Svléká se. Co s tím?

sarana
3. únor 2011

Ahojky, mám 2,5 letou holčičku a už od 1 roku, kdy poprvé přišla na to, jak se dostat z bodýčka, se neustále svléká. Zkoušeli jsme ledacos, ale nic nepomáhá a už nám došly i argumenty a nápady. Jestli má nebo měl někdo podobnou zkušenost a popřípadě nějaký dobrý nápad, který by to pomohl vyřešit, sem s ním 😉

iluss
3. únor 2011

Ahoj 🙂
Jeeee, tak to je téma přímo pro nás! 😀 Moje Luci se přibližně od deseti měsíců neustále svléká. Jakmile jí oblíknu, tak než se otočím, tak už je zase nahatá. Neustále má bosé nožičky, ponožky nebo punčocháče na sobě nesnese dýl jak pět minut. Když jí to popadne, tak se svlékne prostě celá. Dělá mi to i na návštěvách 😀
No zatím jsme nepřišli na to, jak jí přimět, aby zůstala oblečená. Ale asi to má po mě, já se prý jako malá taky pořád svlíkala. Ale naštěstí jsem z toho vyrostla, teď už to nedělám 😀 tedy rozhodně ne na návštěvách 😀 😀 😀

miarosa
3. únor 2011

Tak my jsme na tom stejně, Tomášek se začal svlíkat asi od 9 měsíců a koukám, že ho to asi nepřejde 😀 Doma hodně topíme, protože je neustále nahatej, ale na návštěvách, zkoumá cizí prostory tak ho to zatím ještě nenapadlo 😀

crca
3. únor 2011

Ježíš jako by jste psali o mých dětech 😀 A docela by mě taky zajímalo,jestli někdo poradí 😅 U nás je problém taky v tom,že je zima od podlahy a i když topíme,tak prostě mě to rozčiluje 😒 nohy mají ledové,ale oblíkat to neee 😅 U nás to začalo tak nějak po létě,kdy lítali přes den nahatý a naboso a najednou museli být oblíklí.....už aby bylo léto 😀

lura
3. únor 2011

Ano, už aby bylo léto 😀 😀 😀 . U nás jsou velkým nepřítelem syna (14m) ponožky a tepláčky 😀. V týdnu se díval, jak se mu večer napouští voda do vany a nenapadlo ho nic lepšího, než si svléknout ponožky a hodit je tam 😀. Také je moc rád sundavá a někam zašupuje 😀. Pokaždé, když jde spát přes den, tak je mi jasné, že si svlékne tepláčky i ponožky a bude je házet z postýlky ven 😀.

benjik
3. únor 2011

Naše dělá to samý,ale občas se zkusí zase i obléct. asi je to normální průběh nějaké vývojové etapy či co a nic s tím nenaděláme.

myska
3. únor 2011

Dcera to taky dělala, už nedělá, takže vás jen uklidním, že z toho děti vyrostou. 😉 U nás taky nic nazabíralo...

jitulisek
3. únor 2011

Já osobně s tím zatím zkušenost nemám a doufám,že mít nebudu 🙂 Ale sestřina dcera to dělala kolem roku a půl taky. Pořád se svlékala a říkala: "Nahá". Ale opravdu to přešlo samo. Sestra jí prostě nechala, ať chodí nahá a ono jí to prostě potom přestalo bavit. 🙂

esterka610
3. únor 2011

Kuba se taky svléká 😀 ponožky, triko, tílko ,naučil to i ségru, ta si aspon nechává ponožky a triko. 😅 Neřeším to, neteř to dělala taky a přešlo to. 😉

@crca ahoj, zase stejný problém??? 😀

vean
3. únor 2011

tak my se take pradavame....a o letu ani nemluvne......ustrojime,mame na sobe obleceni,a pak ,dyz se nedivam,obleceni dole,naucili jsme aspon navlekat,nosit ponozky,nekdsy si necha dceruska na sobe i tricko....kdyz je zima v zime topime,tak je teplo a v lete je pak take teplo a co jsem slysela hodne deti se svleka....a hrozne radi se koupeme ve vode.....

