Syn často brečí. Co mám dělat, aby neplakal?

pavlina05
25. črc 2008

Ahoj holky!!!
Máme doma 6 týdeního chlapečka. Je to náš andílek. Ale někdy, když se rozhodne plakat, tak je to k nevydržení... ☹ ☹ ☹
Někdy nás trápí prdíky, jindy asi nějaký splín.
Cvičíme, masírujeme, podáváme kapičky, třešně na bříško.....
Co pro to děláte vy aby neplakli ty naši andílci?

pavlinasp
6. srp 2008

Ahoj holky, a zkoušely jste na bolavé bříško a prdíky Probiotické kapky? já si je teda moc pochvaluju.

muminek
6. srp 2008

Kristi,prdíky nás trápí jako snad každeho snažíme se snimi bojovat jak to jen jde. Používám mastičku pupík, kapky a někdy se stane že se nemůžem vykakat tak musím nastoupit s hadičkou do zadečku. A pak je hned lépe. Holky už vaše děti umí pištět náš se to naučil tento tydem mazec. Brečí a dotoho piští. 🙂

krista
6. srp 2008

Je fakt že manžel je taky takové hlučnější stvoření 😀 Asi na tom jméně něco bude tak bacha na něj 😀

Muminek tak držím palce ať vám to do těch 3.měsíců (jak se často říká 😅) přejde!!! 🙂

Gilotek a váš Martínek taky ještě dost vyvádí jo? 😅

Pavlinasp to je jediný co jsem nezkusila, nejdřív mě odradila česká cena, pak jsem čekala až je dostanou na Slovensku, pak jsem si chvíli myslela, že už to nebudeme potřebovat a pak jsem zase čekala až je dostanou na Slovensku 😀 a pak jsem koupila Hylak a to jediný nám pomohlo naprosto suprácky!!! 😵

pavlina05
autor
6. srp 2008

krista ...no zdálo se mi že plná byla (prsa), teď už opravdu nevím...

pavlinasp mám je koupené na Slovensku za 300,- a chci vyzkoušet. Jen je tam napsané, že až od ukončeného 3 měsíce!!! Tak to mě je na prd!!!!

krista
co je to Hylak???

krista
6. srp 2008

Pavli Hylak Forte kapky:
http://www.lekarnaslany.cz/shop.php?action=show...

Dávám to do čajíku a na lžičku, nesmí se to míchat s mlékem, ale docela paradox je, že se to má před jídlem nebo během jídla což je díky kojení právě mléko 😕 ale asi myslí přímo míchat s mlékem, doufám 😅

Tak to je na prd s těma probiotikama, to bych se zbláznila čekáním 😅

Mě malá dneska usnula v 18:30 a pořád spí, ach jo 😖 Všechno je v háji, jindy chodíme kolem 19:30 koupat a spinkat až tak od 21-21:30, teď nevím co teda s ní 😒

pavlina05
autor
6. srp 2008

krista díky
😉
Tak dlouho spí???Tak dnes vynech koupání a jen nakoj a spinkat 😉

No právě, to se načekám!!! My máme v neděli 2 měsíce. To mám ještě měsíc vydržet????

krista
7. srp 2008

Tak jsem ji včera opravdu nekoupala, probrala se v 21:30, ale uspat ji pak zpátky a navodit ten noční režim to byla sranda 😝

Pavli a ty Babycalm jsi zkoušela? Ty jsou od 1. ukončeného měsíce 😉 Já vím že ty probiotický kapky jsou přírodní, ale já docela dodržuju to od kdy se co může, takže bych to radši dříve nedávala ☹

pavlinasp
7. srp 2008

Ahoj Pavli05, ... tak to musíš mít něco jiného, protože Probiotické kapky, jako takové, se smí dávat právěže už od 1.měsíce života!!! Probiotické kapky = oficiální název. Já totiž ani žádný jiný produkt pro takové prtě nezjistila. papa

krista
7. srp 2008

Tak tohle je paradox, tyhle od 3.měsíce (Slovensko):
http://www.mojalekaren.sk/biogaia-probioticke-k...

A tyhle od 1.měsíce (Česko):
http://www.lekarna.cz/probioticke-kapky-pro-det...

Nechápu rozdíl - stejný výrobce 😲 😲 😲

masacek
7. srp 2008

My dáváme SAB simplex ale moc nám to nepomáhá.Od včera spala malá v kuse snad jen hodinu.Stále pláče!Tak celý den kojím a chovám.Prý ji to přejde samo ve 3měsících ale to nevydržím!

muminek
7. srp 2008

Ahoj masacku my to tak taky měli a přiško mě že se Martinkovi rostáhl žaludek a vydrží i dvě hodíny. Tak vydrž já si vždy říkám že jsem ho chtěla tak co

krista
7. srp 2008

Masacek jo to se říká, že to přejde samo ve třech měsících, ne všem to tak ale přešlo 😅 No každopádně přeju ať jste ten případ, určitě to ale bude každým dnem lepší, vydrž!

