Syn často brečí. Co mám dělat, aby neplakal?

pavlina05
25. črc 2008

Ahoj holky!!!
Máme doma 6 týdeního chlapečka. Je to náš andílek. Ale někdy, když se rozhodne plakat, tak je to k nevydržení... ☹ ☹ ☹
Někdy nás trápí prdíky, jindy asi nějaký splín.
Cvičíme, masírujeme, podáváme kapičky, třešně na bříško.....
Co pro to děláte vy aby neplakli ty naši andílci?

zanulav
1. srp 2008

kristo jasne ja furt říkala u tomika at už lozí, at chodí atd. A pak je nebylo lepší když bylo mimčo, pořad za tím lítaš at si neublíží více hlídaš, same urazí. Ale jinak same radosti. Myslím do roka nejhorší že pořadne nevíš co mimčo trapí, kdežto díte ti pak ukaže co ho bolí nebo řekne, navíc same lítaní po doktorech očkovaní zoubky rostou no je toho dost.

gilotek
1. srp 2008

Tak to závidím maminkám co jim děti spí. Martin od porodnice nespí více než 2 hodiny přes den. Kolikrát ani to ne.

krista
1. srp 2008

Zanulav jj je to náročný 😉 Malá se teď začla přetáčet a to je taky "problém"

S manžou jsme se div nerozplakali dojetím jak jsme na ní pyšní, ALE na zádech se okamžitě přetočí na bříško, na bříšku jí to po chvilce přestane bavit - řve, dáme jí zpátky na záda, do minuty se opět překoulí a zase jí to nebaví a zase řev 😅

krista
1. srp 2008

Já teda musím říct, že tak do 3,5měs. spala hlavně v noci naprosto nádherně, to bylo jediný na co jsem si nikdy nestěžovala a chválila jí v tom, za to poslední dobou nezabere bez řevu 😅 možná už nám rostou taky ty zuby, ale nikde nic nevidím, mám doma chladivý gel na dásně, ale je od 5ti měsíců, takže čekám a až nám těch 5měs. bude tak jí to napatlám, třeba bude líp, jestli do tý doby ten zub nevyleze 😀

zanulav
1. srp 2008

krist jo samik se taky už otačí na bříško vydrží chvílí pak se vzteka, otočím ho na zada a to je furt dokola. A děla to i vnoci někdy a vzteka se že mu nejde se otočit nebo ja nevím. A strašne slinta nevím jak vaše dítka to se pry říka že lezou zuby ale u neho zatím nic to je asi ješte brzy u prvního syna vyletl zoubek v 7,5 měsici, jo a byl protivny ale jak se prořezal zoubek tak klid už byla na chvílí než zas vylezl další. a davaůa jsem mundysal gel myslím tak nějak. Jo dítka si nevyberem, ale každe dítko je nečím vyjmečne, s tím nic nenadělame, jedno je spave jedno men spave nebo uplakane, nebo hodnoučke. 😅

halkac
2. srp 2008

Holky, dobré ráno 🙂

Já vím, je to o nervy - taky máme malou hysterku 😉 Bohužel já osobně si myslím, že pláč a brek je prostě ve velké části životním projevem dítěte - že se s tím moc nedá dělat, jen se můžeme snažit mimi ukonejšit.

Nám pomáhá skákací balón a nosítko manduca...V současnosti stačí ponosit na rukách (aby se dítě rozhlídlo), ale naše malé miminečka pořebovala kontakt a kontakt a kontakt. Pro mámu je to sice na zbláznění, ale říkala jsem si, že teď se u dítěte buduje základ citových vztahů a že je pro něj naprosto nejdůležitější cítit jistotu a důvěru - že když si zapláče, prostě maminka pomůže. V počátku /tak do tří měsíců/ jsem opravdu, kdykoliv si mimi "vzpomnělo", chovala, hojdala na míči nebo dala do nosítka. Dnes už jsem schopná rozpoznat "druhy pláče" - když se dítě vzteká, nechám ho být...až když je pláč zoufalý, beru na ruky a chovám...

