Svazování miminka na spinkání. Může mu to ublížit?

grabu
5. led 2010

Ahoj holky,

prosím vás o radu, máme skoro 5 měsíčního chlapečka a od narození ho na spinkání zavazujeme do plínky...tak si na to zvykl, že to vyžaduje při každým spinkání i přes den...jinak mručí a je protivnej dokud ho nezavážu a pak je během minutky tuhej a krásně spinká...ale teď jsem se dozvěděla že mu tím můžu omezovat motorický rozvoj...můžete mi někdo poradit, do kdy se může miminko svazovat, jestli máte někdo zkušenosti? Štěpula se ještě netočí ani ze zádíček na bříško ani z bříška na zádíčka...tak nevím jestli za to nemůžu já, že ho svazuju ☹
Poraďte prosím

anicka164
5. led 2010

Ahoj,
jestli svazování nějak ovlivňuje vývoj to nevím, každopádně dělá to spousta maminek a ještě jsem o tom neslyšela.
To, že se ještě neotáčí je v 5 měsících normální. Měl by zvládnout se otočit na záda na obě strany do 6 měsíce, tuším. A zpátky z bříška na záda ještě později. Tak neboj 😉

grabu
autor
5. led 2010

Děkuju🙂 já jsem z toho trochu nervozní, protože holkám v diskuzi se všechna miminka už otáčí a to je náš Štěpula skoro nejstarší...tak jsem si říkala jestli to není tím svazováním a jestli toho nemám nechat...

Kdy s tím tak přestat? on když chce tak si ty ručičky vytáhne a když ne tak spinká spokojeně...

grabu
autor
5. led 2010

Holky máte někdo zkušenost s tím kdy přestat?

luthien.k
5. led 2010

Už tu podobné téma je... Grabu, my máme skoro 7 měsíců a svazujeme vesele dál, protože jinak je spánek horor. Univerzální recept na to určitě neexistuje, kdy přestat, myslím, že si prcek řekne sám. Můj tatík byl zavinován víc než do roka, říkala moje babička, a že by na tom byl pohybově špatně, to vůbec, naopak, je dost sportovní 😉 Jinak to přetáčení - fakt má dost času. Náš začal až kolem toho šestého a teď se otáčí jak drak na obě strany a hezky se začíná plazit a zkouší se stavět na kolínka, takže opoždněný kvůli svazování určitě není.

grabu
autor
5. led 2010

Luthein.k děkuju moc za odpověď já sem právě hledala a nenašla podobné téma...nemáš na něj link?
Mě jen vyděsilo že se na mě najednou sesypaly holky jakto že ho pořád svazuju...no když se mu tak dobře spinká...tak co 😉

grabu
autor
5. led 2010

teda nesesypaly se holky ale rodina...holky mě naopak docela podpořily...ale jsem z toho najednou byla mimo...tak ještě jednou díky 😉

luthien.k
5. led 2010

grabu, nemůžu to zaboha najít 😅 Rodinu neřeš, holt malej není podle tabulek (myslím s tím zavinováním, "normální" je to údajně cca do 3 měsíců). Já řešila, že se mi z toho zavinování začal dostávat, tak jsem založila téma i tady: http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree... Tam jsou také maminy, co zavinovali starší děti...

grabu
autor
5. led 2010

Děkuju mooooc za ten odkaz...početla jsem si a jsou tam super zkušenosti🙂 tak já to s tím přestáváním zavazovat nebudu přehánět...zkusím to nějak postupně a děkuju za radu že mu to nevadí🙂 a nijak neublíží na vývoji 😉

fajn
5. led 2010

když spí tak se stejně nijak motoricky nemůže omezovat. Horší by bylo kdybys ho svazovala v době bdění 😅 .Já jsem Dianku svazovala víc jak rok jinak nespala a furt se budila.

