Studené nožičky. Řešíte to nějak?

tiki
24. kvě 2007

Holky, řešíte nějak studené nožičky? Mně dr. říkala, že pokud je takovéhle vedro, nemusím dávat žádné ponožky, i když má studené nohy, prý se v těchhle teplotách nastydnout prostě nedá. Je fakt, že já taky chodím v kraťasech naboso, doma mám tlapky občas studené a vůbec mi to nevadí. Ale jestli to nemůže uškodit tříměsíčnímu dítěti, má je fakt jak kus ledu 😒

karotky
24. kvě 2007

Ahojky!
Já mylýmu dávám ponožky i v těhle vedrech,protože je nedokrvený po mě.Máme totiž občas i studené ruce,ale stačí ho přikrýt peřenkou a je to OK.Hlavně musí člověk dávat pozor na přehřátí. 😖

sage
24. kvě 2007

ahoj tiki,
moja šárinka má tiež v okamihu studené nožičky, keď je naboso, aj ich za chvíľu začne mať také mramorové. a to aj teraz keď je také horko - hlava spotená a nohy jak ľad. preto jej dávam ponožky vždy. ináč studené má len tie šlapky, nie celé nožičky až po stehienka. teraz v horku ju nechávam len v bodyčku a ponožkách. aj na noc jej zatial dávam ponožky a tričko. zdá sa, že takto má celkom tepelnú pohodu, s bosými nožičkami mi pripadá menej spokojná.

tiki
autor
24. kvě 2007

No, mne se to úplne nezda, ze by ty studený slapky nevadily. Taky ji nechavam jen v bodycku, to je OK, ale vsecky ponozky mi behem chvilky setrepe ☹

akcul
24. kvě 2007

Ahoj tiki,
i já dávám malé raději ponožky. Mám ji taky je v bodynu + ty ponožky a přijde mi tak spokojená. Říká se, že od nohou se člověk nejčastěji nachladí. A u mě to teda platí. Takže pro jistotu. 😉

sage
24. kvě 2007

tiki, to máš snáď nejaké moc volné ponožtičky. ja som mala tiež pár takých, čo si ich malá furt zvliekala. potom som pochopila, že musím kúpiť ponožky s pevnejším a hlavne širším patentom, také skoro až podkolenky, tie jej držia dobre.

tiki
autor
24. kvě 2007

Sage, taky mam ponozky, ktere dobre drzi, ale delaji Zdise na nozicce obtisk, coz se mi moc nezda ☹

sage
24. kvě 2007

ja myslím, že taký jemný obtisk nevadí. zlé sú tie patenty, čo sú úzke a zarežú sa. ale keď je širší patent (aspoň 2-3cm), najlepšie taký ešte širší, čo sa ešte ohrnie, tak sa ten tlak rozloží na väčšiu plochu a spraví to len taký trošku-obtisk, to určite nevadí.

tiki
autor
24. kvě 2007

Fakt? Pes aby se v tom vyznal ☹ . Doktorka mi rekla, ze studeny nohy nevadi, ale sebemensi obtisk po ponozce jo 😒

sage
24. kvě 2007

tiki, to sa mi zdá nelogické, lebo napríklad všetky papierové jednorazové plienky majú okolo stehienok gumičky a nechávajú na stehienkach taký slabučký obtisk, tiež po celom o bvode - a zjavne to nikomu nevadí a neškodí.
ale keď sa bojíš, tak jej daj radšej papučky (vieš čo myslím, také detské pletené botičky, čo majú okolo kotníčkov mašličku), tie určite obtisk nerobia.

dasap
24. kvě 2007

ahoj Tiki, řeším stejný problém a taky to teď řeším bodyčkem+ponožkama. Sice taky každou chvíli obouvám, protože je skope, ale ze studených nohou mám trochu strach. Aspoň mě je taky nepříjemné mít zmrzlé nohy a když mám chodidla v teple, hned je mi tepleji celkově. A ono je sice vedro, ale když člověk spí v chladným pokoji, tak si toho tepla moc nevyrábí a na to, že nemůže nastydnout bych nesázela. Já mám tedy obecně k doktorům nedůvěru, ale studené nohy mi přijdou větší zlo než slabý obtisk od gumičky, i když ani ten asi neni nic příjemnýho. Zjistila jsem, že bych potřebovala takový lehoučký plátěný kalhotky, jako jsou ty klasické košilky. Vůbec košilek a světříků mám plnou skříň a na nohy nějak nevím co, aby zas v tom nebylo horko ani chladno☹

tiki
autor
25. kvě 2007

To je fakt, že papírový plínky nechávají obtisk. Už proto je dávám jen opravdu nouzově. Těch pletených botiček mám plný sáček, už jsem vyzkoušela snad všechny, ale nejsou žádné, které by na těch nožičkách vydržely dýl než půl hodiny (pokud teda dítko náhodou nespí). Ale asi se obrním trpělivostí a budu je co chvíli nandavat. 😉

sage
25. kvě 2007

tiki, 🙂 🙂 , no potom jedine tak. ja som ešte mala pre malú pár gatiek na gumičku do pása vyrobených z dupačiek, z ktorých som odstrihla vrchnú časť. bolo to fajn, lebo mali tie šlapky, takže som nemusela dávať ponožky. ale teraz jak je väčšia, už má radšej tie ponožky.

evabelk
11. srp 2009

Chtěla jsem poprosit, jestli někdo nemá náhodou zkušenosti nejen se studenýma, ale i mokrýma nožkama...studené nožičky a ručičky mi doktor zdůvodnil, že se přes ně dítě ochlazuje, tak to nevadí. Teplota se pozuje podle teploty nosíku a zátylku. Ale naše malá má občas nejen studené nožky, ale i mokré, ne jen trochu vlhké, že se zpotí, ale mokré tak, že musím vyměnit ponožky nebo dupajdy, jak jsou promočené...je to opravdu jen, že se hodně potí? nemůže to být něco jiného? Zapomněla jsem se zeptat doktora 🙂

teessa
11. srp 2009

holky co vám děti sundávaj ponožky tak sem ted v bráně k dětem viděla náký "udělátko" co tam tu ponožku drží takže nejde sundat nemám to teda vyzkoušený ale jen že se něco proti vyslíkání fusek i vyrábí 😉

s mokrýma nožkama teda neporadím malá je mívá taky spocený ale jen tak zlehka....

gabrianka
11. srp 2009

resim to jako dasap..take ji davam bodycko a ponozky ...ponozkama nic nepokazis a radsi ano nez ne..do toho miminka nevidime a treba je mu vazne chladno.to mimi narozdil od nas se nehybe(my chodime porad vykonavame nejakou cinnost)ale to mimco porad lezi nebo sedi(pr.ve vajicku)a proste je v klidu proto si myslim ze ponozky ano.pokud jsou ale tzv.silene vedra asi bych upustila otazkou je co to je silene 😀 kazda maminka by si to mela udelat po svym a uznat co je nejvhodnejsi a kdy pro jeji detatko

soanpe
12. srp 2009

teessa to udělátko se jmenuje socks on a je pro děti do 3m 😖 což je na prd 😝 naše malé svlíkne i takový ty ponožky s podrážkou 😅