Syn často brečí. Co mám dělat, aby neplakal?

pavlina05
25. črc 2008

Ahoj holky!!!
Máme doma 6 týdeního chlapečka. Je to náš andílek. Ale někdy, když se rozhodne plakat, tak je to k nevydržení... ☹ ☹ ☹
Někdy nás trápí prdíky, jindy asi nějaký splín.
Cvičíme, masírujeme, podáváme kapičky, třešně na bříško.....
Co pro to děláte vy aby neplakli ty naši andílci?

pavlina05
autor
8. srp 2008

Holky u nás se to stabilizovalo, noci jsou opravdu klidné. Ty dny jsou bouřlivější.

bramburka věříme ti. Musíme věřit, jinak se zblázníme

agatka77 😉 , dělám to tak pořád. Sice to vypadá drasticky, ale Ája je tak opravdu klidnější aspí moc dobře 😉

Podržte se...malej má 5930g!!!!!!!!!!!!
Za 14 dnů přibral 900g!!!!!!!!!!!!!
To je jak v pohádce O nenasytném kuřátku!On nás za chvíli sní!!!!
Je v pořádku, vše ok..prostě víc jí. A to mi tady holky radily,jestli nemám málo mlíka
no prý se to časem srovná, že mu nemám dávat častěji jak po 2 hod a kojit né déle jak 20 min. No tak to dělám!
A dr, říkala, že s takovou váhou a přepapáním by mohl spávaz i 7 hod vkuse přes den i noc.....no tak mu budu asi muset domluvit ...to by se mi také líbilo.
Jen mě mrzí, že to není takové to malinkaté miminečko, je to Otesánek, Syslík!!!!
No hlavně že prospívá!

Jinak začnu dávat ty probio. kapky. Prý je to stejné jak na Slovensku tak u nás
😉 takže od 1 měsíce věku 😉

agatka77
8. srp 2008

pavli:tak to je super a probiotické kapky nám taky hodně pomohly.sice jsou drahé,ale pro mimi vše.a náš ondra má za týden 6 měsíců a má 9kg,tak si z toho nic nedělej,my taky přibírali hrozně moc,ono se to pak zpomalí,ale někdy mě z něho bolej záda 🙂

přes den jsem celé tři měsíce furt jezdila ven s kočárem,doma mi nespal vůbec.a teď se to otočilo, v postýlce spí i 2,5 hodiny a v kočáře vůbec 😖

kryserka
8. srp 2008

pavlina: my máme dneska sedm týdnů a ve středu jsme mělo 5230g, taky malej otesánek 🙂 Taky jsem měla strach, jestli nemám málo mlíka, kojila jsem i pětkrát za noc, prý to byl růstový spurt, teď už je to zase lepší.

agatka: za jak dlouho užívání vám ty kapičky pomohly?

pavlina05
autor
8. srp 2008

kryserka díky. 😀 No jo, Otesánci naši 😀

kryserka
8. srp 2008

pavlina: jak byl Alešek veliký při narození?

majana
8. srp 2008

tak to jste hustý,můj malej má ve 3 měsících 5780g 😀 ach jo,doufám,že to dožene 😕
oni prý děti nejvíc přibírají ve spánku a malej přes den moc nespí.....ale to pak Pavli Ája asi roste aji beze spánku.....no jak by asi vypadal,kdyby hodně spal,že 😀

kryserka
8. srp 2008

noo, náš Kuba taky moc nespí, spíš je zázrak, když spí, hodí si vždycky tak patnáctiminutovku a je vyspalý. Teď ho vzal mm na projížďku, tak tady je chvíli klid 😀

majana
8. srp 2008

Já píšu jednou rukou,druhou držím malýho u prsa,tak je klid,ale asi ne moc dlouho🙂 taky má to spaní na etapy to vám závidím,že tak pěkně přibíráte,no třeba se malej taky ještě rozhoupe 🙂 a kolik měříte?

pavlina05
autor
8. srp 2008

kryserka 3430g, 49 cm

majana 😖 tak to už by měl asi 10kilo, ne?

míry nezmám..no posledně 57 cm.
Holky, koukněte na mýho MM, po kom teda to dítě je? (viz albíčko)

muminek
8. srp 2008

Ahoj já dávám malího k prsu a když usne u kojení tak ho brknout nedám jak sním pohnu tak je vzhůru a řve a řve a nemůže usnout. Tak to praktikuju od narození poradila mě to paní v porodnici, že to dělala doma s prvním a zatím to funguje.

