Stává se vám, že mimi při pití brečí?

magdulenka
30. říj 2009

Prosím, poraďte mi! Stává se vám, že mimi při pití brečí? Karolinka mi to teď dělá - je jí 5 měsíců a trvá to tak 14 dní. Není to při každým krmení a je to jen přes den, v noci ne. Vypadá to, že hrozně chce pít, otvírá pusu a natahuje se po dudlíku, ale párkrát potáhne a začne brečet. Tak se to opakuje několikrát. Když si dáme pauzu, tak to většinou normálně vypije a vypadá, že chce ještě. ale ten tyjátr před tím, je to na nervy. Starší mi něco podobnýho taky dělala, ale tu jsem kojila, a u kojených dětí vím, že se to stává, že se odtrhávájí od prsa a pod. A bříško si myslím, že to není. Nevíte, co to může být?

lenka1smejka
30. říj 2009

magdulenka-viem o com hovoris aj ja som mala taky problem ale ono to prejde,mala to robila asi taky mesiac aj ked teraz to este niekedy zopakuje a krmenie nam trvalo aj pol hodinu.Rukama to odstrkovala ale pri tom chcela papat a svokra mi vzdy hovorila,ze ju nemam trapit,ze asi je zachripnuta ale pritom bola zdrava.Neboj to sa polepsi

kaleilah
30. říj 2009

magdul a nemůže to být třeba tím že jí to nechutná? Mě tohle dělal Danýs když jsem koupila novej dudlík na flašku, vyměnila jsem ten s průtokem 1 za 2 od 4 měsíců a nenapil se. Do teď mi pije čas jedine s tím novorozeneckým dudlíkem 😅 když dám o kapinku větší tak to nechce.

germik
30. říj 2009

my sme to mali opačne ako kaleilah - v 5tom mesiaci mi už nechcela pit s malým prietokom tak som jej kupila s vačším...A napadlo ma,či to nemožu byt zúbky,malá mi to začala robit v 4.mesiaci a za dva týždne boli 2 prvé zuby na svete 😎

magdulenka
autor
30. říj 2009

germik: ty zoubky mě taky napadly, roste jí 1.zoubek, jž se to tam bělá, ale ještě není "prořízlý"

kaleilah: když to by zase dělala pokaždý, ne? ale ona někdy vypije celou lahev krásně, a někdy u toho vyvádí.

lenka1smejka: no ona má trošku rýmu, sice jen malinkato, nic jí neteče a odsaju jen trošičku, tak možná to s tím bude mít souvislost?

nicméně díky za rady všem, člověka to uklidní, když ví, že v tom není sám 🙂

germik
30. říj 2009

magdulenka - tak su to jasné zubky 😀 musíte to vydržat pokým sa zubok neprereže... a natieraj jej to gelom /nam pomaha Calgel/ a bolest tíšia homeopatika Chamomilla vulgaris...ale viac najdeš v teme myslím První zoubky. držte sa

lenka1smejka
30. říj 2009

magdulenka-moze to byt aj nadkou aj zubkami neboj ono to prejde

joplin
30. říj 2009

Ahojte, my to máme taky, skoro pokaždé u poslesního kojení večer před spaním, otvírá pusinku, že chce, přisaje se potáhne a začne plakat a to dost - až jí musím k sobě přivinout.......vždycky jí nechám a zkouším znovu, opakuje se to......myslím, že je to únavou - přetažením......kombinace s bolením bříška......nakonec se přecejenom přisaje - nakojíme, usne a spinká celou noc......je to divné..a dost nepříjené, vždycky mám pocit, že už nechce moje mléčko.. 😖 ......přeji hezký večer a málo uplakánkůůůů

joa.n
30. říj 2009

ahojky,
my ted poslednich par dni mame to same. Na zacatku se prisaje, parkrat potahne, pak se pusti - odtahne se hlavickou a hysterak - jako by ji nekdo na noze bral. Ja pohladim, popusinkuju a znovu prilozim. Opet to same, tak udelam to same jeste jednou, potichu na ni mluvim a pak se teprve uklidni a prisaje. Pote normalne nakojim, usne a spinka. Kacka ma tyto hysteraky hlavne pres den, vecer malokdy a v noci vubec. Mame ted problemy se zelenou stolickou a bolenim briska, tak si myslim, ze to je tim. 😒 taky mivam ten pocit, ze ji moje mlicko nechutna jsem z toho spatna.. ☹

kutcher
30. říj 2009

Holky neblbnete, to vite ze jim chutna, nas malej 1 dobu taky strasne otravoval u kojeni a ted je mu 15mes a vohlodava mi bradavky pro kazdou kapicku!

katy2
31. říj 2009

u nas je to to iste... uz som z toho nestastna.... place a nepije, je na UM.... tak ju necham tak, pokolisem v naruci s cumlikom a ked zadrieme, tak cumel vymenim za flasu a ide sa potrhat, ako mi vsetko vypije... tak najnovsie jej davam papat v spanku alebo v polospanku....

