Šupinky na hlavě, loupání. Poraďte

eatygrenee
13. zář 2009

Ahoj, máme 3,5 měs. Elišku a začala se jí loupat hlavička. Ale všude a ve velkým, mažeme olivovým olejem a chtěla jsem to vyčesávat děts. hřebínkem, ale má tu kúžičku tak zarudlou, že se bojím. poradte 😠

diviska
2. dub 2012

my to máme taky, nějak to neřeším, občas to před koupáním namažu a pak po koupaní jak jí utírám hlavičku, tak se to setře..

tadlen
16. dub 2012

mastička Linola

petulka79
16. dub 2012

Ahoj poradím ti,malemu se začali dělat šupinky od 3 mesíce,mamka mi poradila ze je na to dobre normalni praseči sadlo,vim zni to skarede,ale strasne nam to pomohlo!!!namazala sem to malemu na vlasky,nechala sem to tak 5 minut pusobit a pak sem to vycesavala kartackem na vlasky a od te doby nema na hlavicce ani supinku,tak to skuz...URCITE TO POMUZE I VAM

fafetka
16. dub 2012

Ahojky 😵
máme podobnou potíž.Potýkáme se s tím už 2,5 roku 😔 zatím nám nepomohlo nic.Když mastíme,tak zas pořádně nevymyjeme,protože máme vlásky husté,zkoušeli jsme i Biodermu,která má spec krém na kojenecké stroupky...a taky nic.Štípalo to mrňouse v očkách když jsme splachovali vodou.Vyčesávání je složité...no pro nás horor☹ Teď se ale chystám na radu maminek ze slovenského koníka sehnat dětský šampon Babé na mliečnu chrastu(kojeneské stroupky) nedráždí v očích,má složení,že se může používat denně,jednoduché je že se používá jako třeba Johnson´s...tak jsem zvědavá.Všechny si ho moc chválí 😵 Uvidíme uvidíme.Hloupé je,že v čechách je skoro nesehnatelný.Nebo ne skoro ale nesehnatelný 😒

petulka79
17. dub 2012

@fafetka skuz na to to veprove sadlo,urcite pomuze i vam,nez kupovat drahe pripravky,nam pomohlo hned na prvni pokus

petulka79
17. dub 2012

ahojky zkuz na to veprove sadlo,namaz ji to na hlavicku a nech tak 5 minut pusobit a pak ji to kartackem vyces,je to nejlepsi masticka🙂nez kupovat drahe pripravky,maly to mel ve 3 mesicich,a od te doby v pohode

luthien.k
17. dub 2012

@diviska ono je dobré to řešit, pod těmi šupinkami se rády množí kvasinky a může z toho pak být problém (infekce). Ideální je to asi tři hodiny před koupáním namazat například slun. olejem z lékárny (i to sádlo může být) a nechat hlavně pořádně působit, aby šupinky změkly, poté vyčesat jemným kartáčkem, perfektní je kartáček na zuby, ten nejměkkčí, například Curaprox ultra soft a poté umýt - moc dobrý je šampon CutisHelp lupénka - seborea.

diviska
17. dub 2012

@luthien.k no jak jsem psala, já jí to občas namažu a setřu ručníkem. Ona to nemá moc..má pár šupinek. kdyby to měla hodně a nějak husté, tak bych to pak asi řešila..moje doktorka, který je pes na všechno k tomu taky ni neřekla...

marecek4
17. dub 2012

u nás na to trpěly holky,hlavně ter-skoro do dvou let,ale pravidelně jsme mazali a vyčesávali a přešlo to

luthien.k
17. dub 2012

@diviska jasný, ono se to vrací, cca do roku věku, pak už většinou méně a méně.

denousek
17. dub 2012

nebudu dočítat jen poradim jak na tom..před koupanim promazat hlavičku detskym olejem a po vykoupani šupinky pěkně vyčešete.. 😉- nebo i pred koupanim i po...