pavlina05
autor
8. srp 2008

mumi, já vnoci taky nedíávám odbrknout 😉 Přesně jak píšeš, on se pak vzbudí a je po spaní.

pavlina05
autor
8. srp 2008

Holky, mizím na 14 dnů na chatu. Tak snad až se vrátíme nebudeme uplakánci.,...
Mějte se všechny moc dobře a mimča ať nepláčou 😉

muminek
8. srp 2008

Pavli že máš kam jet to ti závidím taky bych brala i malou chaloupku doma už je to dlouhý chtělo by to změnu přeju krásný odpočinek

pavlina05
autor
8. srp 2008

muminek díky. no 2 měsíce v bytě v Brně vážně stačily 😝 😝 😝
Pa

monkia.pv
8. srp 2008

ahoj holky,tak nam Vaneska konecne usnula!Uff to byl zase den!Skoro cely proplakala a skoro vubec nespinkala!Jenom rano hodinku v kocarku a pak doma asi hodku a pul!Pak uz nemohla zabrat!Tak my jsme taky otesanci-pri narozeni jsme vazily 3100g a merily jsme 49cm a ted v 7 tydnech vazime 4920g a merime 58cm!je vubec mozne aby tak rychle rostla?
Holky placou vam deti i u doktorky?Nase mala tam rve jak tur-nekdy vubec nerozumim co mi doktorka rika!
Pavli jeee ty se mas-na chaticku bych taky jela,ale bohuzel zadnou nemame! ☹ Tak se tam mej krasne a vratte se uz jako neplakanci! 🙂

pavlina05
autor
8. srp 2008

moni, jo řeknu to Ájulovi 😀
No dnes u dr. jsme také křičeli, takže jsem moc nerozuměla co dr. říkala...Ale jinak jsme tam hodní a vždy po kontrle spíme. nejraději bych tam chodila furt 🙂

Tak páček

kryserka
9. srp 2008

pavlina: no, tak to my jsme byli obříci už při narození 🙂 užijte si to na chalupě 😉

monkia: no možný to je, když se tak děje 😉 je fakt, že většinou ty menší děti opravdu rostou rychleji, navíc kolem šestého týdne je prý růstový spurt, tak je Ti tím pravým důkazem 😉

muminek
9. srp 2008

Ahoj holky unás u doktorky je to na obědnání tak chodím tak když Martínek spí abych si s doktorkou pohovořila než nás začne prohlížet to pak řve a řve.

pavlinasp
11. srp 2008

Ahoj Kristy, Probiotické kapky jsou opravdu od 1. měsíce života. Na těch odkazech není nikde zřetelně řečeno, že až od 3. .. To se raději informuj v lékárně nebo na stránkách www.ferring.cz

krista
11. srp 2008

Pavlinasp právě že to je na té krabičce napsáno (na Slovensku), když se na ní podíváš tak je to tam vidět 😉
Ale já nevím, my jsme začli dávat ten Hylak a jsme spokojený, Kristýnka si ještě pořve, ale neřve celý den, je zlatá proti tomu jak to bývalo dřív,ale taky už je to možná věkem 😉 Tak všem přeji pevné nervy a hodně štěstí do toho! 🙂

Pavlina05 užijte si na chatičce 🙂

krista
14. srp 2008

Ahojky, tak jsem tady pělá ódy jak je naše malá zlatá a párkrát jsem teď nedala ten Hylak (doufám, že je to jen tím) a od včerejška od půli dne zase hodně vyvádí 😒 Ty prdíky to je vážně neštěstí, myslela jsem si, že v tohle věku už nám fakt nebudou hrozit 🙄

muminek
14. srp 2008

Ahoj Kristi nás taky dneska něco trápí malej místo aby spal tak řve. A chce se chovat možná je to i počasím. Chtěla jsem se zeptat nevíte od kdy tečou dětem slzy my řvem a stále nic.

