Sušenky. Kdy jste je daly dětem? Neudusí se 5ti měs.?

kaminekmichal
3. lis 2009

Ahojky chtěla bych zeptat zda máte některá zkušenosti s dětskými sušenkami?A kdy jste je začali používat?Já se totiž bojím, protože na krabici píšou od ukončeného 6. měsíce, že se malej tím může udusit.Nebo ne?Díky za rady

rimmel
3. lis 2009

no zalezi od toho co tie susenky obsahuju? a ak pisu ze od 6 podla mna to nebude koli tomu uduseniu ale koli obsahu...

usounek25
3. lis 2009

Ahoj, tak já začla dávat až od toho půl roku, prvně jsem kupovala sušenky Sunarka, teď máme Nestlé Baby sušenky a obojí jsou fajn a dobrý, malýmu chutnají, ale abych se přiznala moc často mu je nedávám, tak 1x až 2x do týdne jednu do ruky anebo jsem mu dala třeba dvě do misky, zalila trochu kojeneckou vodou, pak jsem to rozmačkala a smíchala s přesnídávkou. Myslím si, že ty Nestlé jsou možná trošku lepší co se týče tvaru, jsou takový podlouhlý a dítěti se to líp drží. Možná bych vydržela aspoň do toho 6. měsíce, není kam spěchat, sušenek apod. se ještě za celý život nají dost a dost. A pokud mu je budeš dávat, tak samozřejmě pod dozorem, nevím jak jste na tom se zoubkama, náš malej má zatím jen 4, ale sušenky se krásně v pusině rozpustí, ale i tak ho hlídej, může mu zaskočit 😉 , ale to určo víš.

rimmel
3. lis 2009

ak je v susienkach psenica resp su to psenicne susieky ja by som pockala az do roka alebo aspon 10m. kym by som dala papat.

kaminekmichal
autor
3. lis 2009

Malej právě nemá ještě žádný zoubek proto se toho bojím.

rimmel
3. lis 2009

no 5mesacnemu babatku by si susienku bez toho aby si ju rozmackala v mliecku aj tak nedala

leonik
3. lis 2009

ahoj, já jsem začla dávat sušenky až kolem 8. měsíce, ale je občas. Máme sušenky Sunarka, malej taky ještě nemá zuby, ale ty sunarky se pěkně rozpouští v pusince. Zatím se mně s nima nedávil, ale jasně, že se musí u toho hlídat 😉

ronie
3. lis 2009

Tak Julča se mi s nima dusí ještě teď nemá ani zoubek, takže jí je nedávám chtěla sem výjimečně,ale kašlu na to, koupila sem cucací váček a malá si vycucává ovoce, strašně jí to chutná, baví, takž ejí to zabaví když je nejhůř 🙂 😉

aponchie
3. lis 2009

juj to je brzo ne?ja nehledim na terminy na krabicich a davam vsecko vetsinou pozdeji treba ted teprve zaciname s prvni lzickou mrkev asi2x susenku bych ji nedala navic je to sladke jak prase a neni nutne na to zvykat uz v 5mes.ale jasne kdo to tak neresi to dava vsecko

leonik
3. lis 2009

ronie: cucací váček, to je co?? 😕 😅

rimmel
3. lis 2009

taky vacok kde das kusok ovocia a babo to cucka ked este nevie si to chytit do ruky alebo je to smyklave ako napr.mango.

my ale nemame lebo chcem aby sa nato nenaucil a aby ked cucka aj vedel co cucka..vies aby aj ustockami tu konzisteciu, povrch vedel olizat a rozlisit...lebo ze v ustockach maju teraz najviac nerv.zakonceni a tak nimi vsetko objavuju ..

