body s krátým rukávkem a dupaček nebo kalhotek s ponoštičkami. Tchýně tvrdí, že je mu zima 😠 Chce abych mu dávala dlouhý rukáv. Podle ní by bylo ideální ještě tak mikinka. Ona je zimomřivá až hrůza. u nich se topí tak na 25-26 °C.
Já si myslím, že kdyby mu byla zima tak by byl mrzutý a plakal by, jenže Luky pláče jen když má hlad nebo má jít spinkat 😀
mohli by jste mi poradit jestli mu to stačí nebo ne? 😢 😢 😢

romana29
29. lis 2010

nevím, ale krátký rukáv nedávám ani staršímu synovi a to doma máme kolem 24. V sedmi měsících se mi moc akční děcka většinou nezdají, takže teď v zimě bych určitě nedávala. Ale to je jenom můj názor, záleží na tobě, je to tvoje dítě 🙂

scai
29. lis 2010

Ja bych se řídila spíš tím, jestli nemá studené ručičky. Ono každé dítě je jiné. Ja dávám doma ted body s dlouhým a na to triko nebo mikcu, ale tady trochu od dveří táhne když je malá furt na zemí... teplotu doma ani přesně nevím. Ale dlouhý rukáv mam i já.

smardik
29. lis 2010

@evcounek záleží na tobě, ty znáš své dítě ale já nedávám krátký rukám ani mému 2letému synovi, i ten má dlouhý rukáv, já sama většinou taky. Honzík bude mít 10měsíců a na doma má body s dlouhým,pončocháče a protože už leze tak ještě tepláky a ponožky, starší syn bodyčko s dlouhým rukávem, punčocháče a ponožky, já mám elestáky, tričko s dlouhým a ponožky. akorát nevím kolik je doma stupnů, nemám doma teploměr a topí tak nějak podle nás at není ani horko,ani zima

bufina
29. lis 2010

@evcounek Ahoj, my máme doma přez den tak 22 a malýho mám jen v bodýčku s dlouhým rukávem. Kamkoliv dojedeme a je tam třeba těch 24 stupňů, tak má červený tvářičky a je protivnej, jak je mu teplo a nejradši by byl asi jen v plíně 🙂 Každopádně nejspolehlivější by měl být nosánek, pokud je teplej, tak mu zima určitě není. Při té vaší teplotě doma si myslím že kdyby moc, tak by stačilo bodýčko s dlouhým rukávem, ale mikina už určitě ne....

foogy
29. lis 2010

@evcounek My máme doma v baráčku 22 stupňů a O. dávám body s dl. rukávem a na to vestičku. Ale stejně má studené tlapinky, jak leze po studené plovoučce.

evcounek
autor
29. lis 2010

máme teplé ručičky, nožičky i nosánek. je moc spokojený. Jen prstíky má studené jak si je pořád cucá a pak máchá rukama 😀
Já tchýni rozumím má jen strach, ale já byla oblékaná taky tak a rýmu jsem chytla až snad v jesličkách. Jen mi vadí, že do mě hučí a hučí a už začala hučet i do Petra.Tudle jsem jí natvrdo řekla, že mu dlouhej rukáv dám teprve až bude nemocný.
malý se mi i v noci odkope a usínat musí bez deky, až když usne tak ho přikrýváme dekou aby byl aspoň část noci pod dekou. Malý bude asi po Tátovi, protože ten se přikreje dekou až k ránu a to v ložnici netopíme. teď jak začnou mrazy budeme trochu vlažit na rozumnou teplotu. Bydlíme v batráku a tchýně bydlí o patro níž.
Včera jsme slavili Petrovi narozeniny a byly jsme dole u tchýně, protože přijel ještě Lukáškovo praděda (89) a tam se topilo až hrůza. muselo tam bý tak 26°,protože jsem byla v krátkém rukávu a byla jsem spocená jak vrata od chlíva. měli jsme semišové polodupky a musela jsme mu dát háčkované dupačky po mě aby to trochu větralo, protože byl červený, rozpálený a nevrlý.

zlobilek
29. lis 2010

teplota jestli je dítě v poho se měří na zátylku, na zádičkách pod krkem tam kde již má oblečené body. aby neměl spocené zádíčká. ale krátky rukáv ja nedávala, ale raděj body/tričko ze slabší bavlny, ne ty silnější. a jestli neni pořád v postílce, tak dejte teploměř na zem, kolik je tam stupnů, je to fakt rozdíl. vím, že děti jsou různé, můj kluk triko s dlouhým a slabou mikču mu bylo akorát a jiný kluk asi v jeho věku jen triko s krátkym měl a když dostal slabou mikču, tak zrudl v tvári a bylo vidět jak se objevuje pot. je to fakt individuální.

