Stěhování do pokojíčku a šílený řev

katty1987
8. srp 2016

Ahoj holky,

chtěla bych poprosit o radu ...

Malou jsem přestala kojit v 10,5 měsících, protože se sama odstavila (teď má rok). Myslela jsem, že se nebude budit, ale nepomohlo to. Poslední dobou se stávalo, že se v noci vzbudila, a třeba 2 hodiny nespala a dělala blbosti v postýlce (asi protože mě viděla). Já byla samozřejmě vzhůru s ní ☹. Někdy se napije vody, někdy ani pít nechce, takže žízní se určitě nebudí ...

No s manželem jsme se rozhodli, že ji přestěhujeme do vlastního pokoje. Kamarádky a známí říkali, že to pomůže, že to bude v pohodě a konečně se vyspíme ...

ALE ... když jsem jí dávala spát jako každý den, kdy normálně usíná okolo 20 hod, takový hysterický řev jsem nezažila. Snažil jsem se až do 23 hod. ji uklidnit, ale nic nepomohlo (zpívat, chovat, být tam s ní) ... nakonec jsme to s manželem vzdali a odnesli ji zpátky i s postýlkou k nám do ložnice, kde nakonec vyčerpáním usnula ... zkoušela jsem to i přes den, ale jakmile se vzbudí a zjistí, kde je zase šílený řev ... no mám chuť to vzdát ... ☹

Jinak u babičky usíná a spí taky v cizím prostředí, a v pohodě ... nechápu to ☹

andyzuzy
8. srp 2016

@katty1987 Co si já pamatuji u své první dcery, zkoušeli jsme to také dlouho. Nakonec spala u nás do 3 let. Byla klidnější ona i my. Když se mi narodila druhá dcera, o té jsem ani nevěděla. Spala se Zuzankou od začatku. Každé dítě je jiné. Musíš to vydržet. Bude určitě lépe. U naší mamky spala Zuzka taky v pohodě. Prostě jsou to malí závisláčci. Ted čekám třetí tak ukvidíme:m) Přeji hodně trpělivosi 😉

terry1512
8. srp 2016

Naše spí od narození ve vlastním pokojíku protože přesně tomuhle jsme se s manželem chtěly vyhnout.Je to tím že ten pokojík prostě nezná jako svoje místo ke spaní.Nezbyva než zkoušet ale radim neustupovat a nevracet zpět do ložnice. Hold tam třeba budete muset spát sní než si zvykne.

panickatlamicka
8. srp 2016

Potrebuje vas jeste u sebe. Vzdyt je malinka. Nelamej to prws koleno. Zatim ji tam jen ukazuj,ze tam ma hracky ,at je to pro ni prijemny prostor. Separace nicemu nepomuze.

tulena
8. srp 2016

Ja bych ji vzala k sobe do postele, vzdyt to je mláďátko. 🙂

pkolin
8. srp 2016

Já bych tedy tak malé dítě nechala ještě v ložnici. Starší syn byl s námi v ložnici do svých 3 let (měl tam normálně velkou postel), až když jsem šla do práce, tak to nešlo, mám lehké spaní a každé jeho přetočení jsem byla vzhůru a do práce vstávala ve 4 hodiny ráno, byla jsem totálně vyčerpaná a nevyspalá. Přesun do pokojíčku byl naprosto v pohodě, 3letému dítěti už se to dá krásně vysvětlit. Druhému synovi jsou 2 roky a také je stále ještě v ložnici (zatím v postýlce) a začínám koketovat s myšlenkou, že ho dáme do pokojíčku (je zvyklý si tam hrát), protože zase on má velmi lehké spaní (narozdíl od staršího 🙂 a budí ho manžel, když vstává do práce, pak starší syn, když za mnou ráno příjde do ložnice, já nesmím ráno ani na záchod, hned je vzhůru, tak proto zvažuji stěhování do pokojíčku, ale ještě nejsem vnitřně smířená, že s námi nebude, tak uvidíme, jak to dopadne 🙂 každopádně v roce je dítě podle mě na to ještě moc malinké, potřebuje maminko blízko sebe (v posteli s námi ani jedno dítě nikdy nespalo)

karlajasmine
8. srp 2016

@katty1987 Ja jsem tohle pry delavala, ze jsem v noci vstavala a 2hodiny zvatlala.. mamka pak prisla na to, ze je to tim, ze ve dne uz tolik spat nepotrebuju a pak jsem nebyla unavena v noci... Co treba zkusit vynechat nejaky denni spanek? Nevim, kolikrat vam pres den spi?
Jinak asi jde hlavne o to, aby pochopila, ze v te postylce v pokojicku neni ''za trest''... co treba s ni nejdriv spat v pokojicku pres den na posteli (pokud tam nejakou mate), aby te mela na blizku, a pak casem presunout do postylky na denni spani, a to nocni az na konec? Nevim.. nebo dat par mesicu pauzu a zkusit znova..