crca
4. únor 2011

@esterka610 😀 ale je to děs,bodyčka ještě nějaké máme,ale chci je už rušit a když jim dám jen triko do punčošek,nebo tepláky a ponožky,tak jsou za chvíli bez 😠 Jsem už říkala,že je budu omotávat izolepou abych aspoň oloupala brambory na oběd 😀

lura
4. únor 2011

@crca 😀 jojo, asi je budem dávat je do skafanru 😀

smecka
4. únor 2011

U nás to samé v bleděmodrém. 😀
V polovině případů pomáhá, že jí dávám vybrat, které ponožky, které tričko, které tepláčky a pak jí chválím, jak jí to strašně sluší a jak dobře si vybrala.
Někdy, že vidí a řeknu jí, že mám taky tričko, tepláky, kvůli ní si nandavám i ponožky 😀 a nesvlíkám se.
.... ale ponožky nandavám, řekla bych, tak 30x za den. 🙄

sarana
autor
4. únor 2011

Tak to jsem ráda, že nejsme s tímto problémem nějak výjimeční 😀 Vím, že to děti v tomto věku dělají, ale nečekala jsem, že s tím budem bojovat už rok a půl. Už mám taky pocit, že bude nejlepší rezignovat a čekat až ji to přejde.
Od jedné známé se jedna z dvojčat zas nechtěla obouvat a ta to teda vyřešila tak, že ji nechala jít bez bot. Prý od tý doby není s obouváním problém, jelikož byla v tý době venku docela zima a mokro 😀 Jenomže je to trochu jinej případ. Luci s oblíkáním na ven problém nemá, jen po doma nevydrží oblečená. Na návštěvách se vyslíká jak kde. Asi tak - jak se jí to někde poprvé dovolilo, tak to dělá. Tak jako u všeho 🙂

blandik
4. únor 2011

@sarana - u nás to je taky, sice v obdobích, je to kluk...ale co znám lidi s batolaty, tak je to u všech...Já bych ji prostě nechala, je v tom nějaký problém? Možná to dělá ve větší míře právě proto, že to vzbuzuje u vás pozornost...chce to zareagovat nějak úplně jinak, podle mě to ignorovat..a při oblíkání ji dávat více na výběr, aby si mohla vybrat ze dvou možností, co si může oblíknout a pak bych ji nabídla oblíkání a svlíkání panenek...

sarana
autor
4. únor 2011

U nás bych to spíš viděla na upoutávání pozornosti. S oblečením jí na výběr dávám (už i na nákupech), sem tam si vybere i sama a obleče se, ale jen kalhotky a košilku. Co se týče panenek, tak nesnese, aby byly oblečený 😀 Asi ano, bude nejlepší to ignorovat. Zkoušeli jsme už opravdu všechno. Třeba na to přijde sama, že není příjemný mít studený nohy 😀 Přestěhovali jsme se teď totiž z bytu do domku, takže je chladněji.

blandik
4. únor 2011

@sarana - takže pokud to dělá na upoutání pozornosti, tak určitě si toho přestat všímat ve smyslu kritiky...ale podle mě klidně můžeš říct - vidím, že ti je teplo, že jsi se svlíkla...až ti bude chladno, pomůžu ti se obléct a s tím bych ji nechala...občas možná říct, máš chladné ručičky, můžeme se obléct...ale fakt jako šafránu...jakoby sis představila, že je to tvoje návštěva, bez nějaké direkce, příkazů nebo komentářů...(že už zase, obleče se, je ti přeci zima...nejlepší je nechat to na dítěti). tak jak děti, když nemají pohodu u stolování a jsou nuceny k jídlu, můžou začít jídlo používat jako nástroj, stejně tak vaše dítko mohlo začít toto používat jako svůj nastroj pro přitažení pozoronosti, boj o moc, provokování maminky k reakci...ale jak tady asi skoro všechny mamky napsaly, progíhá u nich něco podobného, jen u vás to asi díky vaším reakcím trošku přerostlo...jak se ji přestane dostávat očekávaných reakcí, tak s tím po čase přestane...předpokládám...Já malému hodně říkám, když si hraje - že tady je koberec a na něm je tepleji, tak se tam pak přesune a hraje si tam /ale u nás to svlíkání nebo odmítání se obléct probíhá jen, když na něj příjde vzdor...ale to pak býval i půl dne bez oblečení.../.

