Šupinky ve vláskách. Jak se jich zbavit?

selmicka13
24. únor 2011

☹ Prosím poraďte jak se zbavit šupinek ve vláskách? Mrňouskovi je 2,5 měsíce a máme je tak týden na temeni hlavičky a nad ouškama. Snažím se mu je za sucha vyčesávat kartáčkem a pak hlavinku promašťujeme olejíčkem z lékárny. Ale pořád se dělají další. 😉 Předem díky za radu.

ivasad.
24. únor 2011

Ahoj, já je vždycky po koupání namastila excipialem, vyčesala hřebínkem - všiváčkem, nebo kartáčkem na zuby 😅 - samozřejmě koupeným jen na tento účel. (šlo to líp než měkkým kartáčkem na vlásky - tím to nešlo spíš vůbec... ). Asi za dva týdny byla seborea pryč 😉 Mastit a loupat, nic jiného na to asi neplatí 🙂

jasminy
24. únor 2011

My je máme taky. Naše dr. říkala, že je to nadměrná činnost mazových žláz ve vláskách. Prý to má hodně miminek. Radila natírat excipialem a vyčesávat, jako to dělá ivasad. Ale prý to zmizí, i když se s tím nic nedělá. 🙂

leontynecka
24. únor 2011

Ahoj, taky nás šupinky docela potrápily. Nejprve jsem mazala Locoidem, který nám napsala Dr., ale moc nepomohl. Nakonec zabralo obyčejné sádlo, namazat cca 3 hodiny před koupáním a po koupání vyčesat. A za týden byla hlavička jak makovička 😀

meo
24. únor 2011

já jsem se na to ptala pediatričky, protože jsme to měly taky a řekla mě, že mám mazat a vyčesávat. Sice měla pořád mastný vlasy, mazala jsem to olejíčkem, ale teď je to pryč.

storm07
24. únor 2011

ahoj byla jsem stejně nešťastná. Dlouho jsem nic nevyčesala. Jelikož máme hodně vlásků - byl to problém. Nakonec jsem jí hlavičku před koupáním na půl až hoďku promastila olivovým nebo slunečnicovým olejem z lékárny. Pak jsem našla hřebínek na tupírování,který je opravdu hustý a konečně se mi šupinky podařilo vyčesat. Pak jsem jí vykoupala i s hlavičkou.
Všimla jsem si,že jich pár v hlavičce zůstalo,tak tento proces zopakuji 😉

marti73
24. únor 2011

Ahoj, máme to samé.. včera jsem to ukazovala doktorovi. Napsal mi na to EXCIPIAL U LIPOLOTIO (SPIRIG) a mažeme. Je to mléko 200ml, už mi ho psal, když měla malá po olejíčku přesušenou pleť. Je moc dobré a je i volně prodejné. Mrkni na příbalový leták na netu. 😉

stanpetr
24. únor 2011

my jsme vyzkouseli vselijake masticky a olejicky, nakonec zabrala obycejna lekarenska vazelina...od te doby mame klid...tuk tuk doufam, ze naporad...

many
24. únor 2011

mně tenkrát kdosi radil, před koupáním namastit olejíčkem vlásky, pak okoupat a potom se to pěkně vyčesává, náš malej to měl teda naštěstí málo a né dlouho

suik
24. únor 2011

my to máme taky a vůbec to neřeším s tím, že to časem zmizí 😕 ....čas od času omeju neutrálním mýdlem s kapkou oleje, jojobovýho nebo tak s kapičkou ét. oleje geránia a heřmánku a je to lepší, ale nedělám to pravidelně, tak se to pak vrátí.