diviska
17. dub 2012

@luthien.k a co to vlastně je? Malá to měla i kolem očí a na nosánku když se narodila..

luthien.k
17. dub 2012

@diviska je to seborrhoická dermatitida, na hlavičce se tomu říká seborea, je to zvýšený mazotok, proto jsou ty šupinky jsou mastné, u dětí to ovlivňují hormony, které se ustálují právě kolem toho roku věku. U dospělých toto souvisí hodně právě s kvasinkami, proti nimž by měla u dospělých být hlavně zaměřena léčba (jinak se to ovlivňuje dost těžko, pouhou kosmetickou péčí ), u těch dětí se to má řešit, aby tam nevznikla kvasinková infekce jako druhotný problém.

janule11
17. dub 2012

Naše malá to měla také a nám pomohl WELEDA Měsíčkový kojenecký olej : http://www.zbozi.cz/vyrobek/weleda-mesickovy-ko... . Cca hoďku před koupáním hlavičku promazat a aby jste si neušpinily peřinky, tak dát bavlněnou čepičku. Pak opatrně vyčesat a po koupeli co se ještě uvolní, tak ještě dovyčesat. Používala jsem ho na malou už v porodnici a tam mi ho právě na to poradily 🙂. Měla i osypané bříško 😒 , tak jsme používaly i WELEDA Měsíčková kojenecká koupel. Je to bezva kosmetika, sice drahá, ale nám opravdu pomohla. A hezky voní 😉. A když už byla malá v pohodě, tak jsme přešli na jinou, levnější, ale také dobrou kosmetiku 🙂

kway
17. dub 2012

Naši kluci to taky meli a doktorka nám předepsala olejiček ktery nam udělali v lekarně a za tyden jsme měli pryč.Vždycky před koupánim jsme to namazali nechali chvíli pusobit ,umejt a vyčesat 😉

zelvy
17. dub 2012

Ahoj,používala jsem olejíček od Weledy, jakým jsem mazala i tělíčko.

2veverka
24. dub 2012

@luthien.k A prosím tě, mohla bych se zeptat, co je na seboreu dobré u tříletého dítěte? Mám doma po miminku ještě Excipial, ale nechtěla bych, aby s ním moc odcházely i vlasy....

luthien.k
24. dub 2012

@2veverka proč by měly odcházet vlasy? Někomu urea v Excipialu na seboreu pomáhá, ale že by tím trpěly vlasy, to si opravdu nemyslím - namazat, nechat působit několik hodin, vyčesat a umýt nejlépe šamponem CutisHelp lupénka seborea 😉

2veverka
24. dub 2012

Děkuju ti, mně z prvních náznaků připadá, že dost vlasů s tím vyčesáváním vypadává. Můžu se ještě zeptat, máš zkušenost i s jiným přípravkem, kdyby to nezabralo? Nechce se mi investovat do zbytečností na pár použití, ale ta léčba mi připadá komplikovanější než u mimina, kdy to slízalo skoro samo (stačil jen fungicidin a ocet).

mates22
24. dub 2012

no já mám seboreu od puberty, moje máma taky, brácha má lupénku, všichni se víceméně neúspěšně léčíme...... takže mě nepřekvapilo, že obě děti to mají, jsou už velcí a stále to tam je, úplně nepomáhá nic, trochu to zlepšuje olejíček, nechat působit (všechno doma je mastný ☹ ) a pak vyčesat a umýt. S dcerou jsem byla i na kožním, ale jinou radu jsem nedostala, používám konopnej šampon, stejnej co i já. Pozitivní je, že zatímco mě to děsně svrbí, tak oni si ty hlavinky nedrbou, tak to asi nebude tak hrozný.

luthien.k
24. dub 2012

@2veverka já osobně s obyčejným slunečnicovým olejem z lékárny za pár korun 🙂 Teda u svých dětí.