katka82
5. led 2010

Ahoj Grabu tak mi taky stále zavinujeme 😉 ale teda jen na noc jinak prostě neusne a přetáčet se malej začal až fakt v tom půlroce a tak klid Štěpánek je úplně v pořádku 😉 🙂

grabu
autor
5. led 2010

Ne to ne přes den má volnosti dostatek...to se válíme na zemi na pěnovým puzzle...i hračky pěkně chytá, přendává si z ručičky do druhé, otáčí se na bok nohy má furt ve vzduchu🙂 já myslím že mu přes den nic nechybí...ale jak začne být unavenej začne pištět a to ho musím svázat a hned spí...jinak by vřískal i hodinu a neusnul vůbec...tak nevím jestli sem ho na to nenaučila a bude těžký se toho zbavit...no uvidíme 😉

jajinka27
5. led 2010

grabu...já malého svazovala do deky napevno od miminka asi do 5 měsíců, pak už se mu to nelíbilo, začal se vztekat, tak jsem to zkusila nejdřív jednu ruku venku a pak obě, ale byl to očistec asi dva týdny budíček po hodině, nahazování dudlíku, budil se svými pohyby jak na to nebyl zvyklej....

grabu
autor
5. led 2010

Janinko tak to mě děsíš já sem zvyklá spát celou noc, protže malej krásně usne sám v postýlce ve 20h a spí většinou až do rána...to ze mě bude dobrá mumie když se nevyspím...ale asi to bez buzení a trochy pláče nepůjde co? bojím se že podlehnu a zase ho zavážu 😔

Katko dík za uklidnění že je Štěpula v pořádku 😉

jajinka27
5. led 2010

grabu...no já taky podléhala a svazovala ale když se v noci vzbudil bylo to ještě horší, snažil se z toho dostat a byl vzteky bez sebe a totál probranej, takže jsem byla hotová, dopoledne chodila spát s ním ale vydržela jsem to a naučil se a spinká v pohodě 😉 a určitě tím nezabraňuješ nějakému vývoji, každé dítko je jiné 😉

sonorista
5. led 2010

My jen lehce zavinem, urcite nezavazujem, takze jakej prostror si mimco kolem sebe rozkopa tak takovej ma.

e.vicca
7. led 2010

luthien přečetla jsem si i diskuzi na rodině, kterou jsi založila. psala jsi tam, žes objednala nějaký spacáček. můžu se zeptat, o co se jedná a jaké jsou případné zkušenosti? Náš Martínek bude mít 7 měsíců, stále zavinujeme na noc, jinak bychom nespali. řešíme to, že se několikrát za noc vymotá ze zavinovačky a okamžitě se vzbudí. Je to pro mě dost náročné. ráno vstávám jako po flámu. 😝
Holky máte nějakou radu?
díky 😉

kackaj
7. led 2010

Ahoj, my teda taky zavinujem/zavazujem, ale tak za dvě hodinky, než jdu spát malýho zase rozvážu, on se poprotahuje a spinká klidně až do rána. Právě tím předcházím tomu, že se vzbudí a bude se chtít vyboxovat odtud. Přes den problém není, už i dá najevo, že chce spát, nakojíme, položím do postýlky, dám dudel a je tuháč. Ale navečer si ani netroufám ho nezavinout, dvakrát jsem to zkusila byli jsme o dvě hodiny dýl vzhůru a stejně jsme nakonec zavinuli🙂

kvakulka
7. led 2010

Holky, já nevím, ale přece zavazování ve spánku přece nemůže mít špatný vliv- vždyť ve spaní by tomu pohybu přece stejně moc nedal, ne? My zavazujeme, sice je synek ani ne tříměsíční, ale budu v tom pokračovat, dokud bude potřeba (Karp píše, že určitě do 6 měsíců není problém, ale klidně tak dlouho, jak mimi potřebuje)

jejda
8. led 2010

Ahoj, taky mám k tomuto tématu co říct. Svazovali jsme malou skoro do 5 měsíců a to tak, že jsme dali ruce k tělíčku, dali do větší rychlozavinky a ještě převázali plinkou. Malá takto spala klidně, ale jakmile vystrčila ruku, bylo po spánku. Teď nezavazujeme asi 14 a přechod byl celkem v pohodě. Akorát teda máme problém s usínáním, usíná jedině na rukách, což se mi zatím nedaří úspěšně změnit ☹
Jinak kamarádka má skoro 8 měsíčního chlapečka a na uspání ho taky váže a jak usne, tak ho rozváže a malý spí navolno. Každopádně každé dítě to má jinak a není vyjímka vázat dítě třeba do roka, jen je problém v tom, že mimčo už má přece jen sílu a snaží se z toho dostat. A myslím si Grabu, že motorický vývoj určitě neomezuješ 🙂