dadous
4. únor 2011

tak my si zatím slíkame jen ponožky, a to pořad, normalně když stojí tak během vteřiny si přišlapne špičku fusky a je dole 😠 vubec nevím co s ní 😖 s punčoškama děla to samy 😠 takže ma věčně vytahany chodidla 😠

sarana
autor
5. únor 2011

@blandik Díky za rady, pěkně jsi to vystihla. Člověk si to ani kolikrát neuvědomí a neumí to sám pojmenovat, když už je z toho "zoufalej". Musím přiznat, že i v jídle (jak se zmiňuješ) jsme měli podobnej problém. I když si myslím, že jsem ji až tak nenutila. Ale člověk se kolikrát víc zaměří na rady ostatních než na potřeby svýho individuálního dítěte, navíc co se týče toho jídla, tak i doktorka nás honila, co už by kdy měla jíst...
A s tím nabízením oblečení to taky zkouším, sem tam sáhnu na ruce či nohy a řeknu, že je má studený, nabídnu pomoc, jak píšeš. Poslední dobou ji samotnou posílám do skříňky pro oblečení. Jen jí nabídnu, že si může cokoli vybrat. Trochu to pomáhá, ale většinou pak přijde manža a už do ní jede, proč není oblečená a ona za mnou potom přijde úplně nahatá, nemá ani ty kalhotky a košilku 😀 Takže jsme zas na začátku 😀 Ti chlapi... 😒 😀

martulikk
9. únor 2011

jé, bezva téma 🙂 u nás se svlékaly nejdříve ponožky... ani už nevím, kdy to začalo, ale drží se to stále 🙂 pak se přidaly svetříky... jen co ho zapnu, tak už rve knoflíky, ach jo... no, co nadělám, prostě zapínám zpátky... ale poslední 4 dny mě vítá nahatá holčička v postýlce a tím nahatá myslím i bez plíny 😅 naučila se rozepínat si pyžámko a zkouší to už i večer 😖 včera jsem to vyřešila tak, že jsem jí pod pyžámko dala ještě body-tílko (zapíná se mezi nožičkama), takže ráno měla na sobě aspoň to a tu plínku (hurá!)... bylo štěstí, že postýlka to přežila v suchu 😅 zatím si s tím teda fakt nevím rady, budu doufat, že to prďolku přestane bavit... nebo z ní vyroste striptérka 😀

sarana
autor
22. únor 2011

My teda hlásíme úspěchy. V našem původním bytě nešlo regulovat topení a bylo pořád přetopeno. Člověku to možná ani nedojde, ale teď jsme v domku, kde se to regulovat dá a hodně to pomohlo. Asi se opravdu svlékala, protože jí bylo vedro. Protože teď se oblíká i sama a dokonce na noc vyžaduje ponožky a TO TU JEŠTĚ NEBYLO 😀
Přispělo i to, že jsem ji opravdu nechala, ať si chodí jen v košilce a kalhotkách a taky hodně pomáhá, že ji nechávám, ať si sama vybere oblečení a sama si je i obleče a pomůžu jí jen tehdy, když chce.
Přeju všem taky úspěchy! 😉

martulikk
25. únor 2011

@sarana když naše malá je o rok mladší než vaše 😉 spíme s otevřenou větračkou, takže na spaní máme chladno... malá neumí spát pod dekou, takže když se svlékla, byla celá ledová (ne jen studená) ☹ no, ten fakt, že se svléká jsem zatím nevyřešila, ale spaní v oblečení ano 🙂 prďolka prostě dostala bodyčko, které se zapíná mezi nožkami a kalhoty od pyžámka (ty si sundat neumí) a k tomu ponožky... ty sice sundá, ale obléknu jí je zpět, když usne 🙂

evulka25
19. zář 2011

Tak my řešíme doma právě to samé ☹ Ráno ho obleču a než se otočím je nahý. Nepomáhá po dobrém ani po zlém :( já už nevím co s ním 😠

dancaaadel
1. únor 2012

tý jo 😀 no my máme podobný problém,ale vzhledem k tomu,že se nám ještě nechce chodit na nočník je to složitější. Kdy ráno vtávám dřív než malá tak po jejím probuzení jí najdu nahatou 😀 a celá postýlka je mokrá 😒 Celý den je to pořád to samé dokola oblíkání z mojí strany svlékání z její 😀 a s nočníkem je to asi tak,e si na něj dvěstě krát sedne asi tak cca na 5 sekund vstane a odjede,když jí tam držím tak taky žádná napln' do nočníku,zvedne se,odejde někam za roh a tam spáchá potřebu.Takže by mi ani to svlékání nevadilo pokud bych posléze nemusela chodit a utírat louže a tepovat pokakaný koberec 😀