Sterilizace lahviček a dudlíků. Jak se to dělá?

zuzka11
17. srp 2009

Ahoj mamky!

Obracím se k vám s dotazem na sterilizaci lahviček a dudlíků, zatím neplánuju kupovat sterilizátor....myslela jsem sterilizovat jen v hrnci....mohly byste mi prosím napsat jak se to dělá, případně nějaké fígle? A ještě jeden dotaz malinko z jiného soudku - myslíte, že je lepší mít odsávačku doma předem nebo ji řešit až když by bylo "nejhůř"? Kamarádka mi ji nabídla půjčit......Moc díky za všechny rady a názory.

luccii
17. srp 2009

takove tema tu uz jiste je 😎

ja tez sterilizuju v hrnci - staci ve vrouci vode 5 min... radim pujcit ci poridit odsavacku dopredu, ja ji nemela a ver, ze se ti bude hodit - treba kdyz budes mit hodne nalita prsa a budes potrebovat odsat... takze ja porizovala po telefonu v porodnici 😉 taky protoze malej nechtel sat a musela jsem ho dokrmovat odsatym mlickem

llllucka
17. srp 2009

Vyvařuju jako luccii a s odsávačkou radím to samé.Pokud máš možnost ji mít doma dopředu,tak ji využij.Kdybys ji měla kupovat,tak bych radila,at počkáš.

zuzka11
autor
17. srp 2009

Moc diky holky, omlouvam se, tema jsem nenasla.......mozna hodne v historii......takze chapu dobre - dat do hrnce vodu, nechat varit, pridat flasky a varit 5min....ale dudliky stejne dlouho? asi zacatecnicky dotaz - nemely by dudliky se treba sterilizovat kratsi dobu aby se nerozvarily? 😕

leonik
17. srp 2009

zuzka: ano, já to dělám tak, jak píšeš. Proč by se měly ty dudlíky rozvařit 😅 vždyť je to stejný materiál, jako flaška 🙂 Odsavačku jsem kupovala pár dní po příjezdu z porodnice. Takže je lepší, mít ji doma 😉

zuzka11
autor
17. srp 2009

Moc diky holky......a sterilizujete po kazdem pouziti? nekde jsem cetla 1x denne, nekde 1x tydne....tak nevim...... 😕

martulikk
17. srp 2009

ahoj, na obalu k dudlíku jsem měla napsáno taky 5 minut vařit 😉 jinak já jsem si koupila sterilizátor do mikrovlnky od Aventu a nelituju toho... je to rychle hotové a nemusím to nijak hlídat 🙂 odsávačku mi kupoval manžel až když jsem byla v porodnici... dala jsem na rady, že mám počkat až jestli jí budu skutečně potřebovat... no, při té ceně (mám Avent Isis) mi to přišlo rozumné... jenže jsem rodila sekcí a strávila v porodnici týden... už 3.den se mi prsa nalila tak neskutečně, že jsem musela růčo odstříkávat... odsávačku mi tam nepůjčili, protože byly všechny rozpůjčované ☹ takže příště si tam rovnou vezmu tu svou 😉

leonik
17. srp 2009

já jsem zezačátku vyvářela po každém použití, přece jen když je miminko malinké, tak kvůli bakteriím 🙂 Tak po dvou měsících jsem vyvářela jednou denně 🙂 A od půl roka jen párkrát do týdne. Ale každý si to dělá po svém. Takže tak 🙂

jituskak
17. srp 2009

ahojky, já mám taky sterilizátor od aventu do mikrovlnky a jak píše martulikk nelituju. a odsávačku jsem neměla a pak druhý den po propuštění kupovala. ale je to individuální a asi se to nedá říct dopředu. a s tím sterilizováním... já jsem na to asi nemocná, páč já to sterilizuju pokaždé a když jsme byli pod stanem a v kempu neměli mikrovlnku, tak jsme to vyvářela v hrnci na plynovým vařiči. já se prostě bojím, že mu pak bude bolet bříško, dyž to nebude 100% čistý...

martulikk
17. srp 2009

jejda, tak já sterilizuju při každém použití akorát tu odsávačku a dudlíčka příležitostně... je pravda, že ho malá nedudlá pořád, ale i tak mi to přijde zbytečné po každém dudlání... jasně, často ho oplachuju... a zatím je vše v pohodě

kinsen
17. srp 2009

Ahoj, já jsem vyvařovala vždy jen nové věci pět min a pak už jen tři min. Teď jsem si pořídila sterilizátor do mikrovlky a mám to bez starostí 🙂 . Jo a tu odsavačku ber já ji neměla a pak jsem ji scháněla na rychlo 🙂

zuzka11
autor
17. srp 2009

Holky a kolik stoji ten sterilizator do mikrovlnky?

