Strach ze samoty, nebo jen počátek rozmazlenosti? 🙂

anidomi
2. črc 2011

Ahoj mamci,rada bych se zeptala,jestli u meho mesicniho klucika muze jit o strach ze samoty,kdyz se ocitne v mistnosti sam,nebo je to pocatek tezkyho navyku na rozmazlovani 😀 nemuzu se od nej hnout.. Na zachod chodim jen kdyz usne a myti nadobi je vec behem dne temer nemozna-musim vzdycky pockat,az se pritel vrati z prace a pak teprve delat nejaky domaci prace.. Jenze to uz je vecer-takze koupacka,krmeni,uspavani.. Moc toho nestihnu a tak to tu vypada jak po vybuchu ☹ Jak to zvladate? Poradte,prosim..

petra49
2. črc 2011

Anidomi, tak já teda nevim, ale mě měsíční mimi skoro celej den spalo a nebo jsem ho měla v pojizdném košiku a když jsem dělala v kuchyni, tak ležel v něm a koukal a měl mě na očích

petra49
2. črc 2011

že bych si nemohla dojít na wc? To spíš teď v 11m

ined77
2. črc 2011

@anidomi 🙂 ...tak o počátek ''rozmazlenosti'' určitě nepůjde 😅 .je to nejspíš tvoreček společenský, tak holt nechce být sám 😉 .já si dávám malou vždy na chvilku do lehátka, teď už i na zem na deku a potřebnou práci v rychlosti udělám 🙂 .na wc se holt musí, jsou chvíle kdy si holt drobeček i popláče, ale to mu určitě neuškodí 😉 .

ined77
2. črc 2011

@anidomi 🙂 ...ještě...když je katunka třeba ten den plačtivá nebo se jí nechce čekat, tak jí pustím digestoř 😀 ...ji ten šum uklidní, když byla menší tak ji i kolikrát uspal a já získala pár minut na práci navíc.můžeš zkusit i vysavač 😉 ...ono to zní uhozeně, ale funguje to 😉 .jinak s ní dělám od narození vše...uklízím, vařím, věším prádlo a jde to 😉 ...musí že 😅 .

anidomi
autor
2. črc 2011

@petra49 s tim prave zacal az ted-posledni tyden-nejak se mu nechce spinkat.. A v lehatku ho to bavi,jen kdyz s nim drncam,coz u nadobi jaksi nejde 😀 Moje cesty na zachod-otevreny dvere a volam na nej,ze jsem sla jen na zachod,ze hned prijdu-sousedi si musej myslet,ze jsem magor 😀

anidomi
autor
2. črc 2011

@ined77 😀 zkusim digestor i vysavac.. To musi,to ja vim,ale kdyz mas doma jeste 2 trochu linejsi pubertaky,tak je to obcas na masli.. Takze fakt uklizim z jedny strany na druhou a nez je to ok,musim zas zacit znova.. Musim si vytvorit nejakej plan 😀

ined77
2. črc 2011

@anidomi 🙂 ...já mám k tomu zase veeelmi čilého raráška, ten mi můj úklid sabotuje téměř okamžitě z druhé strany 😀 ....ale s tím voláním na mimčo...taky to dělám....a dělala jsem i u malého...taky jsem večer nakecaná až až 😀 .
naopak...puberťáky zapojit...kočárek a šup pěkně na prochajdu 😉 .fata morgána že 😀 .

anidomi
autor
2. črc 2011

@ined77 a s tou rozmazlenosti-strasi me tim vsichni okolo-teda az na kamaradky,ktery by jeste mimiska chtely 🙂 ale od tchyne,mati,pritele a spousty dalsich dobrejch dusi to mam na taliri furt,ze si to delam sama,ze se od nej nebudu moct hnout a tak.. Jenze ja razim trochu jinou teorii vychovy,no.. Vlastne i moje matka mi sice obcas neco vytkne,ale pak stejne rekne,ze si to mam delat podle sebe,ze jeji vychova taky nebyla dokonala..

ined77
2. črc 2011

@anidomi 🙂 ...takhle malé dítě nemůžeš rozmazlit 😉 ...je jiná doba, já to taky poslouchala, že malého pořád chovám atd.každý to dělá tak jak to cítí 😉 ...já třeba nemám to srdce nechat mimčo tzv. vyřvat....třeba u samostatného usínání...já to s malým tolikrát zkoušela, ale efekt se nikdy nedostavil... 😅 .
teď třeba s malou tolik času nemám...třeba u večerního koupání si chvilku pravidelně popláče než osprchnu i staršího, ale to se nedá holt nic dělat 😒 ...myslím že pozorností kterou dítěti věnuješ nemůžeš nic zkazit.a u miminka nemluvě 🙂 .

anidomi
autor
2. črc 2011

@ined77 a ty pubertaci? Ty mi pri nastupu na materskou rekli,ze jsem doma od toho,abych se o ne starala(chapej-snad jim i utirala zadky) a ze oni nic delat nemusej a nebudou.. Taktne mi naznacili,ze jestli chci mit doma poradek,tak jim budu delat sluzku.. Asi dalsi ze slaboduchych myslenek jejich matky,ktera je pred lety opustila..