jajinka27
8. led 2010

kvakulka...ne nemá to žádný špatý vliv neboj 😉 naše dítko je příkladem toho že mu svazování vývoj nijak neovlivnilo 😀

jane78
1. zář 2011

@e.vicca Ahoj, my jsme koupili zázračnou zavinovačku od Red Castlu,je to něco jako svazování(ručičky se založí cípama pod záda, nohy do kapsičky a pak se zamotá jak vánočka) a je to z jemné bavlny. Malej má 4měsíce a spinká v ní 7až 9hodin a po obědě 2až3.Jana

jane78
1. zář 2011

@kvakulka No, já jsem včera četla na netu, že to může v dospělosti vyvolat nějaký sado maso choutky,bondage a tak. Stačí jen nějakej spouštěcí reflex.Trochu mě to vyděsilo,ale to by tady musel být samej psychopat,né?

zazulka
16. zář 2011

@grabu tak jsem tady narazila na problém, který teda teď taky aktuálně řeším 🙂 snad tady ještě některá jste,abyste mi poradily, jak jste to zvládly...
Zavazuju od narození, zkušenost naprosto stejná, spí krásně, jakmila se vymotá, je vzhůru...jak jste nakonec zvládly přechod ke spaní bez zavinování, kolik dětičkám bylo a jak dlouho přechod trval?

Moc děkuju 😵
@jane78
@jejda
@kvakulka
@e.vicca

jejda
19. zář 2011

Zazulko, my jsme svazovali asi do půl roku, pak už vystrkovala ručičky ven a zavinovačka jí byla malá. Klidně zavazuj dál ono to pak poznáš, až bude malý připravený spinkat navolno. A můžeš to taky vyřešit nějakým spacím pytlem, ať není hned úplně navolno.

milmic
19. zář 2011

Já se tiše hlásím k tomu, že moje malinká spí zavázaná do dneška - 8 měsíců. A nevypadá, že s tím chce přestat.
Přřes den spinká zavinutá ve velké plence a aj tak musím přidržet ručičky, protože se umí vyhouskovat. V noci spí pevně svázaná v plence a zavinovačce. 😒
Jsem z toho už upřímně nešťastná, ale jinak prostě nespí. Bez housky neusne, snad jedině když usne u prsu, tak položím do postýlky, ale spinkiá do prvního škubnutí rukou. A i ve spánku se potřebuje ujišťovat, že má stále svoje ouško a že dudlíček je taky pořád tam, kde má být...... 😎

Občas zkouším, jestli už to nepůjde bez a stále ještě nejde. 😔

Moje sestra má stejný problém s ročním synem. Jen už jen nedává do zavinovačky, ale přikurtuje ho do golfek a on se nemůže otáček, stoupat atd...

luthien.k
21. zář 2011

@jane78 , to je podle mě kravina, to je jen o tom, že děti reflexně rozhazují rukama a to svázání jim to nedovolí, to by mě zajímalo, kde jsi to četla...

@milmic, v klidu, u nás to bude to samé a s tím prvním to bylo zrovna tak 🙂

jane78
22. zář 2011

no já si to nevymyslela,náhodně na seznamu,když jsem hledala svazování kojenců,svazuju taky a hledala jsem nějaký info. kdy přestat,protože mi jinak malej nespí.Jinak jsem uplně normální.... 😖

jane78
22. zář 2011

@luthien.k je to na seznamu BDSM orientace kde se to v nás bere

luthien.k
22. zář 2011

@jane78 , no jo, to zase napsal nějakej pisálek určitě 🙂 Já tomu tedy nevěřím 😉

apollo11
22. zář 2011

@jane78 To je opravdu relevantní zdroj 😀