Syn často brečí, řve až se zajíká. Máte zkušenost?

petuna05
30. srp 2012

maminečky drahé, dnes píšu už druhou otázku, připadám si jak blb, ale nevim si rady, filípek-3 tydny, často brečí, řve tak až se zajíká, modrá, škrábe si tváře,, má tam už vystoplý a popraskaný žilky, už si nevim rady, je najezený-doufám,(mléka mám hodně, pije skoro každou hodinu) přebalený, teplo akorát-doufám, pomazlený, větry odchází a řve, nemuže kuli tomu usnout,je otrávený a řve víc, nemáte nějaké zkušenosti?prosím☹

camelinka
30. srp 2012

@petuna05 zkusila jste satek?treba potrebuje jen hodne muckat

milmic
30. srp 2012

Napadá mě, jestli se nekojí moc často a nemůžu ho bolet bříško. Ale asi bych taky zkusila šátek nebo pevně zavinout do housky.

ined77
30. srp 2012

možná bude opravdu problém v tom častém kojení...mlíčko se pak nestíhá trávit, míchá se s novým a to způsobuje bolení.
vyzkoušela bych to co radí holky výše a zkusila dodržet mezi kojením alespoń tu 1,5h .
a pláče maličký i když ho nosíš?

lindaaax
30. srp 2012

možná by pomohlo zavinutí do zavinovačky, zvuk fénu apod. viz knížka Nejšťastnější miminko v okolí. Kamoška zkoušela a na jejím mimi to fungovalo zaručeně (ale každé mimi je jiné) 🙂

romcovaklarka
30. srp 2012

@petuna05 Já mám zkušenost, kdy malej první měsíc prořval, nespal víc jak hodinu a půl v kuse a už jsem byla na prášky, potom jsem ho dala jednou na chvilku pohlídat mýmu tátovi, že si trochu odpočinu a on ho vzal a - jak byl zvyklej z doby před třiceti lety - ho vrznul do postýlky automaticky na bříško. Malej usnul, prospal sedm hodin v kuse (!) a od té doby to byl relativně spokojený na bříšku spící kojenec.

Neříkám, že to je i váš případ, ale u nás to bylo takhle, tak přidávám tip na vyzkoušení - jiná spinkací poloha.

marrei
30. srp 2012

Kamarádka měla s malým stejný problém, od mala byl hodně ubrečený a taky si škrábal tváře - pak až do krve, ukázalo se - nechci moc strašit!!! - že má alergii snad na všechno, co máma sní, kamarádka nakonec zůstala jen na brokolici a králičím mase... bohužel pokud by to byla alergie, tak se to takhle brzo nepozná, nezbývá než čekat... Pevně věřím, že to budou jenom prdíky nebo něco takovýho míň závažnýho 😉 Některý děti holt pláčou často...

petuna05
autor
31. srp 2012

maminky, moc vám děkuju, nestíhám napsat každý z vás, zas ječíme, tak já běžím k filípkovi a doufám, že to bude jak říkáte a brzy přestane brečet.

petkula
31. srp 2012

@petuna05 ahoj, asi je přepitý a nestrávené mlíčko ho trápí. Určitě pomáhá poloha na bříšku, mně takhle mladší syn i spí odmala až doteď. Vím, že se tato poloha nedoporučuje ale na zase na trávicí problémy je ideální. A v kombinaci s monitorem dechu se myslím ani nic hrozného nemůže stát. Na zádech ani na boku nespal, hned se vzbudil a hrozně křičel.
Pak ještě pomáhá vzpřímená poloha - takže dávat na tvou hruď, rameno - to se mu to mlíčko pak tak nevrací. Ideální je mít šátek nebo nosítko (třeba Ergo, Manducu, Beco, Liliputi). Já jsem třeba mladšího syna vůbec nemohla mít v kočárku, protože ho to vracející se mlíčko vždycky trápilo, takže než se to upravilo, často jsem ho nosila v nosítku (od 6 měsíců se to díkybohu spravilo a už je kočárkový).

petkula
31. srp 2012

@romcovaklarka přesně, u nás to fungovalo taky 🙂 Měli jsme půjčený i monitor dechu, takže jsem byla relativně v klidu. A je fakt, že nás kdysi dávali jen na bříško. Na zádech a na boku nechtěl spát a pořád řval. Jakmile jsem ho měla v nosítku nebo dala na bříško, tak byl v klidu.

romcovaklarka
31. srp 2012

@petkula No přesně. Taky jsem měla monitor, ale já ho měla stejně, dostali jsme ho lacino po známých. A přesně, nás dávali jen na bříško... Stejně mě napadla zajímavá teorie - že statisticky umřelo nejvíc dětí na SIDS v poloze na bříšku - no aby taky ne, když se tehdy dávaly na bříško prakticky všechny děti. To je jako, kdyby řekli, že statisticky nejvíc se to stalo v postýlkách, takže jsou postýlky straaaašně nebezpečné 😅

ajuse21
31. srp 2012

nic si z toho nedělej..nám jsou 2 měsíce a taky řveme..neustále.Přes den mi spí tak hodku a v noci to není žádná sláva.Sám v postýlce nevydrží a nic doma neudělám 😖 ted jsem to řešila s dr. a bud má koliku nebo alergii BKM.jsem taky a prášky,doufám že se to spraví věkem...jinak na bříšku taky rád spinká 🙂

jancip
31. srp 2012

Možná je citlivý na všechny podněty, neumí se od nich odpoutat a neumí tím pádem usnout - to jsme měli my. Po pár týdnech jsem přišla na to, jak usínat a bylo po problému.

petkula
31. srp 2012

@romcovaklarka asi tak nějak 🙂

katyxq
31. srp 2012

@marrei Alergie na potraviny se dá poznat i takhle brzo, jen ne z krve, ale eliminačně-expozičním testem http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

U nás se řev zmírnil (ale pořád je dost ukřičená), co jsme vystopovali alergeny (BKM plus hovězí, sója) a taky co jsem se vybodla na kočárek, z velké části i postýlku, malá spala s náma (teď se postupně stažíme ji dávat spát do postýlky, ale jak jí třeba rostou zuby, tak tam nechce být ani za nic), nosíme v šátku nebo nosítku, nosila jsem hodně i doma, teď už malá leze, tak doma nosím jen výjimečně, ale pořád ji nejvíc baví mě pozorovat třeba při vaření (a ochutnávat to, co může).
Před spaním máme řev pořád, tělo by spát chtělo, ale hlava nechce 😅.

vikirobi
31. srp 2012

Můj malej prořval celé tři měsíce a ze dne na den to pak přestalo.Co mu bylo nevím 😒 .Ale kamarádky malá tohle dělala taky a do toho si i rvala vlásky.Pak jí doktorka napsala homeopatika (jakejchsi 7 bylinek) a byl klid.Bylo to tím,že se nedokázala sama uložit.Chtělo se jí hrozně spát a nešlo jí to.

petrisek17
13. zář 2012

ahoj, náš malej taky pořád brečí až si rozdrápe obličejík nehtama - je nám 23 dnů. musíme stříhat každý týden protože je celý podrápaný.. pořád máme prdíky. já už nemám mlíko, takže musíme být na umělý.. přijde mi, že se malej neumí sám uspat. nosím ho nebo ho na sebe položím a když spí, chci ho uložit a jsme zas vzhůru.. dřív jsem ho nechávala v zavinovačce, ale bude asi horkokrevnej po tatkovi a potí se v ní.. snažím se dávat kapičky a čajdu ale nějak nic nepomáhá 😒