krista
14. srp 2008

Mumi tak nám už slzy tečou, ale těžko říct kdy to začlo, protože my máme i zánět v očích, takže nám tečou oči furt a nevím přesně kdy to začly být slzy 😖
Ach jo, to počasí je teda dobrý, u nás to ale můžou být už i ty zuby, dost dlouho už slintá a strká si věci do pusiny, to si zase užijeme, i noc byla "parádní" 😝

muminek
14. srp 2008

Kristi, zubi toho se děsím manžel měl už ve čtyřech měsících tak doufám že nás to potká pozděj ,to počasí je jak na apríla. Martínek po ukrutném boji usl tak snad stihnu aspoň uvařit. 🙂

krista
26. říj 2008

masacek • 1d • Dnes v 10:05
Ahoj,Je tu někdo kdo má stejné problémy jako já?Naše miminko je dost uplakané.Myslím že nemá důvod.A k tomu se nám přidává ještě hysterický řev.Nevydrží nikde sama za chvilku začne brečet.Když ji někam položím tak se na mě směje a je spokojená ale za minutu spustí šílený hysterický pláč který není k utišení.Zkouším ji dát jíst-kojit,chovat,hrát si ale nic nezabírá.Po nějaké době se v náručí zase uklidní.Prostě buď spí nebo řve.Může mi někdo poradit?

pismenka • 1d • Dnes ve 13:28
bohužel ti v tomhle neporadím, ale dnes mě měli takové dopoledne, řvala jako protržená, hlad neměla, když jsem ji vzala do náruče tak se smála, tak jsem ji dala do kočárku ven a tam hajala 4h, asi chtěla spát, tak to tak zkus, třeba je unavená a doma nezabere. Jinak je docela v pohodě.

bobulle • 1d • Dnes ve 14:48
Ahoj Masacku, jj to znám ty první dva měsíce nám Klárka prořvala v podstatě celé, ale zlepšuje se to a teď má už víc dnů, kdy je zlatá, tež těch špatných. Dost často nám histericky řve, když je unavená, ale to paradoxně pak nemůže zabrat. A nebo pokud se nudí. Takže se jí snažím vymýšlet různé aktivity, měním místa apod. Dost často jí sklidní dudlík, miluje TV, ale to se nám moc nelíbí. Myslím, že jí dřív dost trápili i prdíky a to občas začne řvát i kvůli bolení....
A jak Ti Lucinka spinká v noci???

masacek • 1d • Dnes v 15:47
Děkuju za odpovědi!V noci usíná kolem 22h a spí až do 6.3Oh.To je zlatá ale ty dny jsou horší.Máš pravdu bobulle když s ní měním místa a různě se s ní hraje,hopsáme na míči atd tak je hodná a směje se.Ale nikde sama nevydrží.Někdy začne řvát i v náručí když ji jen držím a koukám třeba na TV.Tříměsíční koliku jsme měly ale mám pocit že už hezky prdí.Tak snad se to zlepší až povyroste,jen mám strach aby ji něco nebylo-nemoc.jak jste to bobulle řešily vy?chováte malou?my to nevydržíme ji nechat řvát.

krista
8. pro 2008

theresa • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:31
Ahoj holky, jsem dnes totálně zničená z toho našeho malého protivy. Ráno se probudí a směje se, a pak už to jde od jedné k pěti. Po jídle většinou nálada dobrá a postupně natahujeme, vztekáme se, křičíme. A já si s ním hraji, nosím a nic nepomáhá. Honzík bude mít 4. měsíce za pár dnu a váží 6,8kg, papá Nutrilon 1HA - dáváme 150ml v 5hod., v 9hod., v 12hod. v 15.30hod. a po koupání asi v 19hod. mlíčko s 2 lžícemi kaše. Přibíráme pořád hodně. Já nevím, ale mě příjde, že on je prostě taková povaha, neustále nespokojená, já už jsem z toho někdy fakt nešťastná. A to máme malýho po IVF, je fakt takovej "vymodlenej". Manžel říká, že je taková durďa po mě. Nevíte, čím takové mimčo zabavit, nemáte třeba nějakou osvědčenou hračku u které vydrží? Prosím poraďte.

infinity • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:35
Ahoj Ther. A není jen unavenej? Vypadá to , že spíš čím víc ho zabavuješ, tím víc ho možná zmáháš. A jak spinká?

kalerat • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:38
Thereso a to malý začal být až teď protivný?
Je možné, že mu třeba rostou zoubky. Ono je těžký radit. Co třeba nějaká hračka, která hraje.
Koukám, že jsi z Brna 🙂 Já taky 🙂

theresa • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:41
Holky, je takový hned od začátku. Teda začátek byl strašněj, to jenom řval, jedl a spal. No a s tím spaním je to tak, že spí krásně. Večer dáme do postýlky a do půl hodiny tuhej, žádnej řev, on už se tam vyloženě těší. A přes den, mám třeba židli u postýlky a hrajeme si a jak vidím, že má menší očička odcházím a zapínám chůvičku a krásně usne. Pak se probudí a je řev, řev, a řev, chvilku hra. Pak jdu s ním do zrcadla, řve, začnu dělat blbosti a on se začne smát. No připadám si jak cvičená opice. Je to prostě rozmar. Někdy přitahuji očima hodiny, aby jsme už koupali a šel spinkat. Je to fakt náročný. I moje mamka byla z něj v šoku, z toho jak řve, jenom tak.

