Svalové napětí. Bude mít problém s mluvením, psaním?

lsx
26. dub 2011

Ahoj, zajímal by mě, co si myslíte o názoru, že kojenec se svalovým napětím v nohou bude mít v budoucnu poruchy mluvení nebo psaní, čtení atd? Že prý je to častý jev. Tak jsem z toho docela na větvi.

marjama
26. dub 2011

Ahoj,tak o tom jsem nikdy neslyšela 😕 My jsme s naší malou chodili na rehabilitaci, cvičili jsme Vojtovku právě kvůli zvýšenému svalovému napětí. Chodili jsme cca od 3 měsíců do 10 měsíců. Pak se to malé úplně zlepšilo, ale nikdy mi nikdo o žádném problému s mluvením, atd. neříkal. A musím říct (teda co můžu zatím posoudit) malé jsou 2 r a 4 m a povídá a povídá a povídá, říká básničky, teď začala dokonce i zpívat písničky a prostě krásně mluví ve větách, souvětích, časuje, skloňuje, prostě všechno. Takže u nás mluvení zatím ok, někdy až moc 😀 Psát a číst zatím teda neumíme 😀 , takže to nevím 😀 Jsem zvědavá na ostatní názory a zkušenosti jiných maminek.

kalo
26. dub 2011

Naše má od narození snížené svalové napětí a problémy jsou....Teď to začíná 😖 (skoro ve 4 letech ještě nemluví..)..a samozřejmě se problémy budou nabalovat...

zuzannes
26. dub 2011

Ahoj, dcera měla/má mírnou hypotonii (snížené svalové napětí), cvičily jsme a jediné, kde se to projevuje (zatím) byla hrubá motorika. Dlouho jí dělalo problémy udržet se v sedu apod. Ale nyní je zcela ok, mluví od roka!!! ...všichni z okolí se divili a diví dodnes 😅 Je šikovná výtvarně i jinak, takže doufám, že i psaní bude ok. U nás žádné poruchy 😎

dlabinecka
26. dub 2011

Ono to spolu určitě souvisí!! je to psycho-motorický vývoj 😉 Kamarádka cvičí vojtovku právě kuli mluvení 😉

miona
26. dub 2011

Souvisí to určitě.Ono asi nejde jen o to, že má kojenec hypertonii v nohou - že má svalový problém - půjde o to, že tohle všechno řídí mozek, takže něco tam bude třeba rehábkou "napravit", aby to v hlavince začalo všechno správně fungovat. Jestli se vás to týká, rozhodně bych nečekala, čím dřív tím líp. Malá hypertonii měla, pediatr doporučoval teplé koupele, aby se uvolnila a v pozdějším věku plavčo. Od 3 měsíců jsme začaly cvičit vojtovku a v 6 měsících nám jí stoply. Někdy stačí ty děti jenom malinko "nakopnout" a je po problému. 🙂

emaxik1982
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciksima
14. kvě 2023

Dcera byla hypertonická cvičili jsme a má vývojovou dysfazii...

klovalka
15. kvě 2023

Jeden syn byl hypertonický, mluvil od roka a bez obtíží, druhý je hypotonický a zatím ve 3 letech nemluví vůbec. Takže může a nemusí to dělat problémy. Hlavně se tím teď nestresuj!