Syn často brečí. Co mám dělat, aby neplakal?

pavlina05
25. črc 2008

Ahoj holky!!!
Máme doma 6 týdeního chlapečka. Je to náš andílek. Ale někdy, když se rozhodne plakat, tak je to k nevydržení... ☹ ☹ ☹
Někdy nás trápí prdíky, jindy asi nějaký splín.
Cvičíme, masírujeme, podáváme kapičky, třešně na bříško.....
Co pro to děláte vy aby neplakli ty naši andílci?

kalerat
28. črc 2008

Pavli, tak včera to už docela šlo, nakonec usnul a spal od půl paté do 9 večer a to už jsem ho budila na koupání. Teď zatím taky chrní, tak uvidíme jaký bude dnešek. Dám pak vědět.

pavlina05
autor
28. črc 2008

ahoj holky!!!

simonac, jj, ten fén u nás zabírá moc. Ájula ho miluje. To je u nás každodenní chléb. fén je součást přebalováku 😀
No ...bylo by lepší kdyby ten fén uspával 🙂 Já už nevím co dělat, přes den tak málo spí! to se chce pořád chovat, pořád kňourá...Hlavně že ta noc je ok, jinak bych už padala na hubu.

Kal, tak to bylo ok. u nás tak dlohé spaní přes den nehrozí ☹

Já nevím, on v tom kočárku nikdy neusne!
Nevím jestli nedělám nějakou chybu????
Večer ho pevně zavinuju a je spokojenej. Ale v kočárku leží volně a řve, tak jestli ho mám také nějak zavinout, Ale to mu bude vedro!!!
Holky vy to děláte do kočárku jak? A na čem leží vaše miminka? Já tam mám jen plenku...

xaverov
28. črc 2008

Pavli, ja mam na dne kocaru jednu plenu po cely plose a jednu plenu pod hlavu na pripadny ublinkavani. A on neusne v kocaru ani kdyz se projizdite venku a drncate? Byt tebou, tak bych ho asi taky zavinula i do kocaru a pod to ho oblict nalehko

pavlina05
autor
28. črc 2008

xav, asi to bude nejlepší. On asi opravdu potřebuje zavinout 😉 Vyzkouším to.
Teď jsme byli venku a to teda nespal, koukal se a bylo to ok.

novako
28. črc 2008

Pavli: U nás je to přesně to samé. Dneska od půl deváte Liduška naspala jen hodinu. Proto byla protivná a kňourala a prokňourala se až k hysteráčku. Teď už půl hoďky spí, tak se modlím, ať ji to ještě dlouho vydrží. Jinak i u nás probíhá den stylem - chování, kojení, přebalování...

Holky, chtěla jsem se zeptat, jak to děláte večer s usínáním. Malou v podstatě ukládám do postýlky až když jdu spát,protože ta naše potvůrka má nějaký šestý smysl a když ji dám do postýlky a nechám ji tam samotnou, tak je zákonitě do 5 minut vzhůru. Pokud si jdu lehnout s ní, tak v pohodě spí. Mám strach, že ji rozmazlíme a bez nás (houpání, chování) prostě neusne.

pavlina05
autor
28. črc 2008

novako, tak jsem ráda, že nejsem sama..ikdyž to nikomu nepřeju!
No já ájulku zavinu pevně do zavinovačky, ruky podél těla. Chvilku se mu to nelíbí a tak do 30 min usne v náručí. To chodím po bytě, zpívám, povídám a drndám. Do postýlky ho dávám až už spí. Ale stane se, že za 15 min zase pláče, tak jej zase vezmu, pochovám a on do 10 min už spí. Tak vydrží max 4 hod do kojení!!!
Novako, no já nevím, ale ten náš je už mazílek!!!