theresa • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:42
Dneska ve vaně, jsem ho nenechala žužlat si ručičku, aby si nezvykal, hned se vztekal a byl řev. Tak já nevím, nechat ho tu ruku žužlat?

belunka • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:48
Ahoj, malý dětičky si žužlaj ručičky, to je normální, nebuď na něj tak přísná, vždyť je to tvoje miminko, každej si od malička žužlal ruce a děláš to teď? neděláš a já taky ne, tak ho nech žužlat, zabaví se a bude klidnější... 🙂

theresa • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:50
belunka, díky za radu. Já opravdu někdy nevím, co dělat. Tak ho nechám, třeba bude klid. Já ho spíš nechci moc rozmazlovat, snážím se mu věnovat, když má dobrou náladu, jak si něco vykřičuje, tak někdy dělám, že siho něvšímám a on přestane a najednou si hraje. Příjde mi jako takový malý vyčuránek.

andy80 • 2d • 1. prosinec 2008 ve 21:53
thereso: ručičku mu rozhodně nechej žužlat, žužláním rukou děti poznávají svět. Nezkoušela si nějaké hračky, jakože hrazdičku, chrastítka, kousátko. Zkus mu dát na zem deku, kolem něj nějaké hračky, ne moc, abys ho nepřehračkovala a zkus ho nechat chvilku samotného. Třeba chce být chvilku sám. Hele a ty už dáváš kaši, vždyť malému ještě nebyli 4 měsíce!?! Dáváš mu vodu nebo čajík? Nemá žízeň. Některé děti na UM vyžadují pít i něco jiného. Nebolí ho bříško? Může to být spousta věcí a takhle těžko radit.

kalerat • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:53
Thereso Kuba si taky žužlá prstíčky. Občas mu to vyndám, ale nemůžu ho pozorovat a být s ním pořád, takže je tam určitě cpe 😀
Chápu, že když brečí a ty nevíš jak mu pomoci, tak jsi z toho akorát nervozní. A netrápí ho třeba prdíici?

belunka • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:56
buď v klidu, důležitý je, aby věděl, že ho miluješ nade vše, řiď se instinktama a ne tím, co je kde psáno (nebo ne tolik) já dělala samý "chyby" uspávala jsem Míšu u prsa třeba a teď? prostě jsem si řekla a dost, normálně jsem ho nakojila, vykoupala a dala spát, první den hodinu brečel, než pochopil, že dobrou noc znamená dobrou noc a teď usne jakmile ho večer položim a spí až do šesti do rána... takže se uvolni a neměj tolik strach že uděláš něco špatně. důležitý je že to uděláš s láskou, takže ho klidně uspávej u prsa, nech ho ať si žužlá prstíčky a tak.... prostě až přijde ta správná doba, tak se to odnaučí.

kalerat • 1d • 1. prosinec 2008 ve 21:58
belunko naprosto s tebou souhlasím 🙂

theresa • 1d • 1. prosinec 2008 ve 22:00
Deku jsme na zemi měli, spíš brečel, protože to byl na něj moc velký prostor, hračky jsem mu tam taky dala a ležela tam s ním, ale nelíbilo se mu to. Kašičku dáváme a malýmu vyhovuje, kaká krásně. Jinak nás ze začátku trápili prdícky, teď malej prcá jak kulomet a řekla bych, že prdíci už nám tak zabrat nedávají. Pořád dostává Baby Calm. Čajíček vařím, jeden čas pil krásně, teď prostě pít nechce, zkouším dávát po lžičkách ale prská to ven, prostě to zase z ničeho nic nechce a pak třeba jednou za týden krásně čaj pije. Holky to je fakt rozmar. Moc děkuju za všechny rady, ráda to s někým proberu, protože to se člověku hned otevřou oči a napadnou ho nové věci.