Ten Sab může mít někdy i opačný efekt, mě malá z něj hodně zvracela, vyzkoušeli jsme toho kvanta a pomohl až ten Hylak, ale to jsem zkusila dát až teď 😅

monkia.pv
7. srp 2008

ahoj holky tak my mame taky doma uplakanka!Mala ma 7 tydnu a od narozeni porad breci! nekdy si rikam ze uz to nezvladnu a ze jsem asi matka na baterky! trpime na prdiky a nic nam nezabira!Mala pres den skoro nespi-jenom kdyz ji chovam nebo kdyz ji vozim po byte v kosiku a to vydrzi spinkat tak pul hodky a jak zastavim tak je hned vzhuru!Vsichni mi rikali "vydrz to po sestinedeli prejde" a ejhle ono to nepreslo-ted mi zase rikaji "to prejde ve trech mesicich" ale ja uz tomu neverim!Radeji si rikam ze pockam do pul roku to uz se bude mala vic hybat a snad uz na prdiky trpet nebude!

monkia.pv
7. srp 2008

nechavate prcky vyrvat?Ja to nedokazu!Vzdycky jak zacne nabirat na intenzite tak ji vezmu a chovam!Vydrzim ji nechat rvat tak 2 minuty!

masacek
7. srp 2008

monkia to jsme na tom úplně stejně.Taky si říkám že ji nechám alespoń chvíli brečet ale vydržím to jen chvíli a pak chovám a chovám.Taky přestávám věřit že se to zlepší protože pak už na to chování bude tak zvyklá že bude brečet když se nebude chovat.Jsou to kočičky ale je to náročný co?

krista
7. srp 2008

Monkia párkrát když už jsem fakt nemohla tak jsem to "vyřvat" zkoušela, ale taky jsem dlouho nevydržela, to úplně člověka trhá vejpůl jak to dítě ječí ☹

Holky a co zkusit ten Hylak? Jak říkám nám fakt nic jinýho nezabralo a teď jsem na doporučení jiné maminky dala ten Hylak a malá prdí ani neví jak, je taky už velká to je pravda, ale bez něj se pořád kroutila a řvala, nám to prostě nepřešlo ani po šestinedělí ani po 3.měs. a když zapomenu dát ten Hylak tak se umí ještě pěkně pokroutit a pořvat si 😝

pavlina05
autor
7. srp 2008

krista Baby Calm dávám celý den před kojením, navečer Sab. 😉 Já jsem také zastánce dodržování předpisů. No zítra se poradím s dr.
Teda...nás ty prdíky poslední týden vůbec netrápí...co se děje???

😅

krista také nechápu??????????? 😖

pavlinasp 😖 mám tahle co dávala odkaz Krista http://www.mojalekaren.sk/biogaia-probioticke-k...

masacek ☹ taky mám ten pocit, že to do 3 měsíce nevydržím. A bojím se, že to ani v tom 3nepřejde!!!! Ikdyž jak jsem psala, tento týden ok.
Nebyl to spíše růstový spurt?

muminek jj, chtěla jsem mimi, tak musím vydžet 😉

monkia.pv 🙂 ahooj§ My se známe 😉 Přesně to trápí i nás. Já nenechávám vyřvat. mě to drásá srdíčko. No, zkusila jsem to jednou, řev trval 10 min, malej byl rudej, chrčel a spocenej. No hrůza!! Já pořád chovám , utěšuju a zpívám. Děti trpící na koliky se musí chovat!!!!!
Moni, já teď razím metodu na bříšku. Nám Alešek v kočárku strašně řve. Ty prdíky nás děsně trápí§ Tak hned jak jedu ven tak dávám na bříško§ Vím...syndrom náhlého úmrtí...alé Ája je v pohodě..já ho pořád sleduju, mám ho před sebou. A on tak nádherně spí třeba i 3 hod§ A to slyšíš jen pěkný rany do plínky 😉 Vnoci samo ne na bříško!!

Holky...já raději nevěřím ve zlepšení...abych nebyla zklamaná... 😅 😅 😅

krista já to mám napsané a kdyžtak koupím i ten Hylak 😉 Vyzkouším cokoliv pro dobro Ájulky 😉

Holky, díky za rady a dobrou...bez bolístek a slziček 😵

zanulav
7. srp 2008

Pavly neboj vše se v dobre obratí a uvidíš časem to přejde Aleška 😵 Jinak prave v noci se mi samuel otačí na bříško a spí takhle docela se bojím aby se neudusil ale hezky už zveda hlavičku, a mam monitor dechu. no tak uvidím tak pa

majenka
7. srp 2008

Ahoj holky, musím vám sem napsat...