frufrunka
29. črc 2008

Jeee, holky, přidávám se do klubu! 🙂
My si užili totéž co Krista, snad ještě v černější podobě. Protože jsme se ani k tomu spánku neprořvali, do nějakých 7 týdnů jsme spali (když se to nasčítá po chvilkách) asi 2 hodiny denně, byla to síla. Nevím,kde jsem v sobě vzala tu sílu, že jsem to brala tak nějak v pohodě, kamarádka mi hodně pomohla konstatováním, že je to prostě jeho životní projev, že některé děti pořád spinkají, tak aby to bylo v rovnováze, tak to naše zase pořád řve! 😀 A první zlom nastal v těch 7 týdnech, kdy jsme začali trošku spát - asi 5 hodin denně a další zlom byl ve 3,5 měsících, od té doby se budíme jen 2x za noc, plačeme jen když jsme posraný a jinak se pořád chechtáme - prostě pravej opak toho, co bylo na začátku. Takže moje rada je taky jako od ostatních - vydržet! 🙂 TAky jsme zkusili všechno - na prdy, na zklidnění zavinovat ručičky, masírovat, houpat, babyvak, dudlík.... Snad jediné, co pomohlo tak na minutku, bylo malého položit na bříško na míč a jemně s ním houpat. Jinak fakt nic... Ale bude líp! 🙂 Říkám si, že je to aspoň super škola, že u druhého dítěte mě už nepřekvapí naprosto nic! 😀

pavlinasp
29. črc 2008

Téda, to sis užila. A už je to v poho? My měli problém právě jen s prdíky, kdy taky bylo křiku habaděj, ale zabraly Probiotické kapky a od té doby klid. Musím to teda zaklepat.

krista
29. črc 2008

Fru taky jsem se chtěla zeptat jak se vám daří teď? My jsme si otočily nějak spaní pro změnu 😅 takže teď válčíme s tím, ale jinak je to zlato proti tomu co jsme zažívaly, vyjímky ještě jsou, ale neni to tak častý 🙂 😵

samsa
29. črc 2008

Holky, tak v tomhle tématu taky poznávám naši breberku. Jak ta řvávala.... 😝 Za celý den si zdřímla cca 3x po 15 minutách, někdy byly dny, kdy vydržela nespat a řvát i 12 hodin v kuse. V noci ale spala docela dobře, jinak bych asi chcípla, neměla jsem žádné hlídání, manžel jezdí z práce pozdě, navíc by to stejně nešlo, aby někdo hlídal takového uřvance. V kočárku nechtěla být ani za nic. U dr. byly takové hysteráky, že už jsem ji ani nesvlékala a vážila se oblečená. Nikdo se mnou nechtěl chodit na vycházky s kočárkem, protože N. budila křikem všechna růžolící spokojená miminka kamarádek. 😀 Největší hrůza trvala 4 měsíce, pak se mlá naučila přetáčet ze zad na bříško a chvilku se zabavila. Velké zlepšení nastalo po sedmém měsíci, když začala lozit. A teď je z ní úžasné dítě. Je děsně chytrá, pořád se směje, krásně mluví. Někde jsem četla, že uřvané děti jsou inteligentní a když bylo nejhůř, tak jsem si to pořád opakovala. A už jsem na to období úplně zapomněla a moc se těším na druhého prďolku.

pavlina05
autor
29. črc 2008

Holky díky moc za uklidnění. Já mám doma uplakanca uplakanýho! A to je nám teprve 7 týdnů!! Až se bojím, že to nikdy neskončí. Ale vidím, že vy všechny jste to zvládly a jste nakonec moc spokojené a děti usměvavé, ...tak i já to musím zvládnout.
Takže snad do těch 6 měsíců se sklidní!!!

My vnoci spinkáme, budíme se po 3-4 hod, takže pohoda. Ve dne je to horší, to spíme tak max 3 hod za celý den.
Ale co, hlavně že jsme zdaví a jak píše sam, třeba to bude inteligent 😀

Díky moc, jsem ráda že na to nejsem sama!!! 😀

zanulav
29. črc 2008

Holky přidam mou zkušenost s prvním synem, trpěl šílene na větry od narození takže šíleny řev denne. Davali kapky, masírovali ale nic, moc. Spal sice v pohodě,někdy. A trvalo to tak do 4 měsicu, pak už byl v pohode už si vic zabavil tím že se přetačel na bříško, hrazdička atak. Takže prdíky zmizely, to chce hlavne pevne nervy a trpělivost, i když se to lehce říka. No a 2 syn toho moc větry netrapí sem tam ale musím říst že je hodnější než první syn jak byl mimčo no pravy opak, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dal. 😵

pavlina05
autor
30. črc 2008

zanulav díky moc, máme doma to stejné. Alešek by spal, ale prostě to bříško mu to nedovolí!
Zrovna dnes už od 4 ráno pláče a pláče. Teď jsem byla s kočárkem a dala ho na bříško, tak je klid a spí. Vím , že se to nemá, ale je klidný. TAk ho cca po 10 min chodím kontrolovat.