andy80 • 2d • 1. prosinec 2008 ve 22:05
thereso: ono toho takhle moc poradit nejde, každý mimčo je jiný, já to vidím, že dcera je naprosto jiná než syn. Syn byl pohodář, moc nevyžadoval pozornost a hodně spal. Začal sedat a lozit v 8 měsících. Malá je akční, vyžaduje hodně pozornosti spí sice taky dobře, ale přeci jen o hodně míň než syn, začala lozit v 5 měsících a 3 týdnech a sama si sedla v 6 měsících. Takže jediný co poradit, hoď se do pohody, když budeš v pohodě ty, bude i malý a snaž se to vydržet, ono to přejde. Občas dej malého na chvíli někomu pohlídat a ty si oraž, načerpej novou sílu a pak hurá zpátky. Drž se.

theresa • 1d • 1. prosinec 2008 ve 22:09
Holky přesně tak, já už fakt potřebuji orazit. O víkendu jdeme na padesátiny tchána, máme hlídání, tak už se těším, že zase vypadnu mezi lidi.

belunka • 1d • 1. prosinec 2008 ve 22:11
já asi theri chápu, že tím že je "vymodlenej" že to bereš trochu jinak než my, co jsme chtěli mimčo a do třech měsíců plakali radostí na dvěma čárkama, ani se ti nedivim, nedokážu si to úplně představit, ale je fakt, že se musíš trochu uvolnit, už ho máš a je jenom tvůj, hraj si s ním, a když se bude vztekat, tak ho prostě nech vyvztekat, jsi jeho maminka a musí vědět kde má hranice, i tak bude vědět, že ho miluješ, jen tě nebude ovládat... hlavně kdyby něco, piš sem, a jak jsi psala, uvidíš jiný názory a bude ti líp....jsi určitě úžasná maminka...

martimarti • 1d • 1. prosinec 2008 ve 22:12
Thereso, nevím jestli mohu radit, sama nemám zkušenost, ale slyšela jsem, že existují tzv.koliková miminka. Nedávno jsem četla v sobotní příloze Lidových novin o mamince, která měla holčičku a ta jen křičela,brečela, vztekala se, prý to trvalo několik měsíců (tedy nechci strašit, snad to nebude tvůj případ) ☹ Ale moje kamarádka měla něco podobného, chlapečel jí kolem 3-4 měsíce pořád plakal, byl nekidný, vztekal se. Časem to prý přešlo samo, nicméně jí to stálo hodně sil a pevné nervy ( hodně pevné nervy). Zkus se poradit se svojí dětskou doktorkou. Každopádně přeji hodně síly 🙂 🙂 🙂

theresa • 1d • 1. prosinec 2008 ve 22:29
belunko děkuji, pohladila jsi mě po duši a to jsem fakt dneska po tom těžkém dni potřebovala.

kalo • 1d • 1. prosinec 2008 ve 22:48
Naše malá plakala permanentně 4 měsíce, protože jí bolelo bříško z kolik /jak píše martimarti/...Když nespala, křičela ve dne v noci. Pak to přešlo snad ze dne na den....Ono to poznáš, když se jakoby "natahuje"...kope nožkama a natahuje je...
....Ať je to čímkoliv, vydrž....Každý týden, kazdý měsíc je jiný 😉 Hodně sil 😵

davulinek • 1d • 2. prosinec 2008 v 05:55
Ahoj ther:jen me tak napadlo a nema treba hlad?My jsme taky na um a davam malymu co 2,5h,absolutne se neridim,co je na skatuli napsane.Jinak,my jsme taky pekni vzteklouni,ale to az ted od toho 4 mesice-jedou nam zuby,predtim to byl doslova andilek.Tak ti preji pevne nervy,nekdy je to s tema nasema zlatickama peknej zahul a jak ty jsi psala,tez se kolikrat tesim,az bude vecer a malej zaspi 😀.

agla • 1d • 2. prosinec 2008 v 17:27
Ahoj Ther,
ani nevíš, jak moc Tě chápu. Máme doma 7 týdenní mimi. Už v porodnici začala vyřvávat a zůstalo jí to dodnes. 😉 Nakojim, chvíli je klid a pak spustí a řve a řve a řve. Břicho to není, hlad nemá - přibírá dobře. Dost špatně spí, takže je asi unavená, ale nemůže zabrat. Neexistuje, aby usla sama 😖 Takže chovám, houpu, snažím se přijít na to, co je pro ni nejlepší metodou pokus - omyl, ale žádný velký úspěch 😠 Jsem hotová, nevyspalá, pak samozřejmě i nervozní. Všichni mě uklidňují, že kolem 3. měsíce se to zlepší, ale když čtu Tvoje zkušenosti 😢 Jediné, co mě napadá u Tebe - zkusit změnit UM - kamarádka dávala Nutrilon, malej furt řval. Přešli na Bebu a prý je klid, ale těžko říct, zda to může být opravdu tím.