ronie
3. lis 2009

cucací váček
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27459311&tab=8

rimmel, no jo jenže furt to z ní klepat hlavou dolů nestíhám, musím tu skákat kolem dvou, ona si to ošahá až bude větší a bude mít nějakej ten zub, myslím,že rozhodně o nic nepřijde 😀 Pusinkou objevuje všechno ostatní, takže nemám strach že by tím přišla o nějaký vjem, Navíc jí takle můžu dát i hroznové víno, nebojiné bobule, které by ještě ldouho neochutnala...nám to moc vyhovuje, jinak dostává ovoce jen v přesnídávce a tam si to teda taky nijak s tím jak to ovoce vypadá nespojí 😀

berenika39
3. lis 2009

ahoj, proč vlastně sušenky? vůbec k ničemu je mimčo nepotřebuje, už vůbec ne před půl rokem, a i potom je to jen spíš o mamince, že je chce dát, ale dokud je prcek nedostane,těžko je může vyžadovat...Mouka, vajíčka,cukr - nic moc.
Jestli chceš třeba něco zahustit, rozmixované ovoce, jde tam dát lžičku rýžové krupičky od nestlé, na sušenky je času.....prodávat se musí a krabička za desítky korun jsou v tomhle případě peníze do luftu - mimču to nic nedá.
Na kousání třeba kukuřičný křupky,nebo později pečivo, to stačí.

rimmel
3. lis 2009

suhlasim s berenikou..

aleachim
3. lis 2009

a ty kukuřičný křupky jdou dávat od kdy? A je to vhodné, i když malé nemá ještě zoubky? Příjde mi, že jí stačí, co jí dávám mlíko a příkrmy. A nejsem si jistá, že by věděla, co s tím. Tedy mimo dělání nepořádku 😀

ronie
3. lis 2009

taky souhlasím, jde o to zabavit dítko třeba v obchodě 😀 😉 nebo když pláče hlady a zrovna fakt nejde dát něco lžičkou(právě když cestuješ třeba mhd od doktora nebo tak, prostě taková blbě načasovaná chvilka a to jde fakt tím ovocem, takže sušenky sem přenechala sem tam Oliverovi 😉

rimmel
3. lis 2009

krupky od 7mesiaca sa mozu. a neboj, bude vediet co s tym..ono sa to vsetko v puse rychlo rozpusti 😉

ronie
3. lis 2009

aleachim tak já sem je Julče zkusila(mám doma zbytek toho obříko pytle) a taky se tím dusila ,ale oni se rozpustí,takže spíš to měla všude opatlaný než neco v puse a hlavně pokud jde o to zdraví tak to vyjde pomalu nastejno. Kamarádka dávala holčičce taky křupky(jako všechny sme dávali), děti na nich byli pomalu závislé a pak jednou mi řekla, že už jí je nikdy nedá, že si uvědomila, že se kukuřice dává prasatům, aby se vykrmily 😀 😀 😀 tak od té doby je taky nedávám 😀

leonik
3. lis 2009

aha, díky, tak už vím co to je, ten váček 😅 Ale vidím to poprvý 😅

aleachim: já dávám ty křupky už od 8.m, nevím, možná už se můžou dávat i dřív. Střídám kukuřičný s jáhlovýma, rýžovýma 🙂 Dávám mu to do ručky během dne, zuby nemá, tak je žužle. Celkem dobře se rozpouští 🙂

ronie
3. lis 2009

äle existujou ještě pohankový a ty jsou asi lepší 🙂

aleachim
3. lis 2009

rimmel 😀 , ale mám ještě dotaz, je to jen na zabavení někde na cestě nebo třeba jako svačinka? Vím, že se ptám jako blbec 😅

bubosek
3. lis 2009

Souhlasím, z naší zkušenosti jsou kukuřičné křupky bomba, krásně se rozpustí, neobsahují lepek, takže klidně i v 5 měsících, dítko nepotřebuje zuby a zabaví se. Ale pozor dělají se rozné druhy, tak zajdi do zdravé výživy(někde to mají i v obyč. obchodech) a chtěj natural, jsou bez příchuti a soli. 😉

berenika39
3. lis 2009

aleachim, ty křupky jsou fajn třeba na to, že pochopěj, že si můžou něco vzít do ruky, pak to dát do pusy a jíst to. prostě na "učení". /plně se to rozpustí, je to jen z kukuřičné mouky,a k tomu "krmení prasátek" - aby to mělo nějaký efekt, muselo by jich dítě sníst asi tak sedm pytlů denně, páč jeden ten velkej sáček má 80 gramů!!!!!! - ne dekagramů, prostě ten celej pytel je jako dva rohlíky co se hmotnosti týká a nám vydrží třeba týden i víc. Je to extrudovaný výrobek - to znamená vzduchem upravená kuk mouka, nic víc. Rozpustí se to úplně. Rozhodně se tím nenají, 10 křupek i mezi jídly fakt nemůžou způsobit, že by dítě pak nechtělo jít.
Já je mám pořád v tašce, přesně na ty krizové situace, kdy se zaseknem s autem v zácpě, nebo čekáme někde na úřadě a tak. Lepší než piškoty nebo sušenky.

