Šupinky ve vláskách. Jak se jich zbavit?

selmicka13
24. únor 2011

☹ Prosím poraďte jak se zbavit šupinek ve vláskách? Mrňouskovi je 2,5 měsíce a máme je tak týden na temeni hlavičky a nad ouškama. Snažím se mu je za sucha vyčesávat kartáčkem a pak hlavinku promašťujeme olejíčkem z lékárny. Ale pořád se dělají další. 😉 Předem díky za radu.

usounek25
20. lis 2011

Stejně jako píše lensta - též nám zabral obyčejný Avril olej vetřít asi hodinku před koupáním do vlasů, pak vyčesat kartáčem pro děti na vlásky a umýt. A za chvíli jsme měli klid.

coxa
21. lis 2011

promazávala jsem lenienskou, nechala pořádně promastit a pak vyčesala tím hustým miminkovským hřebínkem a je pokoj 😵

camelinka
21. lis 2011

nase mlade to melo uplne priserny,takovou celistvou vrstvu,fujky, namazala sem Excipial Lipolotio z lekarny a pekne to sjelo a dalsi uz se neudelaly, tak preventivne 1x tydne maznu a mame pokoj 😉

kiara36
22. lis 2011

ahoj. nám pan doktor předepsal Kerasal... mast, kterou jsem 1xtýdně vetřela na šupinky, při koupání jsem místo pak přejela houbičkou a šlo to dolu samo. Ani jsem malou nemusela trápit taháním hřebýnkem.

hpaja
22. lis 2011

Nám dětská dr. doporučila šampon na lupy Nizoral - nenechávat tedy působit dle návodu, ale jenom půl minutky, umýt, část se spláchla už při mytí a zbytek šel lehce vyčesat. A za pár dní ještě jednou zopakovat, pak už byl od šupinek nadobro klid 🙂 Předtím jsem zkoušela různě olejovat a pak vyčesávat, ale nepomohlo to.

mars3000
23. lis 2011

souhlasim s Nizoralem 🙂

akdar1
23. lis 2011

Já jsem také mazala pouze olejem, nechala působit a vyčesala 😉

soucke00
5. pro 2011

Ahoj, já jsem vyčesávala po koupání. Ničím jsem nemazala a krásně jsme se toho zbavily.

ja123456
6. pro 2011

Moje malá těch šupinek má hodně na fontanele, mám strach je z fontanely vyčesávat? Mělo to něktréré vaše mimi taky tam? Jo a má hodně vlásků, jde to špatně.

sookie
7. pro 2011

Mám ten samý problém, taky by mě zajímalo, jak dostat šupinky z fontanely! Bojím se, abych malé nějak neublížila...

verena
31. srp 2014

Ahoj, ráda bych obnovila tuto diskuzi. Syn bude mít za chvíli 4 měsíce a má na vršku hlavičky plno těchto nažloutlých šupinek. Když se narodil, byl přenošený a hodně se loupal po těle, pak se mu to jakoby přesunulo na hlavičku. Šupinky jsou podebrané z jedné strany (vypadá to jako šiška 🙂). Ale syn má roztomilé dlouhé jemňounké vlásky, když šupinku slupuju, jde to i s nimi! Bojím se, že když se do šupinek vrhnu, bude mít na vršku hlavy pleš jak dědula! U staršího syna jsem se toho úspěšně zbavila olivovým olejem, ale nyní mám strach z těch padajích vlásků. Nemáte s tím někdo zkušenost? A co se stane, když to nechám? Slyšela jsem, že pod tím zas nerostou nové vlasy. Nebo mám počkat, až se šupinky podeberou ze všch stran?

alenka237
31. srp 2014

Ahoj, naša malá to tiež mala. Vyčesala som jej čo to išlo takým hustým hrebienkom, potom som namazala Bepanthen na noc a ráno vyčesala ostatné. Je pravda, že je išli dole aj vlásky, ale tie prvé aj tak vypadajú. Potom jej hneď začali rásť nové. Tieto sú už silnejšie. Teraz má 7 mesiacov ani neviem, že to tam mala. Ak to tam necháš, nebudú nové rásť a može to podtým začať mokvať. Existujú aj šampony, ale skús ten Bepanthen

paulia
31. srp 2014

Ahojky,určitě pomáhá olivový olej,případně na to dávájí nějakou mast v lékárně,kamarád to u kluků měl.Padání bych se nebála,jsou to první vlásky,které stejně vypadávají,tak proto to jde i s nimi,ale určitě dorostou.Určitě bych šetrně odstranila a nenechávala 🙂

ruta12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xleni
3. lis 2015

Ahojky, nám se udělaly udělaly šupinky v obočí. Doktorka mi říkala, že to mám promazávat. Zkusila jsem měsíčkový olej. Trošku se to loupe, ale kuzicka pod tím je zarudlá. Trochu me to vyděsilo. Má to tak být?
Děkuji.