Syn 2,5roku se pokakává i počůrává. Co s tím?

kulihrasekzeleny
29. zář 2019

Syn je uz vice nez 2mesice uplne bez plen. V noci take. Za ty dva mesice se v noci pocural asi 3x. Jenze pred 14ti dnema (tyden pred pozdejsim nastupem do skolky) dostal prujem. A ja mu dala plenky na 3dny. Potom byl zdravy. Jenze nasledujici den chtel opet plenu. Rekla jsem ze neni. Uz ji nevyzadoval. A od te doby nechodi kakat na zachod ani na nocnik. Vzdy se pokaka do slipu. Uz jsem zkousela vse mozne slibovat, vyhrozovat a nic! Jeden den to zadrzuje a druhy den se toalne z...re. Kdyz se mu chce rika, ze ho boli brisko. Ale na nocink nejde :( samozrejme se pokakava i ve skolce. A taky se i v noci pocurava :(( za tech 14dni jsem uz asi 5x prala periny. Na vsechno mi zacal rikat NE. Takze nevim jak ho pred spanim prinutit se vycurirat. Pocura se vzbudi se, ja ho prevlecu a kdyz se vzbudi nad ranem, tak uz vyleze a jde se vycurat. Nemate prosim nejakou radu co s tim???? :( myslim si, ze ma nejaky psychicly blok. Ale jak mu mam pomoct? :((( Myslite, ze se to brzo zlepsi?

ilona87
29. zář 2019

Některé děti se bojí ve školce říct, že potřebují na záchod :-/ Jestli ho ta školka něčím nerozrusila.

kulihrasekzeleny
autor
29. zář 2019

@ilona87 pani ucitelka mi rikala, ze ji rekl ze chce. Ale nic tam neudelal. A kdyz sel zpatky do tridy tak se po... :((( jenze, kdyz on nekaka ani doma. Uz 14dni se pos..va a to kdekoliv i venku. Vzdycky rekne jak uz je pozde. Protoze to zadrzuje co nejvic to jde :(

ilona87
29. zář 2019

Nepospichala třeba na něj paní učitelka? Můj syn tam sedí klidně i 10 minut někdy ☺️ a jestli nad ním stala... To bych se nevy... ani já.
Zkus se ho ptát průběžně během dne, říct, že má čas, že si může v klidu dojít.

veronikav31
29. zář 2019

já si myslím, že je to tím nástupem do školky, hrozně brzká doba mezi odplenkováním a nástupem do školky

martt
29. zář 2019

@kulihrasekzeleny Myslím si, že to je takové období. Můj syn ho mel také. Krásně chodil na nočník i na zachod. A najednou se začal pocurava a pokakavat. Na zachod chodit nechtěl ani na nočník. V tu dobu jsme to zkoušeli vysvětlovat, hrou i mu za to vynadat. Nic nepomáhalo. Asi za měsíc a půl se to zase srovnalo. Pokud vám na vse říká ne. Tak si myslím, že má zrovna období vzdoru a zkousi co může a co ne. Nastavte nějaké hranice a musíte vydržet má to každé dítě, některé min některé víc.

svetlanalana
29. zář 2019

Videla bych to jako reakci na stres ze skolky. Raduy nemám

kulihrasekzeleny
autor
29. zář 2019

@ilona87 to nevim jestli pospichala. Ale ja mu rikam cely den jestli nechce kakat a nic. Rekne, ze NE nechce. Pak zacne zas to svoje, ze ho boli bricho a pokadi se :( psala jsem, ze uz jsem zkousela vsechno mozne. Slibovala hory doly a nic. Zadna zmena za tech 14 dni 😭

kulihrasekzeleny
autor
29. zář 2019

@svetlanalana psala jsem, ze se to stalo uz tyden pred nastupem do skolky :( ted tam chodit teprve tyden. Cela situace trva uz 14dni 😭

kulihrasekzeleny
autor
29. zář 2019

@veronikav31 ale stalo se to uz tyden pred nastupem do skolky. Od te doby co byl nemocny

kulihrasekzeleny
autor
29. zář 2019

@martt dekuji vypada to na stejnou situaci. Tak snad to prezijou i ve skolce ty jeho nehody :(

kulihrasekzeleny
autor
29. zář 2019

Pani doktroka mi tenkrst pri kontrole rikala, ze deti si hrozne rychle zase zvyknou na tu plenku. Ze to je vlastne moje chyba, ze jsem mu ji dala. Ale jak jsem to mela vedet :( a mam to zkouset formou odmen. Akorat to nezabira 😭

kizii
29. zář 2019

@svetlanalana Taky si myslim..

martt
29. zář 2019

@kulihrasekzeleny Tohle si vůbec nevycitejte. Jestliže měl průjem, tak plenka je lepší varianta. Nam plenku v době průjmu dokonce doktorka sama dala, když jsne u ní byli na vyšetření se starším synem když mu bylo 6 let. A mladší, když měl teď prujem tak jsem mu chtěla dát plinku a vůbec už ji nechtěl a je mu 3,5 roku. Chce to čas a vydržet.

katrad77
29. zář 2019

@veronikav31 taky mě to napadlo, sama mám tři děti od 1,5roku bez plen a do školky šly v 2,5letech všichni a bez problémů. Chce to čas a trénovat doma v klidu 🙂

veronikav31
29. zář 2019

@kulihrasekzeleny to,že se to stalo před nástupem do školky s tím může souviset-stres.každé dítě to může mít jinak, někdo se může bát učitelek,někdo nového kolektivu,dalších dětí,strach být bez maminky v cizím prostředí.pro nás třeba banalita,ale pro děti je to jiné

cilkat
30. zář 2019

Myslím, že je to opravdu psychické, že "bez pleny to nezvládne". Pokud vám nevadí krok zpět, zkuste, když začne tvrdit, že ho bolí břicho, fakt buď dát plenu, ať se pořádně vyprázdní do ní a neukakava celý den, nebo někomu stačí dát tu plenu na dno nočníku... Ostatně mluvíte celou dobu o záchodě, některé děti bez potíží kakaji na nočníku, ale na WC to nezvládnou (nemají bříško "smáčklé" nozickama a nezvládnou tak uvolnit konečník), tak možná zkusit nočník. (Že ho ve školce nemá, bych řešila až v době, kdy to půjde bez potíží doma.)

kulihrasekzeleny
autor
3. říj 2019

Tak hlasim, ze uz 3ti den si rekne sam, ze chce kakat na zachod. Na noncik uz nechce. Dalo mi to zabrat. Priznam se, ze jsem mu za to slibila kindervajicko. Neslo to hned. Vztekal se ze chce vajicko a kakat ne. Druhy den uz byl nahnuty, ze vazne pujde, protoze vajicko bylo lakave. Ale zase se potentil. No a treti den, opravdu sel na velky zachod a rekl mami kakat. Samozrejme chtel to vajicko :D Dneska a vcera uz sel i bez kinderka 🙂 jedine co mu zustalo, ze chce kakat i venku do travy. Takze sbiram bobky, po nasich psech i po malem 🤣 Takze vsem dekuji za odpovedi