Stridor (chrčení) - mělo ho vaše mimčo? Jako dlouho?

Ahoj, zajímá mě, jak dlouho trval u vašich dětí tzv. stridor, malej chrčí teda dost, začne to vždy u pití mlíčka, myslela jsem, že se to týká jen novorozenců. Malej bude ted mít 2 měsíce a zdá se mi to ještě horší. Doktorka řekla, že je to právě stridor, ale mám obavy, aby to nebylo něco jinýho. Malej teda přibývá ukázkově, takže snad to nic jinyho nebude.
marketnieuw
19. čer 2012
@lilithka syn to ma taky, od narozeni
bude mu zitra 6 tydnu a taky se mi to zda cim dal horsi
scvrcek
19. čer 2012
@marketnieuw malej taky chrčí, ale ani mě nenapadlo, že se to dokonce nějak nazývá? Je to nějak škodlivý? Já myslela, že prostě jen tak chrčí..
kocicinka
19. čer 2012
@lilithka
@scvrcek
Nazývá se to kongenitální stridor, nebo také laryngomalacie. Syn byl kvůli tomu na pozorování v nemocnici, když mu byly 3 týdny, pak toto zjistila doktorka na ORL. Na kojení to nemělo vliv. Trvalo to asi do roka a projevovalo se to přerušovaným nádechem a výdechem. Škodlivé to není, jen jsme kvůli tomu kupovali monitor dechu.
petrakm
23. čer 2012
Ahoj,synovi toto vzniklo v 7. -8. Mes.,chrcel tak ,az mi okoli začlo upozornovat,ze ma asi astma!jenze tohle je pri nadychu,astma je pri výdechu,kolem roku jsem zasla na alergologii,přímo do motola a tam mu udelali vsechna vyšetření,ve finále stridor odezněl kolem 3. Věku,bylo mi vysvětleno,ze se to růstem
Hrtanu upravi..,ale zjistili jsme,ze je alergicky,ted mu je 7 a měl i záchvaty kašle
brambora20
29. říj 2012
Náš malý to má taky, Mudra mi říkala, že to jsou laicky povolené krční vazy a že to některým dětem trvá, než se zpevní do 2let. Také se to zhorší po krmení, jakoby se zahlení.

Začni psát odpověď...

Odešli