Svačinky, večeře pro 10m. dítě. Od kdy můžu dát šunku, sýr?

ondruchovat
9. dub 2020

Dobrý den , prosím , od kdy mužů dat třeba šunku ? Samozřejmě tu nejvyšší jakosti a bez soli ? Nebo sýr ? Dvera má 10m a dávam na večeři chleba s lucinou jogurtinou, dělám pomazánky z avokada a rajcete a podobně z věci co má už zavedeno .. děkuji

blondynka400
13. dub 2020

@journals sama se v jednom příspěvku ptáš, zda všechny čteme ten stejný text. To jsi myslela i na sebe? Já nikde nenapsala, že mi je líto dětí, které nedostávají šunku a pečivo. Ale že mi je líto, jak dost často tyto děti časem dopadají (těch fakt zapálených eko bio odbornic).
Šunku bez soli uděláš, ale chuťově to není úplně ono. Ano, souhlas, proč nakládat ještě víc. Ale když dobře promyslíš denní jídelníček, není to problém se vejít do obsahu soli, co by takto staré dítě mělo mít.
To samé jsem neřekla, že to má být základ stravy, ale jednou za čas na tom fakt nevidím nic špatného. Lepší, než jíst pořád to samé dokolečka a nejlépe v mixované podobě :-/
A pečivo, jak už jsem psala, já na něm nic nevidím ani pro dítě, ani dospělého. V podstatě ho nejím, moje děti též minimálně. Ale rozhodně nebudu odsuzovat někoho, kdo to tak má a tvrdit mu, že jeho dítě bude mít v háji imunitu a další nesmysly.

journals
13. dub 2020

@blondynka400 Však si vlastní dítě krm čím je vám oběma libo.

zuzita15
13. dub 2020

@blondynka400 ja myslim, ze ty nectes texty. Nepsala jsem nic o imunite v haji, psala jsem, ze stravou lze imunitu ovlivnit - negativne i pozitivne. Damy tady rady ctou mezi radky.... radikalni a nesmyslne jsou tady spis zastankyne “dam diteti vsechno”

journals
13. dub 2020

@zuzita15 Zbytečné se hádat.

zuzita15
13. dub 2020

@journals mas pravdu

blondynka400
13. dub 2020

@journals děkuji za dovolení .-) Diskuze je hádka, od kdy?

@zuzita15 proč to bereš osobně? 😀 Zrovna tobě jsem nic nepsala.
A s tímto tvrzením souhlasím, ale nesouhlasím, že kousek šunky ovlivní imunitu negativně.
A jinak nečtu, jsem blondýnka, já si to můžu dovolit 😀

ondruchovat
autor
14. dub 2020

@mdch91 ano kváskový, “vyzivuji” si kvasek ve sklenice a jen “dokrmuji” 2x denně aby se množil , a z toho dělám chleba .

mdch91
15. dub 2020

@ondruchovat pak nemam namitek 🙂

gorra21
18. dub 2020

@naty89 můžu se prosím zeptat, jak jste do takového prcka dostala chleba s lučinou. Malý chlebík miluje, ale zatím má vždycky pár kousků. Je mu 8,5 měsíce a má jen 2 zuby, tak si to nějak nedovedu představit.

blondynka400
18. dub 2020

@gorra21 zuby k jídlu nepotřebuje, stačí jim dásničky, tvrdé jsou dost. Měkké jídlo (chleba bez kůrky + lučina) dá úplně v pohodě. Ideální je nakrájet na hodně maličké kousíčky.
V 8,5 m mi přijde ale na lučinu přeci jenom dost brzy... Ale je mi jasné, že na to se neptáš 🙂

naty89
19. dub 2020

@gorra21 malá měla první zub ve 4m...teď máme 20m a uz mame skoro všech 20zubu...v 6 měsících jsme zavedly rohlík , který jen ozuzlavala a chleba s lucinou zvládala opravdu perfektne, dostaly jsme to i od dr doporučené, ze muzeme klidne od pul roku zacit(cim driv tim lip, skrz lepek) jasně, nesnedla celý krajic ale ze začátku si třeba 3x jen kousla a jen prevalovala a každým týdnem se to stupňoválo a do 8m už papala hezky a přidala sem sunku a sýr...nemeli jsme nikdy problém.😉