Naše Anuška se také naplakala až až...když jsme přišly z porodnice, tak jsem celé dny jen polehávala a seděla, protože ona spala jedině na mě na břiše...takhle jsme "spaly" i v noci! Tedy ona spala a já podřimovala a trpěla děsnými bolestmi zad od strnulých poloh...jak rostla, tak už ji nestačilo jen ležet u mne na bříšku, ale pomalu jsme přešly na různé procházení po bytě, houpání a skákání na míči...večer jsem takhle "blbla" nezřídkakdy až do 1.-3. hodiny ranní, kdy konečně usnula tak, že jsem ji mohla položit do postele. Tady na Koníkovi jsem četla nesčetné rady, co s tím...ale každé miminko je jiné! Většina maminek psala, že tohle u nich skončilo kolem 3. měsíce, ale u nás o něco později...ale skončilo! A také jsem si říkala, že to nikdy neskončí...Ale opravdu to skončí-jakmile budou prckové větší, začnou se zajímat více o svět kolem sebe a budou samostatnější. Jen vydržte. Kolem 5. měsíce to u nás už bylo úplně v pohodě...i když stále uspávám u prsa, tak žádné poskakování nehrozí. Každým měsícem se to zlepšuje a bude to tak pokračovat dále. Musím teda říci, že malá nidky netrpěla na prdíky, vše to byla jen její potřeba být v neustálém kontaktu se mnou (ta teda trvá dodnes-spinká se mnou v posteli a pokud si zrovna nechce hrát na zemi, tak je u mne jako klíště). A metodu "nechat vyřvat" jsem zavrhla hned po jejím teoretickém prostudování-nemám na to srdce ani nervy-nesnesla bych ji nechat křičet a brečet...takže holky vydržte, všichni uplakánci z toho vyrostou!!!

pavlina05
autor
7. srp 2008

zanulav já myslím, že zdravé děti, donošené jsou na bříšku ok. Jasně, pozor dávat musíme... 😉

majenka díky moc, tohle jsme potřebovaly všechny slyšet 😀 😀 😀 😀

majana
7. srp 2008

Nám ty probiotycké kapky dost pomohly,malej už s prdíkama nemá problém,ale steně ho furt musím tahat s sebou,musí mě mít furt na očích a nejlépe mu je v náručí,ale nesmím sedět 😠 ,tak buď chodím nebo skáču na balonu(třeba 2 hodiny 🙂 )

a někdy děsně řve v kočárku,když zastavím a kouknu na něj,tak se začne smát a jak se rozjedu,tak zas jekot,tak nakonec jsem skončila s malým na jedné ruce(tvářil se velice spokojeně,jak sultán na promenádě 😀 ),druhou rukou jsem se snažila tlačit kočár a vedle šel ještě pes...ten je naštěstí rozumnej a chodí bez vodítka 🙂

vyřvat nenechávám....když vidím tu pokroucenou nešťastnou pusinečku,tak to nejde....a mám doma super knížku,je hodně odborně pojatá a tam píšou,že dětem se velká část mozku vyvíjí až po narození a když se nechávají plakat,tak se jim tam ty spoje nějak hůř napojí (díky působení stresových

hormonů)a pak můžou mít v budoucnu problémy s depresema,úzkostma a tak

a aji doktorka mi hned na začátku,když řval 24 hodin denně radila,ať ho hlavně pořád utěšuju,že se mi to vrátí

