Syn často brečí. Co mám dělat, aby neplakal?

pavlina05
25. črc 2008

Ahoj holky!!!
Máme doma 6 týdeního chlapečka. Je to náš andílek. Ale někdy, když se rozhodne plakat, tak je to k nevydržení... ☹ ☹ ☹
Někdy nás trápí prdíky, jindy asi nějaký splín.
Cvičíme, masírujeme, podáváme kapičky, třešně na bříško.....
Co pro to děláte vy aby neplakli ty naši andílci?

elucinka
25. črc 2008

pavlino, někdy se můj Adík rozhodl plakat a nepomáhalo vůbec nic....nosit, houpat, jezdit v košíku, nic. Do 3 měsíců jsme měli děsné problémy s prdíkama, takže taky většinu večera proplakal. Někdy zabralo, když jsem ho položila na přebalovák a rozbalila, aby se mohl pořádně "prokopat" navolno. To ho bavilo a často uklidnilo.

pavlina05
autor
25. črc 2008

eluci, díky moc. No nás právě trápí to uplakané období ☹ ☹ ☹ si někdy s MM říkáme jestli na to vůbec máme...když tak pláče a my oba nevíme jak pomoci... 😖

macek28
25. črc 2008

Ahoj Pavlínko!Jsem také z Brna.Malá mi také ze začátku hodně plakala a pak sem zjistila,že má hlad.Nemáš třeba málo mlíčka,vážíš prcka kolik přibírá?

krista
25. črc 2008

Pavlí já ti rozumím, od 3. týdne prakticky do nedávna (čili cca 4 měsíce) malá snad jen řvala - jinak se to nazvat nedá, to nebyl pláč, to byl vyloženě jeden řev za druhým, v kočárku se nedalo, takže ani procházky nebo návštěvy nepadaly v úvahu, neřvala jen když spala a to se k tomu spaní taky většinou uřvala, jinak vyváděla i u kojení, hraní, chování ... radila jsem se o tom s Dr., zkoušela jsem Sab Simplex, BabyCalm, Lefax, Espumisan (já), fenyklový čaj (já), kmínový čaj, třešňový pytlíček na bříško, rektální rourku, masáže, cvičení, homeopatika - Chamomilla, Nux Vomica, Thuya ... nevím co všechno ještě dál a nezabralo naprosto nic, museli jsme toto období nějak přetrpět, trochu rozptýlení našla malá v tom, že jí hodně zpíváme, povídáme si, střídáme na hraní hrazdičku, kolotoč, čteme.

Bylo to strašně o nervy a holky z mých "věrných" témat ví jak mi ty nervy pracovali, nedokázala jsem tady házet úsměvné smajlíky a fakt jsme s manžou nevěděli jak toto období zmákneme a že jsme vždycky chtěli další dítě, tak jsem v jednom amoku řekla, že to už nikdy 😀 ale čím je malá starší tím je to lepší, i když se občas objeví nějaký výkyv, že mám pocit, že jsme na začátku ... nezbývá asi než popřát pevné nervy a pořád zkoušet nějaké nové techniky, třeba něco zabere ... já se hodně modlila k šestinědělí a ke třem měsícům - v tomto období se to prý lepší, ale bohužel tam nám to nepřešlo ... většině ale ano, takže fakt přeju hodně štěstí!!! Ať to máte brzo za sebou!! 😉

ssaara
25. črc 2008

Taky vím,o čem mluvíte,byl to děs. Malýho to trápilo od 3.týdnů,ale naštěstí jen do 2,5 měsíců. Jsem si oddychla,že to máme za sebou.
Teď nás prozměnu trápí prořezávání zoubků a to se nedá srovnat. Ten řev,neklid a mrzutost je snad stokrát horší než při prdíkách.

ivulinda
25. črc 2008

No holky nám to malá začíná dělat teď,že se vzteká a hysterčí a už toho mám fakt dost aby se takhle vztekala 😒

ssaara
25. črc 2008

iwulinda : u nás už to trvá týden,je to fakt hrůza,nechce ani jíst,ale pak řve hlady a tak pořád dokola....

ivulinda
25. črc 2008

ssaara já to,ale nechápu nic jí není:najezená je,přebalená je a řve a vzteká se a to začla dělat před 5dny a nechápu proč 😕

ssaara
25. črc 2008

nebudou to taky zoubky?

