Suchá pokožka na hlavičce, smrdí. Co zabere?

pomfrita
30. lis 2007

Ahoj kočky, můžete mi poradit? Zkouším různé olejíčky nebo taky ondřejovku, ale nic moc nezabírá. Fanoušek má moc dlouhé vlásky, takže když ho mažu, zůstane to spíš na vláskách a ke kůži se to moc nedostane 😀 . A taky mě trápí, že mu ta hlavička docela dost smrdí 😖 , nevím, jestli to je z toho, jak se ta kůže olupuje...nemáte s tím někdo zkušenosti? Celkem často mu myjeme vlásky šamponem, ale smrdí pořád... 😕

lendy1
30. lis 2007

pomfrita, sice s tímto zkušenost nemám, ale třeba ti pomůže alespoň něco z této diskuze 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

simus
30. lis 2007

mátme ten samý problém je to seborhea anic se s tim nenadělá má se to mechanicky ostranit. my dostali ambiderman což je normální lékárnická mast a před kouppáním namastíme hlavu no spíš teda vlasy🙂 a pak ve nvaně kartačujem🙂a je to lepší. jinak v některých případech se muže stat že se to ztratí až do 5 let dítěte.

pomfrita
autor
30. lis 2007

Lendy, díky, mrknu na to 🙂
Simus:zkusím tu mast 🙂 , ale spíš je mi divný, že mu ta hlavička tak smrdí... 😒 - je to normální??

simus
30. lis 2007

jo je to normální je to tím jak se vylučuje tuk a mastnota z pokožky, ale neboj my mám me 4 měsíce a už to máme mnohem lepší🙂 a měli jsme to fakt hodně:_) takže nech si namíchat mast 10 min před kupačkou nanes a pak to vyčesávej nebo nehtem odlupuj je to změklé tak to jde dobře, to fdělej tak 2-3 týdně a uvidíš že se to zlepčí. já s tím byla i za primařkou na kožním a nic jiného mi neporadila🙂

pucik
30. lis 2007

ahojky, nám dala dětská doktorka nějakej olejíček, namíchali nám ho v lékárně, půl hoďky před kouínám se mu namaže hlavička, potom se vykoupe a pak se to vyčesá, za 3 dni měl všechny šupinky pryč. Bohužel je lahvička tak omaštěná, že to nepřečtu ten název, tak se zkus poradit s dětskou doktorkou, nám to dala sama od sebe a neměl to moc ,tak držím palečky, ať to se to brzo zlepší 😉 🙂

hanulinek
30. lis 2007

Ahoj! Mám dcerku (5 měsíců) a pomáhá ji salicylová mast. Už měsíc jsme potírali hlavičku olivovým olejem, ale šlo to pomalu a některá místa se ani nechtěla uvolnit. Včera jsme začali mazat sylicylovou mastí a šupinky jdou dolů o hodně lépe. 2 hodiny před koupáním namažu, při koupání umyju hlavičku dětským šamponkem, do rána nechám v klidu a ráno olupuji. Nevyčesávám, ale olupuji to, co je částečně uloupnuté a jde chytit nehtem. Snad budeme mít do pondělka čistou hlavičku. Taky nám smrďánkovala.😉 Přeji, ať se jich zbavíte! 🙂

niega
1. pro 2007

Lendy: olejíčkuj, olejíčkuj. Bude to tam víceméně furt. A neboj, vlásky mu časem prořídnou - zvláště za přispění čepičky a důsledného vyčesávání šupinek 😀 😀 😀 .

jabber
1. pro 2007

pomfrita - naší malé ta hlavička taky divně smrděla (psala jsem o tom v diskuzi, jak tě na ní lendy1 odkazuje), jsou to nějaké kvasinky. Dr nám doporučila koupit Imazol (mají krém a myslím krémpastu - ten krém je tekutější, takže do vlasů lepší), namazali jsme, vyčesali a za chvíli to bylo pryč. A smrad taky. Prý je to, když jí maminka moc sladkého nebo švestky 😒

niega
1. pro 2007

Sorry, můj příspěvek byl samozřejmě adresovanej to pomfrita. Nějak mi to ulítlo 😀 ...

pomfrita
autor
7. pro 2007

Ahoj maminy, moc díky za rady, už to máme skoro pryč - Dr. mi napsala jakousi mast, ale ta nešla umejt ani šamponem a ani to moc lepší nebylo, takže jsme se vrátili k olejování a taky mu teď meju hlavinu každý den nivea šamponem - je fakt dobrej. Jo a taky ďoubu a ďoubu - to taky pomáhá a strašně mě to baví 😀

moncicik
7. pro 2007

Ahoj , my to máme taky a na husto ale strašně pomáhá mast INFADOLAN .
Jen jediné co to má za negativa že tím jak to vyčesávám ztrácíme vlásky ☹ měl takových vlasů a teď už máme skoro nahoře vymydlýno.Snad to doroste 😝

jandalinka
23. pro 2007

Tak nám se včera poprvé též objevily šupinky na hlavičce,tak jsem zkus namazat olivovým olejíčkem,ale je pravda,že spíš máme mastné vlásky(kterých máme tedy požehnaně 😅 )než namaštěnou pokožku.A musím říct,že jsem pak pořád čuchala,co kde páchne a to byli Eloušiny vlásky,hm ☹ .Tak nevím,zda neexistuje i nějaký hydratační olej.šampón,který by vlásky voňavě umyl a zbavil i šupinek?!A ten INFADOLAN je přímo na co?!Na šupinky a suchou kůži?!A kolik stojí,pokud už ho někdo má?!

zelvak
25. pro 2007

ahoj kup si v lekarne KERASAL

zelvak
25. pro 2007

Poradila nam to detska doktorka a supr.

m.c.
25. pro 2007

nám pomohlo umývat hlavičku dětským šamponem od Sebamedu. Žádný olejíčky jsme nepoužívali.

pattie
21. říj 2010

Ahoj, dcerce jsou dva roky a má suchou kůži na hlavičce mezi vlásky. Neví někdo, jestli existuje nějaký mastnější šampon, nebo něco na lupy, já nevím, V lékárně jsem se zatím neptala... Díky