krista
30. črc 2008

Samsa to jsem právě četla taky že uřvaný děti jsou inteligentní, tak si říkám že ta naše bude mít IQ nejmíň 200 😀
Ale uklidnila si mě jak píšeš, že je teď zlatá 😵

Jinak jednou jsem narazila na tento článek a strašně mi to pomohlo pochopit, že nejsem špatná matka, že nedělám nic špatně jak se mi občas snažilo nakecat okolí, koukněte!!!
http://www.rodina.cz/clanek4837.htm

krista
30. črc 2008

Pavli neni pravda že na bříško se dávat nemá, mě teda řekly v porodce jen na chvilku a četla jsem že je tam vyšší riziko náhlého úmrtí, ale mnoho maminek dává miminka od narození na bříško spát na celou noc (což se já osobně bojim) ale když je tam spokojený tak ho tak nech, pomůže si na prdíky a ty si oddychneš!! 😉

pavlina05
autor
30. črc 2008

kristo díky moc za uklidnění. Hned jdu na ten článek juknout 😉

pavlina05
autor
30. črc 2008

kristo, no tak ten článek mě vážně dostal§ to je snad o mě?? O nás? Pěkný.....teda moc 😉

pavlina05
autor
31. črc 2008

Ahoj holky!
Kolik vám ti vaši drobci spí denně hodin? A kolik vnoci? JAk často kojíte,
Já po 2 hod. Vnoci někdy po 4. Jinak teda nespíme vůbec!!! 😠 Přes den tak 2-3 hod, vnoci max 6 hod!!!

krista
31. črc 2008

Pavli jj článek je fakt dobrý!!! 🙂 Pani to popsala úžasně!!! 🙂

Jinak já jsem v jeden čas kojila po hodině, všichni do mě hustili ať dám malý kaši, že má málo mlíka a bla bla bla, jenže pribýrá pořád cca 1kg za měsíc, tak jsem se ptala Dr. a ta řekla že neni důvod dávat kaši že mám dál kojit jak si malá řekne a teď se to po dlouhý době upravilo tak, že kojim po 2h,3h někdy i 4h. Co se týče spaní, bohužel stále nemáme režim, jako malý miminko (zhruba ve vašem věku) nebyl s usínám vůbec problém, krásně šla spinkat sice tomu předcházel hysterák, ale za to spala jako zabitá cca od 21h a kojili jsme tak 2x v noci, pak to na jeden čas bylo že jsem k ní vstávala snad po hodině a teď asi dva dny spala od 21h do 3,4h a pak ještě do 6:30 😉 je to teda hrozný, že v tom pořád neni žádnej režim, nevím co od ní mám čekat když jde spát, buďto se probudí ještě do půlnoci a pak už nechce spát nebo spí dlouho, někdy prospí skoro celý den budí se jen na kojení a pak v noci vyvádí ... teď jsem jí vždycky někde chválila tak dneska zase oplácí, je příšerně protivná, žádný kňourání, řev jako na lesy, buďto jsou to stále prdíky nebo už zuby (který ale nikde nevidim) těžko říct, prostě se musím smířit s tím, že mám hlučnější dítě a hrozně mi dodává sílu jak píšou jiný maminky, že v pozdějším věku jsou ty děti zlatý! 😵 a taky se budu modlit ať neni druhý dítě taky takový jako mimčo 😅

samsa
31. črc 2008

Pavli, mně malá spávala do 3 měsíců jen cca hodinu-hodinu a půl přes den, kolem dvou měsíců to bylo nejhorší, to fakt nezabrala celý den třeba vůbec, to bylo šílené. Pak se to postupně začalo zlepšovat. jak začala lozit, tak se unavila a vůbec nejlepší to bylo, když začala chodit. Teď mi spí tak 3 hodin přes den a v noci 10-12 hodin, což je paráda.
Holky, zlepší se to, holt máme inteligenty uřvané 😀. Kristo, já se taky modlím, aby druhé bylo klidné, no, ale nevím nevím.....