Vydržet, ono se to všechno starání vrátí!!!Fakt!!!

krista
2. srp 2008

Zanulav malá slintá jako pejsek, ale to už dlouho a zuby nikde 😅 prý to má po mě to slintání - říkal manža 😀

Halkac díky za podporu 🙂

maja1979
2. srp 2008

krista: u nas to bylo presny, spanek v noci byl jediny na co sem se mohla spolehnout od konce sestinedeli sem v noci vubec nekojila!! krasne spala, a bylo to super protoze jinak nevim jak bych to pres den zvladla! ale jak rikas tak kolem 4 mesice se zacala v noci nejak budit a plakat, ja hotova, a nekdy k peti mesicum se ji vyklubaly zoubky.chudak asi ji to pekne bolelo ale davala sem ji Calgel a nam teda zabiral super, vzdycky sem namazala a ona byla do minuty tuha. taky sem ji pak zacala v peti mesicich davat na noc kasicku a pak se to zlepsilo tak to asi byli zoubky i trochu hlad dohromady. ted uz je to zase dobry 🙂

krista
2. srp 2008

Majo to jsi mě uklidnila, ten Calgel mám právě koupený a už se na něj třesu až jí ho budu moct dát!!! 🙂
Na příkrmech jsme se s Dr. domluvili až od září kdy bude malý 6 měsíců, aby nebyla moc tlustá 😅 Zatím plně kojím a má teď kolem 7,5kg a porodní váha 3080g 😅 ale taky doufám, že až s tím začneme tak by taky mohla naspat víc!!! 🙂 U nás se to její chování mění fakt jako počasí, dneska co mi tu vyváděla za scény, teď usnula a spí jako zabitá, protože pořád vyřvávala, tak je z toho chudák vyčerpaná 😅 ale dneska bych to typovala na prdíky 😖 protože mi přijde že tlačí, takže až se vzbudí tak razíme do pohotovostní lékárny a ještě zkusim koupit kapky Hylak na trávení 😒 😉

maja1979
2. srp 2008

no jo to je furt neco vid?!! jinak s tema prikrmama my zacali prave uz v tech peti mesicich protoze mi moc nepribyvala, jinak bych klasicky taky zacla v tech sesti. vy to mate v pohode tu vahu!!!! zase je dobry ze ji uz na prochajde muzu soupnout presnidavku, nebo ji uz davam v lahvicce bylinkovej cajík pro deti, a nemusim se stresovat tim ze musim vytahovat prso, a kde je vhodny misto na kojeni, protoze to ja fakt nemam moc rada. 😒 ja vzdycky byla vystresovana kde mi zacne brecet, a ze budu muset kojit🙂 zpocatku byl horor i kazda navsteva doktorky, to usnula cestou tam, pak se vzbudila, rvala v cekarne rvala v ordinaci, rvala pri svlikani, oblikani, rvala a rvala. dokt. zjevne zvykla ale ja se stejne cejtila jak debil co nedokaze uklidnit dite🙂!!!!

krista
3. srp 2008

Majo tak to jsme dvě, nemám nic proti kojení na veřejnosti ostatních maminek, to mi vůbec nevadí, ale sama na to nejsem abych tasila a nakojila 😅 Kojím jaksi jen před manžou 😅 prostě k tomuhle nejsem, takže taky stresy kdy vyrazit, aby byla pořádně najezená a aby se všechno stíhalo, naštěstí Dr. mám pod barákem tak jsem to většinou vychytala, ale jak se muselo někam dál na jiný vyšetření tak jsem z toho byla hotová jak to udělat aby mi nikde nevyváděla, takže většinou jsem brala flašku a do něj svoje odstříkaný mlíko 😀 V ordinaci u Dr. řveme pořád, předminule řvala sotva jsem ji položila a sáhla na ní, ale fakt hysterák jako blázen, že jsem od Dr. slyšela každý druhý slovo a až doma jsem si dávala dohromady co mi vlastně povídala 😅 no a minule to bylo docela v pohodě, dokud jsem jí nesvlíkla, pak jí ještě píchli Hexu a bylo vymalováno 😀
Jak jste snášeli Hexu vy? Nějaký reakce po tom? U nás první v naprostý pohodě a na druhý měla nateklou nožku a modřinu, ale za týden bylo všechno pryč, teď se ještě děsim tý druhý dávky 🙂

