Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Syn 21 měsíců neposlouchá

ancickahyksova
16. led 2017

Ahojky všem.Mám dotaz.V prosinci se nám narodila dcera a od té doby je syn uplně jiný.Neposlouchá,když ví že dělá něco co nesmí tak ještě provokativně na mě kouká a jde a udělá to.I přes to,že mu řeknu ne.Myslím si že je to tím,že žárlí na malou,ale zase když pláče tak jde hned k ní,pusinkuje ji,hladí ji atd...Pravda je,že když jí mám v náruči,musí syn hned taky.Já vím že je to normální,ale kolikrát dělá věci co jsou vážně nebezpečné,třeba že leze na stůl,židli a tak.Několikrát jsem mu vysvětlovala,že to nesmí dělat,že bude jinak ,,bolí´´,zkoušela jsem mu lehce plácnout přes zadeček a ručičku,ale na nic nereaguje.Prostě jde a udělá to znovu.Tak se chci zeptat,jestli má někdo zkušenost? Jestli je to zrovna nějaký vzdorovací období nebo žárlivost? Děkzuji za reakce

ancickahyksova
autor
16. led 2017

A to ještě musím dodat,že když mu řeknu nedělej to,začne se bouchat rukama do hlavy,zasměje se a pokračuje.Bohužel někdy mám pocit,že mi bouchnou nervy.Navíc když se do toho přidá malá,je to fakt nářez :D

lv
16. led 2017

Ano, žárlí - když leze na stůl, MÁ tvou plnou pozornost, i když negativní. Jo a taky leze do období vzdoru, kombinace zapeklitá.
On se zlobí na vás, ne na miminko, vás má méně..

ancickahyksova
autor
16. led 2017

Tak to jsem zvědavá,kdy žárlit přestane.Je to vážně vysilujici,kolikrát ani nemůžu v klidu malou nakojit

lv
17. led 2017

@ancickahyksova no, neuklidní tě, že cca za půl roku..a kolem 3-3,5 přejde vzdor.

oplatecka
17. led 2017

@ancickahyksova Bude to kombinace obojího. Žárlí na sestřičku, vadí mu, že už není jediný, kdo má tvou pozornost... A to, že neposlouchá, je v tomhle věku úplně normální. Můj syn je stejně starý jako tvůj a sourozence zatím nemá. Mám pocit, že většinu dne jenom vysvětluju, že to a to nemá dělat, že může spadnout a zranit se... Rozumí moc dobře, všechno odkýve, ale stejně si dělá, co chce 😀

ancickahyksova
autor
17. led 2017

@oplatecka to samé je i u nás..kouká,odkyve a v klidu jde a udělá to znovu...už aby tohle období přešlo :D

jitavrtule
17. led 2017

žarlit asi žarli, ale tohle vzdorovaci obdobi by stejne prislo, i kdyby byl jedinacek. nase pide melo 20 mesicu ted nedavno, zarlit nema na kojo a je to jak pres kopirak. prvni vzdor, holt musime vytrvat a prezit, oni z toho vyrostou 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli