Studium při práci a dítěti nebo při MD se dvěma dětmi?

curdibilka
6. kvě 2014

Ahoj holky, jdu k vám pro rady. 🙂 Od září nastupuji zpět do školy a zároveň bychom rádi druhé dítě, teď ale zvažuji, co je lepší/horší? Chodit do práce a mít jedno dítě nebo být doma na mateřské při dvou dětech? Starší dceři bude v září 5 let a pracuji v MŠ. Školu bych měla do 20km od domova, hlídání asi taky, ale dá se to s miminkem zvládnout? Zatím jsem přijatá na SŠ, ale je možné, že bych nastoupila i na VŠ, to ukáže čas. Je tady některá mamina v podobné situaci? Děkuji.

somalicats
6. kvě 2014

Ahoj, já studuju druhou VŠ, kterou jsem začala, když byly starší dceři 4 roky. Školu mám 200 km od bydliště. Na konci pátého ročníku jsem neplánovaně otěhotněla, takže šesťák dodělávám už se dvěma dětmi 🙂. Jde to ztuha, ale jde to. Jo, a taky jsem chodila do práce, teď jsem na MD s tou mladší.

somalicats
6. kvě 2014

@curdibilka Jo a jinak obojí má své výhody a nevýhody - s mimčem je to rozhodně náročnější, ale zase jsi na MD a nemusíš do práce a máš tak víc času na učení... Alespoň tak to funguje u mě.

macinka84
6. kvě 2014

Já jsem doma se dvěma a za 14 dní dělám státnice. Dá se to zvládnout, učím se když spí a nebo někdo hlídá..do skoly chodím 5. Rokem a celou dobu jsem na RD a do toho ještě brigádničím, tak se toho neboj.. 😉 musíš se zakousnout, ale dá se to...držím pěsti... 😉

zamilovanadonej
6. kvě 2014

@curdibilka Já zažila s jedním děckem a prací, šlo to v poho, a od nového semestru to budu mít se dvěma dětmi. Ono to není ani tak o dětech, jako o tom vydržet a nebýt lenoch. Nás nastoupilo 64 a na konci třetího ročníku nás bylo 19, takže tak. Ne že by na to neměli, ale lenost zvítězila.