Strkání prstů do pusy ve 2 letech. Co s tím?

tygrous
14. bře 2012

Synovi jsou 2 roky a 3 měsíce a začal si strkat prsty nebo část ruky do pusy nebo cumlá rukáv...Pokud tou rukou nedělá zrovna nic jiného, tak ji má prostě v puse. Nikdy to nedělal😅 Do necelých 2 let měl dudlíka a pak jsme ho ztratili, vzal to v pohodě...
Co s tím?

sasanka03
14. bře 2012

A nerostou mu zuby? Moje dcera to teď taky dělá, rostou jí poslední pětky a tak si masíruje dásně.

tygrous
autor
14. bře 2012

@sasanka03 Zuby má už půl roku všechny venku😉

beruska24.9.
15. bře 2012

@tygrous - může to být podvědomá reakce na ztrátu dudlíku. sestře (dnes už téměř dospělá) se sebral dudlík nějak po roce a ta si ve 3 nebo 4 letech vykousala kus lemu rukávu u pyžama. řešili to i u dr. a prý je to reakce na to, že přišla o dudlík v době, kdy na to ještě nebyla připravená.

jitkax
15. bře 2012

@tygrous nahodou jsem videla toto pro me aktualni tema, tak se pridam. Mam syna 2,5 roku stareho, taky si pred nejakou dobou zacal strkat ruku do pusy, pritom dudlika pres den nikdy nemel. No a prece jen to byl zub, dalsi stolicka, taky jsem to vubec necekala... ted je zub venku a ruku si uz nekouse. Nekdy to jeste ani nemusi byt videt, ale ty deti to prece citi. Jak pomoct nevim, nejakou kousatko co neprokousne? 🙂

tygrous
autor
15. bře 2012

@beruska24.9. Diky za reakci, to bych teda nerekla, ze se to muze projevit az pot ak dlouhe dobe...😅 A u nas tu ztratu dudlika vzal prave celkem v pohode, tak jsem si rikala, ze to bude ok... No je mozne, ze se najednou citi nejisty, cekame brzo mimi, asi to nejak podvedome citi...tezko rict...no nebudu to hrotit...
@jitkax U nas to fakt zuby byt nemuzou, i ty posledni stolicky ma venku cele uz davno...

ja prave nevim, jestli ho na to upozornovat, at da ruku z pusy, nebo mu ji mlcky odstrkovat nebo to prehlizet...???

ined77
15. bře 2012

@tygrous ...ahoj 🙂 , nevím jestli tě uklidním, ale přesně tohle dělá můj 3,5 letý syn..neustále má nějak potřebu cosi cumlat a olizovat 😒 .jestli je to dudlíkem...u nás si myslím, že ne...dobrovolně se ho vzdal okolo 2 1/4 roku.
napadá mě jen, že to vidí u malé sestřičky 😨 ...jinak nevím.a docela dost mě to štve....hlavně samozřejmě kvůli nemocem.ruce si myje hodně často, ale takhle... ☹ .

ined77
15. bře 2012

@tygrous ...a ještě...já teda upozorńuju.je vidět že to dělá bezděky 😒 .

tygrous
autor
15. bře 2012

@ined77 Jo, tak to je u nas stejny...bezdeky...ale videt to nemel kde... A úresne, me to taky stve kvuli nemocem - zrovna jsme byli na ockovani, tak ybch nerada, aby neco chytil...vecne leze po zemi, v obchode saha na vozik, venku na auta...

beruska24.9.
15. bře 2012

@tygrous - jo, také jsem to netušila, jen jsem si na to vzpomněla po přečtení tvého příspěvku.
jinak u nás je to podobné jako u @ined77 starší dcerka (téměř 2,5 roku) si pořád strká do pusy prsty nebo nějaké hračky, věci apod. přičítala jsem to právě tomu, že to odkoukala od své půlroční sestřičky. tak teď jsem tedy pořádně zmatená, jak to vlastně je 😕 a to jsem u starší rušila dudlíka až když si ´´zvykla´´ na miminko.

mates22
19. kvě 2012

@tygrous ahoj, chci se jen zeptat, jak to dopadlo. Náš mladej si začal dneska rvát ruku do pusinky, div si jí neukousne, celej den tam má vraženej prst nebo pěst a to to nikdy nedělala a dudlina nikdy neměl ☹ . Jestli zuby nevím, nechce mi otevřít tlamičku, ale je celkově takovej nespokojenej a zdá se mi i babičkám bledej

tygrous
autor
19. kvě 2012

@mates22 😉 Jo, vidíš, tak te´d jsem si díky tvé otázce uvědomila, že to Honzík už nedělá😉 A ani nevím, kdy s tím přestal. naposled si pamatuju, že je davál do pusy v porodnici (před 2 měsíci - porodila jsem týden po tom, co jsem sem dala tu otázku😉), když přišli za mnou na návštěvu.

mates22
19. kvě 2012

@tygrous aha, tak to možná psychika zapracovala, u nás teda asi ne, není důvod....tak snad to budou zoubky, taky slintá.......... a ne všechny děti mají ve dvou už všechny stoličky, no uvidím. A dodatečně gratuluju k Adámkovi 🙂

tygrous
autor
19. kvě 2012

@mates22 Dik😉 Nebo ma ted vic rozptyleni s brachou, tak na prsty do pusy zapomnel😉 No uvidis...tak at ho to brzo prejde😉

dana3262
20. kvě 2012

@tygrous

@ined77
@mates22 teda delaj to evidentně ti, co maj mladší sourozence, co? Ten nás taky. Sídlil nikdy nechtel a ted si tak 1x týdne zadudla. NechávámHo. Dokonce jsem mu zacla dělat i piti do flašky s dudlikem. Ale ruce má furt v hubě. A i předměty, kaminky, co neajde, prostě co je po ruce. Nekde jsem četla, ze kdyz to dítě dělá i po 2.roce, může to být projev úzkosti.

mates22
20. kvě 2012

@dana3262 no mladej má starší sestřičku, takže u nás to nesedí, ale s flaškou- dceři bude šest a co se malej narodil, tak před spaním chce vodu do flašky s dudlíkem, je to jen takovej rozmar, tak jí ho dopřávám, ale vypadá to divně 🙂 . Úzkost nevím no, tak taky může mít, ale důvod postrádám, jedině, že se učí na nočníčka a už ho trochu hubuju, když se vyčůrá mimo, ne moc, ale už mu to zdůrazním, že příště do nočníčku.....

dana3262
20. kvě 2012

@mates22 aha. no ja taky nevidim duvod, proc by nas mel mit uzkost. Tak jako obcas zvysim hlas, kdyz jde o bezpeci, tak placnu pres zadek, ale to je normalni. Spis to delam min nez vic. Ale zda se mi povahove takovej neurotik. No, jen jsem to cetla..taky mi to na nas moc nesedi. Flaska i dudlik je myslim v poho. Ani bych nerekla, ze to vypada divne. Vzdyt v 6ti jsou jeste takovy prtousci 🙂

tygrous
autor
20. kvě 2012

@dana3262 no u nas to s prichodem sourozence naopak preslo😅, delal to, nez se narodil mladsi...mozna ze se nejak citil ohrozeny, tezko rict...ale brasku bere od zacatku suprove😉