Syn chce jíst pouze v noci. Jak mám postupovat?

kajjinka
10. srp 2009

Milé maminky, prosím Vás o radu a pomoc.
Máme skoro 5 měsíčního chlapečka (13.8. mu bude 5m), váha ve 4m 7550g, délka 69cm. Od druhého měsíce věku byl přes noc 2x kojen, přes den dostával odstříkané mléko z láhve v intervalu zhruba 3h nebo podle jeho aktuální potřeby. Asi v 3.5 měsících přestal pravidelně jíst, někdy pil přes den normálně, někdy celý den odmítal. S p. doktorkou jsme to konzultovali a protože měl nalité dásně, shodly jsme se na růstu zubů. Ty opravdu ve 4m vylezly. Nicméně v současnosti zcela odmítá jídlo přes den, naopak v noci by jedl 3-4x. Začala jsem mu podávat zeleninový příkrm v době oběda, který mu vcelku chutná, ale odmítá se dopít mlékem. Pravidelně jí pouze po koupání cca v 19.30 a docela dobře usíná. Přes den se u láhve vzteká, zavírá pusinku, poplakává, řekla bych, že má evidentně hlad. ale odmítá moje mléko i umělé. Zatím přibýval normálně (vážen ve 4m).Vodu nebo čaj vypije bez problémů. Jak byste postupovali? Mám jej v noci vzbudit, aby si uvědomil, že je noc a poté ho nakrmit? Mohu již přidat další příkrm - kaši, nebo ovoce? zeleninu jíme teprve týden, docela úspěšně. Moc děkuji předem za Vaše zkušenosti či rady.
kája

andyalukasek2008
10. srp 2009

Ahojky, a v noci Ti spinká? Kamarádčin syn si takhle kvůli zoubkům otoči den s nocí, tudíž v noci řádil i jedl...

evinkaa
10. srp 2009

Ahoj Káji, začnu tím příkrmem. My přesně jako Ty asi týden baštíme zeleninku, zatím jsem zkoušela malé množství mrkve a brokolice v poledne a večer, ale ovoce a kaši přidáme až tak za měsíc, možná později. Mrkni na stránky www.kojeni.net, tam je to ohledně příkrmů celkem pěkně popsáno.
Jinak jsme s malou od 4 měsíce také na UM. V noci se mi však nebudí, přes den jí méně, než by měla, ale je spokojená, tak to neřeším. Navíc je malinká, v 5 měsících nemáme ani 6 kg. V Tvém případě mě napadla jen jedna věc, zkusilas změnit UM za nějaké jiné? Třeba maličkýmu nechutná to, co mu dáváš teď. 😉

andyalukasek2008
10. srp 2009

Jinak my to měli podbné s prvními příkrmy, malý v noci spal, ale papal více, jako by si potřeboval dohnat ty dávky mléka, co mu chyběly, páč měl příkrm 🙂, ale za chvíli se to srovnalo...

tytyta
10. srp 2009

Ahojky Kajjinko.Asi ti neporadím,ale my jsme začly papat kaši od ukončenýho 5. měsíce,protože se v noci často budila.Od tý doby kojim pouze 1x v noci.Přes den jíme normálně.A můžu se zeptat proč mu přes den dáváš odstříkané mlíčko z flašky? Proč ho normálně nenakojíš,když v noci stejně kojíš? Třeba chce u jídla cítit tebe,stejně jako v noci 😉

kajjinka
autor
10. srp 2009

ahoj holky, moc dekuji

andyalukasek: a jak segra odbourala ten otoceny rezim, u nas to asi bude totez, protoze maly ma hlad az tak v 15h odpoledne, jak jsem dneska zjistila, mozna zkusime v noci snizit a oddalit prvni davku mleka, asi bude vetsi rev, no uvidime...

tytyta: pres den malej id malicka kvuli kolikam spatne pil, navic je castecne 2x do tydne hlidan tatinkem

evinkaa: evi, on nechce ani moje mlicko, ani 2 druhy umeleho, takze tim to asi nebude, nicmene diky za podnet 🙂
s jirinkou z kojeni jsem to uz probrala, neporadila, ale mysli si, ze jde o otoceny rezim, doporucila, syna v noci probudit, kdyz chce jist a pak jsem se tam docetla o tom snizovani davek mlicka a oddalovani nocniho kojeni, tak to asi zkusime

jeudi
10. srp 2009

ahojky to vypada jako by mel obraceny rezim zkus misto vecer ho vykoupat rano

andyalukasek2008
10. srp 2009

kajjinka: čekala, až se to upraví samo, trvalo to cca 3 měs 😝 . Do toho měla staršího chlapečka, ten měl samozřejmě normálni den a noc, takže to byl pro ni náročný záhul ☹...
Myslím, že pak zkoušela také koupat ráno, ale jaký to mělo efekt to nevím.