martulikk
17. srp 2009

samotný sterilizátor stojí asi 900 Kč, pak je ještě v balení s několika lahvičkami za asi 1200 Kč

gartneroval
17. srp 2009

Tak já jsem do půl roku sterilizovala každý den, vždycky ráno a ted od půl roku tak 2krát do týdne. Taky vyvařuju v hrnci, tak 3 minutky 😉

zuzka11
autor
17. srp 2009

Moc diky holky, jste zlate.....ja si fakt neumela vybrat, takhle tusim....asi vyberu zatim hrnec a zkusim ty 3-5min a kdyz to bude hoooodne prudit, tak zainvestuju 😀

halahalo
17. srp 2009

ja sterilizuji jednou za mesic, jinak umyvam prubezne to je jasne.

zuzka11
autor
17. srp 2009

halahalo - i u novorozeněte? 😕

halahalo
17. srp 2009

ted uz je mala vetsi ale kdyz se narodila asi do jejich tri mesicu tak asi 3x do mesice.ted uz jen jednou.

simounah
17. srp 2009

Lahvičky vždy po jídle umyju pod horkou vodou s trochou jaru, abych pořádně odmastila, pořádně opláchnu a pak proleju horkou vodou z konvice. Jedenkrát za týden nebo 14 dní vyvařím v hrnci lahvičky i dudlíky. Dělám to od narození, je nám půl roku a zatím jsme neměli žádný problém. 😉 🙂

simounah
17. srp 2009

já jsem typ, co musí mít doma po ruce všechno dopředu...kdyby náhodou. takže i odsavačku jsem měla dopředu a brala jsem si ji hned do porodnice. Tam jsem ovšem měla málo mléka, takže nic neodsála i když byla prsa nalitá..to až časem doma. Ale prodávají je v každé lepší lékárně, takže stačí zmapovat kde je mají a kdyžtak poslat manžela ať koupí a donese - pokud bude potřeba. Nic méně já byla klidnější, když už jsem ji měla. Vyvařenou, nachystanou... po ruce. Pokud ti ji kamoška půjčí - určitě bych to brala. Pak si buď pořídíš svoji, nebo jí ji po čase vrátíš. Když se pak rozkojíš už ji nebudeš potřebovat.

simounah
17. srp 2009

Nahážu do hrnce všechno zaráz - lahvičky, dudlíky, a uzávěry - vše co najdu 🙂 , i celou tu odsávačku Avent jsem tam vždy šupla - nic se nerozvaří. Já teda ještě vyvářím ve vodě přefiltrované z konvice Brita a lahvičky jsou pořád jako nové. Pokud vyvařím v normální vodě nalité přímo z kohoutku, tak mám na nich takový matný povlak. Ale ničemu to nevadí. Takže u nás jde všechno přez Britu. 😅

kinsen
17. srp 2009

Já ten sterilizátor do mikrovlnky koupila použitý na Aukru asi za 3OO Kč.

soanpe
18. srp 2009

sterilizátor od chicca stoji asi 500,- ale dnes bych si koupila parní hrnec do mikrovlnky za 100,- a udělá to stejnou funkci 😀
jinak sterilizovala jsem po každem použití flašky a savičky.dudlíky 1x denně

povlak je z vodního kamene teda minerálů ve vodě. aby ses mu vyhnula, dej lahvičky na pařák 😉

bubosek
18. srp 2009

Soanpe a co je to ten parní hrnec do mikrovlnky, můžeš hodit nějaký odkaz jak to vypadá? díky

soanpe
18. srp 2009

je to plastová nádoba s víkem podobně jako ten sterilizátor 😉
mají to normálně v dom .potřebách ale pokusíém se najít odkaz
počkej chvilku 😉

soanpe
18. srp 2009

http://www.noto.cz/nadobi-do-mikrovlne-trouby-1...
některý maj i integrovanej pařáček
ale ten se dá dokoupit zvlášt 😉

vsepromimi.cz/produkt/beaba/sterilizator-2v1-do-mikrovlne-trouby-i-za-studena.htm

a tady jsou jich mraky pod 500,-
http://www.zbozi.cz/?sId=Ct0nAZzNwcBno_db1vje&q...

karelf
19. říj 2013

@soanpe Dobrý nápad ještě doplním, vodu si předtím převařit v kovici ta chytí první náraz vodního kamene a na lahvičkách není skoro nic vidět. 🙂

lenule01
26. čer 2014

můžete mi prosím někdo poradit...budu sterilizovat v sáčku v mikrovlnce, dávají se tam dudlíky celé i s tím plastovým "náhubkem" nebo jen vyloženě ty gumové cumlíky...děkuji

magdalenax
16. led 2016

@zuzka11 Naházej to do hrnce a vyvař, to máš nejjednodušší a asi i nejlevnější. Lahvičky jsem normálně vymyla, vypláchla a šup vyvařit, dudlíky jen opláchla a to samé. Pak jsem sporák vypla a nechala v tom hrnci a vytahovala dle potřeby

cerberos1306
16. led 2016

@magdalenax ona je ta diskuze z roku 2009, tak mamča už asi ví, jak na to 😉

dzejna147
16. únor 2017

@cerberos1306 mamča, která se na to ptala, už asi opravdu ví, ale je tu spoustu dalších maminek, které budou teprve rodit (hlavně prvorodičky) a které zatím neví jak na to, tudíž je pro ně každá rada zkušených dobrá 🙂