pavlina05
autor
31. črc 2008

Holky díky.
kristo, sam, já dnes padám na hubu, fakt! Alešek spal jen tu hodinu, už si myslím, že to není normální. Ale když to tady čtu, tak asi jo? Ach jo§ Já už mám pocit, že jsem jako máma selhala. I MM todnes naznačil!!!
To je děs!
Sam a co jako celý den ta vaše holčička dělala, když nespinkala?
Holky , mě právě drží nad vodou tady ty vaše zkušenosti a slova útěchy. A to, že to bude jen a jen lepší abude to také spokojené miminko!!!!

samsa
31. črc 2008

Pavli, no řvala a řvala nebo se kojila. Kojila jsem snad co hodinu a půl, abych aspoň na chvilku tu řvoucí pusinku ucpala. A celý den jsem ji nosila, když usnula a položila jsem ji, tak se buď hned vzbudila, nebo si dala tu svou patnáctiminutovku a začalo to nanovo. Já vím, mně se to teď kecá, když to mám už za sebou. On těžko někdo, kdo má doma klidné miminko, může pochopit, jak šílené je celý den poslouchat ten křik. Jak je to hrozně stresující. Vůbec jsi jako máma neselhala!!! Naopak jsi skvělá, jak to zvládáš. Chlap by tohle nikdy nevydržel. Nevšímej si toho, on je z toho asi vystresovaný a reaguje podrážděně. Za pár měsíců to už bude dobré. Ten druhý měsíc je kritický, pak se to pomalinku bude zlepšovat.
Holky, já jsem už před narozením tušila, že nebudu mít klidné miminko, protože co mi Nelinka vyváděla v břichu za psí kusy...měly jste to taky tak?

maja1979
31. črc 2008

pavli, vydrž, uplne vím jak se cítíš!Naše malá víceméně první dva měsíce prořvala, bud jedla, spala nebo proste řvala, o tom ze by jen tak ležela a koukala sem si mohla nechat jen zdat!! ☹ Byla jsem z toho uplne hotova, je to fakt hroznej napor na nervy kdyz si s tim ditetem sama doma a ono řve a řve a řve! Musim ale přiznat že v kočáru mi teda spala jak zabita, ale jen na prochazce,takže já víceméně celou zimu lítala venku, dopoledne, odpoledne......Hlavne jak nás všechny časáky masírujou článkama typu jak je to nejkrasnejší období v životě ženy a tak, a já se cítila naprosto vyčerpaná, jasně byla jsem štastná že máme zdravou krásnou holčičku, ale byla sem totalne hotova z toho pláče, to prostě kdo to nezažil nemůže pochopit! ale je fakt ze kolem toho třetího měsíce se to začalo lámat, intervaly kdy nebrečela se začaly prodlužovat, nejdřív vydržela třeba tričtvrtě hodinky, pak hodinku, oni se začnou hezky sami zabavovat, začala si všímat hraček, pak je brát do ručičky, okusovat, začala se smát, no a ani sem se nenadála a je z ní hrozně šikovná usměvavá holčička, mám z ní hroznou radost krasně se sama ted okolo toho pul roku zabaví, pase koníky, okusuje hračky a konečně sem se kolem toho třetího měsíce začala cítit jako štastná maminka, ty první měsíce sem tak víceméně přežívala🙂 😉 Vím že je to těď těžké a vím jakej to je hroznej záhul. ale fakt to není navěky!!!🙂 tak jsem tě snad alespoň trošičku povzbudila. tak snad bude u vás zítřek lepší. jinak to že ti Alešek nespal může být i tím hroznym vedrem, až bude chladněji urco to bude lepší.

maja1979
31. črc 2008

samsa : přesně!! kdo to nezažil ten to nepochopí jak je to náročné poslouchat celý den křik, a vlastně nevědět proč co dělá člověk špatně? já měla taky pocit že vlastně furt kojim, protože jinak prostě řvala🙂nebo teda spala a to jsem šla spát okamžitě taky. 🙂

novako
1. srp 2008

Pavli: Hlavu vzhůru!!! Nejsi v tom sama. Nám zas malá řvala předevčírem. Za 12 hodin naspala celkem 2 hodiny (po cca 15 min.). Navíc se v noci od čtyř budila co hodinu. Miminkům je asi vedro, venku je hnusně. Ale máš pravdu, je to na palici. MM je naštěstí chápavý a když vidí, jak jsem vyřízená, tak si malou vezme a snaží se ji uklidinit on. Rozhodně jsi jako mamina neselhala!!!! To je blbost. Jsou holt děti, které víc brečí a maminy, které pak kvůli nim mlátí hlavou do zdi. 😉 Jak je vedro, tak kojím v cca po 2 hodinách ve dne a v noci první kojení po 4 - 5 hodinách, druhé po 3h. Když v noci nespí, bolí mne hlava a jsem příšerně nervní.