oriorin • 1d • 2. prosinec 2008 v 17:37
Ahoj holky, Theres, jsem na tom UPLNE stejne, ale mam ujecenou slecnu. Presne jak pises. Me to prijde, jako kdyby se uz od narozeni porad vztekala, sice se to uz trochu zlepsilo, uz se obcas i zasmeje, ale kdyz to srovnam s jinejma stejne starejma detma, tak to je k placi. Jeci furt a vsude. A presne nepomuze ji nic, ja uz jsem si na to proste zvykla, ale moje maminka je z ni nestastna.
Hele nam nejvic pomaa vysavac, kdyz uz nemam nervy ani ja, polozim ji na deku nebo do sedatka a pustim vysavac, jako kdyz mavnes kouzelnym protkem, prestane rvat a po chvilce si zacne povidat. Nechapu to, ale funguje to dokonale.
😀

oriorin • 1d • 2. prosinec 2008 v 17:42
Ted zrovna vedle me jeci na kolotoc, ale jeci i kdyz si ji vezmu do naruce, takze ji to asi bavi 😀
Ona treba 5 minut rve jak tur a pak se 3 minuty smeje, nechapu.
Taky je vymodlena sice ne po IVF ale po clomhexalu, ale jsem stasna, ze ji mam i kdyz je urvana. Ale to jsme rady vsechny.
Prece nebudou jecet do dvaceti 😀 😀 😀

Jo a to ze by usnula sama, tak to taky neznam, s brekem v kocare a s revem v postylce.

theresa • 1d • 2. prosinec 2008 ve 21:40
Ahoj holky, díky za všechny názory a zkušenosti, co jste dnes připsali. Aspoň vidím, že na tom nejsem takhle sama. Dnes jsme měli extrémně náročný den, ráno jsme už v 10hod. museli vybírat ve studiu koupelny a Honzík to absolvoval s námi, protože dopoledne hlídání je naprosto nereálný. Byl trochu bugr, ale ukočírovali jsme to a zařízení do koupelen vybrali. Pak jsem přijela domů nakrmila ho a pak jsem měla sraz z holkama z práce s mimčama, no klasicky jsme byli nejuřvanější, ale já bych řekla, že to bylo v pohodě, pořval a pak usl. A pak jsme dojeli domů, najedl se a měl fakt nějako nenormálně dobrou náladu, tak že jsme si hráli na dece a pak usl v postýlce a spal než přišel manžel a pak si s ním hrál on a pak už bylo koupání a po jídle okamžitě usl. Fakt některý dny jsou dobrý a někdy bych nejradějí utekla. Je to fakt náročný.
orion s tím chováním to taky tak máme, pustím kolotoč chvíli se mu to líbí a pak řev. Chovám a nic nepomáhá, dávám čaj ten prská, já už taky fakt někdy nevím, co s ním provést. Drž se.

andy80 • 2d • 2. prosinec 2008 ve 22:03
thereso: rozhodně v tom nejsi sama. Máme teď už druhý den doma taky protivu. Leze po zemi a řve a řve, ale fakt jako hysteráky a nepomáhá vůbec nic. Nevím, čím to může být, ale je to hrůza. Buď spí, jí a nebo řve. Ona teda normálně taková není, od malička je v pohodě, moc toho nenabrečela, ale tyhle dva dny jsou šílený. Přikládám to zubům a doufám, že to brzo přejde, protože to je fakt o nervy. Jsem si na tebe dneska vzpomněla, že to musí být fakt strašný, když ti tohle malý děla od narození pořád. No nic, obrnit se nervama a vydržet. Nic jiného nám nezbejvá.

oriorin • 1d • 3. prosinec 2008 v 16:04
Ahoj,
ja soucitim se vsema maminkama a zavidim vsem co maj hodnoucky deti, ale druhy bude urcite hodny 😀 😀 😀

Theres, to je fakt jak u nas, jeden den je lepsi, pak je ale vetsinou horsi noc a pak je zase den, kdy radsi nevychazim, ale myslim, ze se to zlepsuje, ze kdyz ji byly tak mesic a pul dva, tak to bylo jeste horsi.

