Studené nožičky u miminka. Máte zkušenost?

jankadudova
10. čer 2011

Ahoj. Memu synovi je 2.5 mesíce a i kdyz je teplo, ma ponozky nebo polodupacky, tak ma velmi casto studene nozicky. Nekdy uplne jak led. Zeptam se doktorky, ale ted ma dovolenou, tak treba nekdo mate zkusenost? Diky

beruska1989
10. čer 2011

mala to měla taky, a náš dr. říkal že to nic neni, že to děti mívaji🙂. já je mám taky pořád studený. pak to samo odeznělo. ale radši se zeptej🙂

florentina
10. čer 2011

Je to podle mě úplně normální. Miminka mají větší problém s termoregulací, který se postupně upraví. Nicméně studené nohy, případně i ruce mohou přetrvávat dlouho, nakonec myslím, že většina dospělé ženské populace se s tím potýká celoživotně, jen už to není tak markantní. Proto se také podle nohou a rukou neurčuje, zda je miminku teplo, či zima. To se nejlépe pozná za krkem. Proto miminko s ponožkami není ani v teplých dnech nic neobvyklého.

ashlee
10. čer 2011

muj syn taky mival studene ruce a nohy,to deti mivaji,řikala mi to dr. .ja si myslim že to je tim že jak leži tak jim neproudi krev tak jak když se pak začnou hybat 😅 .

weri1
10. čer 2011

studené ručičky ani nožičky nevadí, hlavně nesmí být studenej zátylek !

lolelole
11. čer 2011

ahoj náš malý měl taky pořád hrozně studěný nožičky a pak v měsíci se přišlo na to, že má vrozenou vadu na srdíčku a tím pádem měl dolní končetiny špatně prokrvené. Neboj, nechci tě nijak strašit - Váš případ to určitě nebude, náš cvrček ani nepřibýval na váze, takže bylo jasný že bude něco špatně...ale pokud máš pocit, že je má ledové příliš ( třeba i přes 2 ponožky) tak seraděj dr. zeptej

lukza
12. čer 2011

syn měl taky stále studené roce a nohy a to hodně ale vše je v pořádku jak tu někdo psal jak se začal hýbat tak pak už je měl teplé🙂)) berme to u sebe lehnem si a budem jen ležet a za chvíli budeme mít studené nohy aji ruce protože budem bez pohybu 😉 samozřejmně nesmí být modré ty končetiny že

8petule8
22. čer 2011

A nemá je studené třeba po koupání? Hlavně pokud má vlásky, tak pak trvá delší dobu než se tělíčko zase zahřeje 😉

ladybugie
22. čer 2011

to je úplně normální, krevní oběh takhle malých miminek není tak rychlý, aby to všechno stihnul oběhnout během chvilinky 🙂 Ono se to upraví. Dcera to měla taky. Do půli roka už to bylo ok. Zkus mimču sáhnout vzadu na zátylek, když ho má teplý, je mu teplo 🙂 Nebo se taky říká, že se to pozná podle nosánku, nebo čela 🙂 Ručičky ani nožičky nejsou směrodatné, nicméně, když prcka přikryješ, tak chybu neuděláš 🙂