anidomi
autor
2. črc 2011

@ined77 s tim rvanim s tebou souhlasim 🙂 to furt tchyne-ze dite musi rvat,aby melo silny plice a tak,ze jim to rikali v porodce-naposled pred 30-ti lety 😀

ined77
2. črc 2011

@anidomi 🙂 ...puboše bych hnala 😕 😠 😝 😀 ...co na to jejich tatínek? 😕
jo silné plíce jo? 😀 ....taky jsem to slyšela 😀 .dřív taky krmili 4m miminka rajskou a knedlíkem
😀 .

ined77
2. črc 2011

@anidomi 🙂 ...musím se rozloučit, miláčci se mi hromadně vzbudili 😝 🙂 .

kjajule
2. črc 2011

@anidomi Tak s pubertákama bych prostě zatočila jedna básen...neprat jim nežehlit, nevařit, neuklízet po nich naházet jim to na postel a hotovo...Nejsi služka ani ničí paní na uklízení!!! Seš doma proto že se staráš o svoje miminko a máš si ho užít !!! A na keci typu, rozmazlíš svoje dítě tím, že ho pochováš to je taky dost uhozené... 😠 Tyhle blbý keci mají akorát ženský co už nevědí jaké to vůbec je mít doma malé miminko...Já jsem pro chování a mazlení jak jen to jde, malýho bych si klidně brala k vaření nebo mytí nádobí s lehátkem až na linku(pokud to jde a je to bezpečné) a nebo s celou postýlkou nebo hrací dekou do kuchyně 😉 At není sám...v tomhle věku pozná bezpečně akorát tebe a jsi pro nej takovej přístev naděje a bezpečí, tak se mu nediv že tě miluje a chce být jen s tebou 😉 S tím wc se nedá nic dělat , dojít si musíš , on tu chvuličku vydrží i když brečí...a nepřipadej si hloupě když na něj mluvíš ze záchodu...já to dělám dodnes 😉

anidomi
autor
2. črc 2011

@ined77 ty si delas srandu,ale to jako frajerka tchyne furt mluvi o tom,jak mu da omacku a knedliky-nejdriv jsem jen kroutila hlavou,pak jsem se ji snazila projevit nesouhlas-coz porad brala jako srandu..Tak jsem rekla,ze je to vlastne lehky-ze dokud nebude chodit do skolky,tak ho tam samotnyho mit nebude,jestli se neuklidni.. To bylo vcera,tak uvidime..

anidomi
autor
2. črc 2011

@kjajule no,kdyz to neudelam,tak to udela ten muj.. Kvuli jejich povinnostem vybouchne tak 4x za rok,jinak to radsi udela sam,aby byl klid.. Takze zacarovanej kruh... :( jinak s tebou plne souhlasim 🙂

med
3. črc 2011

@anidomi těžko říct, jestli je to rozmazlenost... moje dcera řvala od prvního dne, co se narodila... pokud jsme jí nenosili, tak byl řev... tak nevím, jestli jsem si jí rozmazlila už v břiše 🙂 Takže jsem si pořídila šátek a nosila jí doma na břiše, odrovnala jsem si záda, ale bylo ticho, uvařila jsem, uklidila a došla jsem si i na záchod. Jenže si na to tak zvykla, že v noci už nechtěla spát v postýlce, takže to došlo tak daleko, že jsem jí prostě musela nechat večer vždycky vyřvat... bylo to hrozný, málem jsem skončila u psychiatra.
Se synáčkem to ted poslední dobou máme podobný, nemůžu se od něj hnout, ale naštěstí to není tak hrozný, jako tenkrát... Dětičky si na nás prostě vymýšlej, musíme to s nimi přežít 🙂

simonceli
3. črc 2011

Malá když plakala a nechtěla být sama, tak jsem si jí dala do klokanky a spolu jsme dělali domácí práce, ale je teda pravda, že většinu dne prospinkala..... to určitě přejde. Zkus šátek nebo tu klokanku. Já teda nejsem matka, že ybch malou nechávala brečet, aby si nezvykala a nebyla závislá a takové ty další úžasné rady o tom, že se dítě musí nechat vybrečet. Mě to trápila, tak jsme měli alternativu a malá je teď v pohodě a klidně to zvládá i s tetou dva dny.

romcovaklarka
3. črc 2011

@anidomi Tak buď ráda, jestli mu stačí, že jsi v místnosti. Malej mi chce pořád viset u prsa. Jinak snad ani neusne. Pak je štěstí, jestli se mi ho povede přendat do postýlky, aniž by se vzbudil. Jinak jedeme další kolo. Občas pomůže i když ho nosím, ale taky ne vždycky. A přitom dojedl třeba před půl hodinou 😒

ined77
4. črc 2011

@anidomi 🙂 ...tak to bych hnala puboše i s tatínkem 😎 😝 ...můj ani ne 3 letý syn ví, že si má po sobě věci uklidit (samozřejmě v jeho věku jde o hračky 😀 ), ačkoliv teda když se jde večer sprchovat , sám si hodí prádelko do koše 😉 !
smutné je, že tyhle hranice by jim měl nastolit hlavně jejich tatínek 😖 ...že po nich raději uklidí je sice pěkné, ale předpokládám, že taky pracuje, což znamená, že doma se vyskytuje jistojistě daleko méně než ty 😅 ....takže většinově to zůstává stejně na tobě.
prostě jsou ve věku, kdy podle mého je naprosto normální, že se v domácnosti se vším pomáhá. 😝 ....zvláště pak je-li v rodině miminko...vždyť je to taky jejich sourozenec 😉 .
ale to jsme odbočily 😉 .