joplin
31. říj 2009

joa.n.: Tak to se mi malinko ulevilo, že v tom nejsme sami....snad to přejde 🙂.......a tu zelenou stoličku máme taky, tak jednou týdně...pak zase žlutou.......možná je to fakt tím....no nevím

achina
31. říj 2009

Holky, pridavam se do party. Jeste pred 2 tydny maly trhal rekordy v piti, byl jak divy, vypil za vecer (behem 3 hodin vic jak 300ml Nutrilonu) a najednou se zacal vztekat. Castecne kojim, to chce stale, ale jak ho jdu dokrmit, dam mu plinku pod bradicku, uz vi, co prijde a zacne jecet. V noci to nedela, to je rozespaly a hladovy, takze to vysaje na jeden dech. Ale jinak jsou to nervy, krmim treba hodinu, nedaji se ani poradne dodrzovat intervaly. Doufam, ze to brzy prejde. Zoubky me nenapadly, neni na ne jeste brzy ?? Spis me napadlo, ze uz Nutrilon nechce a chtel by se jen kojit. Nebo proste jine, sladsi mleko, treba Sunar. ...Kdovi, ach ty miminka...maji svoji hlavu. Tak se drzte, a piste.. 😵 Jo, my mame zelenou stolicku skoro porad...

katy2
31. říj 2009

pri UM je zelena stolica normalna... pisu to aj na UM ako upozornenie....
dnes moja mala strajkuje poriadne... pri flase place, ked spi vypije sotva 100... dnes nevypila este ani 400ml..... a to sa uz blizi vecer.... ☹

kacenicka
31. říj 2009

Ahoj,
naše malá děsně vyvádí při kojení, když se jí chce čurat, nebo kakat, jakmile je to venku, všechno je v pohodě 🙂

ava
31. říj 2009

tohle jsme zazili, kdyz se malemu klubaly prvni zoubky - u prsa se kroutil, kvicel, byl nervozni..ja taky. V noci spatne spal a ja z unavy zacala mit min mlika, tak to bylo narocne -ale prekojila jsem to a navic zoubky se prorezaly a piti je ted pro nej pohoda jako driv

janetty
31. říj 2009

Ahoj.
Môj drobec má 7 mesicov a asi 3 týždne nevie čo so sebebou pri papaní. Je na UM a vždy keď mu idem dať fľašu do pusy, tak sa začne vrtieť, alebo rovno plakať. Tak si ho vezmem na ruky, troška utíšim, dam cumlík do pusy, potom vyberiem, idem dať fľašu a zasa začne neskutočne plakať. Musím ho ukolísať, kym sa neukľudní, vložím fľašu a v pohodičke začne piť a vypije mi tak 130ml - 150ml. Ale večer a v noci mi to nerobí. A čajik už vôbec nechce. A ak predsa, tak vypije sotva 30 ml.
Neviem, ako veľke mate vy detičky, ale môj je už prikrmovaný rôznymi dobrotami, tak si myslím, či to nieje kôli tomu, že si zvykol už na papanie z lyžičky a z fľaše sa mu už ťahať nechce...

magdulenka
autor
1. lis 2009

Tak jeden zoubek se nám vyklubal a teď se tam tlačí druhý, takže jestli je to zoubkama, tak ještě není konec.

Jo a taky jsem si všimla, že když se při pití soustředí na něco jiného, tak to vypije víc v klidu.
Snad to brzy přejde, člověk si připadá, že je tím krmením trápí 😒

janetty
1. lis 2009

magdulenka,
aj môj drobec sa musí sústrediť na niečo iné keď papa, tak mu jednou rukou držím fľašu a druhou nejakú hračku, cumlík na retiazke (s ním sa vie vyhrať 🙂 ) ...a tak mi tiež pije kľudnejšie a aj viac spapá
...niekedy je to s ním dosť ťažké, aby vôbec zobral cumeľ do pusy, natrapime sa aj on aj ja ☹
Aj mne to niekedy tak príde, že ho tým krmením trápim, ale papať musia nie 😒

achina
12. lis 2009

Holky, ja nasemu malemu musim drzet obe ruce a jeste hlavicku, protoze s ni hazi ze strany na stranu, takze hracku uz bych opravdu nezvladla. Ja vubec nevim, co s nim je. On se tak strasne krouti, heka, rudne, saje tak strasne neklidne, az mam strach. Jenze co mam rict doktorce? Uz jednou mi rekla, ze nevi...Vcera se kroutil a hazel sebou tak, ze tu 80ml, co jsem do nej pracne dostala, vyzvracel. Ufff.... ☹ Pritom ma hlad, protoze kdyz ho necham, tak si cuca prsty a vyplazuje jazyk...Nevim, ale dochazi mi nervy.

perchticka
12. lis 2009

Ahoj Holky! 🙂
Nedávno jsme procházeli něčím podobným. Byla jsem z toho taky dost špatná.Docela mi pomohly tyhle stránky:
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=73
Koukněte. Uklidní to hlavně psychiku maminek. Je to normální a trpívají tím čas od času všechny děti... 😒 😵

eimiky
12. lis 2009

magdulenka nemá afty niekde v pusinke, lebo to býva dosť bolestivé.. skús jej poprezerať pusinku