A jinak včera mi naše malá extrémistka dala zabrat, s nervama jsem myslela že už nevydržím takže jsme koupili ten Hylak a dokonce jsem ji i proti svému přesvědčení napatlala ty dásně tím gelem a pak už bylo lépe, ale těžko říct jestli něco zabralo nebo byla prostě vyčerpaná, tohle bylo večer asi v 21h a usnula ve 21:45, ale spala "jen" do 1h, ale aspoň u kojení nic nebojkotovala a když byla najezená tak se sama odškubla a spala, to mi dlouho neudělala, většinou chtěla cumlat furt bez ohledu na to jestli měla hlad nebo ne a pěkně se vztekala když jsem jí to prso brala, takže noc vcelku v pohodě a ráno si ji vzal můj milý manžel, takže já jsem pospávala do 9h, to je asi prvně od doby co se narodila 😅 😀

zanulav
3. srp 2008

Tak u prvního syna narodil se na podzim tak to bylo dobry že jsem nemusela vubec kojit venku že přes zimu a tehda jsem se taky stranila když jsem musela kojit atak. myslím venku nebo kdekoliv hlavne o samote. Ale ted jelikož chodím hodne ven se synem na hřište a ruzne a ten chce byt dlouho venku že tak samíka musím nakojit venkz samozřejme se trochu stahnu na nějake klidne místo, ale ted mi to nevadí kdysi mi to vadilo. Beru to tak že zkratka ho musím nakrmit a kvuli tomu nepoletím domu, to by se mi nechtelo a ani synovi. krist jinak dnešní noc jsem nechapala samík se pořad budil kojila jsem co 2 hodky dudlík vyplivuje, a otačí se pořad na bříško tak ho otočím a vzteka se. Doufam že ho to přejde první syn to nedelal. 😵

son11
3. srp 2008

ahoj maminky mam problem jsem babicka male sarinky od ha_nik a mame problem maminka ma horecku,prsa plna ,odsavame ,delame zabaly nohou ale horecka je vysoka ,bohuzek haninka zije na mallorce tak jsou tu jine leky vse je jine jsem tady 14 dni a pomaham..nemate neco na srazeni horecky..diky dasa

maja1979
3. srp 2008

kristo my hexu snasely docela dobre, akorat vzdy mela trosku zvysenou teplotu tak dostala paralen a do rana to bylo v poradku. ale jak rikas, kdyz jsme byli na hexe to vzdycky bylo sileny, predtim byla docela klidna, ale dostala hexu a hotovo, no nedivim se ji bolelo ji to ale rev silenej!! ja taky vzdycky horko tezko slysela co dokt. rika ted uz to delame tak ze nejdriv mi vse rekne ja se na vse zeptam co potrebuji a az potom ockuje🙂 ale ted uz sme vicemene hodny u doktoru, to bylo jen jak sem rikala do tech tri ctyr mesicu. pak uz zacala bejt hodnejsi a hodnejsi. ale moc dobre si pamatuju jaky to bylo na zacatku🙂))) vam bude za chvilku uz pul roku urcite se ani nenadejes a plizive prijde to ze si ani neuvedomis ze place min a min a je to zlaty dite!!!!!!!🙂

novako
3. srp 2008

Ahoj holky! Musím se pochlubit, jaký jsme udělali pokrok. (ťuk, ťuk, ťuk). Už dvě noci mi malá při nočním kojení usnula SAMA v postýlce aniž bych ji musela udyndávat na rukách nebo na míči. Zkusila jsem tam dát moje tričko, které jsem předtím pár dní nosila, Liduška do něj zabořila nosík a vesele usnula. 😀

maja1979
3. srp 2008

novako to je supr, jen tak dál. to je hned veseleji vid? u nas to trvalo skoro dva tri mesice nez dokazala mala usnout bez řevu!!🙂 tak to jste sikulky!

krista
4. srp 2008

Son asi už je pozdě, na prsa tvaroh a na horečku asi jedině zábaly, když nejsou léky 😉