@mates22, u dospělých je to už o něčem jiném, tam bych se zaměřila 100% na vymýcení kvasinky (sebor. derm. s ní hodně souvisí) a taky na zdravá střeva (pre- a probiotika, vyvážený jídelníček), nedráždivou stravu.

marky27
5. kvě 2012

Pořídila jsem na seboreu Biodermu Babysquam. Kolikrát po sobě krémik aplikovat? A každý den nebo jaký rozestup? Může některá poradit?

bohuli
6. kvě 2012

My měli ty šupinky takové voskové, mastné, vyčesat to nešlo, jen škrábat nehtem, což mi přišlo drastické. Teď mám šampón od Nobilis tilia s heřmánkem a medem, ten se nechá 2 min. působit, potom se hlavička trochu podrbe a jde to dolů. A žádná chemie 🙂

beruja
8. pro 2014

mě na to moje doktorka řekla že můžu zkusit to potřít mlékem....nevím tedy které myslela ale mě hned napadlo mateřský a tak jsem odstříkala a jen tak pro srandu to zkusila a prstem jsem jí to vmasírovala do kůže.a pak když jsem jí hlavu usušila plínkou tak tam neměla ani jedinou šupinku a to jsem jí to zkusila jen pro to že jsem byla před odchodem do lékárny tak abych tam zase nenakoupila mraky blbostí jako vždy😀 kupodivu nám to zabralo a tak jsem tam koupila jen šampon od linoly.netvrdím že to zabere všem ale za pokus to rozhodně stojí páč já byla opravdu připravená koupit cokoliv(to víte vyjukaná prvorodička 😀)

lenkas1982
4. kvě 2016

Ahoj, je to tu uz sice stará diskuze, ale zkusím se zeptat, jestli se někdo ozve. Dcera 5 měsíců to ma ve vlaskach, doteď jsem to neřešila, ale kdyz tu píšete, ze by se s tím mělo neco dělat, tak to zkusím. Mam doma Weledu měsíčkový olej i sádlo, zkusím obojí. Jen se chci zeptat - kdyz to pak za ty cca 3h myjete, tak čím? Doteď jí vlasy jen oplachujeme vodou, tohle ale bude hrozně mastné. Použily jste nějaký šampon, aby se to odmastilo? A nějak si nedokážu představit to vycesavani, malá je hodně vlasatá a uz je ma dost dlouhý.

digydigy
4. kvě 2016

@lenkas1982 Nám doktorka poradila buď vepřové sádlo nebo třeba kokosový olej (asi stačí jakýkoliv olej) - natřít, počkat hodinu a seškrábnout nehtem, já to neškrábala kvůli fontanele, ale šlo to vyčesat štětinkovým dětským kartáčkem na vlasy. Je z toho dost binec a nejde to všechno dolů hned napoprvé (protože to dlouho trvá a malý už nevydrží tak dlouho v klidu). Neumývám to ničím, jen trochu vodou, prostě pak má mastnější vlásky, za pár dní se to spraví (naštěstí je blonďák, tak to nevypadá tak moc blbě). Neodmašťovala bych, kůže je potom trošku podrážděná a citlivá, když už šampon, tak ten co tu psaly holky proti seborreóze.

opicka88
19. led 2017

ahoj, ja musim vychvalit biodermu ABCDerm Babysquam. Mám 3m chlapečka, už týden jsem bojovala se šupinaa, promazávala olejíčkem, vyčesávala, ale vždy to bylo takové tvrdé. A dnes jsme dali Biodermu a ono to krásně zvláční a pak to jde i nehtíkama (jak radila doktorka) a nebo hřebínkem a skoro nic mu to tam nezbylo a nehrozí zatrhnutí

vrana80
19. led 2017

ahoj, pri prvej dcere nam velmi pomohol sampon od Babe (cradle cap shampoo), pri druhej som ho uz nevedela u nas zohnat tak sme mali biodermu co spomina opicka88 a tiez super a vycesavat a vycesavat.