někde jsem četla, že je to normální, jak ta hlavinka roste a časem se to ztratí

luthien.k
24. únor 2011

Žluté, mastné šupinky ve vláskách = seborea, způsobené zvýšeným mazotokem, jsou u kojenců velmi časté, co je pro začátek nejlepší vyzkoušet, je potřít olejíčkem (třeba slunečnicovým) z lékárny, nechat působit (třeba tři hodiny) a pak vyčesat hustým hřebínkem. Není to nic hrozného, ale ani bych to nepodceňovala, ono se to může stát živnou půdou hlavně pro kvasinky (i jiné potvory), takže sice opatrně, ale určitě se toho pokoušet zbavit.
Když postup s olejíčkem nepomáhá, jsou tu i speciální šampóny nebo třeba salicylový olej, ale to pouze po poradě s lékařem, nejlépe kožním, protože třeba ten salicylový olej se nesmí používat jen tak nahodile, protože se vstřebává kůží...

krista
25. únor 2011

Ahojky, zkuste nakouknout taky sem, je to tam spousta zkušeností 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seborea-...

moudivlacek
25. únor 2011

my mame pod vlaskama doted (18 mesicu), doktorka doporucila sampon Linola na suchou pokozku,nam to nepomohlo kamaradce zase ano,je to volne prodejne

lena27
25. únor 2011

my je máme taky a nic s tím nedělám. když byl malý a neměl vlásky tak jsem mastila a vyčesávala, ale stejně se udělali znova.oni časem sami zmizí. první syn je měl asi do roka.
říká se, že se dělají hlavně kojeným dětem a když se přestane kojit zmizí. nevím co je na tom pravdy, ale u prvního syna to tak nějak bylo

smudllinka
25. únor 2011

nám doktorka poradila Linola šampon a do týdne používání se šupinky úplně ztratily, doporučuju, stojí cca 190Kč.

jitulak
21. bře 2011

Ahoj, taky přidám svoji zkušenost se šupinkama. Malej má půl roku a šupinky se mu udělaly někdy po šestinedělí. Doktor nechtěl dávat salicilovou mast, dokud nebude vrstva fakt velká. Za poslední měsíc ale už neměl syn jen šupinky, ale jeden velkej stroupek přes celý temínko. Dávali jsme olejíček, ale bez výsledku. A pak mi kamarádka donesla sprejík od firmy LR a během týdne se to tak spravilo, že sem nestačila koukat! Šupinky se krásně odlupují samy a hlavinka není celá omaštěná. Je to sprej na přírodní bázi z aloe vera a vyrábí to němci, takže fakt kvalita, doporučuju!

fiallinka
21. bře 2011

čerstvá zkušenost: namazat jakýmkoliv olejem, nechat půl hoďky tak, pak ve vodě vyčesat kartáčkem (musíš ale přitlačit) - případně opakovat... fakt to jde 🙂

luciebx
21. bře 2011

ja taky cesala... a kdyz sem se nudila obas mu to loupala i kdyz vim ze by se to nemelo.. mastila olejickem.. ono to casem zmizi.. ted je nam 8,5 mesice a trosku se nam udelali znovu ale behem tydne jsou pryc.. takze mazat a vycesavat..

iira
21. bře 2011

ahojky mi je mame taky a male jsou skoro 3 roky,hodne mazat po koupani olejickem a vycesavat stetinkatym kartackem ,nakonec se nam to podarilo az ted vse sundat a to se do toho vlozila i tchyne,ale mala mela hodne vlasu a cim vic jich bude mit tim to bude horsi ...vydrz a vycesavej a mazej

vendulkalenka
21. bře 2011

ahoj nam doktoka napsala nejaky olejicek ten se namazal tak pul hodky pred koupanim pak normalne umýt hlavicku a normalnim detskym hrebinkem neekartačkem vycesat ale jen trosku aby se kuzicka mohla zregenerovat a si tak za tri dny opakovat nebo jen namzat olejickem nebo po koupani kdyz je hlavicka naparena vydoubat nebo nevim jak to rict seskrabnout nechtem a pak namazat olejem aby nemel suchou hlavicku nam to pomohlo jsou nam tri a pul mesice a stroupky uz nemame.mam jeste zbytek olejen klidne rada poslu.lenka