Jo, a dostala jsem radu, že mám pít meduňku. Meduňka zklidňuje a při kojení se může. Tak to asi zkusím prubnout.

krista
1. srp 2008

Ahojky,
tak já opravdu nesmím malou chválit, to co předvádí dneska zase střídá jeden extrém za druhým, já doufám, že se snad někdy toho klidu dočkáme ... trvá to strašně moooc dlouho, oba s MM to snášíme blbě a vždycky nevěřícně koukáme na hodná miminka kolem. Jen nepochopím z jakého důvodu je každý měsíc pár dní klid a pak to začne jakoby úplně odznova, znova to vypadá jako ta doba kdy jí byly tři týdny a všechno začlo a takhle furt dokola, vždycky čtu jak to postupně ustupovalo u ostatních dětí, že den ode dne byl lepší nebo to přešlo ráz na ráz, měl to někdo jako na houpačce? Jako my? Jednou lépe, pak hůř, pak lépe a pak ještě hůř ... 😝

gilotek
1. srp 2008

Jojo, my máme doma taky uřvánka. Martínek mi přes den skoro vůbec nespí. Do 3 měsící nespal defakto vůbec ani ve dne ani v noci. Po hodině se budil. Pak se to zlepšilo po 4 měsíci. To trvalo asi 14 dní. Pak nám začali růst zuby a začalo to znovu. Je to malej vzteklounek. I když se sám zabaví, tak u ničeho nevydrží dlouho. Když není po jehom tak se umí pěkně vztekat. Ted v 7 měsících má už 7 zubů. Tak si dovedete představit jaký máme noci i dny. No a dnes to bylo snad nejhorší za poslední dny...... Hic jak blázen, řev jak blázen a já vyřízená. Koukám jak okolo mají maminy hodná mimča, jak jim spinkají celou noc a my? V noci od 20h do půlnoci jakž takž spí a pak po 2 hodinách vzhůru. Kaše nepomáhá. Pláč a máma máma máma. Tak snad to nějak vydržíme.

zanulav
1. srp 2008

Pavly jako matka si určite neselhala, dělaš vše co mužeš. Aby se miminko melo co nejlíp. Samuel mel taky 4 tydny a za cely den mi naspal hodku, jo každy tvrdí že miminka pořad spí ale není to tak. Dny ma někdy špatne někdy dobre. První syn byl taky uřvanec, ale moje druhe dítko musím říct je hodnější jen at to nezakřiknu 😕 A samozřejme taky se rad nosí na rukach položím ho a řev ale ja ho někdy necham a přestane, ale někdy, jinak ho zas vemu na ruce ale člověk pořadne pak nic neuděla, hodně mi pomaha manžel taky. Někdy i syn, je z brašky unešen. Myslím si že to období špatne přejde a bude dobře jen vydržet. A dle meho nazoru je to nejhorší do roka, pak je fajn už chodí atd. 😵

zanulav
1. srp 2008

A jinak kojím jak kdy je protivny a v tech vedrech častejí nekdy co 2 hodky nekdy co 3 hodky v noci kojím 2x. A spaní je ješte takove nepravidelne ješte nema režim. Ale za cely den naspí 4-5 hod přetrhane ale.

krista
1. srp 2008

Tak si říkám že do toho roka už nemáme tak daleko 😅
Pořád jsem se modlila ať je konec šestinedělí (že tam to bývá prý lepší) a prd, pak ať je třetí měsíc (že tam to bývá prý taky lepší) a taky prd, takže teď jsem se na to vyprdla a čas letí, prostě to musím do toho roka vydržet a doufat že tam snad bude konec 😅 a pak ještě zamezit tomu aby si třeba něco vyřvávala z rozmazelnosti jinak se fakt toho nezbavíme 😅