Jo a nase pedatricka mi rekla, ze holt jsou nejaky deti urvany a ze se mam pripravit na to, ze bude ve trech letech mlatit hlavou v obchode o zem, ze chce koupit cokoladu 😀 😀 😀

mobina • 1d • 3. prosinec 2008 v 16:51
Terko matně si pamatuju, že Ondra měl taky uřvaný období kolem toho 4. měsíce a to je jinak milionovej. Možná je to nějaký přelomový období, kdy začínají okoli vnímat víc a nedokáží tu spoustu vjemů vstřebat a jsou nervní. Ono to přejde neboj 😉 a pak přijde zase něco jinýho 😀 Třeba když začínal lézt a nešlo mu to. To bylo řvaní a vztekání 😅

karolinela • Dnes v 16:33
Ahoj, u nás to byla taky ta kolika. Dost jsme si s tím užili...Naštěstí existují Probiotické kapky pro děti - 5 kapek denně a po deseti dnech bylo z naší malé uřvané Lucinky úžasně tiché a culící se miminko...Myslela jsem, že to nikdy nezažiju - tiché a klidné miminko, ale teď si to užívám...Nevím přesně, proč tvé mimi pláče, vezmi ho k pediatričce a ona ti něco doporučí, jako nám ty kapičky...

krista
10. pro 2008

tanjaja12 • Dnes ve 13:28
Moja dcerka mala pred dvomi tyzdnami 3 mesiace a je velmi naladova a v poslednom case nekludna. I v spanku sa strhava a zaspi mi len na rukach a aj potom sa niekedy zachvilu zobudi.Niekedy si myslim, ze uz zubky, ale vraj je to skoro.Ked sa aj vyspi aspon pol hodinku, potom sa vacsinou napapa, (plne kojim)potom vydrzi pol hodinu az hodinu byt hore, pomrmle uz co to, pohrame sa, ale postupne je stale viac a viac nervoznejsia tak ju idem dat spat. Co sa vsak niekedy az tak rozplace, akoby som jej urobila nieco zle. Potrebovala by som mozno len uistit, ze nie sme v tom sami, ze aj ine babetka su take. Pripadne ako to riesite vy.

cherries • 1d • Dnes ve 13:33
ahoj tanjaja12 pises tu ako o mojom babe presne toto zacal robit ked mal 3 mesiace tiez kojim a robi to doteraz , nic s tym neurobis to je jej charakter taky cholerik mali , on aj teraz ked ho davam spat no chcem dat spat tak toto robi ale to len preto ze uz je taky unaveni ze nevie zaspat neboj casom sa to upravi .......... do roka sa nauci spat aj sa menej jedovat drzim palce 😉

iliria • 1d • Dnes ve 13:36
s tym sa vobec netrap, deti su naladove, aj moja Lucinka niekedy vycina a neviem zistit, co sa deje. Ked mala 3
mesiace, mala niekedy take dni, ze od rana bola mrzuta, ked som ju prave nekojila, tak revala a nespala aj cely den. Potom som sa dozvedela, ze jej nemam davat jest castejsie ako za 2 hodiny, lebo sa jej v brusku pomiesa natravene a nove mlieko a nevie si s tym poradit - a je este mrzutejsia, lebo nevie zaspat. treba vyskusat klasiku - ci nema zastavene vetry, pocvicit nozickami, pomasirovat brusko....

tanjaja12 • Dnes ve 13:38
diki, no do toho roka je to este daleko... 😕 .Som fakt rada, ze niesme same...

kingstonka • 1d • Dnes ve 13:42
tanjaja12.... my sme mali do 3 mesiacov dokonale babo- potom sa to zhorsilo... v noci sa nam zacala budit ovela castejsie... zo zaspavanim zacal byt problem... v 6mesiaci sa dokonca zobudila aj 6-8x za noc...
- ja som to ale pripisovala hlavne zubkom- prve 2 jej vysli ked mala 3,5 mesiacov, a dalsie 2 ked mala presne 6mesiacov... teraz sa to pomalicky ukludnuje...