kajjinka
autor
10. srp 2009

andy80 tohle téma je zejména o jídle, kdežto tamto o spaní, nicméně díky

kajjinka
autor
10. srp 2009

no s tím koupáním ráno mi to přijde, že by mu to ještě víc rozhodilo, koupeme +- pravidelně v 19h a malý to už pozná, těší se a zklidní se i když by byl přes den mrzutý, to je jediná jistota kterou v režimu má

germik
18. srp 2009

kajjinka: upravilo sa to u vás? spinkáte v noci? máme ten istý problém, malá mi cez den nechce papat,ked vypije 100ml mlieka 5x denne tak som rada, no v noci sa mi budí 5-6x..už máme 2 zuby,tak rozmýšlam,či to náhodou nebude dalšími zúbkami. Príkrmy zatial nedávame, doktorka mi vravela že až od ukončeného 6.mesiaca,i ked 2x denne prikrmujem Bebou..Nemali ste to zúbkami?

halahalo
19. srp 2009

tak to by me holky docela zajimalo zda takove petimesicni mimi,nebo od kolika mesicu vlastne ucit aby uz v noci nejedlo?ale zas vezmeme v uvahu i to ze to dite muze byt opravdu hladove,no jsou i pripady ze se chce jen ujistit ze je u nej mama a tzv.se ujistuje a pri te prilezitosti se napije 😀 zajimaly by me vase rady a nazory. 🙂

germik
19. srp 2009

čo som vyčítala, od pol roka by mimi malo prespat celú noc a nebudit sa na papu...haha, ale to je len teoria 🙄 Niektoré mimi prespia už od šestonedelia,niektoré sa budia ešte v roku a pol...

bera28
19. srp 2009

Kajjinka, u nás to bylo u kluka také tak. Zčista jasna začal odmítat lahev a pil pouze v noci nebo přes den, ale jen v polospánku. Nebyla tedy rozhodující denní doba, ale ten polospánek. V bdělém stavu hysterák.
To, co dostal lžičkou, to zbaštil nádherně. Takže jsem mu začala dávat vše jen husté - kaše, zeleninu, ovoce a jen ze lžičky a byl klid. Normálně mu začni dávat kaši i ovoce a je to. Já jsem na nějaká doporučení kdy co vůbec nekoukala a vyplatilo se to. A to mám extrémní nedonošence a zvládli to taky🙂)

halahalo
19. srp 2009

no jo ale jak to dite naucit aby spalo celou noc?mate nejaky recept?

miona
19. srp 2009

Halahalo, mimi teoreticky 😀 nepotřebuje jíst v noci od ukončeného 6. měsíce. Praxe bývá jiná 😀 , ale samozřejmě záleží na mimču..jsou to taky jen lidi 😎 Recept jsem našla na kojeni.net...zhruba je to takto: když se ti v noci vzbudí, nabídneš mu místo kojení třeba jen čaj nebo vodu nebo vůbec nic a pak musíš vydržet nedat i kdyby ti mělo zbořit barák. Samozřejmě jseš u něj..hladíš, uklidňuješ, držíš ho..dle libosti 😀 Nejdůležitější je ovšem důslednost a výdrž. Některé mimčo to pochopí rychleji, jiné vyvádí i několik dní.
Já osobně jsem to začala praktikovat až v 11 měsících, kdy mě přišlo, že je zase o něco "chytřejší" a snáze moji snahu o kvalitní spánek nás obou pochopí. K mému překvapení to pochopil celkem rychle a už třetí noc jsme se pohádkově vyspali. Nespí teď pokaždé celou noc, ale když se vzbudí, stačí opravdu jen vodička a spinká dál.
Tak hodně štěstí.

halahalo
19. srp 2009

miona a nestalo se ti,ze ti pak vyzadoval treba ctyrikrat za noc ten caj misto mleka?tim padem je jedno co podas...

miona
20. srp 2009

Halalo, nestalo 🙂