Syn čůrá přerušovaně. Máte stejný problém?

dukie
14. kvě 2009

Ahojte maminky. 🙂

Máte někdo tentýž "problém"? Už za sebou máte nějaká vyšetření? Na co se přišlo?...

Náš Toníček, vždy když se mi počůrá při přebalování, čůrá přerušovaně - přeruší tak 3 - 4 x. Proud je docela silný, dírku má podle naší lékařky taky O.K. Dneska jsme odevzdávali moč na bakterie a v pondělí jsme objednaní na nefrologii na ultrazvuk ledvin. Tohle všechno jde, ale dost se bojím toho, že se na nic nepřijde a budou nás nutit podstoupit nějaká bolestivější vyšetření... 😕

scharfinka
14. kvě 2009

pokud by se na nic nepřišlo, tak je možné, že mu ještě budou vyšetřovat, zda nemá zúženou močovou trubici - nebolí to, jen je to trošku nepříjemné....tak ať Vám vše dobře dopadne 😉

fifinek
15. kvě 2009

Ahoj malý bude mít za chvilku rok a taky jsem si všimla, že čůrá přerušovaně. Vůbec jsem tomu nevěnovala pozornost,až teď jak to tu čtu,tak jsem znervozněla. A není to prostě jen normální?

slunicko552
15. kvě 2009

Tak malý tayk a ještě tak tlačí,ale myslela jsem,že aby to měl jako rychle za sebou 😕 Protože ho čůrání staršně zdržuje od hry 😅 Ale nebolí ho nic,tak teď nevím ☹ 😒

fifinek
15. kvě 2009

Myslím, že to bude fakt normální 🙂)))

dukie
autor
15. kvě 2009

No já se právě ptala "jen tak mimochodem" při osmiměsíční prohlídce naší dětské lékařky... a ta zvážněla a pravila, že tak by to rozhodně být nemělo, že má čůrat plným a silným proudem. 😕 A jak píše slunicko, tak u toho taky tlačí... ale taky ho to nejspíš nebolí (nepláče u toho, nekňourá... prostě se jen přerušovaně vyčůrá).

Takže těžko říct... ale asi to tak úplně normální nebude... 😕 No uvidíme, co s náma budou vyvádět... já si moc dobře pamatuju, jak mě cévkovali před císařem... a to mi teda rozhodně stačilo... 😝 Představa, že by k něčemu podobnýmu mělo dojít u prcka... mě fakt děsí... 😖

evaviki
15. kvě 2009

Dukie, nas maly sa pri rozbaleni tiez trosku vycika, chvilku pauza a potom znova.. Nerobi to vzdy, skor mam pocit, ze prestane, ak mu je chladno, alebo ho nieco zaujme..

dukie
autor
18. kvě 2009

Tak se hlásím po vyšetření na nefrologii - pro všechny, které by zajímalo, jak jsme dopadli. Udělali mu UTZ ledvin a močových cest - vše v pořádku. Paní doktorce se ale zdálo (narozdíl od naší dětské), že mu jde předkožka stáhnout málo (tedy míň než by v tomhle věku asi jít mělo...), takže nám předespala jakousi mastičku (doma jsem zjistila, že je s kortikoidy - nemám z toho dobrý pocit...) a máme 6 týdnů mazat a trénovat přetahování předkožky a sledovat to čůrání... a pak se přijít ukázat. Tak jsem teda zvědavá... uvažujeme s manželem, že to budem trénovat klasicky v teplé vodě a tu mastičku že vynecháme... ale je mi to blbý, ta doktorka asi ví, co dělá... napadlo mě poradit se ještě "pro jistotu" s naší dětskou, jestli jsou kortikoidy v tomhle případě nutné (osobně k nim nevidím žádný důvod...). No nevím, no. 😕 Každopádně trénovat předkožku budem. A už jsme začali. 🙂

dana3262
3. únor 2013

@dukie Ahoj, rada bych se zeptala, jestli to melo nejake pokracovani? Syn dnes hodne tlacil u čůrání a u uspavani mi prislo, ze je jeho dech citit alkoholem ???!! 😕 😕

dukie
autor
3. únor 2013

@dana3262 Kortikoidní mastička mu pomohla, předkožka se rozvolnila, ale za tu doporučenou dobu užívání jen trošku - resp. jakoby ne úplně. Paní doktorka na Nefrologii nám řekla, že dál máme trénvoat přetahování jen v teplé vodě při tom koupání... a za rok zase přijít na kontrolu. A takhle to vlastně je pořád dodnes. Nepřetáhne ji přes celý žalud, v tuhle chvíli (je mu 4,5 roku) jde přetáhnout asi jen ze 2/3. Začátkem léta půjdeme znovu na kontrolu.

Při čůrání dodnes maličko tlačí.

S vůní alkoholu nevím... cukrovkáři mívají z dechu cítit aceton - pokud vím, tak právě proto jim lidé často při záchvatu neposkytnou pomoc, protože si díky tomu "odéru" z dechu a malátnosti, která u záchvatu bývá... že si jako myslí, že jsou opilí...

Pokud máš nějaké podezření, uričtě bych se poradila s lékařem. Víš jak... je lepší být za přehnaně pečlivou matku než něco prošvihnout...

terezkamarkova
4. únor 2013

@dukie A nebyl dlouho počůranej jestli nepřistydl

dana3262
4. únor 2013

@dukie díky. A jak dlouho jste mazali triamcinolon?

dukie
autor
9. únor 2013

@dana3262 Pokud si správně vzpomínám, tak 2 x 6 týdnů... s nějakým odstupem. Už nevím přesně.

lubleni
19. bře 2013

Taky jsem se chtěla zeptat ohledně čůrání. Malému bude 10 měsíců a delší dobu čůrá přerušovaně. Nejdříve chvilku čůral, tak 1 s nic, a pak pokračoval. Několik dní zase už čůrá na tři etapy. Taky vaši chlapečkové čůrají na víckrát? Děkuji za příspěvky.

kampanela
9. kvě 2016

Tak ja to resim prave ted.Po operaci, kdy jsme byly s predkozkou se mi zacalo zdat, ze syn cura dyl, nez normalne.Slo to tenkym proudeckem a musel tlacit. Pediatricka me poslala na urodinamiku.Tam zjistili, ze ma velmi zuzenou mocovou trubici a poslali nas jeste na nejake dalsi vysetrenk do Olomouce, kam jdem tedy za dva dny a na zaklade toho se uvidi. Ale vypada to na kudlu...Pry se to po fimoze obcas stava.Ikdyz nevim, jaky vliv ma nastrihnuti predkozky na mocovou trubici.