Syn 28 měsíců nechce vůbec spát

anetacizkova239
25. led 2019

Ahoj všichni chtěla jsem poprosit o radu protože už jsem opravdu zoufalá syn 28 mesicu mi nechce vůbec spát odpoledne už spí jenom nekdy a když nespí vůbec usne mi třeba v 8 ale vzbudí se za dvě hodiny a mam ho třeba do 3 do rana jinak když spi odpoledne usíná okolo 12,1 jak kdy a pak večer usíná okolo 11,12 takže nemám vůbec čas na sebe děkuji 😏😘😥

adelka951
26. led 2019

Kolikrát denně chodíte ven, na jak dlouho, co tam děláte?

mates133
26. led 2019

Svagrova mela se synem totez,pomohla az skolka,tj.zavedeni pravidelneho rezimu.Prestat vstavat rano pozde.Nektere deti proste rezim potrebuji..

ladyhacek
26. led 2019

Kdy vstávate? Co celý den děláte? Je dostatečně vytížený? Nebo nemá toho zase moc i mox vjemů škodí!
Pouštite TV jak často jak dlouho? Před spaním? Pro děti je to "zátěž" někdo nezvládne zpracovat tolik informací. Na spánek má vliv spoutu okolností, někdy to tak tak děti mají, ale v zásadě to chce pravidelný režim, denní rituály.....

neomenia
26. led 2019

Co cukr? Kolik sladkosti denne?

kittyy17
26. led 2019

@anetacizkova239 natvrdo ho večer a v noci přinutit ležet v posteli. Můj starší to taky dělal v tomto věku, večer neustále lezl ven z postele, čilý jako rybička, že spát nepotřebuje. Pomohla až výhrůžka, že dostane na zadek, jestli ještě jednou vyleze, a taky že dostal... Půl hodinky se placal v posteli, zpíval si, hrál si s plyšákem, ale musel u toho ležet, a nakonec usnul. Musel tam být sám, jakékoliv pokusy o uspání vedly jen k tomu, že po mně začal skákat a rozdovadel se....

kittyy17
26. led 2019

@anetacizkova239 můj syn je typ dítěte, které s rostoucí únavou více běhá, je nezastavitelný, neposlušný, mrzutý, ubreceny, ale do postele za žádnou cenu nepůjde. Jediné co na něj platí je večerka

kittyy17
26. led 2019

Před osmou ovečky na Decku a spát

kittyy17
26. led 2019

A po obědě mu řeknu, že nemusí spinkat, ale musí ležet a odpočívat, může si vzít i hračku, ale musí u toho ležet. Za patnáct minut je tuhý. Má 4,5 roku

kittyy17
26. led 2019

A ještě jeden poznatek. Musel jít spát, když jsem na něm viděla první známky únavy. Jinak tu únavu překonal a už neusnul. Takže oběd v jedenáct, ani o minutu později. Funguje mi to takhle i u mladšího 26 měsíců, když se oběd zpozdí, buď nechce obědvat vůbec a jde spát, nebo to překoná a vydrží do večera...

bayt
26. led 2019

Já jsem v tomto věku už přes den nespala - jestli ti při denním spaní usíná tak pozdě, už bych to spaní přes den úplně zrušila. Pořádně bych ho utahala, nějaký sport atd. A ráno natvrdo budíček třeba v sedm, aby si zvykl prostě nejpozději v osm spinkat.

antoinet
26. led 2019

Syn měl v tomto věku taky krizi, museli jsme natvrdo vstávat každý den v 6:30, bez výjimky. Pak jsem ho na hodinu vzala do kočárku od 11ti do 12ti (kupovala jsem kvůli tomu na bazaru velký kočár a fusak🙂) a večer v 8 lehnout, ležela jsem s ním, ale musel být v klidu a potichu.
Trvá to tak 14, než si dítě nastaví nové biorytmy. Ale je vyloučené, aby dítě, co potřebuje méně spánku, spalo dlouho ráno a brzo večer, to si budeš muset vybrat🙂

antoinet
26. led 2019

A jak tu psaly ostatní - vyloučit cukr, televizi, večer brzo koupel, třeba v 6 začít s večerními rituály, čtení knížky apod., přidat pohyb venku bez ohledu na počasí.

ladyhacek
26. led 2019

Jo a před spaním klid. Ne těsně před spaním běhat venku.
Večer pexeso, čtení, povídání... Klid....

Syn má téměř 4roky režim jsme museli nastavit vstává v 6:30 (6-7 h jak kdy) pak jdeme do školky. Ve školce usíná na 12:30 doma 13h . Budíček 14:30-15h
Večer v 17:30 jsme už doma. Stavíme puzzle, pečeme buchtu, nebo mi pomáhá s večeří, 18:30 večeře, 19h koupání 19:30 v posteli a v 20-20:30spi když náhodou nespí po obědě dávám spát o hodinu dřív

anetacizkova239
autor
26. led 2019

@adelka951 chodíme každý den ale teď jak je zima nechce mi skoro vůbec chodit jen se vozit v kočárku

anetacizkova239
autor
26. led 2019

@neomenia jednu sladkosti denne ráno jeden čaj jinak voda

anetacizkova239
autor
26. led 2019

@ladyhacek vstáváme jak kdy podle toho v kolik usne většinou kolem půl 8 dostatečně vytíženy je tv pouštím casto

anetacizkova239
autor
26. led 2019

@bayt děkuji za radu odpolední spanek už jsem zrušila 🙂

anetacizkova239
autor
26. led 2019

@ladyhacek jenže kdyz mi usíná tak pozdě jsem pak úplně ko tak já sama se budu muset přinutit vstávat😃

klea81
26. led 2019

Dcera odpoledne nespala od 1,5 roku.

klea81
26. led 2019

@kittyy17 proč musí ležet a odpočívat? Dcera nespala od 1,5 roku a nechala jsem to na ní

anetacizkova239
autor
26. led 2019

Možná to bude ale i tím že odbouráváme dudlik

lucifux
27. led 2019

Mám podobný problém. Syn musí ráno vstávat nepojzději v 7. Jinak je celý den úplně na pytel. Jakmile spí ráno déle, po obědě už nechce, celý den prořvaný, absolutně nic se s ním nedá. Večer tedy usíná už kolem půl osmé. Většinou budíček v 6:30, nasnídat, převléct, zuby vypucovat, na chvilku si jde hrát, pak ven, oběd nandavám na půl dvanáctou. Spinkat musí chodit o půl jedné, jinak už je pozdě. Stává 14:30-15:00, svačina a zase ven. V 18 večeře, 18:30 vana. Na chvilku pouštíme krtka. Takhle většinou kolem 20 spí. A já vařím na následujicí den, abych se mu mohla věnovat. Je mu 27 měsíců, musí mít režim jinak je to celý den na bednu.

puhelin
27. led 2019

@anetacizkova239 Muze byt rozblazneny z televize, ma moc energie. Hlava nepremysli, nezamestnava se uzitecnymi vecmi.
Dcerka ma 22 mesicu, doted jsem uspavala u kojeni, ale jsem tehotna a pomalu kojeni omezuju. Uspavam ji ted u pohadky. Je videt, ze je unavena, ale sama neusne, chce byt se mnou. Mne to nevadi, prectu jednu, max dve pohadky a pri te druhe uz spi.

kittyy17
27. led 2019

@klea81 protože když po obědě nespí, kolem páté odpoledne je protivný a nedá se s ním vydržet.