Suchá pokožka u kojence. Co na ni používáte?

lenkapolomska
24. kvě 2020

Ahoj 🙂
Prosím velká prozbička. Přenášela jsem mrňouse týden, a bylo mi řečeno, že proto se malinké tak loupe celé tělíčko, ručičky, nožky... Používala jsem olejíček Aviril,ale děts.doktorka mi pověděla NEVHODNÁ volba a poradila mi obyčejnou indulonu. To se nelíbí zase mě, příjde mi to divné. Co prosím vás používáte vy pro prďoly. Moc děkuju za rady🙂

olga_
24. kvě 2020

@lenkapolomska Zkus vznést dotaz ve zdejší poradně, protože na 100 % existuje něco lepšího než Aviril i Indulona! https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

qistyna
24. kvě 2020

@lenkapolomska slunecnicovy olej z lekarny

lv
25. kvě 2020

Olivovy olej z lékárny, maze se na trochu vlhke telicko. Ted, kdyz se loupe Infadolan

puhelin
25. kvě 2020

Modra indulona je fajn. Ja mam rada bambucke maslo, promazavam sucha mista. Aviril opravdu neni nejlepsi volba.

squezy
25. kvě 2020

Nám indulona tedy hodně pomohla, ale co ještě více pomohlo bylo prestat denně koupat. Samotná voda šíleně vysusuhe. Koupej treba 2xtydne a "nehody" pod kohoutkem, ale vanicku omez a uvidis, že se to bude lepsit. Jinak my zkoušeli i Weledu a taky prima, ale nam fakt od suchych fleku pomohla jedině modrá indulona (mazala jsem s každým přebalováním).

martt
25. kvě 2020

Modrá indulona je výborná na suchou kůži tu používají hodně lupenkáři na promazavani. Pokud hledáš něco přírodního tak je dobre i obyčejné nesolené sádlo nebo kokosový olej.

miba10
25. kvě 2020

Syn se mi loupal neskutečně. Používali jsme Infadolan. Byl fakt super. Jinak Aviril jsem měla u dětí jen na hlavičku (pokožka vlasku)

lenkapolomska
autor
25. kvě 2020

Moc děkuju za rady 🙂

jiss
25. kvě 2020

@lenkapolomska měsíčková Weleda - mléko. Za dva dny skoro 100% zlepšení takové té novorozenecké vysušené pleti.

surikata131
25. kvě 2020

Jak tady bylo řečeno, nekoupat denně, stačí ob dva dny. Na mazání weleda (nám třeba nevyhovovala měsíčková, ale bílofialová), bambucké máslo, pak už vyloženě pro atopiky je super A-derma exomega

jjasmina
25. kvě 2020

Já používám na koupání tenhle mycí olej, popravdě od malé si ho i pujčuju, sice nijak nevoní, ale je dobrej a vyhovuje nám 🙂 Po koupeli lehce maznu olejíčkem z DM

martulka6188
25. kvě 2020

Slunecnicovy olej z lekarny, mandlovy od Nobilis Tillia.

ellisza
25. kvě 2020

@lenkapolomska Já bych na miminko určitě nedala Indulonu nebo něco, co není přírodní. Mám dobrou zkušenost s českou značkou Nobilis Tilia a jejich mandlovým i meruňkovým olejem. A také s Eoné. To možná znáte. Také myjí super olejíčky. A na nuspringu teď mají na všechno od nich slevu 15 %. https://www.nuspring.cz/znacky/eone-kosmetika

zuzita15
25. kvě 2020

@lenkapolomska mandlovy olej, neobarvi obleceni jako slunecnicovy a krasne voni. Pripadne Lipikar, ten jsem pouzivala u dcerky na atopicky ekzem - velmi sucha mista, poradila mi ho kozni doktorka a je fakt super

me_druhe_ja
25. kvě 2020

Já přenášela 9 dní a narodil se úplně suchej. 🙂 Loupal se všude. 🙂 Používala jsem Weledu olejicek. 🙂 Koupala jsem obden, někdy i ob dva dny. Spravilo se to zhruba na konci šestinedělí, od té doby už je cajk a koupu denně. 🙂

hanih
25. kvě 2020

Ja pouzivam pro deti od narozeni mandlovy nebo merunkovy olej (mazat na vlhkou, neosusenou kuzi) nebo bambucke maslo. Koupat treba jen dvakrat tydne. A nam na suchou kuzi hodne pomahala ovesna koupel.

luciashek
26. kvě 2020

@lenkapolomska Za mě krém Leniens z lékárny, pomohl nejvíc, hezky voní a prostě celkově maximální spokojenost 🙂

ivvie21
29. kvě 2020

@lenkapolomska Nám pomohl krém od Biodermy na suchou pokožku 🙂, malá se loupala také a s tímto byl do dvou dní klid, je to ale drahá sranda! 🙂