panickatlamicka
8. srp 2016

@tulena ne nadarmo mas nick tulena :-* 🙂

tulena
8. srp 2016

@panickatlamicka Tuleň byl obsazený. 😀

izz76
8. srp 2016

@katty1987 Nechala bych ji s vámi v ložnici,pro takhle malé dítě je nepřirozené spát odděleně,vždyť vy s manželem taky rádi spíte spolu a ne každý sám... Naší dceři budou dva a nejen,že spí v naší ložnici,spí přímo i v naší posteli a v dohledné době,nemáme v plánu nic měnit 🙂 Pokojíček má jen na hraní. Starší dceři bude už 18let a na společné spaní mám už jen dávné vzpomínky,za které jsem ráda 😉

gnozka
8. srp 2016

Nase mala spala ve svém pokojícku od narozeni s tim ze ta mam postel a do 4m jsem tam spala s ni . Ted uz spinka sama bez problému . Pokud mate možnost zkuste di tam dat postel asp az tam s jiné jakou dobu nez si zvykne na nove místo . Treba to pomůže . Nebude se cítit sama . A jak uz tady nekdo zmínil . Dcerka se nam taky jednu dobu zacala budit a stylem tak s jdem si hrát . Tak jsem ji ubrala z denního spánku a zase spinka celou noc.

gnozka
8. srp 2016

Omlouvam se za preklepy !🙂

krystalka
8. srp 2016

A když v noci nechce nějakou dobu spát, to svítíte, že tě vidí? Syn se občas taky pokoušel takhle upoutat mojí pozornost, ale když bylo zhasnuto a já dělala, že spím, tak ho to brzy přestalo bavit.....Jinak my jsme se stěhováním nepospíchali a prošlo pak naprosto v pohodě.....do 3 let měl postýlku v ložnici, s odmontovanou bočnicí a přiraženou k naší posteli...ve 2 letech jsme mu zařídili pokojíček s velkou postelí, tam spal nejdřív jen po obědě a hrál si tam....v noci spal s námi.....a pak najednou jednoho večera prohlásil, že dneska bude spát ve svém pokojíčku a od té doby spí tam 🙂 , ještě nějakou dobu nad ránem chodíval k nám, zalezl si do naší postele a dospával s námi...pak postupně chodit přestal....všechno úplně v klídku 🙂

ssssseeeee
8. srp 2016

@katty1987 já dávala malého do svého pokojíčka si hrát už od 3 měsíců aby si tam zvykal a měl to tam rád, spát jsme ho tam dali když mu bylo 9,5 měsíce ( šíleně sebou v ložnici házel a hrozně špatně spával + jsem chtěla ho odstěhovat dřív než z toho bude mít uplně rozum) a ted spinká v noci mnohem lépe, nebudí se tak často ... asi postupně zvykat, chodit si tam s ní hrát, dát ji tam spát přes den, my pak převezli postýlku a nalepila sem mu tam 3d obrázky měl tam něco nové tak to pro něj bylo zajímavé se na to dívat když usínal nebo pil mléko.....držím palce snad to bude brzy dobré

ssssseeeee
8. srp 2016

@tulena já znám děti co si je brali rodiče do postele a spali s nima ještě na základce .....

tulena
9. srp 2016

@ssssseeeee Asi jim to tak vyhovovalo? 🙂

karlajasmine
9. srp 2016

@ssssseeeee a vadí to něčemu? Ja kolikrát sla k našim do postele v 9ti letech, když jsem měla noční můru...

karlajasmine
9. srp 2016

@ssssseeeee Ale v zadnem pripade vas neodsuzuju - kazdy musi delat to, co mu doma vyhovuje 🙂 My jsme syna odstehovali v 5ti mesicich (pres den spi ve svem pokojicku a vecer tam usina..taky jsem to chtela udelat, nez bude mit rozum), ale pak jak se poprve vzbudi v noci bereme si ho k sobe...(pak me nebavi k nemu vstavat a chodit pres cely byt... spat vedle nej je prijemnejsi a pohodlnejsi 🙂 )