a zo spankom cez den to vo vasom veku sme boli na tom podobne ...zakazdym asi 1.5h od zobudenia uz zacala byt mrzuta... a tak som sa snazila aby do 2hod od zobudenia spinkala (aj ked nikedy to bolo len 0.5hod)

fifinna • 1d • Dnes ve 13:46
tanjaja, nemyslim, ze je naladova. V noci ju môzu budit sny alebo vlasne ruky. Kym bola mensia tolko toho nevnimala a teraz ked sa zacina ucit napr. prevalovat z bruska na chrbatik, alebo nieco ine je to pre nu nove a preto sa zo spanku strhava, lebo sa jej o tom sniva. Cez den potrebuje este vela spat, preto je nervozna uz po hodinke. To je take najhorsie obdobie. Dieta nevydrzi dlho bdiet, nudi sa, musis vyckat kym zacne viac vnimat svet. Do toho pol roka je to najtahsie. Aspon u nas to tak bolo. 😉 Napis mi ako spava cez den a ako v noci.

tanjaja12 • Dnes ve 14:03
Dakujem vam vsetkym za odpovede.
kingstonka: tak vam vysli prve zubky na 3,5 mesiaca? To je aj mojej malej tolko. Na dolnom dasne sa jej objavili male biele bodky, moze to byt uz ono?
fifinna: S tymi rukami je to tak, skusala som jej ich aj zabalovat, aby si ich nemohla odtiahnut od tela...Niekedy zaberie, inokedy to tym len zhorsim a zobudi sa akoby prave preto, ze nimi nemoze hybat. Zaujimave je, ze ked ideme von tak v kociku mi prespi aj tri hodiny. Ale to vraj vacsina deti rado spava vonku. Ked sme doma tak spi pomenej, malokedy sauz stane ze prespi viac ako hodinu, casto do pol hodiny je hore. V noci tiez ako kedy, uz mi raz prespala aj sest hodin, ale vacsinou sa budi kazde tri, styri hodiny.

fifinna • 1d • Dnes ve 14:10
tani, mne maly prve mesiace spal len vonku. Doma prespal za cely den splu 1,5 hod a vonku vedel potiahnut tiez 3 hodiny. Potom som ho postupne zacala ucit spat doma a teraz nevie zaspat vonku. Tie male biele bodky by mali znamenat ze idu zubky aj nam to tak islo. Ja som maleho tiez zabalovala do deky ked sa budil , ale tiez to nezabralo. Musis len pockat kym to prjde. Ona z toho zachvilku vyrastie. Mne sa maly v noci budil kazde dve hod a nad ranom kazdu hod. tak si na tom este oproti mne dobre.

stvura • 1d • Dnes ve 14:11
Ahoj tanjaja...no mi mame presne ten isty problem a presne 3,5 mesiaca co sa spania tyka a tiez zubov.
A mame tiez take bodky biele na dasienku, ako som tam presla lyzickou /to sa skusaju tak zubky/ tak to naozaj cinklo...malemu som akurat dnes kupila kefku na masirovanie dasienok ktora je od 6 mesiacov, ale ked uz lezu zuby, co spravime...
Mi spime rano v kociku 3 hodiny a potom uz doma len pol hodku a znova v kociku hodku. V noci mi este nikdy neprespal ani len 4 hodiny, a to spi s nami, takze si cucka kedy sa mu zachce.
Co sa tyka tych ruk...asi ste spravili tu istu chybu ako mi = maleho sme velmi skoro prestali zavinovat, prakticky uz od mesiaca bol mimo perinky, lebo sa nam do nej nezmestil /ma teraz 70 cm/a tak teraz sa zabava rukami, nohami, prevracia sa na bok, drzi sa postielky a nie a nie v nej spat.... uz sa teraz bojim ze to bude hyperaktivne dieta, lebo i ked je hore tak musi stale nieco robit a stale ho bavime...

tanjaja12 • Dnes ve 14:14
My ju musime tiez stale zabavat. Byvameu svokrovcov, oni su z nej nadseny, takze je tu dost ruk, co ju mozu bavit. Ona potrebuje stale nieco nove a nove. Pri jednej cinnosti dlho nevydrzi...Ale take su asi deti.
Aaaa uz je hore... 🙂

stvura • 1d • Dnes ve 14:16
Aspon to mas dobre, ze ti ma s nou kto pomoct, ja som prakticky na maleho sama = muz je furt v robote a potom na dome v druhej robote /staviame/

rendys18
20. lis 2014

Ahoj holky... Prosim vas poradte mi co mam delat aby mi julanek tolik neplakal
A hlavne v noci. Uz skoro vubec nespim. Nic nezabira.
Nakrmim prebalim ulozim a v tu rano sirena. Uz sem zoufala. Nejaka zkusenejsi maminka
By mi mohla poradit. ☹