ivulinda
25. črc 2008

je to možné,ale pořád nic

kitty68
25. črc 2008

ahoj pavlinko 🙂

dnes js na tebe myslela, tak js sla do knihovny se podivat na nejake knihy a nasla js knihu nejstastnejsi dite od
karpa, zatim js na zacatku ale az prectu trochu vic tak ti pisnu 😀

pro zacatek zkus:

zavinout
polozit na stranu nebo brisko
zapnout mu fen nebo vysavac
houpani
sani

v tomto poradi 😵

ivulinda to same u nas, zabira hrani si v sede 😀

dzej
25. črc 2008

holky a není to ten růstový spurt? Ten má být cca v 6týdnech, ve 3 měsících, v 5 atd.....je to období nepochopitelných pláčů, nepapaní atd..aspoň tak jsem to četla. My teda poslední 3dny špatně v noci spíme a dneska malá řve celý den, ale to si myslím, že je kvůli počasí. Jak přišla bouřka, tak je klid 😀

lacherka
25. črc 2008

pavli dobre tema
my jsme nakojili, jak se odsal od prsa tak rve rve, chvam je v zavinocce, dudlik v puse a hysterický rev, na sekundu se uklidni a znovu...
myslim, ze je to snad kazdy den horsi a horsi

ssaara
25. črc 2008

tak to já se ho snažim nakojit a jen co se dotkne prsa,tak řve,musím to zkoušet pořád dokola,a to jsem zjistila,že za 3 týdny nepřibral jediný gram!

kitty68
25. črc 2008

dzej rustovy spurt trva si tak 2-3 dny a alesek place od narozeni to by byl nejaky megaspurt

misakulicka
25. črc 2008

Doporučuju zatnout zuby a vydržet to 3 měsíce-pak se to zlomí a pak už jsou děti v pohodě-náš byl každý den jak uzlíček nervíků, vůbec jsme nevědeli už co ho může trápit, ale teď je fakt uchechtanej drobek a brečí, jen když chce dudlíka-takže VYDRŽET!!!!

ssaara
25. črc 2008

misakulicka : ale nám už je 5 měsíců 😀

kitty68
25. črc 2008

ssaara zkus mu to odstrikat do flase, nebo mu dat umku 😉

martas123
25. črc 2008

jo, tak to znám. 😝 naše ella od narození asi do 2 měsíců pořád řvala. a doma vůbec nespala, usnula jen v kočárku, takže jsem zimu projezdila venku, vždycky 2 h dopo a 2 odpo. a trpěla dost na prdíky, měli jsme sab, papaverin, probiotické kapky a nic. ale na ultrazvuku se zjistilo, že je hodně zaplynovaná, takže jí to určitě trápilo, ale byl to docela děs, ten její řev, kolikrát usnula až třeba po půlnoci. pak se to zlomilo a bylo to lepší, začla si hrát a zajímat se o okolí. no a teď zase zuby.....to je pořád něco. 😉

pavlina05
autor
25. črc 2008

Holky díky moc za rady a podporu. Jsem ráda, že v tom nejsem sama a že...to možná skončí v tom 3-4 měsíci 😉
Snažíme se s MM seč můžeme...

kitty, tak to mě určo zajímá ta knížka 😉 JJ, fénujeme o 106 😀

lacher, ty moje věrná plačtitelo...musí to být lepší a lepší!!
my dnes kupodivu nepláčeme. Že by ájula zjistil, že jsem založila tohle téma??? 😀 😀 😀

krista, teda vy jste vyskoušeli snad vše...

Holky, díky , díky a zase díky...

novako
26. črc 2008

Pavli: Ani nevíš, jak s Tebou soucítím!!! Naše Liduška už vydrží v bdělém stavu neplakat tak 40 min. rekord je hodina, ale ještě před týdnem to bylo jen pět minut. U nás vcelku funguje zavinování a k tomu skákání na balónu. V podstatě neustále ji chováme k tomu zpíváme nebo jí pouštíme hudbu. V kočárku je hodná jen když spí, jinak pláče. Dudlíka plive (přece se nebude šidit) A navíc ji trápí prdíky a hodně ji bolí bříško (takže častější kojení než za dvě hodiny nepřipadá v úvahu). Aspoň, že v noci spí (až na výjimky) dobře. Ťuk, ťuk, ťuk. Pozitivní je, že se to od příchodu z porodky pomalilinku zlepšuje.

pavlina05
autor
26. črc 2008

novako, máme to nemlich to stejný!!!
Také zavinujeme, já teda pevně s ručkama u těla. Ono se mu to líbí a je klidnější 🙂
No, taky se utěšuju, že vnoci máme klid, Uf!!!

