Studené ruce v noci. Máte zkušenost?

olcab
7. únor 2011

Ahojky,mám 5.měsíční dcerku ,ktrerá mi už nechce spát v zavinovčce,resp.z ní v noci vylézá a putuje po postýlce.Má ale neustále studené ruce,v noci tak 3-4 kojím tak jí přikreju,ale co mezi tím?Máte někdo zkušenost? 🙂

culi79
7. únor 2011

@olcab ahoj, náš mladší je to samý, ať máme okno zavřené nebo na mikroventilaci, tak má vždycky studený ruce, spí na zádech a ruce má vedle hlavy, takže se nedají přikrýt. Má to tak už dlouho, nemocný není, tak to neřeším 😉

takyja
7. únor 2011

@olcab Ahoj, do pytle s ní 🙂
Ale vážně, nám ortoped řekl, že zavinovačky vůbec nejsou pro miminka vhodné, takže jsme malou měli od 2. měsíců v pytli. V zimě má bodíčko s krátkým rukávkem a spinkací overálek s dlouhým (obojí je dost tenké) a spací pytel a řekla bych, že je jí akorát. V létě jsem dávali méně vrstev, třeba jen bodíčko s krátkým a zase pytel.

Ten pytel drží tělo (hrudníček až po krk, zádíčka, bříško, nožičky) v teple, takže ruce nejsou problém... je pěkně zahřátá. Má i další výhody: může v něm po postýlce popolézat, ale nedá si ho přes hlavu, atd. Já jsem s ním moc spokojená. 🙂

elgereta
7. únor 2011

@olcab Já dávám Moni do pytle na spinkáni a ještě přikrývám peřinkou a ručičky má taky pořád studený.

ja.na81
7. únor 2011

Taky doporucuju spaci pytel 🙂 Nas maly spinka ve spacacku od narozeni (na sobe ma pyzamko/overalek s dlouhym rukavkem) a rucky ma take studene (teda ted uz ne tolik jako driv, asi jak je tlustejsi nebo co 😉 . Ale jinak je rano po vyndani z pytle krasne teplounky, takze zima mu urcite neni... a nemusim resit prikryvani a pretahovani si perinek pres hlavu 😉

olcab
autor
7. únor 2011

tak dík yza radu,patel máme doma tak do něj večer půjde 😀 do zavinovajdy jsem dávala protože se mi lekala a rozhazovala při tom ručkama a následně se budia ,tak to zkusíme dneska 😉

ivasad.
7. únor 2011

@olcab ahoj, naše holčička taky spala sešněrovaná v zavinovačce do pěti měsíců, jinak jí budily šermující ručky. Pak jsem dala pytel, dvě nebo tři noci se budila těma ručkama, ale pak už to bylo dobré, a ruce má teda studené, když spí v tom pytlíku 😅 Ale za krčkem má teplo a nožky taky teplé, tak vím že zima jí není, je prostě po mně 🙂 Já mám taky studené ruce a často i nohy a zima mi není 😉

nelis
7. únor 2011

@olcab náš Tobík taky míval hodně studené ručičky. Dala jsem pod něj španělskou deku a od té doby je teploučký jak koblížek. 😵 😵

andyalukasek2008
7. únor 2011

Souhlasím s nelis, dala bych pod prcka deku a na něj také klidně ještě jednu. Kór teď v zimě. Více bych neoblékala.

monapink
7. únor 2011

@olcab Ahoj,nam jsou tri mesice a take ma mala neustale studene rucicky..spinka v body s dlouhym rukavem a overalku..spaci pytel pouzivam,je to vazne parada a studene ruce neresim..je to zmrzlinka po mne,asi 😀 Nevim,zda i tohle je dedicne..I doma ji musim mit vice oblecenou,ted uz ne tolik,to drive,kdyz byla malinkata,tak jsem ji mela neustale zabalenou v dece..nedavno jsem to zde resila,co mam delat a jak malou otuzovat,aby nebyla krehotinka nemocna a nemusela byt tak nabalena..pokud totiz nebyla oblecena,behem chvilky mi zacala skytat a to i v noci,byla jsem nestastna..no nekdo mi poradil,ze si zvykne,ze ji nemam tak oblekat a atd.Ale neni to pravda,oni se totiz ty drobci do trech mesicu neumi samy zahrat,nekdo je zmrzlinka vice nekdo mene,tak jako my dospeli 😉
Ted uz mi skyta minimalne,vetsinou uz ne zimou..dulezite je ridit se podle toho,ze ma teplo za krkem,v teple zada a brisko,podle nozicek,rucicek a nosiku se nelze ridit 😉
Vyzkousej ten spaci pytel,ale pokud nemarodi a neskyta,studene tlapky asi take neres,jako ja 😉

petule12
8. únor 2011

ahoj, koukám, že máme stejný problém. Aja od mala přes noc má ruce jako led........je ve spacím pytli, je přikrytá, má dluhý rukávek a stejně má pořád ledové ruce. Nepřišla jsem zatím na to co s tím 😒

spaagetka
8. únor 2011

@olcab U nás byl stejný problém, i když jsem ho v pytli přikryla, teď má spací pytel s rukávama a ruce má teplé 😉
http://www.malvik.cz/Postylky-pokoje/spaci-pytl...

olcab
autor
8. únor 2011

Tak dnešní noc měla ručky teplé,bylo to fajn 😀 jinak díky spaagetko netušila jsme že se dělají pytle i s rukávama,asi do něj půjdu 🙂 🙂