Suchá a citlivá pokožka dítěte. Co na ni používáte?

arwen666
6. kvě 2020

Ahoj holky co používáte na velmi suchou a citlivou pokožku? Synovi 13 měsíců se začaly dělat suché flicky má po taťkovi mám Excipial mazu 2 krát denně a nepomáhá. Po modré indulone se osypal
Děkuji za odpovědi

prejeta_zaba
6. kvě 2020

Excipial mě i synovi tohle ještě zhoršoval a svědil. Zkus buď jen čistou vazelínu nebo ambiderman (lékárna) nebo (dražší a lepší verze) - tělové máslo od Purity vision a nebo mandlové mléko od Weledy (mají v DM).

surikata131
6. kvě 2020

Dobrá je A-derma, řada exomega. vazelinu za mě ne

arwen666
autor
6. kvě 2020

Dívala jsem se na Biodermu,Uriage

lpch
6. kvě 2020

@arwen666 ja u svych deti pouzivam od uriage radu xemose - myci olej a telovy krem. Kuzi maji pekne vlacnou, doporucuju i pres vyssi cenu. Levnejsi varianty (glycerin, indulona) detem bohuzel nesedly

miba10
6. kvě 2020

@arwen666 ta A-derma je fakt dobrá. Teď Teda máme uriage xemose pro atopiky a je to taky super. Zkus i 1x týdně koupel v Linole. Pak už ničím nemazat jen jemně osusit. Taky to hodně pomáhá.

zuzita15
6. kvě 2020

@arwen666 super je Lipikar od La roche posay, dcerce hodne pomahal na atopak

sarrita
6. kvě 2020

Linola nebo nechat předepsat Lipobasi

martt
6. kvě 2020

@arwen666 Já používám nesolené sádlo a za mne je to nejlepší na promasteni co může být. A to jsme toho vyzkoušeli fakt hodně.

barumat
6. kvě 2020

Mně na tyhle suchý fleky a ložiska u holek nepomohlo hned zázračně nic. Ale nezhoršovalo se to a pomalu zlepšovalo, když jsem je hned po koupání začala mazat kokosovým olejem, třeba v globusu mají kokosový s konopím, ten je super. Nečekej zázraky na počkání, ono to kůži chvíli trvá.

krupka3
6. kvě 2020

V prvni rade bych resila pricinu, coz budou nejspis potraviny nebo nejaka chemie v domacnosti. Kdyz uz to chces resit mazanim, skvely je Lipikar od La Roche Posay.

arwen666
autor
7. kvě 2020

@krupka3 jeho taťka má to samé do ted tak tam jsi myslím že to má zděděné. Nic jsem nezměnila co se týče prášků olejů nebo tak malý má svuj Hipp a že všeho noveho se převážně osypal a potraviny jsem mu nedávala nic nového

sene
7. kvě 2020

Diktor nam doporucil excipial...Ale nic se nedelo..Koupila jsem mesickovou weledu a uz nic jineho nepouzivame..Mala je po ni jak miminkou a me suche rozpraskane ruce krasne zhojene.Je drazsi...ale stoji za to!

surikata131
7. kvě 2020

@sene každému sedne asi neco jineho, nám mesickova absolutně vubec, kdyz uz weleda, tak ta bilo fialová, krem na obličej nám vyhovuje, ale na tělo je pro nas lepsi A-derma

lipli
7. kvě 2020

Zajít ke kožní a vzít si různé vzorky od ní. U nás nejvíce zabrala bioderma řada atoderm a pak i sebamed. Když se ekzém rozjel hodně, tak jsme krátkou dobu používali mastičku namíchanou od kožní.

herbinaaa
9. kvě 2020

dcerka trpí na suchou pokožku a celou ji natírám kokosovým olejem.