kitty68
26. črc 2008

jezis pavli jeste js ti zapomnela rict co funguje na nasi krasku 🙂

ona kdyz je unavena tak vyrvava na lesy 😀

tak ji vzdycky vezmu do naruce a zacnu ji pusinkovat na hlavicce na spanku

toto zabira do 5sekund

kdyz pridam fen 2sekundy 😀

pavlina05
autor
26. črc 2008

kitty 😀 díkx moc. Taky pusinkuju a hladím na hlavičce.Díky 😀

kitty68
26. črc 2008

ty a vis co je uplne nejhorsi ze ona uz to pusinkovani zacina uprednostnovat pred prsem 😲 , jsem v soku 🙂

kalerat
27. črc 2008

ahojte holky,

přidávám se k vám. Kubík byl zlatíčko, skoro vůbec neplakal. Ale to se zlomilo teď, od pátku odpoledne jen křičí, ne pořád, ale přece jenom doma už nic neudělám. Dopoledne dokázal nádherně prospat, ale dnes kříčí už i teď. Nevím co s ním je. Snažím se chovat, napapaný je a tak nevím co ho trápí. S prdíky žádný problém neměl, prdí ukázkově. Tak fakt nevím. ☹

majaaita
27. črc 2008

Náš Jirka brečel prakticky nonstop do půl roku. Pak se naučil plazit a začaly příkrmy, takhle kombinace mu pomohla 🙂 Jinak nic.
Jsou ale dobrý fígle - udělat na spaní hnízdečko, i na hraní přes den - zvlášť pokud dítě nesnese zavinovačku.
Hodně nosit a chovat, ideální je šátek. Kojit holé tělo na holé tělo, líp se usíná. Hladit mimčo po čele při usínání nebo i při snaze o zklidnění - vertikálně ve středové linii nad nosem.

Byla jsem z toho absolutně na nervy, to je jasný, furt jsem prala, protože měl hrozně rád, když ležel na podložce na pračce, která ždímala 🙂 Teď se pračky bojí 🙂)

No, uvidíme, co druhý pán, jak se bude projevovat 🙂

Snažte se být maximálně v klidu, děti jsou zrcadlo a odrážejí každý stres a nervy rodičů. Já vím, že to nejde skoro vůbec, ale jak člověk zklidní dech a hlas a pohyby, hned je to znát.

Kalerat, holt už Kubík má víc jasno o světě, tak už mu nestačí jen spát a už moc dobře pochopil, že v náručí mu je nejlíp. Zkus šátek, možná chce jen víc kontaktu.

xaverov
27. črc 2008

Cus baby,
tak nevim, jestli se k vam taky nepridat do klubu 😅 Mala nam "vyzpevuje a vyzpevuje". Coz o to, to vecny chovani v naruci bychom s MM jeste zvladli, ale mrzi mne, ze tak cca.od 3.tydne veku mala nevydrzi dlouho byt bdela a pritom v klidu. Vydrzi max.tak 15 minut hezky koukat a neplakat. Jenze 15 min je strasne malo!! A pak to zase spusti. Taky jsou ty vase prtata takhle neklidny nebo kdyz neplacou, tak dokazou treba hodku nebo pul proste jen tak lezet a hezky potichu cumakovat? 😉

pavlina05
autor
27. črc 2008

Ahoj nové mamči...uplakánků...
Kal, čau. Tak i Kubíček pláče???
Xaver, náš Alešek se probudí ráno, tak kolem 8 hod a od té doby nespí! po kojení kouká a nespí. Když ho zavinu a dám v polospánku do postýlky, tak spí max 40 min a pak řev, chování a kojení..tak je to celý den!!!Přes den kojím po 2 hod, takže když dokojím a uspávám, tak je hodina pryč a můžu se tak akorát zase chystat kojit 😒 Takže doma nic neudělám, spát nejde...no hlavně že je klid vnoci.
prostě já pořád chovám, hladím, zpívám, pusinkuju a tak....Snad to bude mít do budoucna nějaký efekt?

simonac
28. črc 2008

ahojky holky, právě jsem Vás dočetla a jsem ráda,že v tom nejsem sama, až na to že já mám prcky dva
Martrínek si taky umí poplakat, ale ve srovnání s Kristýnkou je fakt pohodář, on se dívá, vykládá, ona jen spí, jí a řve, sem tam se usměje a to honem fotíme, protože takové chvilky jsou u ní fakt vzácné

jinak vyzkouším nějaké vaše rady - třeba ten fén a vysavač, mám ale pokažený fén, takže bud koupím nový, nebo zabere vysavač, aby mi to ovšem nebudilo druhého prcka ☹

jo a třetí je momentálně na pázdninách 😉