lencza
21. bře 2011

2,5 letá dcera je taky má, namazala jsem jí to olejíčkem vždycky před koupáním, pak umyla aspoň 2x šamponem, protože jí zůstávaly po jedný aplikaci šamponu mastný vlásky, pak vyčesala hřebínkem a dost se to zlepšilo

chce to opravdu hodně promašťovat a vyčesávat, jak píšou holky nahoře, nic jinýho na to nepomáhá

monfle
26. bře 2011

Ahojda.Nám olejíček pomohl vždy jen na pár dní a to jsme to namastili,vyčesali a bylo to pryč,ale potom to vždy zase za pár dnů měla.Doktorka nám doporučila šampon Linolin.Umyli jsme,vyčesali řídkým hřebenem a ted' už to 2 měsíce nemáme 🙂 A tím šamponem stále myjeme.Mají ho v lékárně za 200 🙂

lenka16
26. bře 2011

Ahoj, druhá dcera to měla také. Slunečnivový olej z lékarny nepomáhal, dr. řekla, že máme mazat sádlem. Po tom sádle se to hodně spravilo, ale pořád se jí to dělalo. Tak jsem koupila Oilatum a to naliju na žinku a potřu tím hlavičku, dělám do cca každý 3 den. Šupiny se nám od te doby nedělají.

toltec
26. bře 2011

NAMAŽTE 1h PŘED KOUPELÍ OLEJEM -SLUNEČNICE, OLIVA - NECHEJTE PŮSOBIT PO NĚJAKOU OJETOU ČEPKOU, PŘED KOUPÁNÍM VYČESEJTE VŠIVÁČKEM NEBO HŘEBÍNKEM DĚTSKÝM NAPŘ. CHICCO A PAK KLASICKY UMYJTE CELÉ MIMINO VČ. HLAVY A PAK NAMAZEJTE NAPŘ. EXCIPIALEM MANDLOVÝM, SYNDERMANEM - TEN JE NA PŘEDPIS.
ZA DVAKRÁT TO MÁTE Z KRKU.

reynocek
26. bře 2011

Ahoj, tak nám dr. pordila namazat Excipialem Lipolotio - mažeme tak půl hodiny až hodinu před koupáním, pak při koupání poradila umýt šamponem Linola a pak jsem trochu pročísla vlásky kartáčkem (měl ale trochu tvrdší štětiny) a za dvakrát už nemáme téměř žádné.

zdezli
28. bře 2011

Pokud kojis, tak urcite zkus MM, nechat pusobit a vycesat - mne to poradila dula a pomohlo 😉

dagina
28. bře 2011

Ahojky, první dcera je měla dost, mazala jsem kde čím (olejíček, infadolan, konopná mast...) a vše to bylo na dlouhou trať, i se nám to dost vracelo. U druhé dcery mě paní v lékarně poradila od Bébé Klorane krém cca 160kč a po dvou umytí a jemném vyčesání bylo vše pryč a znovu se již neobjevuje.

haninka
20. lis 2011

náš malej má žlutý lupínky i na ouškách, nevíte jak se jich zbavím tam?.. 😒

arianka
20. lis 2011

Ze začátku jsem použila jakýkoli olejíček, namastila hlavičku, nechala působit a pak vyčesala a hned se šlo koupat, pak jsem koupila speciální šampon olejový O 14 a byl klid a šupinky se nikdy nevrátily.

ronda8
20. lis 2011

Ahoj, já jsem od malinka mazala "Excipial U Lipolotio" a nikdy jsem nenašla ani jednu šupinku.

lensta
20. lis 2011

Taky jsme bojovali, mazali kde čím a nakonec pomohl obyčejný olejíček Avril -ve skle, modrý asi za 17,-kč. Mazala jsem hlavičku každý večer a jenom učesala a do týdne paráda 🙂 Ani jsem nemusela ty šupinky vyčesávat tím hrubým hřebínkem...a fungovalo to i na ouška, jen jsem do olejíčku namočila vatovou tyčinku a tím potírala.