Stáčí na jednu stranu,Vojtovka,pomoc

kamikubi
22. čer 2019

Ahoj,holky budou nam ted 3mesice a prcek od malicka staci hlavu na jednu stranu.(leva) a taky tou rukou dlouho neudezi hracku a kdyz se koupe tak tez kope mene levou nohou.proste ta strana je pomalejsi.chodime na cviceni,vojtovka.ale kdyz ho nosim uz casto otaci hlavu na deuhou stranu a v noci taky spi aby trenoval deubou stranu.Ale co se stane kdyz to nerozvicime?mam se bat?dekuji

kopretinak
22. čer 2019

Vojtovka je na několik měsíců, chce to opravdu poctivě cvičit, ono se to napraví. Sestřenky chlapeček byl chudák křivej, hlavičku měl taky divnou , diagnóza na půl A4 a díky Vojtovce je naprosto v pořádku, chodí od roku. Moje malá měla lehoučkou predilekci a hypertonus a spravilo se to po dvou měsích cvičení, když se začala otáčet na bříško ve čtyřech měsích. Opravdu se to napraví, chce to čas. 🙂

ahyt
22. čer 2019

cvičit poctivě moje vnucka mela totez a navic vyraznou svalovou hypotonii a centralni koordinacni poruchu prognoza byla ze ma 30% nadeji ze bude chodit dcera cvici od 18 dnu zivota 4 krat denne dosud je ji 31 mesicu chodt zacala v 18 mes a ted se vratili z dovolene a ubehla 1 km bez zastavky a usla 6 km cvicte a bude to OK😊

jazizalova
22. čer 2019

Chce to pravidelně cvičit a většinou se to spraví po pár měsících. Jsem fyzioterapeutka a moje dcera (nyní 15 let) se narodila s parezou brachiálního plexu, tzn. že si při porodu otlačila nerv, který vede přes rameno a měla ochrnutou celou pravou ručičku. No a po půl roce pravidelného cvičení už ručkou hýbala normálně, žádné následky neměla, i když u někoho se to už nezlepší úplně a má tu ručku slabší. Takže vydrž 🙂 A malej (21 měs.) stáčel hlavičku a upravilo se to samo, jen jsem ho úmyslně pokládala na druhou stranu, aby si zvykal 🙂

merope
22. čer 2019

Mně neuroložka povídala, že to u nás vidí tak na měsíc - a to je taky dost nevyvážený. Takže "co by kdyby" bych řešila tak max kdyby byl problém cvičit.

cuuza
22. čer 2019

Není čeho se bát, to rozcvičíte za chvilku.

iris92
23. čer 2019

Ja se tedy nepridam k zastancum vojtovky a klidne si me ukamenujte 🙂 my jsme meli cvicit taky na predilekci, dle rehabilitacni dr byl ve 3 mesicich opozdeny snad ve vsem. No, tak jsme zacali a totalne nam to nesedlo, cviceni jsme si odcvicili, rychle se pak uklidnil, ale cely den by maly plactivy, bal se jakehokoliv doteku, v noci sebou skubal, budil se. Po dohode s pediatrou jsme vojtovku prerusili, hlavicku ve 4 mesicich uz nestaci (lakali jsme na druhou stranu, nosili aby koukal spravne...), vse dohnal. Nerikal ze vojtovka nepomaha, jen nabizim pohled z druhe strany, kdy diteti nesedne. Neni treba cpat deti striktne do tabulek. A navic existuji i podpurne cviky, nemusi se hned delat takovy extrem. Me treba pomohla knizka od fyzioterapeutky Mgr. Jany Tumove.👍