Majo kéž by, poslední dobou se všechno strašně zhoršilo, já fakt nevím proč!!! Asi je to zase tím, že jsem si dovolila jí pochválit nebo co, to je vždycky, jak dávám ten Hylak tak prdíkuje perfektně, ale řev zůstal, takže prdíky to nejsou (ASI), Dr. tvrdí že malá je v pořádku a já vypadám jako idiot, takže nevím no, snad se to tím půl rokem změní, to už je proti tomu čím jsem si prošla opravdu za chvilku 😒

Ještě se chci zeptat jaké máte uspávací rituály? Jak byla Kristý malá tak chodila spát prakticky sama, kolikrát u hraní usnula apod., ale prostě jak je větší tak je snad i rozmazlenější nebo co, sama neusne, ani na těch rukách, to se kroutí, nelíbí se jí to, prostě se uřve k tomu spánku 😅

Novako gratulace!! 😵

pavlina05
autor
4. srp 2008

Ahoj holky!!
Tak víkend byl nádherně klidnej. bu´d to bylo tím čestvým vzduchem mimo Brno, nebo nastal zlom? No každopádně nás trápí prdíky...a tak ležíme v kočárku na bříšku a je klid 😉

maja1979 díky moc za podporu. Sam, taky 😉

novako, díky 😉 Jsem ríáda, že v tom nejsem sama!

gilotek ☹ takže přejdou prdíky a nastane bolení zoubků? Ne tě pic!
Já už na to s MM přišla. neupínám se na ten 4 měsíc a na to že bude líp,..já žiju každým dnem a jsem ráda za klidné noci. Musím to vydržet, nejsem jediná!!!

zanulav 🙂

krista 😀 😀 😀 přesně tak jsem se upínala i já, šestinedělí...nic, 3 měsíce..no to už se raději neupínám...prostě musím vydržet ten rok 😀

Holky, nestršte! Takže teď když vnoci spinkáme krásně, tak to se ještě může otočit? Já se také spoléhám na tospaní vnoci.

krista no já na noc pevně zavinuju do zavinovačky, pak chodím po bytě cca 30 min a pak dávám optrně do postýlky. Pak je asi po 10 min řev, tak znovu dalších 15 min a pak klid. On asi sám neusne!! ☹

novako
4. srp 2008

kristo: Uspávání večer probíhá tak, že ji vykoupu, pak nakojím, MM z ní udělá kuklu a sedne na balón a skáče dokud malá neusne. No, a pak ji držíme v náručí a teprve až když jde jeden z nás spát, tak ji dáme do postýlky v ložnici. Liduška má totiž v hlavičce radar a ať spí jakkoliv tvrdě, pokud nejsme v té ložnici s ní, tak se zákonitě do 15 minut vzbudí. Není to nic moc, tak doufám, že si tím nezaděláváme na moc velký průšvih. V noci s tričkem ale už třetí noc usnula sama!

Majo: To je. Ono skákat na balóně ve dvě ráno a pak znovu v pět je občas docela psycho. 😉

Díky holky, doufám, že se to nepokazí. To o tom tričku (druhá možnost je plína od mateřského mléka) jsem našla na netu. Že to miminku dává pocit bezpečí, protože cítí mamku. 😵

Pavli: Dobře děláš. Já se také raduji z každého dne, kdy je Liduška spokojené a neplačící miminko. To by člověk neřek, jak málo mu stačí ke štěstí. 😉

muminek
5. srp 2008

Ahoj holky, nám budou tři měsíce a jak píšete radujem se s každého klidného okamžiku. Náš Martínek strašně plakal všude a furt. Hlavně s čím bojejeme tak s usínáním když neusneme při kojení tak nastává doma cirkus. To se chodí ptát i babička co se unás zase děje. Chování nepomáhá ,dudík nechce. Tak chodíme po domě a zpíváme. Jeden den jsem mu zaspívala skoro celého Krysařa mezitím jsem ho třikrát položila ale vždy se vzbudil.(Asi chtěl vědět jak to dopadne) 🙂 tak pevné nervy

krista
5. srp 2008

Holky tak díky za rady ohledně uspávání, tohle na ni platilo jen dokud byla malinká, od 3měs. už nezavinujeme, ze zavinovačky už vyrostla, navíc díky prdíkům potřebuje mít volné nožky, tak si vyberte 😖 Svoje tričko i plenku jsem jí taky už zkoušela dávat, to se akorát vzteká 😝
Dneska ráno mi usnula normální, což se divim 😕 ale co vyvádí teďka posledních pár večerů to je fakt mazec 😝