Kupuju jen ty bez chuti a barvy, pro větší děti mají pak všelijak obarvené a ochucené, ale mě to přijde zbytečné.

rimmel
3. lis 2009

aleachim ja davam ako svacinku ale iba obcas...na zabaveni jedlo nedavam🙂

aleachim
3. lis 2009

berenika, děkuji, to bylo naprosto vyčerpávající. Při cestě do zdravé výživy nakoupím křupky 🙂 .

vercak.
3. lis 2009

Tak já mám s dětskýma sušenkama teda špatnou zkušenost ☹
Když bylo malýmu asi 8 měsíců, tak dostal od jedný kamarádky s dítkem tyhle dětský sušenky. V pohodě jí spapal, tak jsem koupila ty od Sunarky. Jenže se strašně rozpouštěly a měly jsme je všude. Zkusila jsem ty od Hami Safari, ty byly v pohodě, taky se dobře rozpouštěly, ale nepatlaly tak jako Sunarky. No jo, jenže se mi asi po druhý sušence začal dusit (byla jsem stále u něj). Takže jsem ho okamžitě vzala na ruku, předklonila a bušila do něj. vypadl z Robíčka pěknej kousek. Potom ještě asi 10 minut kašlal a když se uklidnil, tak já začala strašně brečet, protože jsem si uvědomila, co všechno se mohlo stát 😲 😲 😢
Nějaký pitomý dětský sušenky a dítě se dusí. Píšou na nich od 6 měsíce! To je blbost! Jsou to jen chytáky na prachy 😠 😠 😠
Přešly jsme na kukuřičný křupky a jak mu chutnají. Není z nich takový bordel a vím, že i když je sní na kila, tak se mu nic nestane.
Takže sušenky??? Zbytečnost!

ronie
3. lis 2009

no jasně bereniko, já jen že to je vpodstatě taky zbytečnost a je fakt že Oli jich teda dokázal spořádat strašné množství jen po té cestě právě proto že se strašně rychle rozpustí a jak nedostal,t ak se vztekal, takže nakonec to bylo i kontraprodktivní,tak dávám radši to ovoce a zelninu to jim klidně dám na kila 😀 😉 🙂

dagina
3. lis 2009

Ahojky, též nedávám žádné sušenky ani piškoty 😝 .
Jj, křupky jsou fajn, a pečivo také 🙂

rimmel
3. lis 2009

vercak...na mojich tych krupkoch pisu od 7 a ono vzdy treba byt pri dietati ak papa a dava pozor aby daco velke nespapal..nemozes ho len tak nechat bez dozoru 😉

ale mas pravdu.susenky su hlupost....

berenika39
3. lis 2009

ronie, jj, taky doma má nakrájené ovoce, hlavně hrozno, to frčí, jenže venku to je mín praktický, patlá to,prostě jsou situace, kdy za křupky bych dala vynálezci nobelovku 😀 😀

Včera jsem byla na vyndávání stehů z nohy, hlídání nula, takže malej byl se mnou, sednul si se sestřičkou na židli, dostal krabičku s křupkama a v klidu těch patnáct minut než mě rozpárali počkal a jeli jsme domů Takže asi tak.

Chce to všeho s mírou....

aleachim
3. lis 2009

ronie, zesa blbý dotaz, Julie už to ovoce kouše? Lucka nemá zuby a tak si nedovedu představit, jak jí dám v tramvaji plátek jablka a ona ho žužlá. Jak ji znám, mrskla by s ním o zem. Naštěstí ale nic takového zatím nevyžaduje, protože v kočárku buď spí nebo čučí kolem. Přišly mi ty křupky dobrý, jak psala berenika, že se naučí si to dávat do pusy a jíst.