• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syn čůrá přerušovaně. Máte stejný problém?

9. května 2016 
Ahojte maminky. :slight_smile:

Máte někdo tentýž "problém"? Už za sebou máte nějaká vyšetření? Na co se přišlo?...

Náš Toníček, vždy když se mi počůrá při přebalování, čůrá přerušovaně - přeruší tak 3 - 4 x. Proud je docela silný, dírku má podle naší lékařky taky O.K. Dneska jsme odevzdávali moč na bakterie a v pondělí jsme objednaní na nefrologii na ultrazvuk ledvin. Tohle všechno jde, ale dost se bojím toho, že se na nic nepřijde a budou nás nutit podstoupit nějaká bolestivější vyšetření... :confused:
14. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud by se na nic nepřišlo, tak je možné, že mu ještě budou vyšetřovat, zda nemá zúženou močovou trubici - nebolí to, jen je to trošku nepříjemné....tak ať Vám vše dobře dopadne :wink:
14. kvě 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj malý bude mít za chvilku rok a taky jsem si všimla, že čůrá přerušovaně. Vůbec jsem tomu nevěnovala pozornost,až teď jak to tu čtu,tak jsem znervozněla. A není to prostě jen normální?
15. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malý tayk a ještě tak tlačí,ale myslela jsem,že aby to měl jako rychle za sebou :confused: Protože ho čůrání staršně zdržuje od hry :sweat_smile: Ale nebolí ho nic,tak teď nevím :frowning2: :unamused:
15. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že to bude fakt normální :slight_smile:)))
15. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já se právě ptala "jen tak mimochodem" při osmiměsíční prohlídce naší dětské lékařky... a ta zvážněla a pravila, že tak by to rozhodně být nemělo, že má čůrat plným a silným proudem. :confused: A jak píše slunicko, tak u toho taky tlačí... ale taky ho to nejspíš nebolí (nepláče u toho, nekňourá... prostě se jen přerušovaně vyčůrá).

Takže těžko říct... ale asi to tak úplně normální nebude... :confused: No uvidíme, co s náma budou vyvádět... já si moc dobře pamatuju, jak mě cévkovali před císařem... a to mi teda rozhodně stačilo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Představa, že by k něčemu podobnýmu mělo dojít u prcka... mě fakt děsí... :confounded:
15. kvě 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dukie, nas maly sa pri rozbaleni tiez trosku vycika, chvilku pauza a potom znova.. Nerobi to vzdy, skor mam pocit, ze prestane, ak mu je chladno, alebo ho nieco zaujme..
15. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak se hlásím po vyšetření na nefrologii - pro všechny, které by zajímalo, jak jsme dopadli. Udělali mu UTZ ledvin a močových cest - vše v pořádku. Paní doktorce se ale zdálo (narozdíl od naší dětské), že mu jde předkožka stáhnout málo (tedy míň než by v tomhle věku asi jít mělo...), takže nám předespala jakousi mastičku (doma jsem zjistila, že je s kortikoidy - nemám z toho dobrý pocit...) a máme 6 týdnů mazat a trénovat přetahování předkožky a sledovat to čůrání... a pak se přijít ukázat. Tak jsem teda zvědavá... uvažujeme s manželem, že to budem trénovat klasicky v teplé vodě a tu mastičku že vynecháme... ale je mi to blbý, ta doktorka asi ví, co dělá... napadlo mě poradit se ještě "pro jistotu" s naší dětskou, jestli jsou kortikoidy v tomhle případě nutné (osobně k nim nevidím žádný důvod...). No nevím, no. :confused: Každopádně trénovat předkožku budem. A už jsme začali. :slight_smile:
18. kvě 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dukie Ahoj, rada bych se zeptala, jestli to melo nejake pokracovani? Syn dnes hodne tlacil u čůrání a u uspavani mi prislo, ze je jeho dech citit alkoholem ???!! :confused: :confused:
3. únor 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dana3262 Kortikoidní mastička mu pomohla, předkožka se rozvolnila, ale za tu doporučenou dobu užívání jen trošku - resp. jakoby ne úplně. Paní doktorka na Nefrologii nám řekla, že dál máme trénvoat přetahování jen v teplé vodě při tom koupání... a za rok zase přijít na kontrolu. A takhle to vlastně je pořád dodnes. Nepřetáhne ji přes celý žalud, v tuhle chvíli (je mu 4,5 roku) jde přetáhnout asi jen ze 2/3. Začátkem léta půjdeme znovu na kontrolu.

Při čůrání dodnes maličko tlačí.

S vůní alkoholu nevím... cukrovkáři mívají z dechu cítit aceton - pokud vím, tak právě proto jim lidé často při záchvatu neposkytnou pomoc, protože si díky tomu "odéru" z dechu a malátnosti, která u záchvatu bývá... že si jako myslí, že jsou opilí...

Pokud máš nějaké podezření, uričtě bych se poradila s lékařem. Víš jak... je lepší být za přehnaně pečlivou matku než něco prošvihnout...
3. únor 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dukie A nebyl dlouho počůranej jestli nepřistydl
4. únor 2013 ve 04:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dukie díky. A jak dlouho jste mazali triamcinolon?
4. únor 2013 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dana3262 Pokud si správně vzpomínám, tak 2 x 6 týdnů... s nějakým odstupem. Už nevím přesně.
9. únor 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem se chtěla zeptat ohledně čůrání. Malému bude 10 měsíců a delší dobu čůrá přerušovaně. Nejdříve chvilku čůral, tak 1 s nic, a pak pokračoval. Několik dní zase už čůrá na tři etapy. Taky vaši chlapečkové čůrají na víckrát? Děkuji za příspěvky.
19. bře 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja to resim prave ted.Po operaci, kdy jsme byly s predkozkou se mi zacalo zdat, ze syn cura dyl, nez normalne.Slo to tenkym proudeckem a musel tlacit. Pediatricka me poslala na urodinamiku.Tam zjistili, ze ma velmi zuzenou mocovou trubici a poslali nas jeste na nejake dalsi vysetrenk do Olomouce, kam jdem tedy za dva dny a na zaklade toho se uvidi. Ale vypada to na kudlu...Pry se to po fimoze obcas stava.Ikdyz nevim, jaky vliv ma nastrihnuti predkozky na mocovou trubici.
9. kvě 2016 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek