Šupinky na hlavě, loupání. Poraďte

eatygrenee
13. zář 2009

Ahoj, máme 3,5 měs. Elišku a začala se jí loupat hlavička. Ale všude a ve velkým, mažeme olivovým olejem a chtěla jsem to vyčesávat děts. hřebínkem, ale má tu kúžičku tak zarudlou, že se bojím. poradte 😠

jmisa
13. zář 2009

Náš malej se loupe jen trochu, já to namažu před koupáním olejem, třeba 20 minut a pak při koupání to setřu mokrou žínkou a pak zase po koupání namažu. Ale my nemáme vlásky.

baris
13. zář 2009

tak tím jsme si prošli taky - Dr. nám předepsala takový olejíček a tím se to mělo potírat před koupáním, ale dle jejích slov na to stačí i jakýkoliv mastný krém - já jí na hlavu dávala Bepanthen a nebo SOS krém od Nivey a to kdykoliv během dne a postupně to mizelo. Vyšesávat se to mělo jen tím dětským kartáčkem - občas jsem neodolala a nějaký ten stroupek odloupla, ale ne "násilně" - to by jste to pak zarvaly do krve ☹

pikusa
13. zář 2009

Tak my měli stroupky dost veliké,mazala jsem olejíčkem a vyčesávala a pak nám dr.napsala olej a po 4-5ti dnech to bylo pryč 🙂

kadlecova.misa
13. zář 2009

ahoj, my jsme to měly taky...dr.nám poradila namazat i s vlásky děts. olejem, nechat klidně do večera působit a vyčesávat.Já to vyčesala najednou opatrně hustým dospěláckým hřebínkem...měla to jen malinko červené a za chvíli to bylo pryč. 😀 😉

sabuse1
13. zář 2009

taky s tím bojumem, navíc máme docela dost vlásků takže když jí namažu hlavičku, má pak mastný vlásky. Jednou jsem jí to zkusila namazat MM, krásně nám zabralo na loupající se obočí, ale pak měla chudák slušně natužený háro🙂)) Naše dr.mi řekla, že když je v klidu mám jí to opatrně vylupovat rukou tak to zkoušíme, pak to vyčešu a je to lepší

majatob
13. zář 2009

ahojte,
pridam svou cerstvou zkusenost, malymu se zacaly delat supinky az po roce, ma hodne husty a tuhy vlasky, takze nejaky mazani a vycesavani nemelo absolutne zadnej efekt. Pak jsem tu procitala diskuze a narazila jsem na ABCDerm Babysquam od Biodermy, ze si to holky hodne chvalily (snad to nebude chapano jako reklama!) a musim teda rict, ze investice se vyplatila (cca 280Kc) a po trech namazanich je to uplne ok, bez vycesavani a loupani 😉

anicka164
13. zář 2009

Tyjo, nam nase pani dr. rekla, abychom to zbytecne nemastili... Tak nevim, asi jsem to spatne pochopila, musim se na to zeptat znova. Malej to ma po cele hlavicce 😒

efa7
13. zář 2009

ahojte,taky přidám zkušenost.Naše Anička to taky měla dost po celé hlavě,má hodně vlásků a doktorka nám poradila mazat mlíčkem Excipial, co je i na celé tělo-suchou kůži, asi hodinu před koupáním,připlácnout jí to kapesníkem nebo prostě nějakou hadrou,já jsme to řešila tak, že jsem jí konce toho kapesníku svázala svýmy gumičkama do vlasů 😎 a pak ve vodě pomalu smýt a pak vyčesat,za týden měla klid,fakt můžu doporučit

aponchie
13. zář 2009

me to desne nuti ji to sloupavat nehtikama 😠

zedra1
13. zář 2009

Ahojky nám je 6měs. a stroupky máme od 3 měs.Občas před koupáním natřu hlavičku dět.olejem,potom umeju šamponem,pročešu dět.hřebínkem .Už jich máme jenom trošku,v žadném případě neslupovat nehtíkama,mohla bys to zatrhnou do krve,a nebo vypadne i to krásný chmíří co tam mají.Vypadá to samo 😀

power700
14. zář 2009

Ahoj, také jsme to měly. Dr. nám předepsala olejíček udělaný přímo v lékárně a pomohl. Bohužel olej je bez názvu. 😒 A vyčesávaly jsme. Nechat být, přejde to samo.

lucielucie
14. zář 2009

Ahoj, náš Matěj toho měl v hlavičce strašně moc. Loupat to moc nešlo a když, tak se to udělalo hned znova, místečka byla taky zarudlá. Už jsem z toho byla nešťastná, ale zkusili jsme ten Exipial a opravdu to bylo hned pryč. Ten totiž tu kůžičku hned obnovuje a uzdravuje. Fakt doporučuju!

eatygrenee
autor
14. zář 2009

taky budu muset něco vyzkoušet. hlavička se nám odlupuje pěkně, ale zůstaávají po tom takové červené zarudlé mapy ☹ Asi zajdem za MUDr. at nám něco napíše

zuny
14. zář 2009

My jsme s tím taky měli problém, mazali jsme pořád sádlem, ale nepomáhalo. Pak nám dr poradila vazelínu a do týdne to měl pryč.-fakt supr 😀

barusiak
14. zář 2009

ahoj, pridavam svoji zkusenost. na supinky ve vlasech /mala ma bohatou kstici/ nam pomohl prostredek Xérial Capillaire od SVR Laboratories, kt. jsme pouzily na doporuceni lekarky.pripravek dostanete v lekarne. pouzila jsem ho 3x a nekonecny problem s vycesavanim a olejickovanim je pryc.moc doporucuji, doufam, ze pomuze i vam.

usounek25
14. zář 2009

Ahoj, my měli taky stroupky na hlavičce, naštěstí malej neměl zrovna moc vlasů, takže to bylo o jednu starost míň. Vždy tak půl hodinky před koupáním jsem mu postižená místa namazala olejíčkem (Hipp nebo něco podobnýho) a než jsme šli do vany, tak to vyčesala kartáčkem, ale musel jsem vyčesávat proti růstu vlasů to pak šlo perfektně dolů - bylo to šílený co mu z hlavy padalo. Taky to měl vždycky pak hodně červený, ale po koupání jsem mu to mázla Excipialem a bylo to v poho a přes noc se mu to uklidnilo. Zbavili jsme se toho asi za 14 dní, než se mu to přestalo dělat úplně. Tak hodně úspěchu 😉 .

rrenatkaa
14. zář 2009

Nám doktorka poradila oloupávat, klidně i prstama proti růstu vlasů a silně namazat Bepanthenem, měli jsme toho taky plnou hlavičku a náš mladej má poměrně dost vlasů a do týdne jsme měli pokoj. 😉

vrana
14. zář 2009

Ahoj, taky jsme je měli. Je to seborrhea, měli jsme na ni Excipial, salicylový olej, ale všechno naprd. Nejvíc nám pomohlo namazat hlavičku jakýmkoliv olejíčkem, my měli Aviril a potom vyčesat. Ale opravdu vyčesat a hřebenem tzv. všivákem, mívají ho v obyčejných drogériích, hodně jemných zoubků vedle sebe. Jsou to takové ty co tahali z kapsy v Pomádě 😀 . To je jediný hřeben, který to opravdu vyčeše, dětský kartáček i hřeben jsou s prominutím při tomto naprd. Každopádně ta kůže je tam tak jemná a zvláštní, že jednou za čas se nám to vždy trošinku vrátí, tak to zase namažu, vyčešu a zas máme pokoj. 😉

aponchie
14. zář 2009

ja obcas loupu pro kojeni velmi jemne a de to lehce ale jen po stranach na fontanele mam strach

matra
14. zář 2009

Tak my jsme taky asi týden loupali a trousili jakobyl upy, a po koupání promazali olejíčkem pro děti od nivey a po týdnu a něco byl klid,pak nám začalo růst háro 🙂 Si myslím, že i bez přehnané péče, pouze vyčesáváním to zmizí.

nevesta2009
16. zář 2009

Holky nám doktorka řekla že prej umýt nizoralem...ale nevím eště sem nezkoušela...

pkolin
16. zář 2009

Ahojky, taky jsme se potýkali s tímto problémkem. Šimonek má vlásky, ne nijak husté a normálně jsem mu po každém koupání hlavičku namazala olejíčkem (máme od Batole s olivovým olejem - stačí cokoli mastného - nejlépe s olivovým, nebo přímo olivovým olejem) a nechala přes noc působit. No a pak další den vždy při kojení, to byl malý v klidu, jsem mu to sloupávala tam, kde to šlo, kde byl okraj toho "stroupku" odchlíplý. A když už pak měl po mazání ty "stroupky" hodně odchlíplé, vzala jsem normální tupírovací hřeben (je ostrý, musí se opatrně, ale je hodně hustý) a vyčesávala těsně u kůžičky hlavičky a tím to šlo perfektně dolů. Rozhodně se nebojte to sloupávat, jinak tse toho zbavíte jen horko těžko. A nelekněte se, když se to zase vrátí, často se udělá za čas znovu a děti tím trpí někdy až do doby než jdou do školy.

eatygrenee
autor
16. zář 2009

Nám na to MUDr. napsala dělanou mast z ékárny a řekla, že hřebínkem nedělat, pouze rukou vyčesávat

sarka11
17. zář 2009

Malý měl hodně moc stroupků, nejdříve jsem mazala olivovým olejem, ale bylo to ještě horší, pak nám kožní předepsala Lipobasi a do 14 dní bylo po stroupkách

eatygrenee
autor
18. zář 2009

my to po tom oliv. oleji taky měly horší :(

efkas
18. zář 2009

nám pomohl Excipial 🙂 ,velmi rychle se to začalo odlupovat,trochu jsem tomu pomohla nehtem,když to šlo lehce a za pár dní bylo po
koukala jsem na to jako blázen,že to šlo takhle rychle 😵 ,protože jsem čekala,až půjdeme k Dr na kontrolu a ta mi něco předepíše,napasala ten salycilový olej,ale nic moc 😒 ,a taky jsem se dočetla,že neni zrovna neškodný pro zdraví 😨
EXCIPIAL SUPER!

aponchie
18. zář 2009

tak sem ji to natrela radne obyc.olejem z lekarna vycesala umyla a je to fuc

zofik
18. zář 2009

mně doktorka poradila Linola shampoo od Dr.Wolf, tak jsem si ho na netu objednala a dám vám vědět zda bude účinej 🙂

iluss
18. zář 2009

ahojky, nám doktorka poradila každý den hodinu před koupáním namazat hlavičku Ondřejovou mastí, pak při koupání hlavičku umýt šamponem Polytar a trošku to podrbat a ty stroupky nehtama seškrábat a po koupání namazat hlavičku Leniencovou mastí.
Moje Lucinka měla ty šupinky a stroupky na hlavě hodně ošklivý a po tomhle jí to do týdne krásně vymizelo a hlavičku pak měla úplně nádernou.

tabka1
2. dub 2012

ahoj, nemusíš se ničeho bát, má to hodně dětí, moje to mělo taky. Koupila jsem si v lékárně ABCDerm Babysquam. Je to takový krém, nanese se před koupáním, nechá se chvilku působit a pak se umyje. A po šupinkách není ani památky 🙂