Pavli my jsme fakt strašně dlouho spali v noci nádherně, bývala jsem i já vyspalá a chválila si to, pak si to i párkrát otočila to spaní a teď v noci je běžně nějakou dobu vzhůru, bojkotuje kojení - což dělá ostatně i přes den, to taky nechápu, no ale asi nepochopim nic z toho 😅 Jen aby to přešlo aspoň do toho roka 😲

pavlina05
autor
5. srp 2008

Ahoj holky!
Koukám, že uspávací rituály jsou všude. To jen má švagrová dá 8 měsíční mimi do postýlky, zavře dveře a jde...a oni (dvojčátka) chvíli pláčou a pak spí...

Holky, Ájula má druhý den takovou zelenkavou stolici s hlenem? Co mu může být? Má hlad? Jak bych to poznala? Kojím celkem dlouho?

krista
5. srp 2008

Pavli jak dlouho kojíš a pije intenzivně? Může to opravdu znamenat že má hlad, zelená stolička je že mimčo si vezme jen přední mléko na žízeň ... nebo hodně střídáš prsa??? Pokud se ta stolička vyskytne ojediněle, tak bych to neřešila, taky občas takovou máme a malá přibývá až moc, kdyby to bylo trvale, tak už je asi potřeba to řešit a to by si ostatně poznala i na vážení, kdy jdete do poradny?

Švagrové to přeju když má dvojčátka, já mít doma dva uřvance, tak nevim nevim 😀

Asi zkusím tu techniku nechat být 😒 Ptala jsem se teď jedné maminy jak vyřešila problém se spaním, taky s tím měli velké problémy a musela jí prostě dát do postýlky a po chvilkách k ní chodit, dávat dudl, zpívat, ale nebrat do rukou a takhle pár dní a pak byl klid, tak to zkusím no, za to už nic nedám 😅 ale ty nervy to zase bude a sousedi si taky užijou 😝

pavlina05
autor
5. srp 2008

krista
😉 v pátek jdeme, tak to se uvidí na váze. máme tu stolici te´d tak podruhé....
díky, jdu kojit.
pije intenzivně i 20 min...

masacek
5. srp 2008

Ahoj holky,ráda si přečtu že v tom nejsem sama.Máme Lucinku které je zítra měsíc.Je hodná jen když spinká.Jinak je buĎ u prsu nebo krkáme,chováme.Doma nic nestíhám.Ani dudlík nechce tak s ní nikam moc nemůžu jít aby nezačala bečet.a co vaši miláčci a dudlík?

krista
5. srp 2008

Pavli tak to je docela dost 20min., a prsa máš podle sebe plná dost?

Masacek tak naše malá zprvu dudlík taky odmítala, ale pořád jsme jí ho cpali a teď bez něj zase nedáme ani ránu, běda jak ho někdy zapomenu doma, tak se mi to vymstí 😅 Zkus třeba vyměnit značku, my máme rády NUK 😉

krista
6. srp 2008

Ahojky holky,
včera malá usnula sama bez řevu 😅 a dneska ráno taky, sama se tomu divím a myslim si, že to nemá dlouhý trvání ale jsem ráda!! 😀 😵

muminek
6. srp 2008

Ahoj holky my jsme tu stoličku měli taky zelenou u nás se říká že to je z tepla. A je pravda ,že ji měl Martínek v těch největších teplech. Kristi to že ti malá usla blahopřeji mě Martínek zrovna řve tak jednou rukou vozím a druhou píšu. 😒

krista
6. srp 2008

Muminek Martínek je hezké jméno 😀 😵 (můj manžel 😀)
Ono je fakt, že třeba jak je teplo tak děti vyžadují častěji přední mléko (na žízeň) a z toho je taky ta zelená stolička, nebo jsem dneska četla že se takle zabarví až v pleně někdy 😉 Fakt to nemusí být nedostatkem mléka 🙂 😉

A copak trápí Martínka - prdíky?

gilotek
6. srp 2008

Jejej, my máme taky Martínka 😀 A taky je to řvoun uřvanej, a pěkně se vzteká 😅