kikimaruska
7. srp 2008

Ahojky.Přidávám se k uplakánkům...Kubík je hyperaktivní a krom pláče se často strašně moc vzteká a vzteká, vřeští, brečí...Přispělo k tomu i to, že je předčasně narozený (jsou nám 3 měsíce,ale jinak řízeně je nám 2,5 týdne.) Byl takový vzteklý, živý a uplakaný už v inkubátoru ( a v bříšku, proto musel ven v 7 měsíci), kdy se od sester vyžadoval "nadstandartní péče"- jídlo dřív a častěji, častěji přebalovat a potom i chovat...vybrečel si ošklivou kýlu, se kterou mi ho dali a která se bohužel zhoršila. Trápí nás také prdíky, kdy se tak svíjí, že asni nechce pít, pak ale zase do toho brečí hlady. Sab Simplex je přechodná pomoc, jelikož po 3 dnech se musí vynechat a navíc jsme po nich dost blinkali. Jsme už plně na umělé výživě a pomohl nám na prdíky fenyklový čaj...tedy jeho směs- Aby bříško nebolelo od Humany.Se spánkem jsou problémy také...čtu, jak novorozenec spí 20 hod. denně, my spíme tak s bídou 15...někdy ani to ne. Dokáže se každou hodinu i půlhodinu v noci budit, tak utěšujeme, přebalíme, nakrmíme....uspávám...a když spí, odplížím se do postele a za nedlouho zase příšerný řev a vztekání. Pouze asi 4x jsem ho zatím přebalila, aniž by se nevztekal, nebrečel a nevřeštěl, to nereaguje ani na mé tišení,hlazení a podobné techniky...Je to tak intenzivní, že už si skoro oddělal hlasivky chudinka. Snažím se aby nebrečel, ale není to lehké. Dobře spí akorát když jedeme autem, to se vzbudí opravdu jen z hladu...a i v kočárku je to dobré, ale kdekoliv jinde 😖 .Nejlépe spí tak od 20-00 hod...a pak až do rána horor. V noci jsem jak mrtvola, přes den to pak nějak přetrpím...ale skoro se od Kuby nehnu, takže doma se kupí práce a něco udělám až když se vrátí večer přítel a vezme si ho na klín, nebo si s ním hraje a třeba i nakrmí...No, hlavně že nejsem sama...a snad se to časem zlepší.

hadzka
7. srp 2008

Ahoj maminky. tak jak čtu nejsem jediná která má takový problém s prckem. Máme skoro měsíc a po týdnu jsem prestala kojit /nepřibíral/. No co jsem začala dávat nutrilon malý začal mít prdíky ☹ vyskoušeli jsme všechno možné no neprestáva to. Skoro vůbec nespí /mám pocit že usína jenom únavou z breku/, svíjí se bolestí a ten zoufalý pláč ☹ je hrozný. Skouším ted změnu stravy, dnes už papal hipp tak uvidíme jestli to trochu pomůže. Já dopoledne doma nic neudelám ☹ alespon odpoledne mi pomáha manžel.
Plánovala jsem víc detí, no po tomhle strácim odvahu. ☹
Tak držme si palce.

pavlina05
autor
8. srp 2008

hadzka ☹ ...neboj, nejsi sama...a holky co tady píšou, tak slíbily, že to přejde....

kikimaruska ...no to je k smíchu, když čtu v knížkách jak novorozenec prospí i 18 hod denně!! Já si to schálně píšu anáš ája spal minulý čtvrtek 8,5 hod, pátek 10!!!!!!!!!!!!!!

kryserka
8. srp 2008

i já se přidávám, taky máme malého raubíře, zlobí nás prdíky a když se vyprdí, tak stejně nespí a pláče. Na ty prdíky nám nepomohlo vůbec nic, teď dáváme druhý den probiotické kapičky, tak jsem zvědavá, zda se pár dní dostaví očekávaný účinek, ale popravdě tomu moc nevěřím. Jenom doufám, že to po těch třech měsících přejde.... Auto u nás docela zabírá taky, ale jinak řveme i v kočáře. Co nám teda na ten jeho řev docela zabírá, je nošení v šátku, je blízko u maminky, pěkně stočený do klubíčka, tak to se mu líbí

pavlina05
autor
8. srp 2008

jo holky, auto u nás taky 😉
mm říkal, že na celou noc objedná taxíka a my se vyspíme.... 😀

kryserka
8. srp 2008

bychom za chvíli projezdili majlant 😀 už mám normálně trauma z kojení, protože vím, že jak kojím, tak to za chvilku zase začne ☹ U prsa mi usne, dám ho odříhnout, to se probere a už jedeme, kolikrát spím přes noc trhaně tak 2-3 hodiny a víc mě nenechá ☹

masacek
8. srp 2008

Ahoj holky,tak jakou jste měly noc?My jako obvykle.Ráno vstávám jako bych skoro nespala.Pravdou je že malý se taky v autě líbí.Někdy mám sto chutí když nechce usnout jít ji uspat do auta.Hlavně jak stále chovám nemám doma nic hotového.A chtějí vaše miminka dudlík?

bramburka
8. srp 2008

holky, chudinky jste, myslim na vás, a vím, co to je, znám to. Nevěřila jsem těm kecálistkách, který tvrdily, že to přejde. Ale jak bych vám to jenom... řekla... fakt TO PŘEJDE!!!! VYDRŽTE!!!!

agatka77
8. srp 2008

holky zkuste miminka hodně pevně zavinout do slaboučké deky,ručičky pevně k tělíčku.my tohle měli 2,5 měsíce,budil se v noci furt,strašné,ale to zavinování hrozně pomohlo