kaktusik007
29. lis 2010

@evcounek ahojko, no body s kratkym rukavom by som nedavala 😉 tiez mame v podstate tak teply byt ako vy, davam body s dlhym rukavom, ponozky a teplaciky.... to, ci mu je zima alebo nie zistis na zatylku, ak ho ma normalny, je obleceny tak akurat, ak tam ma pot, tak je obleceny prilis 😉
no a este ked bol na zemi - teraz je v ohradke - tak tam bolo trosku chladnejsie, tak to som mu nedavala teplaciky, ale dupacky - takze cez telicko mal vtedy dve vrstvy 🙂
a ja som zimomriva teda hodne, ale snazim sa maleho ucit takto.... je to lepsie, navykne si na chladnejsie od malinkata a bude otuzilejsi 😉 ale ako pisem vyssie, neprehanam to 🙂

zlobilek
29. lis 2010

taky se mi stalo, že jsme přijeli na návštěvu a tam přetopeno, kluk byl v pančucháčích a slabé triko s dlouhým rukávem jsem mu ohrnula rukávky a příště jsem pro něj sebou vzala letní pláťáky a triko krátkym, ale to mu již byl asi 16měs. a sam běhal.

mmmk
29. lis 2010

@evcounek Mam podobne stareho syna, doma mame tak 22°C, ale on uz leze, takze ma body s dlouhym, mikinu, puncochace a teplaky. Nedavno se mi prave od te plovoucky nachladil a chraptil, doktor naridil vic oblikat. Ruce ma z toho lezeni teda ledovy porad, zkousim zatylek, jestli neni zapoceny a nos, jestli neni studeny 😉 Deti maji trosku horsi termoregulaci nez dospeli.

jasekd
29. lis 2010

No mne pripada, ze ty deti vetsinou dost nabalujete. Ale s tim asi nikdo neporadi, clovek se musi ridit podle sebe.
@evcounek podle me mu to musi stacit, podle toho, co pises. My mame ted doma 21 - 22 stupnu a klidne je v kratkym rukavu, teplakach a ponozkach a navic je casto rozbaleny bez pliny, aby vetral. Hraje si teda na koberci a dece, na plovoucku mi zatim nedoleze. Kdyz mel opruzeny podpazi (spotil se mi, kdyz jsme byli nakupovat), tak mel i body bez rukavu. A nekdy ho necham i bez kalhot, jen v ponozkach. A je spokojenej. Nemocnej nebyl nikdy, vlastne ani ryma. A to ma nemocnou ledvinu a nesmi prochladnout 😉 Jenze se nesmi ani zpotit, aby neprochladnul potom 😝 Oblikani je veda, ale delas to podle me dobre. Rucicky miva studeny, ale kontroluju spis nosanek a za krkem, a tam OK. Manzelovi i tak pripada, ze ho nabaluju 😀

smardik
29. lis 2010

@jasekd jak si kluci hráli na koberci nebo podložce taky byli mín oblečení ale ted tu lozí po dlažbě,parketách a plavoučce a to už nějak extra teplé není, jsou často v kuchyni v ložnici a tam netopíme takže proto dlouhý rukáv

k.jolanka
29. lis 2010

@evcounek na tychýni se vyprdni 😅 a řiď se podle sebe a hl. podle malého..jestli v krátkém rukávu nemá studený nos a v dlouhém jestli není spocený...to je asi jediná rada, kterou ti můžu dát 😉 každé dítě je jiné, takže je asi blbost zjišťovat, co nosí doma dítě od souseda, ale myslím, že lehkým body s dlouhým rukávem bys neměla nic zkazit 🙂

jasekd
29. lis 2010

@smardik Jasne, proto jsem tam psala, ze je na koberci. A ze kazdy se musi ridit podle svyho ditete.
Na tchyni bych se vyprdla, jestli prudi jenom s timhle, tak je to OK 😀 Mne to taky kazdej rika, at malyho priobliknu, ale nedelam to... Dokud si sama nemyslim, ze je mu zima.

tercina
29. lis 2010

No já mám doma 7měs. klučinu. Krátký rukáv jsem dávala jen v létě. Máme doma těch 23 stupňů. Má bodýčko s dlouhým rukávem a punčošky. To, jestli je mimču zima nebo teplo se pozná, když mu šáhneš nahoru na zádíčka mezi lopatky. Těma ručičkama bych se řídila míň. Mladej je má studený i když je mu teplo 🙂 A když je mu zima, dám mu ponožky. Zase bych ho zbytečně nenabalovala - ať se trochu otužuje

moudivlacek
29. lis 2010

my mame doma neco malo pres 20,blbne nam topeni a malej (15mesicu) ma jen bodycko a puncosky,ale kazdy dite je jiny,pokud nema studenej nos a tvare,tak bych to nehrotila 😉

smardik
29. lis 2010

@jasekd my máme jen malý koberec v obyváku pod stolem a v ložnici ale nejvíc jsme v obyváku a v kuchyni tak musí něco mít at není zima a vytápět to tu třeba na 25 mi přijde zbytečné