Stolice u měsíčního miminka. Co to může způsobovat?

mickey23
12. únor 2022

Dobrý den, mám měsíčního syna.
Kojím, ale stolici má nazelenalou a takovou pěnivou s troškou hlenu.
Když ho kojim, kroutí se u toho a pít moc nechce.
Přitom mléko mám, po kojení ještě odstrikam třeba 30ml.
Kojim ho každé 2-3hod.
Nevíte co to muže způsobovat?
Trápí ho bolení bříška ale po kojení nebreci, jen málo kdy u toho usne, spis je po tom porad takový aktivní.

mickey23
autor
12. únor 2022
mamikry
12. únor 2022

@mickey23 Muze mu vadit neco u tebe ve strave. Nejcasteji vadi mleko, pak vejce a soja, vse ma bilkovinu, kterou miminko nedokaze poradne travit. Hlen ve stolici sem tam byt muze, ale nemelo by ho byt moc. Muzes na tyden zkusit vysadit vse mlecne (i pridane mleko v susenkach a kdekoli jinde). Uvidis, jestli se neco zmeni. Stolice se rovna dele, ale boleni by odeznelo rychle.

lgf
12. únor 2022

Mně na zelenou stolici řekl doktor, že malý může pit jen přední mliko a ze se uz nedostane k tomu zadnímu. Taky to může být z železa, neberes nejsky doplnek? A nebo mu odchazi žloutenka, jestli ji teda vubec měl 🙂

jjasmina
12. únor 2022

@lgf údajně přední a zadní mléko ani není 😄

lgf
13. únor 2022

@jjasmina to jsem taky slyšela, ale u nas fungovalo nechat na prsu dyly aby se k tomu udajnemu zadnimu dostal... Ale těch důvodu k zelené stolici je hodně. Ja malymu našla jednou v plince i nitky krve, opět duvodu mohlo byt spousta a jelikoz se to neopakovalo, tak to nikdo neřešil.

9radka9
14. únor 2022

Já bych řekla alergie (věřím že dočasná) na třeba mléko, vejce, atd. Může být ale i že jste jedla hodně sladkého, zelenou stoličku mají i že sladkého